Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
715. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    659 92.17%
  • Качество на звука

    215 30.07%
  • Приемлива цена

    336 46.99%
  • Лесен за употреба

    127 17.76%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.83%
  • Марка която познавам и вярвам

    179 25.03%
  • Добра гаранция и сервизен план

    238 33.29%
  • Последна технология

    117 16.36%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.64%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.55%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    281 39.30%
  • Вграден интернет достъп

    187 26.15%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.20%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.27%
  • USB запис

    79 11.05%
  • Ultra HD TV

    226 31.61%
  • 3D съвместимост

    61 8.53%
  • Oled TV

    45 6.29%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 610 от 620 ПърваПърва ... 560600608609610611612 ... ПоследноПоследно
Резултати от 9,136 до 9,150 от общо 9299
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,520
    #9136

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от dizainera82 Виж публикацията
    Въпросът ми е дали да взема LG от текущата серия UQ или да изчакам да се появят в магазинната мрежа новите UR? Зная че UR ги има в електронните магазини, но аз предпочитам да видя нещо преди да го купя. Разбира се предложете и кой вариант от коя серия си заслужава тъй като според спецификациите посочени на страниците на продавача не намирам особени разлики.
    2023 https://hdtelevizija.com/wp-content/...-TV-lineup.pdf
    2022 https://hdtelevizija.com/wp-content/...rt_2022_02.jpg

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,007
    #9137

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    ...
    Да, rtings говорят за един аспект, защото при него са променили начина и за него се говори във видеото им. Затова и казвам, че Sony се справя по-добре от LG, дори евтин срещу скъп модел, но пак да уточним, че става въпрос за този аспект само, защото видеото им се отнася за него. Не обсъждат контраст, яркост и т.н. А това, че моят C2 е по-зле от модели на Sony при скалиране на нискокачествено съдържание, няма особено значение. Аз 90% от времето гледам 4K съдържание, така че...
    Виж, ако реша да свържа PS2-ката, тогава може да имам нужда от Sony, за да ми я скалира по-добре.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,315
    #9138

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Sony XR50X92K модел 2022 заслужава ли си в момента цената от 1799лв.?
    Телевизор SONY XR-50X92K 4K Ultra HD LED SMART TV, ANDROID TV, 50.0 ", 126.0 см (technopolis.bg)
    Другата алтернатива е Philips 50PUS8818/12 модел 2023 за 1449лв.
    Телевизор PHILIPS 50PUS8818 4K Ultra HD LED SMART TV, GOOGLE TV, 50.0 ", 126.0 см (technopolis.bg)
    Sony май няма аналогов изход аудио (3.5mm jack) или поне така пише в спецификациите.

    Линковете са към ТП, защото вторият е на месечна промоция там, а Sony навсякъде е на 1799лв.
    Опа и Philips по всичките вериги е на тази цена!
    Иначе има конкуренция и диверсификация на пазара!

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,586
    #9139

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Те тия промоции са от производител и затова са еднакви при всички. Аз бих избрал Сони-то макар и да е скъпо едва ли ще падне повече - Филипс при положение, че миналогодишната версия държеше цени около 1100лв не знам на какво отгоре слагат 300лв и най-вероятно съвсем скоро ще почне да се появява на цени към 1200лв.

  6. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,091
    #9140

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Само да добавя, че X92K е миналогодишен телевизор, докато 8818 e oт 2023-та с най новия МediaTek Pentonic 1000 чипсет за който към момента се говорят главно суперлативи, но X92K е от два при SDR и до три пъти при HDR по ярък.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,315
    #9141

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Благодаря!
    Интересува ме конкретно моделът на Sony заслужава ли си разликата в цената от 350лв.?
    За тези пари мога да взема и един 32" FHD LG все пак като бонус.
    Колкото до процесорите - не съм фен на Mediatek още от времето, когато масово ги инсталираха в DVD players. Както на премиалните, така и на жълтите марки. Жалко, че "традиционните" производители на чипове или ги няма в сегмента на TV, или въобще са изчезнали от пазара.
    За Philips (NXP), Matsushita, Mitsubishi, NEC (Renesas) и подобни пиша.

    У нас промоциите в една верига водят до изравняване на цените по всички магазини, които предлагат съответните марка и модел.
    Така е поне от 3 години.
    Възможно е промоциите да са от вносител за БГ, но не и от производител. Освен, ако някой у нас не се е захванал да асемблира телевизори, а да не съм разбрал.
    Япончетата се сещат за България само като им кажеш йогурто, демек кисело мляко.
    И при споменаването на Котоошу, разбира се.
    Едно време при "фалиралия" социализъм сме имали огромен стокооборот с Nippon в много отрасли, ама вече не сме интересни.
    Такава известност в Япония едва ли има друг чуждестранен хранителен продукт.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 01-09-23 в 23:14.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #9142

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    На мене лично 8818 ми доста допада спрямо 8807, от към цветове, ъгъл на виждане е приличен. От към движения нямам забележки, колкото до Сонито е трудно да се сравни без да се сложат един до друг. Но ако ще даваш 1700-800 по - скоро вземи една 48-ца Оглед на Lg или Philips. Иначе WL ми харесват повече от К сериите макар, че не можах да ги сравня кой знае колко. Общо взето, което ти хареса това вземаш. Само да спомена, че при Филипса нямаш airplay, но през google home пак можеш да сдвояваш.

    Успех с покупката

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,315
    #9143

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Благодаря!
    OLED не е за мен, защото отивам в друг ценови клас - 8х7-8, G2-3. А и все още се колебая относно 1800-те лева бюджет
    Интересуват ме основно цена/ качество, картина, плеер, сносен звук, функционалност при настройките и не на последно място - удобство при използване.

    Останалите екстри сдвоявания и прочие може и някога да ми потрябват, ама надали.
    Ползвам LG 3D от 8 години - пуснал съм само 1 демо клип за това време. Вграденият в телевизора.

  11. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,382
    #9144

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Sony XR50X92K модел 2022 заслужава ли си в момента цената от 1799лв.?
    Телевизор SONY XR-50X92K 4K Ultra HD LED SMART TV, ANDROID TV, 50.0 ", 126.0 см (technopolis.bg)
    Другата алтернатива е Philips 50PUS8818/12 модел 2023 за 1449лв.
    Телевизор PHILIPS 50PUS8818 4K Ultra HD LED SMART TV, GOOGLE TV, 50.0 ", 126.0 см (technopolis.bg)
    Sony май няма аналогов изход аудио (3.5mm jack) или поне така пише в спецификациите.
    Знам,че четеш подробно форума и едва ли имаш нужда...ама все пак.
    Според мен 1800лв. е огромна цена за 50'' тв-р,не OLED.Просто огромна.За 2250 има 65'' OLED!
    Дори днес е на 2130 за 65'' OLED по-евтин от SO9-50''(ако размера има значение).Ще има да ъпсейлва канали от 20 век докато си избие парите....
    https://www.emag.bg/hisense-smart-ga...urce=tgt_wl_pd
    SONY9x не е зле ,но ако цената му е добра,т.е. подобна на тази за която купих 75'' си...Да не казвам за n-ти път.
    И няма нищо общо с кой да е OLED,с кой да е процесор.B6,с по-слаб процесор и по стара година е много над SO9.
    https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b6-oled
    https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x90l-x90cl

    За да е по-ясно сложихме тазгодишния!
    А сега ще сравним ли по категории,за спорт и филми напр.,което е основното.
    Не знам как една емблема вълнува толкова....?
    Как със стария процесор-8,3 спорт/су 7,7 ???
    За филми дори няма да говорим.
    А колегата раздува нещо което и него не го вълнува,но не иска да сменя.Процесор та..дрънка..нищо друго няма,време за реакция и др....а за контраст казахме че няма да говорим,въпреки,че това е първото и най-важно нещо в кой да е тв-р.Ако не беше така,кой щеше да си дава парите за OLED?
    Не знам защо изобщо говорим за ъпскейл 2023 год.,май само да пълним темата и да се харесаме на феновете,които и без това си знаят...едно знай баба,едно...
    Но парите са си твои,емблемите може и да са по-важни от тв-те.Или да стоят добре на някой интериор.

    Затова и казвам, че Sony се справя по-добре от LG
    Ако има квото и да е значение,аз ти предлагам не евтин модел SO...като се справя по-добре в квото и да е вероятно няма много да доплащам.
    Мисля,че тъй като на вилата не се пуща често и отр. часове ще са по-малко.
    Справя се,пък дори и теб не ти е интересно,тогава защо го говорим?
    Мен пък изобщо не ме интересува,пък и не го виждам на практика.При това 90% от времето гледам Спорт.
    Ако пускат някои бързи игри-маймунки за проба може и да видят разлика.Или 2-3 сцени на еди коя си минута...и да не забравяме секундите.

    Няма лошо да има фенове на коя да е марка,но поне да си гледат темата.
    Този пост е редактиран от inches9; 02-09-23 в 11:19.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,315
    #9145

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    @inches9,
    Благодаря за мнението, но честно казано нищо не разбрах.
    Освен, че цената от 1799лв. е прекалено висока за LCD телевизор.
    Значи ще кандисам на Philips или ще търся нещо 120Hz на LG и Samsung за по-нисък бюджет. Нямам място за по-голям диагонал.
    Технически параметри на хартия отдавна не ме интересуват за нищо. Те за мен са само ориентировъчни.
    Не съм фен нито на Sony, нито на Philips. За съжаление Matsushita са тръгнали стремглаво надолу.
    Даже външно 50MX700E Телевизор PANASONIC TX-50MX700E 4K Ultra HD LED SMART TV, GOOGLE TV, 50.0 ", 126.0 см (technopolis.bg) малко се различава, поне на снимките, от Toshiba 50QA7D63 Телевизор TOSHIBA 50QA7D63DG 4K Ultra HD QLED SMART TV, ANDROID TV, 50.0 ", 126.0 см (technopolis.bg) А разликата в цените им е също 350лв., каквато е м/у Philips и Sony.
    Собствените марки на китайците не ме интересуват. Заглеждах се по TCL, все пак някога погълнаха Thomson. Обаче от последната марка вече не е останало нищо при тях.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,520
    #9146

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    @inches9,
    Благодаря за мнението, но честно казано нищо не разбрах.==
    Собствените марки на китайците не ме интересуват. Заглеждах се по TCL, все пак някога погълнаха Thomson. Обаче от последната марка вече не е останало нищо при тях.
    не се притеснявай - никой не му разбира бръщолевенето
    то пък Thomson бяха голямата марка...сега TCL ги промотират на IFA 2023
    https://www.avcesar.com/actu/id-3995...-43-au-55.html
    https://www.avcesar.com/actu/id-3995...ansparent.html
    https://tv.mythomson.com/
    https://thomsonhome.in/

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,315
    #9147

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Някога преди почти 20 години, Thomson наистина бяха известна европейска марка.
    Сравнявал съм специално в ТМ топ моделите им CRT 29" и 32" със същия клас на Panasonic TX-29PX20P / chassis EURO-9S един до друг. За последните, с цифровите шасита става въпрос. Не помня вече точните означения на Thomson телевизорите.
    Дори за слепия разликата беше очевидна в полза на Thomson като качество на картина и звук, функционалност, AV connectors, дистанционни...
    По картина отстъпваха само на върховите модели на Sony и бяха на едно ниво с 9 серия Cineos на Philips 29PT9020, 32PW9520 - chassis EM5.3E_AA.
    Ползваха собствени процесори, а и продължават с производството на чипове - ST.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 02-09-23 в 16:03.

  16. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #9148

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    @inches9,
    Благодаря за мнението, но честно казано нищо не разбрах.
    Освен, че цената от 1799лв. е прекалено висока за LCD телевизор.
    ….
    Цената е нормална за Сони телевизор 9-та серия с Full Array Led подсветка, от години са такива. Сони и Самсунг са на върха при лед телевизорите за Европа.

    Много добре се представя, ето едно ревю https://youtu.be/AA8rnn0MhnI?si=4Mz2HaAimkWl5jkQ

    Ако не си ценител на картина и цената е приоритет, всяка марка ще ти свърши работа, но филипсите са си евтина китайска марка.

    Процесорите Медиатек влагани в телевизорите вършат работа, дори и да не си фен. Аз използвам няколко такива телевизора с Андроид и са ок, телевизорите работят бързо.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Gena_bs одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,382
    #9149

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    @inches9,
    Благодаря за мнението, но честно казано нищо не разбрах.
    ''Бръщолевенето'' според някои тъпаци,-към h2- трудно се разбира,въпреки,че кат за тях винаги! е придружено с линкове с огромни анализи в rtings,текущи цени и кво ли не щеш.И оценки по начин на употреба.Понякога и от HDTV POLSKA.Това вече и ю тюбърите които много харесват тук го признават(къде да идат,все пак не може да се скрие очевидното),а то е ,че TCL и HISENCE са много по-добри за цената си от SO,SA...
    И не съм казал,че SO са лоши.Просто за да си купиш такъв (напр. OLED)трябват много пари,а тук въпросите са ''кво SO да си купя за хиляда лв/или две)...Ами ще си купиш емблемата му...и признанието на феновете във форума.
    А кой не може да го разбере,аз не мога да му помогна.Мисля,че ти си го разбрал,и просто се заяждаш,защото много пъти е говорено....знаеш и моето,както и многото противни мнения....А дали го споделяш е лично твое право.
    но ако не си -това е огромна цена за среден клас телевизор,подобен по качество на моя нисък модел PANASONIC AS640(пак 100hz).
    И на подобна(за да не кажа почти същата)цена взех 75''S0 9-от подписа.
    Не знам какво има за неразбиране,че кой да е OLED(вкл. от линка) ще е в пъти по-добър от този...Дори ти дадох пример с моя стар B6-2016 год!!-нали все за нови процесори говорят тук.С кво по-старо да ти го сравня?Ти видя ли линковете към rtings и какво не разбра?
    Не знам и какво не е разбрал Христето,ама не искам да го обиждам защото трие и реве на главния модератор...Въпреки,че 100 пъти му казах,да не пише по мой адрес нищо...май иска да го пообидят.Колко пъти да му казвам,че не искам да го обиждам,не знам...Пак не разбрал ''бръщолевенето''...
    А иначе имам извадки с негови цитати от много време,към един цял том,на които към момента всеки ще се смее и ще разбере.Ама не си позволявам да ги слагам тук за да не ''наруша правилата на форума''..а те май са ,че ние с него сме равни,но той като модератор е по-равен от мене,нарочно обижда,за да може после да наказва.
    КОЙ РАЗБРАЛ,разбрал.
    Спирам до тук по въпроса...За сега...
    И не очаквам някой да ми разбере ''бръщолевенето'' ззщото експерти с копи...толкова им ед хабера.
    Мисля,че към теб нямам нищо лично.
    Gena_bs одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,315
    #9150

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    @inches9,
    Основното го схванах.
    Просто стилът ти на писане е, как да го нарека, леко разхвърлян. Та се налага няколко пъти да препрочитам написаното, за да вникна в същността му.
    Не целя да постигна някакво одобрение или подобни от съфорумците.
    Просто са намалили телевизора с около 49лв. (седмичните им промоции са като на Billa с онези прословути 25% - т.е. мижави).
    Честно казано имам парите, но не ми се дават 1800 за телевизор. Максимум 1500 за 50".
    В тази ценова категория и 100Hz попадат Philips 50PUS8807/12, 50PUS8818/12. Всичко останало е над бюджета.
    Не държа нито на Philips, нито на Sony като марки. И с двете съм имал проблеми и като че ли с последната бяха повече още out of the box.
    Търся максимално добро съотношение качество и възможности спрямо цена.
    Да не забива в тубата и при работа, да не накъсва картината при бързи сцени, да има поносим баланс на бялото (тези 3-те са ми приоритет), да може сносно да upscale-ва low resolution content, да има редовни обновявания на firmware. Такива неща.
    Идеята на поста ми беше да разбера толкова ли е по-добър моделът на Sony 2022, че да е по-скъп с 350лв. от 50PUS8818/12 2023 с новия процесор?
    Няма да купувам спешно, все пак не е пералня или хладилник, нали?

    Опа - на "промоция" в момента е KD-50X85K на същата цена, каквато е XR-50X92K - 1799лв.!
    ТЕЛЕВИЗОР SONY KD-50X85KAEP UHD LED SMART TV ANDROID от Техномаркет (technomarket.bg)
    ТЕЛЕВИЗОР SONY XR-50X92KAEP UHD LED SMART TV ANDROID от Техномаркет (technomarket.bg)
    На останалите вериги, където са налични, е същото.
    Нямам думи просто!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 03-09-23 в 18:06.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе