Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
714. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    658 92.16%
  • Качество на звука

    215 30.11%
  • Приемлива цена

    335 46.92%
  • Лесен за употреба

    126 17.65%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.84%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.93%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.19%
  • Последна технология

    117 16.39%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.67%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.57%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    281 39.36%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.05%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.23%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.31%
  • USB запис

    79 11.06%
  • Ultra HD TV

    225 31.51%
  • 3D съвместимост

    61 8.54%
  • Oled TV

    45 6.30%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 239 от 620 ПърваПърва ... 189229237238239240241249289 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,571 до 3,585 от общо 9299
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3571

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от nikolov333 Виж публикацията
    Преди 10 дни върнах Samsung Galaxy S9 точно заради ШИМ управлението на подсветката им. Проблема е, че с намаляне волтажа на подсветката качеството на картината на AMOLED става много афиф.. Друг въпрос е на колко херца е управлението при ШИМ-а. Аз лично го "надушвам" почти при всички случаи..

    Я пак? AMOLED и шим ? При този тип дисплеи няма подсветка а самите пиксели светят.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #3572

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    И в случая от смасунг са избрали по-лесния начин за контролиране на яркостта на дисплея , с мигане :D
    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Я пак? AMOLED и шим ? При този тип дисплеи няма подсветка а самите пиксели светят.
    boggy одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #3573

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    И при S8/9 и Iphone X с AMOLED ползват PWM.. https://www.google.bg/amp/s/forum.xd...-t3760821/amp/
    Този пост е редактиран от nikolov333; 02-06-18 в 12:08.
    boggy одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,581
    #3574

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Доколкото си спомням старите ОЛЕД модели на ЛГ също ползваха - сигурен ли си, че и в твоя не се ползва?

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3575

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Това не го знаех.

  7. ccd
    ccd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    29
    #3576

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Извинявам се за поредния въпрос, този ми хареса като цена и размри https://www.technomarket.bg/televizo...rt-tv-09158352 . Има ли нещо допълнително, което трябва да знам? Надявам се това да е последния въпрос, който ви задавам

  8.  
     
  9. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #3577

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    За тази цена според мен е огън , цяла година се въртеше около 3000 лв този телевизор .
    ccd одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #3578

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Подред на подчертаното: - голяма част от гамата на Panasonic(2018-погледни в темата), Sharp (2017) и в някои диагонали на Samsung MU, NU сериите използват IPS
    Доколкото видях (може и да съм пропуснал), повечето модели на Panasonic от 2017 и 2018 използват AMVA. За Sharp, доколкото четох из всички теми за телевизори, нещата май са много зле след закупуването им от Foxconn. Липса на поддръжка, фърмуеър ъпдейти и много ниско качество на частите.
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    - проблемът с black crush, е предизвикан от слабостите на LCD технологията - малкото позиции в които застават течните кристали(IPS тук има леко предимство, затова изобразява по плавно преходите между цветовите нюанси) и зависещата от това пропускателна способност на светлина от подсветката(не могат да възпроизведат първите 17 и последните 17 степени на яркост, което води до загуба на детайли в най-тъмните и най-светлите части на картината). Да не пропусна и една слабост на видеокамерите - добрите записват в само 28 степени на яркост, + много лошата чувствителност при слабо осветление от там и загуба на детайли.
    Напълно съгласен.
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Кое им е некачественото на A-MVA? Защо според теб поставят такива във високият клас телевизори като ZD9? MVA са просто задължителни за употреба при HDR.....
    Слагат ги заради субективните нива на контраста и цената. Повечето потребители не са чували за отделните матрици, не знаят какви са разликите, не се занимават с Adobe RGB и даже не знаят какво е 10-битов панел, вероятно повечето и не предполагат, че с ъгъла качеството на картината се променя. Дай им само яркост и пресатурирани и измислени цветове пряко срещу екрана. Ето какво казва TFT Central за AMVA-матриците, Panel Technologies - TN Film, VA, IPS - TFTCentral AMVA provides an extra-high contrast ratio of greater than 1200:1, reaching 5000:1 in manufacturer specs at the time of writing for desktop monitor panels by optimized colour-resist implementation and a new pixel design and combining the panels with W-LED backlighting units. In practice the contrast ratio is typically nearer to 3000:1 from what we've seen, but still far beyond IPS and TN Film matrices. The result is a more comfortable viewing experience for the consumer, even on dimmer images. This is one of the main improvements with modern AMVA panels certainly, and remains way above what competing panel technologies can offer. AMVA still has some limitations however in practice, still suffering from the off-centre contrast shift you see from VA matrices. Viewing angles are therefore not as wide as IPS technology and the technology is often dismissed for colour critical work as a result. As well as this off-centre contrast shift, the wide viewing angles often show more colour and contrast shift than competing IPS-type panels, although some recent AMVA panel generations have shown improvements here (see BenQ GW2760HS for instance with new "Color Shift-free" technology). Responsiveness is better than older MVA offerings certainly, but remains behind TN Film and IPS/PLS in practice. The Anti-Glare (AG) coating used on most panels is light, and sometimes even appears "semi glossy" and so does not produce a grainy image. Относно "некачественото" AMVA, имах предвид AU Optronics директно. Скоро купих, а и върнах заради постоянен светъл пиксел монитор LG 43UD79 (произведен от LG Display). Панелът, обаче беше перфектен, за разлика от този преди него и използван на конкурентните им Philips 43'' и Dell 43'', доколкото четох произведен от AU Optronics - IPS панел. Основният проблем и при двата от тях, burn-in, който обаче го няма при LG-то. Мнозинството, да не кажа всички панели на AU Optronics, главно използвани в Asus, ViewSonic, Acer страдат от неравномерности в подсветката, светлина от нея по краищата/ъглите и прогаряне, без те самостойно да са пряко виновни за тях. Да, те са си виновни в крайна сметка като производители, но проблемът идва и от матриците. Не на последно място и от цената и вероятно евтината изработка от AU Optronics. Съмнявам се матриците в телевизорите, произведени от тях, да са кой знае колко по-различни.
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    color shift го има при всички типове LCD матрици - разликата е в големината на ъгъла при който се забелязва Ориентирай се към OLED....
    OLED-ите имат големи проблеми с прогарянето. В голяма част и от линковете, които сам си постнал, особено на Rtings, почти всички въпроси към тях (заедно със снимки) са с ужасни прогаряния. Като потребител, не мисля, че е нормално да изсипя един куп пари (над 3000 минимум) и да изключвам телевизора на всеки час, да не играя игри с постоянни менюта по краищата или да не пускам спортни или новинарски канали с тичащи редове от страх, дали след малко повече от 10 минути вградената функция за чистене на прогаряния ще успее да ги "изчисти". Друг проблем е, че самите панели са неравномерни по подразбиране при производство (достатъчно е само да ги погледнеш на равномерен бял/сив фон). В Амазон-ите е пълно със снимки на опарени потребители от божествените OLED. Препоръчвам небрежно взиране из коментарите под OLED телевизорите на всички, смятащи подобна покупка, задължително преди да им се нахвълят и да изсипят парите. Към момента съм се ориентирал към Sony 55'' X800 серията - 4K IPS panel, без ШИМ поне според Rtings, HDR Trilumios display. Display Specifications го дават с X1 процесор на картината, но явно е грешка, защото X1 се появява в 8500 серията, която е MVA. Ако имаше IPS-и нагоре, определено нямаше да спра на 8000-серията, но няма. И не ме разбирай погрешно, не съм фен на никоя технология, матрица или друго. Просто имам пряк опит с всички матрици и знам за мен кое е най-добре от чупенето на главата ми с всяка отделна технология. Даже в момента пиша от един NEC WuXi v1 IPS панел с А-TW (advance true wide) поларизатор, който почти напълно убива IPS-светлеенето с ъгъла, а черното е достатъчно забележително. За съжаление, няма вече такива полариизатори, нито в телевизорите, нито в мониторите. И сравнението, с която и да е HDR(+) (А)MVA/PVA/VA матрица е просто нелепо.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #3579

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Абе IPS си има доволно църно и контраст.То сега съм го намалил значително,ка моли ако е още по-засилен.По-важно е колко реални ще са лицата на хората.Повечето телевизори там се провалят с гръм и трясък.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #3580

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Не разбирам защо по-принцип трябва да се играят игри от потребители на 20+ години на телевизори.. когато името им ясно показва за какво са предназначени.. Да не казвам, че и аз ги ползвам не по предназначение и гледам на тях главно филми от NAS, та според мен най-правилното им название е филмовизори.. поне докато не направят свестни 120" лазерни проектори..
    cable одобрява това.

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3581

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ти пък, аз съм си взел 55" точно заради конзолата Това е едно от малкото ми удоволствия.
    hadean, svetlio1 и masajoro харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,581
    #3582

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Всеки си е свободен да се заблуждава както си иска ... ама черно и контраст не са съвместими с IPS панели ... дори и с FALD им е трудно дори да се доближат до VA.

    Имам и от двата типа и от доста различни генерации и съм напълно наясно с предимства и недостатъци - истински проблем е да има черно и детайли в тъмните сцени при IPS и от там да докарат "дълбочината" ...
    Няма смисъл да го подклаждаме пак тоя "спор" - всеки си е преценил според нуждите и усещанията му кое е по-добре за него
    VanDan, cable и masajoro харесват това.

  16. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3583

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Съгласен съм със Svetlio.А контраста е най-важното нещо в тв-ра.Иначе картината стои сива и измита и никакви цветове и квот да е не могат да поправят това.Другото е,че просто не знам защо като говорим за телевизори толкова ни интересува как е като монитор или за игри.Все едно да си купиш луксозна лимузина за доста пари и някой да ти каже,че ще е последна във Формула1(или-''ако я караш по селски пътища ще се счупи бързо''),все едно,че ме интересува това.
    Същото важи и за ревюта,които вземат показатели и после ги усредняват и вадят някаква оценка.Мен изобщо не ме интересува може ли или не да се играят игри на OLED тв,както и каъв е ъгълът на гледане.Гледам го откъдето трябва и не съм и забелязал даже дали с нещо превъзхожда VA/FALD тв-те.М/у другото за други цели сега има толкова много и евтини модели,че човек може да си напълни веднага 10-на,стига да има достатъчно стаи за това.
    А пък на тези които им трябва нещо наистина с професионални цели,мисля,че би трябвало да получават достатъчно пари за да си купят специален модел за целта.Другите варианти просто не ги разбирам.
    Този пост е редактиран от cable; 03-06-18 в 14:52.

  17. Junior Member Аватара на Jackxxx
    Тук е от
    May 2013
    Живее в
    Града под тепетата
    Мнения
    74
    #3584

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Я кажете има ли файда от тези извитите телевизори? Чудя се за такъв, но нямам представа какви са плюсовете и минусите.

  18. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #3585

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Jackxxx Виж публикацията
    Я кажете има ли файда от тези извитите телевизори? Чудя се за такъв, но нямам представа какви са плюсовете и минусите.
    Файда няма , минуси много .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе