Страница 422 от 570 ПърваПърва ... 372412420421422423424432472 ... ПоследноПоследно
Резултати от 6,316 до 6,330 от общо 8547
Like Tree2131Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #6316

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от bNed Виж публикацията
    Здравейте, търся си телевизор за 1500 до 2000 лева. Ще се гледа от 4 метра, в 99% от времето ще се ползва за гледане на телевизия. Засега съм се спрял на SONY 55X93J или LG OLED55A13LA . При положение, че ще се гледа само ТВ по-добър вариант ли е някой 75 инча по-нисък клас?
    55' от 4м е малко. 75' от 4м за ефирна тв е много. Търси нещо около 60-65', ако не си някакъв маниак на тема качество, за 2к ще се вместиш.
    Примерно този https://www.tehnomix.bg/televizor-philips-65pus9206-12 е добър за парите си.
    Сонито ще има по-добро черно, но ще се забелязва само в тъмна среда, така че ако гледаш на лампа, няма да е проблем.
    Но пък за сметка на това има Амбилайт и значително по-добър звук.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    119
    #6317

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте колебая се за - цена до 1500лв.
    LG QNED 55QNED813QA - Quantum Dot + NanoCell ,10bit ,2xHDMI 2.1 и
    SAMSUNG QE55Q75AATXXC - Quantum Dots QLED ,10 bits (8 bits + FRC), 1xHDMI 2.1?
    не съм много сигурен за спецификациите на самсунга.

    Някой може да добави нещо ) За сега клоня към LG

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    2
    #6318
    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    55' от 4м е малко. 75' от 4м за ефирна тв е много. Търси нещо около 60-65', ако не си някакъв маниак на тема качество, за 2к ще се вместиш.
    Примерно този https://www.tehnomix.bg/televizor-philips-65pus9206-12 е добър за парите си.
    Сонито ще има по-добро черно, но ще се забелязва само в тъмна среда, така че ако гледаш на лампа, няма да е проблем.
    Но пък за сметка на това има Амбилайт и значително по-добър звук.
    Общо взето предпочитам по-добра картина пред големината, за SD сигнал не знам дали има разлика между по-нисък и по-висок клас, затова искам съвет. Не ми е спешно мога да изчакам ноември ако има смисъл за някой примерно 65 инча който ще е по добре за ТВИ сега е примерно 2500. Гледа се през деня ТВ или вечер в добре осветена стая. Има ли някоя екстра примерно HDR която върши работа за ефирна
    ТВ?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #6319

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от bNed Виж публикацията
    Общо взето предпочитам по-добра картина пред големината, за SD сигнал не знам дали има разлика между по-нисък и по-висок клас, затова искам съвет. Не ми е спешно мога да изчакам ноември ако има смисъл за някой примерно 65 инча който ще е по добре за ТВИ сега е примерно 2500. Гледа се през деня ТВ или вечер в добре осветена стая. Има ли някоя екстра примерно HDR която върши работа за ефирна
    ТВ?
    Има значение, все пак сигнала минава допълнителна обработка от процесора на тв-то, за това не е препоръчително да се взима голям тв нисък клас.
    В момента гледам 50' от 3м и 55' от 3.5м. и при двата варианта спокойно мога да кача с по още 5', без качеството да се влоши осезаемо на СД сигнала, на ХД може да понесе и 10' отгоре, тоест при 4м спокойно можеш да вземеш 65'.
    Разходи се до някой маркет с една рулетка и гледай 55' и 65' от 4м и сам ще си отговориш за кой размер си.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #6320

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Фирмата за анализи и пазарни проучвания Omdia току-що публикува нов доклад за премиум телевизионния пазарен сегмент в Европа, т.е. модели, предлагани на пазара от €1500 и повече.

    Пазар на OLED телевизори в Европа, цифрите
    Според това проучване сред трите основни технологии за дисплеи – LCD , LED (включително Micro LED) и Oled (технологиите Woled, подписани с LG Display и QD Oled, подписали Samsung) – премиум моделите Oled са отбелязали пазарен дял от 32,1% през 2019 г. до 47,7% през 2021 г. И според Omdia растежът все още е в ред, тъй като тези модели трябва да представляват 55% от пазара тази година и 66% през 2023 г.

    ТВ пазар, фокус върху Европа
    През 2021 г. Европа представляваше 23% от световния телевизионен пазар, което прави стария континент лидер пред Северна Америка с 22%. Миналата година около 2,9 милиона Oled телевизора намериха купувачи в Европа (т.е. 44% от глобалните продажби), цифра, която се очаква да достигне 3,4 милиона единици през 2022 г. В Европа Oled пазарът е разделен между LG Electronics, Sony и Philips, със съответни пазарни дялове от 65,8%, 17% и 11%.

    Източник: https://english.etnews.com/20220810200001

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    58
    #6321

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Добре, засега съм с прясно включен 65” С2. Още не съм му пускал тестове, утре. На първо четене няма никакъв шанс да се гледа телевизия през iptv на Виваком. Дори надпистите са като от Майнкрафт. Сега съм си пуснал ЕОН от ифоня, няма нищо общо. Ще бодя да преподписвам, и без това ми е време. До тогава през таблета или телефона, през приемника е невъзможно.

    Хм. На бял фон нещо розовее в двата края… Някъде бях мернал, че е дефект за връщане…


    Не е толкова зле, колкото изглежда на снимката, но…

    20%

    И последното е 5%

    Всъщност Rtings пишат:
    LG C2 има отлична равномерност на сивото. Има много малък ефект на мръсния екран в центъра, което е чудесно за гледане на спорт или за използване като компютърен монитор. За съжаление има някои вертикални цветни ленти и има розов нюанс от двете страни на екрана. Изглежда, че това е често срещан проблем с новата технология на панела, използвана от LG Display, и не е дефект с конкретното ни устройство. Няма признаци на модела на мрежата, който е засегнал някои 2021 единици, нито признаци на „ефекта на венецианската щора“, което е страхотно. Като почти всички OLED дисплеи, има някои бледи вертикални линии в много тъмни сцени.”
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от bigchicken; 23-08-22 в 08:19.
    CubanLinx и fakoni харесват това.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6322

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Розовеенето е в следствие от EVO панела.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #6323

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Мисля, че подсветката е добра според моите разбирания.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    591
    #6324

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Честито и да изкара възможно най-дълго! На мен също ми изглежда добре панела. Това с розовеенето не е проблем. Вижда се само на бял фон и то под определени ъгли. Като се поразработи 200 часа панела би трябвало да стане още по-добър.
    fakoni одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    58
    #6325

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    ОК, няма да се шашкам тогава Ще проверя и за проблемни пиксели… Той е връщан и е работил, не знам колко, ще видя в темата за ЛГ как.
    Взех си го на място и щях десетина пъти да припадна покрай двамата разбирачи, дето се мъчеха да го извадят от кашона. Искаха да го издърпат отгоре и само успях спокойно да изсъскам, че а са го хванали за тънкото да го стискат и дърпат, си тръгвам с 200 Та не знам защо се наложи аз да обяснявам на консултанти, че трябва да срежат тиксото отдолу, да издърпат кашона нагоре и телевизора да си остане гол върху долната част на кашона… Жената побеля, тениската ми залепна навсякъде, прималя ми и не ме пусна докато не го увиха пак с тиксо…
    После, като казах на жената, че го връщам и трябва да влезе в кашона тя извади три формуляра за развод, за всеки случай Сутринта ме събуди в пет да ме пита ще връщаме ли телевизора, какво съм измислил докато тя не е спала от ужасТ
    Frost и berpan харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #6326

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Ей, последното мнение искрено ме развесели [emoji23][emoji23]. Честито и да му се радвате дълго.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    58
    #6327

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Ей, последното мнение искрено ме развесели [emoji23][emoji23]. Честито и да му се радвате дълго.
    Абе звучи забавно, ама повече разопаковани няма да купувам. Не защото пробвалите ги може да не са внимавали, а защото минават през господин "Знаеш ли колко телевизора съм разопаковал". Ъъъъ, видях. Като хората нито един.
    5 мм чаршаф персон и половина на стойност 3 бона!
    И благодаря за пожеланията, отивам при застрахователен брокер, защото опита показва, че има' ли застраховка Бог ги пази. застрахователите Това в кръга на шегата, ама сигурно щеше да е добре, ако можеше

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #6328

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Ей, последното мнение искрено ме развесели [emoji23][emoji23]. Честито и да му се радвате дълго.
    Мен не само последното, а и някои от останалите му ме развеселяваха! Жалко, че вече си взе телевизор и няма да пише толкова често. Това в кръга на шегата.
    Иначе да му е честит, все пак повдигна бюджета и ще се радва на хубавото.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #6329

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Розовеенето е в следствие от EVO панела.
    Потвърждавам.
    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Мисля, че подсветката е добра според моите разбирания.
    OLED няма подсветка...
    Dominator одобрява това.

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6330

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от bigchicken Виж публикацията
    Абе звучи забавно, ама повече разопаковани няма да купувам. Не защото пробвалите ги може да не са внимавали, а защото минават през господин "Знаеш ли колко телевизора съм разопаковал". Ъъъъ, видях. Като хората нито един.
    5 мм чаршаф персон и половина на стойност 3 бона!

    И благодаря за пожеланията, отивам при застрахователен брокер, защото опита показва, че има' ли застраховка Бог ги пази. застрахователите Това в кръга на шегата, ама сигурно щеше да е добре, ако можеше
    Субтитри за болднатия текст може ли?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе