Страница 423 от 570 ПърваПърва ... 373413421422423424425433473 ... ПоследноПоследно
Резултати от 6,331 до 6,345 от общо 8546
Like Tree2131Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #6331

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Че няма доверие на продавач-консултанти и служители, които се хвалят колко много тв са вадили от кашона, а той е видял, че са небрежни и действат грубо. А скъпия 3000лв. ТВ е голям, тънък и трябва внимателно да се пипа.
    Dominator и berpan харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    18
    #6332

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте на всички!
    От доста време следя форума и уважавам професионалното Ви отношение и мнение. Ще ми помогнете ли с избор на телевизор за хол, нормално осветен, разстоянието е около 2.8м. Жена ми пуска телевизора като стане и стои за фон... Определно работи доста часове. Като размер обмислям 65 инча. Ще се използва и за игри, почти винаги през нощта, на тъмно. След време сигурно ще си купя PS5, сега съм с 4ка. Евентуално може да се свързва към лаптоп за гледане на филми. Имам отделни колони с оптичен кабел. Бюджетът е около 2000лв (плюс, минус). Най-вероятно ще го купя ноември, но ми се иска да ме ориентирате към модели, които да следя за намаления. От предишните страници се спрях на 3 телевизора, но не бих могъл да избера между тях без помощ. Може и някой друг модел, който Вие предложите.

    https://www.emag.bg/televizor-samsun...nt=link#163-cm
    https://www.emag.bg/televizor-philip...ref=fam#164-cm
    https://www.tehnomix.bg/televizor-philips-65pus9206-12

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #6333

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)


  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #6334

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Тоя Самсунг от 2020г лееко ме съмнява да не е бил мостра или върнат... иначе си е много добър вариант.
    А при цена от 1900лв за 65" Филипс-а (65PUS9206/12) май е най-добрър вариант ... или 65X93J ако е до към 2200-2300

  6. mhs
    mhs е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    29
    #6335

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Samsung Q95T го обсъждахме по-назад в темата. TDT версия е с ADS(ips) панел производство 2021г. Нищо общо с този от ревюто на rtings с VA панел.
    chalgakiller най-добрия избор за игри на тъмно си остава Sony X93J, както и Samsung Q80A и Q80B(2022). Сонито е с 24 зони на подсветката и подържа dolby vision, но игра с DV е само на 60hz. два броя hdmi 2.1.
    Q80A има само един hdmi 2,1 и ако се свързва конзола и компютър едното ще е на 60hz. Q80B пък е с 4х hdmi 2.1. Недостатък при самсунга е липсата на dv заради ината на самсунг да налагат техният си hdr+, но пък е с 48 зони.
    Нещо което не споменава при сони x90j e шим (pwm), когато е включена зоналната подсветка. Ако си чувствителен към примигването и не те интересува много HDR може да погледнеш sony x85j, както и LG qned913 (ips mini led) и двата са flicker free.

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    3
    #6336

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте,

    Дойде време да си търся телевизор за хола, който както практиката е показала, ще се ползват основно за радио и смятам, че не е удачно да се взимам OLED. Ще се пуска каквото се върти по виваком, както и неща от медйиния сървър. Ще се гледа от около 3 м. За сега не планирам да закачам компютър или конзола за него. Размера не трябва да е по-голям от 60". През деня помещението е силно осветено. Бюджета ми е около 1500 лв. В момента Philips 58PUS8536/12 е на много изгодна според мен цена, но не зная какви недостатъци има и дали не е по-добре да си взема нещо малко по-скъпо, но с повече екстри и по-добра картина. Евентуално мога да почакам и до някое ново намаление или черния петък, но би било хубаво да се ориентирам още от сега. Ще се радвам ако можете да ми помогнете и ми препоръчате нещо.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #6337

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Iavorcho Виж публикацията
    Здравейте,
    Дойде време да си търся телевизор за хола, който както практиката е показала, ще се ползват основно за радио
    Щом основното му предназначение е това,дай малко пари и си купи хубаво ...радио.Където ще слушаш каквото си поискаш.Напр.
    https://www.electronic-star.bg/HiFi-...-srebaren.html
    и тогава си избирай телевизор за телевизия и филми.
    Това е начално ниво,с повечко пари може и.....

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #6338

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Iavorcho Виж публикацията
    Здравейте,

    Дойде време да си търся телевизор за хола, който както практиката е показала, ще се ползват основно за радио и смятам, че не е удачно да се взимам OLED. Ще се пуска каквото се върти по виваком, както и неща от медйиния сървър. Ще се гледа от около 3 м. За сега не планирам да закачам компютър или конзола за него. Размера не трябва да е по-голям от 60". През деня помещението е силно осветено. Бюджета ми е около 1500 лв. В момента Philips 58PUS8536/12 е на много изгодна според мен цена, но не зная какви недостатъци има и дали не е по-добре да си взема нещо малко по-скъпо, но с повече екстри и по-добра картина. Евентуално мога да почакам и до някое ново намаление или черния петък, но би било хубаво да се ориентирам още от сега. Ще се радвам ако можете да ми помогнете и ми препоръчате нещо.
    Няма нищо по-добро в този размер до 2000лв.
    Взимай го и не го мисли, за тези пари е подарък.
    Останалите 500лв. ги дай за един саундабар или някаква системка и си слушай и радио.

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    3
    #6339

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Няма нищо по-добро в този размер до 2000лв.
    Взимай го и не го мисли, за тези пари е подарък.
    Останалите 500лв. ги дай за един саундабар или някаква системка и си слушай и радио.
    Мерси, вече е поръчан

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Щом основното му предназначение е това,дай малко пари и си купи хубаво ...радио.Където ще слушаш каквото си поискаш.Напр.
    https://www.electronic-star.bg/HiFi-...-srebaren.html
    и тогава си избирай телевизор за телевизия и филми.
    Това е начално ниво,с повечко пари може и.....
    Мерси,
    Ще го имам предвид и ще събирам повече пари за BD плейър или каквото там е модерно.

  12. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #6340

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от mhs Виж публикацията
    Samsung Q95T го обсъждахме по-назад в темата. TDT версия е с ADS(ips) панел производство 2021г. Нищо общо с този от ревюто на rtings с VA панел.
    Ако говорим за блуминг, при определени сцени и условия, да може би е по зле но със сигурност на същата или по висока яркост и обем на цветовете, да не говорим че ъгала на виждане е супер добър при ТДТ версията, и да, има само едно дистанционно . За съжаление еМАГ му вдигнаха доста цената и вече не е толкова рентабилен и трудно бих го препоръчал.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6341

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Ъгъл на виждане срещу контраст.... под к'ви ъгли гледате, че да е толкова важно за Вас....IPS само за.... монитор и нищо друго!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #6342

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Iavorcho Виж публикацията
    Мерси, вече е поръчан

    Да всея малко смут.
    Казах,че за радио е добре ...просто да си купиш радио.
    НО.Като става въпрос за телевизори,ето ти две предложения ,които са на съвсем друго ниво от споменатия.Няма да давам замерванията и изводите на HDTV POLSKA(най-добрите в Европа),само защото вече многократно бяха показвани.Кой разбрал,разбрал. Пък и май никой не му се чете,а всички тук предпочитат да си казват мнението,независимо дали почива на много опит,факти или сънища.
    За OLED ти си знаеш,за мен няма проблем при нормална експлоатация.Но ако не е то поне-VA/FALD -друга бира....
    https://www.rtings.com/tv/tests/pict.../local-dimming

    https://www.emag.bg/televizor-lg-55-139-sm-smart-4k-ultra-hd-oled-oled55b13la/pd/D5MZBKMBM/

    https://www.emag.bg/televizor-hisens...pd/D3ZN9DMBM/?
    Разбира се накрая ти си решаваш.Нямам принос за твоите пари и всичко което казвам е само за размисъл.

    п.с. а BD плеър изобщо не е модерно.Интернет радиото (ако ти се слуша музика) и DAB+(което не знам дали ще стане ''модерно'' по нашите ширини) са съвсем различни неща.
    Този пост е редактиран от inches9; 26-08-22 в 19:40.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    18
    #6343

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от mhs Виж публикацията
    Samsung Q95T го обсъждахме по-назад в темата. TDT версия е с ADS(ips) панел производство 2021г. Нищо общо с този от ревюто на rtings с VA панел.
    chalgakiller най-добрия избор за игри на тъмно си остава Sony X93J, както и Samsung Q80A и Q80B(2022). Сонито е с 24 зони на подсветката и подържа dolby vision, но игра с DV е само на 60hz. два броя hdmi 2.1.
    Q80A има само един hdmi 2,1 и ако се свързва конзола и компютър едното ще е на 60hz. Q80B пък е с 4х hdmi 2.1. Недостатък при самсунга е липсата на dv заради ината на самсунг да налагат техният си hdr+, но пък е с 48 зони.
    Нещо което не споменава при сони x90j e шим (pwm), когато е включена зоналната подсветка. Ако си чувствителен към примигването и не те интересува много HDR може да погледнеш sony x85j, както и LG qned913 (ips mini led) и двата са flicker free.
    Благодаря на всички за отговорите. Нямаше как да предположа, че панелът на Q95TDT е IPS. Твърдо се придържам към VA (за компа си взех https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/s2722dgm и съм доволен). Значи изборът ще е между Sony X93J и X85J. Относно pwm, нямам никаква представа дали съм чуствителен към него. Видях в клипчето, че може да се спре, ако дразни. За X85J казват, че не може да се настройват ръчно цветовете, което също не знам колко е важно Заслужава ли си да дам повече пари за X93J? Гледам се изчерпа в Емаг, но предполагам, че е временно. В момента гледаме вкъщи с това LG - https://www.lg.com/uk/tvs/lg-43UK6200PLA и нямаме особени оплаквания. Поздрави!

  17. mhs
    mhs е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    29
    #6344

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Q95TDT в никакъв случай не е лош телевизор. AntrAcsA е доволен от него. Просто цената в момента е висока специално 65 инча го имаше миналия месец на 1900лв. Докато 55 инча, какъвто размер търся аз не е падал под 1800лв.
    X93j също не е на добра цена в момента. Е да в румънския емаг 55 инча излиза 1680лв и преди даже и 100 лв надолу са го пускали там, но тук цените са други.
    Аз специално клоня към Samsung Q80A или Q80B заради 4 те hdmi 2.1. Aко сте доволни от lg 43 ips от линка според мен ще ви хареса 65QNED913, който се намира за около 1900лв.
    Sony X85j да няма много настройки ръчно за калибриране. Имат андроид апликация за калибратор само. Има и друг проблем заради слабият процесор не може да работи на 4:4:4 full rgb на 120хз. Прави 3840х1080 и влошава образа. Даже собственици казват, че след ъпдейт sony са увеличили остротата да замажат проблема. Може 4:2:0 или 100хз на 3840х2160. HDR с директ лед също е зле. Хубавото му е цената като за сони и липсата на шим. Подобен избор без full aray подсвета е и Samsung Q70A/B, който няма проблеми с резолюцията.
    В крайна сметка най-добри VA за парите си остават X93J и Q80A/B. За IPS Q95TDT и Qned913. Sony X85J само, ако не искате шим. Q70A е в същият клас, но няма изброените проблеми, а и струва по-малко.




  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    18
    #6345

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Извинявам се, но Samsung Q80A/Q80B не са ли с IPS панел? Иначе Q70A също изглежда доста добре, не бих се отказал да спестя малко. Какво Ви е мнението за разопакованите продукти?
    brotzki одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе