Страница 452 от 570 ПърваПърва ... 402442450451452453454462502 ... ПоследноПоследно
Резултати от 6,766 до 6,780 от общо 8547
Like Tree2131Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #6766

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Их, изпуснах "бисерите". Там където ми е 65B8 няма проблем с 4K без компресия през wifi 5ghz.

    Изпратено от моят CLT-L09 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #6767

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Еее, стига се заяждахте. Не съобразих. Смотаните китайски пръчки плеари вече имат гигабитови лан портове, а се оказва, че и най-новите ТВ-та за една торба пари са с 100МВ. Който иска ремукси външен плеар или бърз WiFi.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #6768

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Аз пък грам не разбирам за какво говорите. Тъй че, потребители разни.

    @AntrAcsA , на мен ми мина вчерашния гъдел, но все още има 65c2 за 3099 лв на 6 вноски без оскъпяване, ако толкова страдаш. [emoji2][emoji2]
    AntrAcsA одобрява това.

  5. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #6769

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Така е. Честно казано е тъжно една торба пари телевизори да нямат 1gbps портове, а все още да са със 100mbps. Но поне има решение - купуваш си ethernet to usb, но не знам кои модели го поддържат. Vincent от HDTVTest имаше видео с такъв адаптер.

    Изпратено от моят CLT-L09 с помощта на Tapatalk
    VanDan одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #6770

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Рутерите ми са АХ, но нямам устройство с АХ да пробвам. А и ТВ не е в помещение с рутер и има поне по една стена да пречи. Ще пусна сега за проба да видя на колко ще се върже.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6771

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Все пак е пробвал с 4K WEB, а не с 4K Bluray remux... През 100Mbps кабел 4K Bluray без компресия няма шанс да върви гладко. През 5GHz wifi няма проблем, стига връзката да е стабилна.

    75GB Release 2160P по LAN - SMB - KODI - абсолютно никакъв проблем - максимален битрейт на релийза - 70Мбит/сек.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Аз лично не съм виждал ТВ с гигабитови ЛАН порт, за това ако имаш Домашен Интернет над 100 мгбита е добре да ги вържеш чрез WIFI 5Gz . Мисля че от тази година има модел, два с WIFI6 , което е супер! Аз след като си взех телефон който да поддържа WIFI 6, и преди това, на миналия черен петък си взех модел с WIFI6, разбрах защо толкова много го хвалят. Имам файбир на 500 mbit, телефона ми при WIFI 6 ги достига, дори и да съм в съседна стая , пак е близко до тази скорост докато при WIFI 5G е почти на половина, може би до 350-390 мб макс, но пак е добре. Може от 2023-та ТВ-та масово да ползват WIFI6 чип-сетове и гигабит ЛАН портове.
    Те т'ва колкото и да е бърза Wi-Fi - нищо не може да бие кабела... и к'во като е само 100Мбит. - взима се USB 3.0 преходнит RJ LAN и се постига без проблем 300-400Мбит, предостатъчно за телевизор, ако толкова е "зор" че не стига bandwidth-a...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Рутерите ми са АХ, но нямам устройство с АХ да пробвам. А и ТВ не е в помещение с рутер и има поне по една стена да пречи. Ще пусна сега за проба да видя на колко ще се върже.
    Моя в най-далечната точка на стаята държи 300мбит, само че.... не винаги и превключва на 2.4 и следователно почва да насича, защото там пада под 100Мбит, кабела е перфе!
    Освен ако не се свалят релийзи над 100GB UHD в което аз лично не виждам смисъл - всичко над 15 -20GB дори 1080P няма да се хване разлика с 4K, ако не говорим за HDR, но дори тогава релийзи с по 30GB са предостатъчни, другото е... само да кажеш че ти върви в "оригинал" :Д

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #6772

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Не винаги преходникът се разпознава от телевизора. При мен на Sony A8H не работи.

  10. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #6773

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Определено съм изтървал снощната дискусия.
    VanDan много правилно го написа - всеки има своите "бисери", но нали за това е форума - да си помагаме, а не да си "натриваме сол". В тази връзка не е имало нужда да триеш постовете си. Привкуса си е останал, но инфото го няма.?

    Ето и аз съм/ще бъда в тази ситуация - вчера забодох Sony OLED 65A83K като го чакам в четвъртък.
    И всяка особенно практическа информация ми е силно потребна от всички колеги.

    От остатъците що годе се разбра, че не само Sony OLED 65A83K, но и явно повечето ТВ нямат GB LAN port, което явно ще създава "накъсвания" при търсеният абсолютно в същата техническа окомплектация потребителски ефект със стрийм от ТВ във високо качествени аудио ресивер и видео формати.

    VanDan, колеги,
    В крайна сметка успя ли да да качиш Мар33 на Коди на ТВ и как върви качествено поточно DD/DA/DTS аудио и видео - по LAN port или по 5g WiFi?
    Ще нужен ли USB 3.0 преходнит RJ LAN и коя марка и модел бива разпознавана от Sony?
    Какво да гледам при първоначално разопаковане и какви тестове да пусна за окачествяване на бройката Sony 65A83K?
    Този пост е редактиран от JKanchev; 20-11-22 в 09:06.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    39
    #6774

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте,
    Струва ли си да се похарчат 1100 лв за Philips 43PUS9235
    Модел 2020 година и е 50 Hz панел, въпреки, че за тогава може би е най-високата серия за марката.
    Сравнен със Sony 43W808C ще се види ли напредък?

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    629
    #6775

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    напредъкът личи отдалеч с промяната на големината на екрана с 10"

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    39
    #6776

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от apmil4ev Виж публикацията
    напредъкът личи отдалеч с промяната на големината на екрана с 10"
    Размерът и на двата е един и същ, 43 инча. Сонито е с 100 херца опресняване, а Филипса с 50.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #6777

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от jonin Виж публикацията
    Размерът и на двата е един и същ, 43 инча. Сонито е с 100 херца опресняване, а Филипса с 50.
    Сонито не е ли 1080р

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #6778

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Определено съм изтървал снощната дискусия.
    VanDan много правилно го написа - всеки има своите "бисери", но нали за това е форума - да си помагаме, а не да си "натриваме сол". В тази връзка не е имало нужда да триеш постовете си. Привкуса си е останал, но инфото го няма.?

    Ето и аз съм/ще бъда в тази ситуация - вчера забодох Sony OLED 65A83K като го чакам в четвъртък.
    И всяка особенно практическа информация ми е силно потребна от всички колеги.

    От остатъците що годе се разбра, че не само Sony OLED 65A83K, но и явно повечето ТВ нямат GB LAN port, което явно ще създава "накъсвания" при търсеният абсолютно в същата техническа окомплектация потребителски ефект със стрийм от ТВ във високо качествени аудио ресивер и видео формати.

    VanDan, колеги,
    В крайна сметка успя ли да да качиш Мар33 на Коди на ТВ и как върви качествено поточно DD/DA/DTS аудио и видео - по LAN port или по 5g WiFi?
    Ще нужен ли USB 3.0 преходнит RJ LAN и коя марка и модел бива разпознавана от Sony?
    Какво да гледам при първоначално разопаковане и какви тестове да пусна за окачествяване на бройката Sony 65A83K?
    Изтрих постовете не от някакво неудобство, а защото темата е за друго и твърде много се "разводни" по този въпрос. Аз не гледам торенти директно. Имам всички добавки от посоченото Репо, инсталирани на Коди на външния плеар, но освен една проба, повече не ги ползвах. Интернетът ми е до 100МВ. Свалям си локално, когато мога и гледам после. Направих си и абонамент за 2-3 стрийминг платформи и все повече гледам от тях. Като се замисля в торент сайт не съм влизал май вече 2 месеца. Просто вчера реших да пробвам Коди на самия ТВ. Пуснах си за проба 2 филма 4к HDR от споделена папка по SMB на РС, на което съхранявам свалени торенти. Единият файл беше към 30GB, а другият около 100GB. Точният битрейт незнам колко е, но и 2-та са компресирани H265, а не чисти блурей. Всичко вървеше гладко и си ги изгледах докрай без нищо да забива. Написах, че при МЕН върви добре, а 2 човека казаха, че не е вярно, защото чисти блурей 4к HDR или DV имат много висок битрейт и искат гигабитова мрежа. Тук вече сгреших, защото локалната мрежа в къщи я изграждах да е 1GB на кабел - лан портове на рутер, суич, РС-та, външен плеар, кабели са 1GB. Оказа се, че единствено за ТВ се бях заблудил, че лан порта е 1GB, защото уж 2022г. модел, а и никъде не бях срещал по описанията колко е скоростта. Та лан порта на всички ТВ се оказва, че е 100MB. И разни блурей ремукси с много голям битрейт (над 100МВ) може да имат проблеми по мрежата. И единият от събеседниците (с "марковия" ник) не пропусна възможността да ескалира закачки с тази моя заблуда. И разводнихме още повече дискусията. Което не рядко се случва по форумите. Реших да "спестя" тази непотребна информация не по темата..
    Обикновените "скъсаняци" като мен, които гледаме почти само "обикновени" компресирани торенти с битрейт под 100МВ, няма да имаме особени проблеми да ползваме новите модели ТВ с андроид без външен плеар. Елитарните потребители с некомпресирани блурей файлове с битрейт над ограниченията на лан порта на ТВ ще трябва да ползват външен диск или флашка по usb3, хубав външен плеар с гигабитов порт или много бърз WiFi. Тези, които гледат директно торентите от тракерите, трябва да имат предвид и скоростта на интернета си и наличието на достатъчно и бързи сийдъри за конкретния торент.
    Не мисля, че горното има някакво значение за избора на ТВ на по-голямата част от питащите в темата.
    Този пост е редактиран от VanDan; 20-11-22 в 10:27.
    svetlio1, JKanchev и German харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    39
    #6779

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Моля за препоръка на телевизор до 43 инча. Изискването е за хубава картина (поне колкото на Sony 43W808C, за запознатите с модела).
    Може би VA панелите показват по-добра?
    Ще се ползва основно за телевизия и то от чиния от Булсатком. Няма изискване за интернет и т. н.
    И по възможност да е в бюджет до 1000 лв.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #6780

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от jonin Виж публикацията
    Струва ли си да се похарчат 1100 лв за Philips 43PUS9235
    Модел 2020 година и е 50 Hz панел, въпреки, че за тогава може би е най-високата серия за марката.
    Сравнен със Sony 43W808C ще се види ли напредък?
    няма да видиш напредък в картината,а само в дизайна, аудиото и дистанционното
    https://geex.x-kom.pl/recenzje/cudo-...ips-43pus9235/
    https://www.lcd-compare.com/gamme-tv...ine-up-408.htm
    https://toengel.net/philipsblog/wp-c...-up_2020-1.png

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе