Страница 487 от 567 ПърваПърва ... 437477485486487488489497537 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,291 до 7,305 от общо 8496

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    24
    #7291

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Ами колегата е написал това- през 90% от времето телевизорът ще се използва за кабелна телевизия, а явно качеството ще е компромисно. За какви ОЛЕД висок клас говорим,за какви контрасти...Естественно ,че си прав в по-голямата част,но мисля че в случая е безмисленно.Или колегата да даде повече подробности, при които вече да се прецени.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,000
    #7292

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от nemirna Виж публикацията
    Ами колегата е написал това- през 90% от времето телевизорът ще се използва за кабелна телевизия, а явно качеството ще е компромисно. За какви ОЛЕД висок клас говорим,за какви контрасти...Естественно ,че си прав в по-голямата част,но мисля че в случая е безмисленно.Или колегата да даде повече подробности, при които вече да се прецени.
    Да, но пък от друга страна LG C2 процесора за обратобка на картината е много добър, може би един от най добрите за 2022-ра, така че ще се справя добре с обработка на съдържанието с ниска резолюция и качество, за разлика от Hisense и Philips , например.


    На картко, ако иска да спести пари и ако ще ползва ТВ-то в силно осветена стая, ако ще го гледа централно, Hisense е избора, при всичко останали е LG C2.

  4. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #7293

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Аз също се убедих, че най-доброто качество е от цифрова кабелна, не знам ако ми се наложи след време да си пускам някоя от въпросните A1 XploreTV, EON... сигурно ще предпочета да не гледам никаква тв. На 65" сателитна от А1 се забелязва компресията, а на 75"/77" кабелната изглежда в пъти по-добре. А и ето доказателство, че дори и OLED си струва за телевизия - Снощи гледаме Войната на буквите и приятелката казва "На другия (C2) телевизор се вижда по-хубаво от на този (AU9072), на този всичко сивее и е като мъгла".

  5. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #7294

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Малко пояснения.
    ''Цифрова кабелна'' и EXPLOREне са много различни неща.Сигнала в Explore може да минава както по коаксиал така и през мрежата(на повечето места-където има възможност за коаксиал).Аз съм на explore и гледам през коаксиал(по-добре е поне в случай ,че няма нет).Гледал съм EON на същия тв-р на друго место и в никакъв случай не е по-зле.
    Относно тв-те.OLED разбира се е друга бира,но това което си сложил за сравнение е неподходящо,меко казано.Трябва разбира се да се сравнява с mini led или VA FALD.
    Всички сравнения с edge led(или елементарен dl) са безмислени и всеки ще го види на пръв поглед.

    така че ще се справя добре с обработка на съдържанието с ниска резолюция и качество, за разлика от Hisense и Philips , например.
    Ниското качество с нищо не може да се поправи и няма никаква разлика,независимо кой процесор е.А пък и да има на кой му трябва да гледа подобни тъпи бози.
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10
    Ако някой е видял по-голяма разлика от RTINGS бива да обясни кога ,с уреди или с очи и кое точно се дължи на процесора.
    Дори и в началото си е написано,че основната разлика е в яркоста.И дали някой ще я види в реалния живот е друга тема.Като гледам оценките по категории....ха дано.

    За какви ОЛЕД висок клас говорим,за какви контрасти..
    Ако някой иска може и да не гледа телвизия,може радио,напр.
    Иначе във всички случаи контраста е основното в кой да е тв-р и не може да се замести с нищо друго.И на кой не му трябва може да не чете форуми и ревюта-простичко е.
    Този пост е редактиран от inches9; 20-02-23 в 12:56.

  6. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #7295

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Лично не съм ползвал някоя от въпросните услуги - xplore tv, eon - но доколкото знам там е замацана работа, прилагали някакъв филтър или нещо подобно. Не мисля, че ако си пусна някоя от тези услуги ще остана очарован от качеството.
    И да, знам, че AU9072 е много далече от C2, но като за edge-led нисък клас не е лош. Мисълта ми беше, че дори и тя, която не се вълнува толкова от телевизори (допреди една година основно гледаше "кухненския" 32" LG в динамичен/стандартен режим) забелязва разликата в картината.

  7. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #7296

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Не знам за къв филтър става въпрос.Ако някой знае да разясни.Компресията е друга тема,но кабеларките съшо могат да я прилагат.
    Относно edge led-може и да става за 40'' в кухнята или за непретенциозни ползватели,но не бих го препоръчал ,освен ако не се търси най-ниската цена,ама тогава вероятно ще има по-добри предложения.И да,няма смисъл дори да се слага до VA FALD,а камо ли до OLED.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,000
    #7297

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията

    Ниското качество с нищо не може да се поправи и няма никаква разлика,независимо кой процесор е.А пък и да има на кой му трябва да гледа подобни тъпи бози.
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10
    Ако някой е видял по-голяма разлика от RTINGS бива да обясни кога ,с уреди или с очи и кое точно се дължи на процесора.
    Дори и в началото си е написано,че основната разлика е в яркоста.И дали някой ще я види в реалния живот е друга тема.Като гледам оценките по категории....ха дано.

    Разбирам какво имаш в предвид, признавам че не съм на пълно наясно как стоят нещата но от това което съм гледал и чел, флагманите имат топ процесори, не само за да контролираш всичко случващото се с панела като производителност но имат и A.I. което е така модерно последно време (Machine Learning), XR процесорите на Сони до скоро бяха най добрите, от 2022-ра LG ги догониха .
    Та те сканират изображението, като имат алгоритъм с който изчислява къде ще са концентрирани очите ти, за да наблегне на тези зони, и изгражда и ъпскелва на ново изображение с по високо качество, като има огромна база данни с пресети, шаблони от които да черпи информация, аз поне така си го обяснявам че, прави нещо подобно на това :

    Иначе да, имам има инструменти с които реставрирам стари снимки Всички стари черно бели албуми и снимки си ги направих дигитални с висока резолюция.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 20-02-23 в 21:46.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #7298

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Значи, тук много преекспонирате нещата. ОЛЕДА не бил достатъчно ярък, ок ама моя С2 го гледам на 38 процента яркост на олед пикселите и ми е ОК. 32 м2 дневна с 8 м2 южен прозорец. 65ца от 3-4 метра го гледам не съм ги мерил и не виждам смисъл. Преди това, на негово място беше ФулХД сони, 55 инча и телевизията на него се виждаше по-кофти, на оледа е доста по-добре. И ЕОН, и местна варненска кабеларка по коалсиал се вижда ОК, на кабеларката бтв
    Синема ХД е най-добре, чак забравям, че е телевизия.
    Гледам и 4к и 1080 и 720 филми, (и торенти и стрийминг услуги - апълтв и скайшоутайм) няма някаква коренна разлика в резолюциите, дори 480п е гледаемо, скоро гледах двд.
    БТВ на филма за Ютни Хюстън, вчера го гледах, много ми хареса визията, хдр-а беше на ниво.

  11. Junior Member Аватара на mozak
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    45
    #7299

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Зн.
    БТВ на филма за Ютни Хюстън, вчера го гледах, много ми хареса визията, хдр-а беше на ниво.
    БТВ и ХДР!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    99
    #7300

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Коя е програмката ако не е тайна?

  13. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #7301

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Разбирам какво имаш в предвид, признавам че не съм на пълно наясно как стоят нещата но от това което съм гледал и чел, флагманите имат топ процесори, не само за да контролираш всичко случващото се с панела като производителност но имат и A.I. което е така модерно последно време (Machine Learning), XR процесорите на Сони до скоро бяха най добрите, от 2022-ра LG ги догониха .
    Имат разни A.I.... затова съм ги изгключил всичките. Само съм оставил Dolby Vision IQ, което е активно, разбираемо, само при Dolby Vision съдържание в режим на картината Cinema Home.

    Цитат Първоначално публикувано от mozak Виж публикацията
    БТВ и ХДР!
    БТВ = BTW ... by the way.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    571
    #7302

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Значи, тук много преекспонирате нещата. ОЛЕДА не бил достатъчно ярък, ок ама моя С2 го гледам на 38 процента яркост на олед пикселите и ми е ОК. 32 м2 дневна с 8 м2 южен прозорец. 65ца от 3-4 метра го гледам не съм ги мерил и не виждам смисъл. Преди това, на негово място беше ФулХД сони, 55 инча и телевизията на него се виждаше по-кофти, на оледа е доста по-добре. И ЕОН, и местна варненска кабеларка по коалсиал се вижда ОК, на кабеларката бтв
    Синема ХД е най-добре, чак забравям, че е телевизия.
    Гледам и 4к и 1080 и 720 филми, (и торенти и стрийминг услуги - апълтв и скайшоутайм) няма някаква коренна разлика в резолюциите, дори 480п е гледаемо, скоро гледах двд.
    БТВ на филма за Ютни Хюстън, вчера го гледах, много ми хареса визията, хдр-а беше на ниво.
    Това с яркостта са пълни глупости и чесане на езици по форумите. Олед телевизори от преди 5-6 години действително имаха проблем с яркостта, но това вече не е така. Ако някой действително е чак толкова чувствителен на тема яркост, то олед телевизорите не са за него.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #7303

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Първите сертифицирани за HDR10+ LCD модели 2023 на Panasonic
    https://hdr10plus.org/certified-products/
    Panasonic TH-85MX800W
    Panasonic TH-85MX800K
    Panasonic TH-85MX800T
    Panasonic TH-85MX800G
    Panasonic TH-85NX800Z
    Panasonic TH-85MX800Z

    Буквите в края на моделният код са регионални обозначения
    W - Taiwan
    T - Thailand
    Z - New Zeeland
    H - Hong Kong
    M - Midle East
    B - UK
    K, G - за момента не ги знам, освен че са за страни от Азия или латинска Америка
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 21-02-23 в 22:19.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    3
    #7304

    Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте, прочетох доста теми и мнения, но съм още по-объркан. Търся си евтин телевизор (около 600-700лв.), размера не е толкова от значение, но може би 43" е оптимален. Спрял съм се на един Philips 43PUS7657. Има ли нещо по- добро около тези пари, че нещо тези TCL, Kivi, Hisense, JVC, Tesla и подобни не ми вдъхват много доверие. Ще се гледа предимно вечер (основно стрийм платформи Netflix, HBO Max, Twitch, Youtube etc.) та не знам тази Saphi OS ок ли е. Също гледам и едно LG 43UQ80003LB. Не ме интересува дали е по- стар модел, стига да работи плавно и да не забива нон стоп. Благодаря предварително.
    Този пост е редактиран от sillyrosster; 21-02-23 в 21:04.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    99
    #7305

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Филипс добре. Ама вдигни малко бюджета и вземи нещо с андроид.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 22:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 15:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе