Страница 490 от 570 ПърваПърва ... 440480488489490491492500540 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,336 до 7,350 от общо 8547
Like Tree2131Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    591
    #7336

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    С3 би трябвало да надгради, дори и с малко. Иначе ще се изложат и ще загубят за сметка на конкурентните брандове. Не знам само на какви цени ще са новите модели. Май няма да ни харесат
    AntrAcsA одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    3
    #7337

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте,
    колебая се между LG C2 и Samsung S95b. Малко повече съм за Самсунга, но заради софтуерните ъпдейти и намалянето на nits се разколегах и реших да попитам за мнение.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #7338

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от cecobbb Виж публикацията
    Здравейте,
    колебая се между LG C2 и Samsung S95b. Малко повече съм за Самсунга, но заради софтуерните ъпдейти и намалянето на nits се разколегах и реших да попитам за мнение.
    Samsung S95B, но си вземи една 5 годишна застраховка.
    Двата модела не са еквивалентни за да ги сравняваме. Най-близките до S95B са - Panasonic LZ2000/1500, Philips 937, LG OLEDG2.

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    3
    #7339

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Мерси, по-принцип G2 си бях харесал , но тук из форума доста хора казват ,че не си заслужавало и по-добре било C2. Добре , а между G2 и S95B

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #7340

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от cecobbb Виж публикацията
    Мерси, по-принцип G2 си бях харесал , но тук из форума доста хора казват ,че не си заслужавало и по-добре било C2. Добре , а между G2 и S95B
    S95B е с една идея по-добър, но пак ще повторя - вземи му една 5 годишна застраховка. Това е първо поколение видеопанел и някои неща не са изчистени още - попадал съм на 4 човека във форумите, които се оплакват от дефектиране на панела.
    G2 си върви с 5 годишна гаранция след регистрация.
    Лично на мен не ми допада операционната система и менюто на samsung, както и липсата на Dolby Vision...но на някои това им допада.
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10

    Следното важи да C2, S95B.
    Внимавай при ваденето от кашона! След като премахните аксесоарите и горните стиропори, премахвате щипките в долната част и измъквате кашона нагоре. Така телевизора остава да седи изправен само на долният стиропор и дъното на кашона. Двама човека хващате телевизора с едната ръка отдолу, а другата отстрани за долната по-дебела част. В никакъв случай не хващайте за по-тънката част на дисплея - има вероятност да го изкривите.

    G2 е малко по-дебел и върви със стойка за стена. В комплекта му няма стойка за шкаф - продава се отделно.


    https://www.youtube.com/watch?v=R9uvlgcskm8



    https://www.avsforum.com/threads/new...#post-62388824




    https://eur-lex.europa.eu/legal-cont...R2021-20210501
    2. Принудително меню и менюта за настройка


    Електронните дисплеи могат да бъдат пуснати на пазара с принудително меню при първоначално активиране, което предлага алтернативни настройки. Когато е предоставено принудително меню, нормалната конфигурация трябва да бъде зададена като избор по подразбиране, в противен случай нормалната конфигурация ще бъде настройката извън кутията.


    Ако потребителят избере конфигурация, различна от нормалната конфигурация, и тази конфигурация води до по-високо потребление на енергия от нормалната конфигурация, ще се появи предупредително съобщение за вероятното увеличение на потреблението на енергия и ще бъде изрично поискано потвърждение на действието.


    Ако потребителят избере настройка, различна от тези, които са част от нормалната конфигурация и тази настройка води до по-висока консумация на енергия от нормалната конфигурация, ще се появи предупредително съобщение за вероятно увеличение на консумацията на енергия и изрично поискано потвърждение на действието.


    Промяна от страна на потребителя в единичен параметър в която и да е настройка не трябва да задейства промяна в който и да е друг свързан с енергията параметър, освен ако не е неизбежна. В такъв случай се появява предупредително съобщение за промяна на други параметри и изрично се изисква потвърждение на промяната.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 06-03-23 в 20:57.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #7341

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Ами аз си взех ЛГ С2, като втори тв в къщи и като наследник на първия ни С9 и мога да кажа, че С2 не се доближава до С9. Сато картина и двата са перфектни, но като звук С9 кърти. Дистанционното на С2 по не ми допада от на С9, менюто на С2 също не ми допада като на С9 (това може би е субективно). Купих С2 с очаквания за по добър телевизор от С серията, понеже е по нов, но не намирам нищо по добро от С9. За звука, най-ме е яд, че е по нескопосан. За другите неща, може и да е субективно мнението.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #7342

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Само при телевизорите е тази аномалия, даунгрейд, сравнени със старите модели.

  10. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #7343

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от yanko78 Виж публикацията
    Ами аз си взех ЛГ С2, като втори тв в къщи и като наследник на първия ни С9 и мога да кажа, че С2 не се доближава до С9. Сато картина и двата са перфектни, но като звук С9 кърти. Дистанционното на С2 по не ми допада от на С9, менюто на С2 също не ми допада като на С9 (това може би е субективно). Купих С2 с очаквания за по добър телевизор от С серията, понеже е по нов, но не намирам нищо по добро от С9. За звука, най-ме е яд, че е по нескопосан. За другите неща, може и да е субективно мнението.
    Да, аз за това и се спрях, иначе и аз щях да взема С2 сега когато беше 2800 лв, но реално .. въпреки всички П.Р. Bullshit, ТВ-то не надгражда съществено, дори да не го сравняваме с С9, който е може би най добрия ОЛЕД на LG в С сериите, но и дори спрямо СХ , точно този разговори го водихме в тази тема преди седмица, две.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #7344

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Звука на С2 не е никак лош, не зная как е на С9, но аз телевизор с по-добър звук от на С2 не съм слушал/имал. Може и аз все на пръчки да съм попадал, но не е честно да се говори, че не става, все пак четат и други хора.
    Аз бях спрял да разчитам на звук от тв и изобщо не се надявах, С2 ме изненада.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    38
    #7345

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте, искам да си купя нов телевизор поне 55", но бюджета ми е ограничен до 1000лв. Какво бихте ми препоръчали като модел? Използвам телевизора предимно за гледане на филми и сериали от NAS, така че да има много добра поддръжка на аудио и видео кодеци, а също и добра безжична връзка 5гх. Също така звука е от Logitech звукова система, която се включва в 3.5мм жак на стария ми телевизор, та да има и такъв жак. Ами друго не се сещам освен може би коя от двете технологии, наносел\лед, има по-добър черен цвят и по-бърза реакция на картината за да не е проблемно гледането на сцени с бързодвижещи се хора\предмети. Олед определено не искам.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #7346

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Ти и да искаш Олед за тези пари нямаш никакъв шанс. Точно за филми от Нас е супер Олед. Но и парите са други.
    Наносел-лед не са различни технологии.
    berpan одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #7347

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Единственият сносен тв с истински реални 100 херца, 55 инча, който да се доближава до бюджета доскоро беше Филипс PUS8807. Сега не знам на каква цена е.

    Ако ти идва скъп, ще трябва да прежалиш 100-те херца.

    Иначе за олед са ти казали, няма как да се случи за тези пари.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    38
    #7348
    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Единственият сносен тв с истински реални 100 херца, 55 инча, който да се доближава до бюджета доскоро беше Филипс PUS8807. Сега не знам на каква цена е.

    Ако ти идва скъп, ще трябва да прежалиш 100-те херца.

    Иначе за олед са ти казали, няма как да се случи за тези пари.
    Филипса е 1300лв сега, и може да се купи на изплащане за 6 месеца без оскъпяване - така може и да стане.

    В момента гледам на едно лг 42" купувано 2010та. Не знам колко херца му е опресняването, но все си мисля, че каквото и да взема сега 12 години по-късно ще е по-добре.

    Фрапантна ли е разликата между 60 и 100 херца опресняване? Или казано по-друг начин, толкова ли е зле 60 херца опресняване?
    Този пост е редактиран от baraev; 07-03-23 в 22:04.

  17. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #7349

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от baraev Виж публикацията
    Филипса е 1500лв сега, демек отпада.

    В момента гледам на едно лг 42" купувано 2010та. Не знам колко херца му е опресняването, но все си мисля, че каквото и да взема сега 12 години по-късно ще е по-добре.

    Фрапантна ли е разликата между 60 и 100 херца опресняване? Или казано по-друг начин, толкова ли е зле 60 херца опресняване?

    Не е 1500 лв.. 1299 е но пак е над бюджета ти ! Не е зле 60 hz, 120hz ти трябва САМО ако имаш си запален геймър с PS5, Xbox Series S/X , или пък Хай-енд РС !

    При 1000% от останалото източници на съдържание, като Youtube, Twitch, Netflix, Sky ShowTime, Кабелна/Сателитна телевизия или при твоя случай най вероятно Plex от NAS, ще е максимум 60 хз, в повечето случаи 24/30 hz.

    Хората които търсят 120хз панели и не играят игри, най вероятно си дават парите на вятъра или се надяват ТВ-то да е future-proof, демек евентуално бъдещи стрийминг услуги които ще предлагат 120хз съдържание, но това не вярвам да се случи в близките години, няма основния за това.

    - - - - - - - - - -

    Също така е въпрос на... психическа бариера и нагласа.. " защо да давам 1000 лв за 60 hz телевизор като мога за същите или близки до тези пари да взема 120 hz, може пък в бъдеще да ми потрябва, защо да се минавам ! " разбирам хората които мислят така, и за това не ги съдя.

    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 07-03-23 в 21:51.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    38
    #7350
    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Не е 1500 лв.. 1299 е но пак е над бюджета ти ! Не е зле 60 hz, 120hz ти трябва САМО ако имаш си запален геймър с PS5, Xbox Series S/X , или пък Хай-енд РС !


    Добре, в такъв случай предложете нещо до 1000лв. с 60 херца опресняване на картината и да има нещата дето съм изброил по-горе. Освен каквото съм изброил да чете и субтитри на кирилица.

    Само да добавя, модела на стария ми телевизор е LG 42lm620s, и намерих информация, че е с 400мхц MCI (motion clarity index) опресняване на картината.
    Този пост е редактиран от baraev; 07-03-23 в 23:10.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе