Страница 512 от 571 ПърваПърва ... 462502510511512513514522562 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,666 до 7,680 от общо 8559
Like Tree2137Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,455
    #7666

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Frost
    Денси не са изписали правилно модела, но в енергийният етикет го има
    https://densi.bg/media/catalog/produ...el_1587347.jpg
    а при търсене излиза сходство с друга марка Strong CV55ES8000F

    https://fobem.com.tr/
    https://fobem.com.tr/hakkimizda

    FUEGO се произвеждат в Китай вероятно от TP Vision
    https://www.facebook.com/photo/?fbid...50158818589526

    https://www.ciklon.org/bg/forum/lcd-...fuego-32fg3203
    Захранване от тв Philips 50PFH6510/88, шаси QM15.2E LA с дефектен панел TPT500J1 -HVN08.A [...] Pilot P1597.



    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    Помагам с избора на ~40" тв. Мястото е ограничено и сме се спрели на lg c2 .
    Ще има ли скоро промо което да си струва да чакаме или да се купува. Сегашните 1700лв изглеждат като най-ниската цена до сега.
    Да цената може би е нормална, но имай в предвид , че 42-48" варианти на серията са с по-ниска яркост от 55-65". Не е подходящ за ярко осветена стая.



    Цени за калибириране на телевизор във Франция
    https://calibrage-ecran.com/tarifs-calibrage.html
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 05-07-23 в 19:56.
    Frost одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #7667

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте на всички! Първо благодаря на всички по-навътре с материята за положения труд да ограмотите (колкото всеки може да поеме) такива като мен в ТВ-дебрите!
    Изчетох първите страници в секциите на отделните брандове и тази тема в нейните последни 100 стрнаици. Основното, което разбрах е, че каквото и да си говорим - винаги става дуам за пари. Разбрах, че цените на ТВ-та в момента са с баснословно надути цени и че винаги ще трябва да има компромиси. Всеки иска най-доброто, колкото може по-тънко, ама такъв филм няма. От всичко, което прочетох и разгледах в Зора, Технотата и Емаг се спрях на следните модели. Преди това искам да кажа, че бюджетът ми е скромен - с усилие 1500 лв., а искам 65 инча, което гарантирано ми носи торба компримиси с качеството, но и аз нямам профи око, а пък гледането на телевизия със семейството се изразява с едно филмче или две серии на любимия сериал преди лягане в AmazonPrime, Netflix, HBO MAX и SkyShowTime. Ефирна телевизия нямаме и нямам намерение да слагаме. Условията на гледане са близо 2 м. разстояние, холът е със западно изложение и слънце огрява след 4 до към 6+ лятно време, но не директно в мястото на телевизора.

    Ето избраните модели:
    TCL 65C645, 65" (164 см), Smart Google TV, 4K Ultra HD, Клас G, QLED

    TCL QLED 65C745, 65" (164 см), Smart Google TV, 4K Ultra HD, 144 hz, Клас G

    Philips LED The One 58PUS8507/12, 58" (146 см), Smart Android, 4K Ultra HD, Клас F

    Какво мислите по моя труден казус?

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #7668

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Вземи си едно 55 инчово Сони и не се занимавай с TCL и разни там разнообразни.

  5. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,058
    #7669

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от presen Виж публикацията
    Здравейте на всички! Първо благодаря на всички по-навътре с материята за положения труд да ограмотите (колкото всеки може да поеме) такива като мен в ТВ-дебрите!
    Изчетох първите страници в секциите на отделните брандове и тази тема в нейните последни 100 стрнаици. Основното, което разбрах е, че каквото и да си говорим - винаги става дуам за пари. Разбрах, че цените на ТВ-та в момента са с баснословно надути цени и че винаги ще трябва да има компромиси. Всеки иска най-доброто, колкото може по-тънко, ама такъв филм няма. От всичко, което прочетох и разгледах в Зора, Технотата и Емаг се спрях на следните модели. Преди това искам да кажа, че бюджетът ми е скромен - с усилие 1500 лв., а искам 65 инча, което гарантирано ми носи торба компримиси с качеството, но и аз нямам профи око, а пък гледането на телевизия със семейството се изразява с едно филмче или две серии на любимия сериал преди лягане в AmazonPrime, Netflix, HBO MAX и SkyShowTime. Ефирна телевизия нямаме и нямам намерение да слагаме. Условията на гледане са близо 2 м. разстояние, холът е със западно изложение и слънце огрява след 4 до към 6+ лятно време, но не директно в мястото на телевизора.

    Ето избраните модели:
    TCL 65C645, 65" (164 см), Smart Google TV, 4K Ultra HD, Клас G, QLED

    TCL QLED 65C745, 65" (164 см), Smart Google TV, 4K Ultra HD, 144 hz, Клас G

    Philips LED The One 58PUS8507/12, 58" (146 см), Smart Android, 4K Ultra HD, Клас F

    Какво мислите по моя труден казус?

    Взех 58PUS8507 на Майка ми, и тя е доволна, не е лош телевизор , 60Hz VA панел, черното не е лошо, яркостта му е около 400-480 нита, но от изброените, поне на хартия , чисто като производителност и фючърси, C745 е най добър ! Той разполага с 65" 144hz VA панел, с над 1000 нита максимална яркост, има 160 зони на локално затъмняване, което не е много но и за VA е ОК, като се има в предвид че другите от изброените нямат нито една.

    Филипса превъзхожда TCL-а най вече заради процесора и GPU чипа, които са на по висока чистота и работи добре, може би амбилайта, обработката на движенията и изображенията на Филипс не са лошо.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 09-07-23 в 19:05.
    JordanS одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #7670

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Благодаря за коментарите! Ще изчакам още няколко мнения. Знам, че може да се вземе по-адекватен 55 инчов ТВ, но взимам 65 с идеята по някое време жената да размести всичко в хола и смени посоката на гледане по дългата страна. Тогава разстоянието между нас и тв-а ще набъбне на около 5 м.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #7671

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    В Емаг днес Philips 65pus8807 е с 100 лв отстъпка и стъпва на около 1550 лв ( не съм разгледал условията на отстъпката). Не мисля, че има по-добър и надежден тв за тези пари в този размер.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #7672

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    ... 1650 лв. е, даже визуално много ми допадна, но в последния момент гледам Android Tv, а не Google Tv. В момента идвам от първата и не че нещо ме е разочаровала, но така и не се появи официален app за AppleTv+ . Правят едни от най-добрите нови сериали и смятам да се качвам на кораба. Някъде видях по ревютата, че Google TV го предлага. За Tizen и webOS знам със сигурност.

  10. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,058
    #7673

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Сега като се замисля... два метра за 65 " ... не е ли малко... множко ? В смисъл аз гледа моя от близо 3 метра, и ако мръдна още метър на пред ми изглежда малко абсурдно :D просто споделям.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #7674

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Изчетете втория ми пост в такъв случай

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,571
    #7675

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    AppleTv+ си го има на Филипс Андроид

  13. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,058
    #7676

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    AppleTv+ си го има на Филипс Андроид
    Ами... да мисля че Google TV и Android TV имат едни и същи приложения и апп магазин ? Реално са едно и също нещо но с различен интерфейс ! Може би в бъдеще разликите ще стават по съществени. но за сега мисля че споделят едни и същи приложения.

    Presen, за размера, ако имаш възможност и АКО не си го направил до сега, отиди в някой техно-зор-полис магазин и виж 65" ТВ на живо, застани на 2 м от него и виж как е, дали ти допада ! Бързо се свиква с голям телевизор, спор няма, казвам го от личен опит, но все пак, не е лошо да направиш една проверка.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    AppleTv+ си го има на Филипс Андроид
    Скокнах до майка ми, човека е прав, няма Apple TV


    Но мисля че е регионално-географки ограничен, имам Google TV донгъл и там не ми излиза.

    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 09-07-23 в 21:32.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #7677

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    @ svetlio1 : Добрата стара Toshiba с Android Tv, която подарих на баща ми, до последен момент нямаше в стора AppleTV+... Имаше Дисни+, което е различно. Ако тази седмица са го пуснали - ок! В такъв случай Филипсът става потенциален избраник.

    @ AntrAcsA : Дааа, вече бях. Ето и снимка от вчерашната ни среща с TCL 65C645, 65" (164 см), Smart Google TV, 4K Ultra HD, Клас G, QLED
    Хареса ми, пасна ми... Даже и цената му ми е прекрасна, ама вие не се изказахте никак ласкаво за него и затова сега следя за алтернативи.

  16. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,058
    #7678

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от presen Виж публикацията
    @ svetlio1 : Добрата стара Toshiba с Android Tv, която подарих на баща ми, до последен момент нямаше в стора AppleTV+... Имаше Дисни+, което е различно. Ако тази седмица са го пуснали - ок! В такъв случай Филипсът става потенциален избраник.

    @ AntrAcsA : Дааа, вече бях. Ето и снимка от вчерашната ни среща с TCL 65C645, 65" (164 см), Smart Google TV, 4K Ultra HD, Клас G, QLED
    Хареса ми, пасна ми... Даже и цената му ми е прекрасна, ама вие не се изказахте никак ласкаво за него и затова сега следя за алтернативи.

    Да, важно е на теб как ти се струва То на снимка и видео винаги е трудно да се усети размера (that's what she say) иначе C645 e със същата яркост като Philips 8507 (450 нита), горе долу са с почти идентични показатели, отново Филипса е с по добър чипсет но малко по малък!

    Сравнение между: 57.5" Philips 58PUS8507/12, 64.5" TCL 65C645 (displayspecifications.com)

    За 8807 е единичен с този 8507 като чипсет, но той вече е 120хз панел но сега виждам че е IPS, може да има по хубави цветове и ъгъл на виждане но контраста ще му куца, повече за гейминг ентусиасти.

    Не успя ли да разглеждаш на живо и C745 ? Все си мисля че това на хартия трябва да е най продавания и търсен телевизор в средния и ниския ценови клас
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 09-07-23 в 21:53.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #7679

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Аз имам външно устройство Google TV 4k на единия тв и в него също няма Apple+.

    Може да има нещо общо с региона настина, защото на телефона показва това.
    AntrAcsA одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #7680

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Да, важно е на теб как ти се струва То на снимка и видео винаги е трудно да се усети размера (that's what she say) иначе C645 e със същата яркост като Philips 8507 (450 нита), горе долу са с почти идентични показатели, отново Филипса е с по добър чипсет но малко по малък!

    Сравнение между: 57.5" Philips 58PUS8507/12, 64.5" TCL 65C645 (displayspecifications.com)

    За 8807 е единичен с този 8507 като чипсет, но той вече е 120хз панел но сега виждам че е IPS, може да има по хубави цветове и ъгъл на виждане но контраста ще му куца, повече за гейминг ентусиасти.

    Не успя ли да разглеждаш на живо и C745 ? Все си мисля че това на хартия трябва да е най продавания и търсен телевизор в средния и ниския ценови клас
    Нямаше го в наличност, за да му се насладя на живо. По-скоро за големината отидох да видя, дали холът ни ще я поеме. Резултатът е ясен - ще я поеме и на късно и на дълго, по някое време на годината.

    @ gurcayy:

    Няма Apple+ като цяло. То, сега излиза, че и Google TV го няма, ама ако трябва да избирам м/у AndroidTV и GoogleTV, все си мисля, че алфабетци ще заложат в бъдеще на втората. Пък и не съм работил с нея. Има го и момента на любопитство. Около мен повечето са с Tizen и webOS. И те са ми ясни и ги харесвам по принцип. В тази връзка, има ли за тези пари (1500 лв.) нещо по-сносно или същото като TCL C745 в отбора на големите? Samsung и LG визирам. Харесвам и Сони, но там не можем да се разберем ценово въобще.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе