Страница 562 от 572 ПърваПърва ... 512552560561562563564 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,416 до 8,430 от общо 8578
Like Tree2142Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,375
    #8416

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Отговора който получих за DV при streaming :

    UHD Blu-ray always requires HDR10 in case HDR is offered, but it does not require HDR. It means that UHD Blu-ray discs can, if the film studio wants, be released without HDR – in SDR. Dolby Vision and HDR10+ are optional on top of HDR10 on UHD Blu-ray.


    On streaming, there is no industry specification with a requirement that HDR10 is used as a base layer. However, in practice all streaming services that offer content in HDR10+ or Dolby Vision, also offer the content in HDR10. They will not fall all the way back to SDR. This applies to Amazon Prime Video, Apple TV+, Disney+, Netflix, HBO Max etc.

    Вероятно повечето филми и там са с HDR,но не е задължително.
    Frost одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    29
    #8417

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте, бихте ли ми казали 65 инча Philips 65PUS8518 с VA матрица ли е или IPS?
    Четох че при различни размери слагат различни матрици и че при PUS8818 е VA, но за PUS8518 не намерих информация.

    Изпратено от моят SM-A528B с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,063
    #8418

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от milen76 Виж публикацията
    Здравейте, бихте ли ми казали 65 инча Philips 65PUS8518 с VA матрица ли е или IPS?
    Четох че при различни размери слагат различни матрици и че при PUS8818 е VA, но за PUS8518 не намерих информация.

    Изпратено от моят SM-A528B с помощта на Tapatalk

    8818 е IPS, 8518 e VA при 65"

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #8419

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    3 години гаранция ?, 12 месеца след ремонт и резервни части на “разумни цени”. Европа се споразумя условно за нов закон
    Прилага се за смартфони, таблети, перални, съдомиялни, хладилници и телевизори.


    Европейският съюз постигна предварително споразумение, което задължава продавачите да предоставят допълнителна 12-месечна гаранция за електронни продукти, ремонтирани по време на гаранционния период. Настоящият гаранционен срок за електронни продукти в Европа е две години. Очаква се новите правила да удължат гаранционния срок до три години.

    Производителите на мобилни телефони ще бъдат задължени да предоставят подробности за резервните части на своите уебсайтове и да предоставят резервни части на трети страни на „разумни цени“. Освен това ЕС ще забрани на производителите да не позволяват на независими сервизи да използват използвани или 3D отпечатани части.

    Законът също така изисква производителите да ремонтират оборудването в разумен срок и на разумна цена, освен ако ремонтът не е безплатен. Въпреки това, ако се установи, че даден продукт е дефектен по време на гаранционния период, потребителите пак ще могат да го поправят или заменят.

    ЕС също така ще предостави онлайн платформа за ремонт, която ще изброява различни услуги за ремонт в ЕС и всяка от неговите страни членки.

    Законодателството ще се прилага за смартфони, таблети, перални, съдомиялни машини, хладилници, телевизори, прахосмукачки и много други.

    https://www.consilium.europa.eu/bg/p...air-directive/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 06-02-24 в 19:54.
    ronnie72, AntrAcsA и Neuromancer23 харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,601
    #8420

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Поводче да вдигнат още цените. УжасТ!


  7.  
     
  8. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    635
    #8422

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Панасоникът ми хареса

  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    28
    #8423

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте! Търся мнение за телевизор PHILIPS 50PUS8818. Смятам да се възползвам от моментната промоция - 1149лв. Гледам най-вече футбол и чат-пат някой филм. Удачно ли е да се гледа от разстояние 2,5м. - 3м? Разбрах, че е с VA матрица, което не знам доколко е минус или плюс спрямо IPS. И в момента съм с Филипс, който е с тристранен амбилайт, но 42 инча, модел от 2014г., който ще отиде в друга стая и мисля наследника му да е този 8818. Другите ми варианти са:LG 50QNED813RE или SAMSUNG QE-50Q80C. Обаче Самсунга е 60 херцов.
    Този пост е редактиран от mzivanov; 12-02-24 в 09:13.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    612
    #8424

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    За това разстояние от 65" нагоре Поне така го дават по стандартите за 4К tv. Antracsa може да даде конкретно мнение за модела на Philips.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    11
    #8425

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Аз си взех 65PUS8818 за същото разстояние 2.5-3 метра, който го дават навсякъде, че е с VA матрица, но тук пък казват, че е с IPS... На сайтовете на Филипс не пише, което означава, че явно е до партида и нещо друго, т.е може да е с VA, може да е с IPS... Ето линк, който показва, че е с VA:

    https://www.displayspecifications.com/en/model/6b873332

    Иначе 65PUS8818 за мен е тотална ГРЕДА, скъп боклук, много съм разочарован... Ползвам го за гледане на футбол и други спортове, както и за филми... На "зеления килим" има по-тъмни петна, които гаранцията не покрива, а на филмите по контура на движещите се обекти (предимно хора) има неприятно размазване, което гаранцията отново не покрива!...
    brotzki одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,574
    #8426

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Едното (петната) вероятно е DSE и си е главно до късмет с конкретна бройка (транспорт, съхранение, конструкция, опаковка), а другото до настройки на опциите за картина (и движение) - пробвайте на режим филммейкър/кино или просто изключете всякакви допълнители подобрители.

  13.  
     
  14. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    28
    #8427

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    За това разстояние от 65" нагоре Поне така го дават по стандартите за 4К tv. Antracsa може да даде конкретно мнение за модела на Philips.
    Благодаря за съвета, но просто отворът в секцията не позволява по-голям от 50 инча.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от stoniks Виж публикацията
    Иначе 65PUS8818 за мен е тотална ГРЕДА, скъп боклук, много съм разочарован... Ползвам го за гледане на футбол и други спортове, както и за филми... На "зеления килим" има по-тъмни петна, които гаранцията не покрива, а на филмите по контура на движещите се обекти (предимно хора) има неприятно размазване, което гаранцията отново не покрива!...
    Това замазване може ли да е защото се гледа от близко разстояние? Примерно от 4-5 метра пак ли е така?

  15. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,063
    #8428

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от stoniks Виж публикацията
    Аз си взех 65PUS8818 за същото разстояние 2.5-3 метра, който го дават навсякъде, че е с VA матрица, но тук пък казват, че е с IPS... На сайтовете на Филипс не пише, което означава, че явно е до партида и нещо друго, т.е може да е с VA, може да е с IPS... Ето линк, който показва, че е с VA:

    https://www.displayspecifications.com/en/model/6b873332

    Иначе 65PUS8818 за мен е тотална ГРЕДА, скъп боклук, много съм разочарован... Ползвам го за гледане на футбол и други спортове, както и за филми... На "зеления килим" има по-тъмни петна, които гаранцията не покрива, а на филмите по контура на движещите се обекти (предимно хора) има неприятно размазване, което гаранцията отново не покрива!...
    Дай снимки ? Кога си го взимал ? Гаранцията не покрива проблеми с панела САМО ако панела е чупен, ако има дефектен панел още от кашона, трябва да се покрива от гаранцията ,но по добре направи ни няколко снимки . 65" 8818 e IPS 8518 e VA

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    11
    #8429

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    "Здравейте,

    Дисплеят на Вашия телевизор е със задна подсветка. При тази технология не може да разчитаме на 100% равномерна картина, както при OLED телевизорите, защото при тях липсва такава.

    Най-често тези неравномерности се забелязват на бял фон като по-тъмни зони или по-светли на тъмен фон в ъглите на дисплея и покрай рамката, което се счита за нормално."
    ---
    Това е отговорът на обслужващият сервиз за Philips в София.
    ---
    Телевизорът беше купен от място, в голяма верига началото на ноември 2023 г. Гледахме 43" модел, а този само го включихме, за да се види, че всичко е наред и при бързосменяща се динамична картина не се улавят "петната", но при зеленото има две ясно изразени по-тъмни вертикални зони, от горе до долу, които ми "дърпат" окото.

    Настройки не съм пипал, в интерес на истината, а и сякаш най-добре работи на default-ната си - HDR Crystal Clear. Другите режими сякаш са ми по-тъмни.

    Размазването се вижда, независимо от разстоянието, но сякаш се вижда при по-ниска резолюция, напр. много осезаемо е при рекламите за мачовете на Diema Sport. Филмите, които гледам са или от HBO-приложението или златните релийзи от тракерите, т.е по 40-100 GB един филм.

    Ще се опитам да направя видео, защото със снимки не знам дали ще успея да покажа това, което се вижда реално.

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    65" 8818 e IPS 8518 e VA
    Къде мога да прочета повече, че е IPS-матрица? Сега даже питах и gemini на Google и ИИ-то потвърди, че е с VA-матрица, също както и хората от горния сайт.
    Този пост е редактиран от stoniks; 12-02-24 в 17:41.

  17. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    431
    #8430

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Първият ми некинескопен телевизор е едно edge led 32 inch Philips-че...средна гама... Вече 12 години си работи без проблем...Отдясно си има две тъмни ленти,отляво некакво тъмно петно....Открих го след месеци гледане....Иначе вади картина трепач.. Не е мръднал...Philips са си така....явно...
    п.с. ето и три кьопави снимки...
    Изпратено от моят RMX3472 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от coverstar; 12-02-24 в 18:13.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе