Страница 536 от 572 ПърваПърва ... 486526534535536537538546 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,026 до 8,040 от общо 8574
Like Tree2142Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    11
    #8026

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте, след дълго четене, гледане на ревюта, обикаляне по магазини си купихме Philips 65PUS8818/12, заради пустия му AmbiLight. Все още го чакам, тъй като се оказа с доста големи габаритни размери (160х100x20 cm) и решихме да не го насилваме в колата. Това, което ми прави впечатление е, че е с VA-матрица, а миналогодишните са били с IPS-матрица. Каква е разликата между двете матрици - телевизорът се купува за всекидневна и ще се гледа предимно спорт и филми? И макар, че вече е късно, защото сделката е факт има ли някой, който да изтъкне предимство за този TV, освен видимия Ambilight?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #8027

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    stoniks
    Течните кристали в IPS се управляват в една равнина(долу/отзад), и по този начин се разгръщат в широко ветрило и от там по-широкият зрителен ъгъл - около 110 градуса.
    При VA кристалите се управляват в две равнини(горе и долу или отпред и отзад) и не се разгръщат толкова широко.
    При IPS кристалите не прилягат толкова плътно до стените на клетката на субпиксела, за разлика от тези при VA - от там идва и по-голямата утечка на светлина от подсветката - съответно и по-ниският контраст при IPS спрямо VA.
    Времето за реакция при IPS е с 1-2 милисекунди по-малко от това при VA.

    Предимствата на филипс?
    -добрата обработка на видеото
    - редовната софтуерна поддръжка с описание на промените
    - последно поколение процесор - Pentonic 1000
    - сравнително добър звук като за телевизор
    https://toengel.net/philipsblog/wp-c...ne-up_2023.png
    минусите
    - не са добре заводски калибрирани
    - подредбата на менюто и каналите
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 14-11-23 в 20:09.
    stoniks одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #8028

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от stoniks Виж публикацията
    Здравейте, след дълго четене, гледане на ревюта, обикаляне по магазини си купихме Philips 65PUS8818/12, заради пустия му AmbiLight. Все още го чакам, тъй като се оказа с доста големи габаритни размери (160х100x20 cm) и решихме да не го насилваме в колата. Това, което ми прави впечатление е, че е с VA-матрица, а миналогодишните са били с IPS-матрица. Каква е разликата между двете матрици - телевизорът се купува за всекидневна и ще се гледа предимно спорт и филми? И макар, че вече е късно, защото сделката е факт има ли някой, който да изтъкне предимство за този TV, освен видимия Ambilight?
    VA спира по добре светлината от подсветката което води до по добро черно от там по добър контраст, слабите му страни са че има по малък ъгъл на висимост, в смисъл че за най добри резултати - цветове и контраст е нужно да гледаш ТВ-то колкото се може по централно !

    IPS-a има значително по добър ъгъл на виждане, по ярки са с по ярки цветове но имат по лош контраст и черен цвят.

    В началото на тази година , когато търсих ТВ на Майка ми, а тя искаше само Филипс заради пустия Ambilight , имах възможност да пробвам 55PUS8807 (IPS) който върнах поради изгорели пискали и го смених с 58PUS8057 (VA) така че успях да ги тествам и при един и същи клип в YouTube на черен екран, с баклайта и яркостта на макс, едни и същи условия, дори място, това бе резултата :




    Да, камерата прави IPS-а да изглежда по зле от колкото е в действителност, но ясно се вижда предимството на VA панела що се отнася до черното.
    Да PUS8807 видимо бе по яркия телевизор и тези проблеми с черния цвят не може да ги забележиш ако гледаш телевизия или съдържание с много детайли и цветове.
    stoniks одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    11
    #8029

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    hristoslav2, AntrAcsA - Благодаря ви за отговорите! Какво ще рече това "не са калибрирани заводски добре" - аз трябва ли нещо да калибрирам или "мачът е свирен"?
    Наистина ли при VA-матриците имат т.нар. VA-ghosting effect, който размазва движещите се обекти, напр. Топката на футболен мач, на тенис и т.н.?
    Иначе и мен жената ме изяде с тоя AmbiLight, ама свърши вече!...

  6. Junior Member Аватара на ruar
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    16
    #8030

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте, искам да отправя поредното банално питане за избор на ултрабюджетен телевизор 55" в порядъка на 1000-1100 лв. По принцип ми е ясно, че за тия пари ще е компромис, горе-долу няма разлика в моделите и тн. Заглеждам TCL 55C735 за 1000 лв https://www.technomarket.bg/televizo...droid-09208150 и
    HISENSE 55U7KQ за 1100 https://www.technopolis.bg/bg/Televi...b=availability
    Не съм имал досега китайче и разбираемо подхождам малко предубедено,какво мислите, бихте ли препоръчали друг модел? Сякаш предпочитам с една идея повече да е с Андроид, но не ми е супер важно, както се вижда от горния избор. Благодаря предварително за отделеното време!

  7. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #8031

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от ruar Виж публикацията
    Здравейте, искам да отправя поредното банално питане за избор на ултрабюджетен телевизор 55" в порядъка на 1000-1100 лв. По принцип ми е ясно, че за тия пари ще е компромис, горе-долу няма разлика в моделите и тн. Заглеждам TCL 55C735 за 1000 лв https://www.technomarket.bg/televizo...droid-09208150 и
    HISENSE 55U7KQ за 1100 https://www.technopolis.bg/bg/Televi...b=availability
    Не съм имал досега китайче и разбираемо подхождам малко предубедено,какво мислите, бихте ли препоръчали друг модел? Сякаш предпочитам с една идея повече да е с Андроид, но не ми е супер важно, както се вижда от горния избор. Благодаря предварително за отделеното време!
    U7KQ без съмнение е значително по добрия телевизор от тези двата, но да не е Андроид, макар че от това което успях да видя лично Vidda e много бърз ОС, еквивалента му за TCL като производителност може би е TCL C805 но е значително по скъп, докато C735 .... не бих го препоръчал тъй мненията за него са много разнопосочни но повечето са отрицателни.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от stoniks Виж публикацията
    hristoslav2, AntrAcsA - Благодаря ви за отговорите! Какво ще рече това "не са калибрирани заводски добре" - аз трябва ли нещо да калибрирам или "мачът е свирен"?
    Наистина ли при VA-матриците имат т.нар. VA-ghosting effect, който размазва движещите се обекти, напр. Топката на футболен мач, на тенис и т.н.?
    Иначе и мен жената ме изяде с тоя AmbiLight, ама свърши вече!...

    Не, в момента съм с Q7F , който е VA, като го сравня в Q95T който е ADS/IPS , при едно и също съдържание не виждам да има повече или по малко проблеми с моушъна или така наречен гоустинг, като цяло мисля че съвременните телевизори са отстранили този проблем и проблемите могат да дойдат само от ниския битрейд на телевизионния сигнал и съдържание. Тук вече обработката на изображенията си казва думата, а там най добри са Sony, LG и Samsung.
    ruar и stoniks харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #8032

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от ruar Виж публикацията
    Здравейте, искам да отправя поредното банално питане за избор на ултрабюджетен телевизор 55" в порядъка на 1000-1100 лв. По принцип ми е ясно, че за тия пари ще е компромис, горе-долу няма разлика в моделите и тн. Заглеждам TCL 55C735 за 1000 лв https://www.technomarket.bg/televizo...droid-09208150 и
    HISENSE 55U7KQ за 1100 https://www.technopolis.bg/bg/Televi...b=availability
    Не съм имал досега китайче и разбираемо подхождам малко предубедено,какво мислите, бихте ли препоръчали друг модел? Сякаш предпочитам с една идея повече да е с Андроид, но не ми е супер важно, както се вижда от горния избор. Благодаря предварително за отделеното време!
    В петък, може да влезе в бюджета ти
    https://www.emag.bg/televizor-tcl-ql.../pd/D773Z8MBM/


    Vizio иска да лицензира своята телевизионна операционна система, SmartCast, за други телевизионни марки
    По стъпките на LG, Samsung, Hisense
    https://www.streamtvinsider.com/vide...-smart-tv-oems
    Китайците от Vizio, преди години заеха трето място на пазара в САЩ и в един момент, даже посегнаха към сегмента на високият клас телевизори, но по-късно се отказаха. Видяха възможност за по-големи печалби от реклама, отколкото от продажба на телевизори. Ориентираха се на рекламната част в операционната система на телевизорите си. Продават ви телевизор и после печелят процент от приходите от реклама по него - така печелят повече.


    NAB 2018 panel: The Future of HDR in Cinema
    https://www.provideocoalition.com/na...hdr-in-cinema/
    Проучването също така показа, че при 50 нита – типичната яркост с традиционната театрална проекция – 24 кадъра в секунда е идеалната честота на кадрите, докато при 1000 нита – постигнато на вече доста често срещани, не твърде скъпи HDR телевизори – 32 кадъра в секунда биха били предпочитани.

    Ще кажа, че ако се прилага леко, интерполацията не е автоматично зло. При възпроизвеждане на материал с 24 кадъра в секунда, като Blu-ray, базиран филм, накъсаното движение е по-очевидно при някои марки телевизори, отколкото при други, и малка степен на „изглаждане“ може да помогне за намаляване ефекта от бавната камера.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 15-11-23 в 07:32.

  10. Junior Member Аватара на pdydy
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    65
    #8033

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте на всички, ако може да ме насочите към 43' телевизор, ще се ползва в детска стая и ще се гледа предимно youtube, бюджет 600лв.

  11. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #8034

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от pdydy Виж публикацията
    Здравейте на всички, ако може да ме насочите към 43' телевизор, ще се ползва в детска стая и ще се гледа предимно youtube, бюджет 600лв.

    Здравей, все си мисля че за детска стая.. Филипса с амбилайта е страхотно решение :D, проблема е че не са чак толкова евтини но НАЙ близко до твоя бюджет е :

    Телевизор Philips Ambilight LED 43PUS8118, 43" (108 см), Smart TV, 4K Ultra HD, Клас F - eMAG.bg 669 лв макар че не съм фен на процесора му, но PUS8507 или PUS8518 надхвърлят бюджета ти..

    Може би : Телевизор Philips Ambilight LED 43PUS8007/12, 43" (108 см), Smart Android, 4K Ultra HD, Клас F - eMAG.bg 717 тъй като тук вече имаме 4 ядрен процесор и повече рам, и да видиш на 17-ти дали ще му падне цената ? Също така и горе споменатите модели.


    Ако пък не може да чакаш и бюджета ти е свит :

    Телевизор SAMSUNG 43CU7172, 43" (108 см), Smart, UHD 4K, Клас G, LED - eMAG.bg 619 лв | е ОК решение , също така много добри неща чувам за :

    Televizor Smart LED Kivi 43U750NB, 109 cm, Ultra HD 4K, Clasa G - eMAG.bg : 540 лв | , добър процесор за толкова бюджетен телевизор, добър звук, и дистанционно с жироскоп и гласови команди !

    Имат го и в бял цвят : Televizor Smart LED Kivi 43U750NW, 109 cm, Ultra HD 4K, Clasa G - eMAG.bg : 599 лв.


    Други решения , като QLED но не е андроид : Телевизор Hisense 43E7HQ Smart QLED, 109 см, 4K, Ultra HD - eMAG.bg 583 лв.

    - - - - - - - - - -

    Този през черния петък ще го намалят на 490 лв : Телевизор Samsung LED 43BU8072, 43" (108 см), Smart, 4K Ultra HD, Ultra Slim, Клас G - eMAG.bg
    pdydy одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #8035
    Цитат Първоначално публикувано от pdydy Виж публикацията
    Здравейте на всички, ако може да ме насочите към 43' телевизор, ще се ползва в детска стая и ще се гледа предимно youtube, бюджет 600лв.
    Вземи си Самсунга в емага, както ти е посочил горе Антракса на 490 лв за парите си е ок. Филипс, ако е да не е по-нисък клас от 8507 дебни го в петък
    pdydy одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #8036

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    ТЕЛЕВИЗОР PHILIPS 43PUS8507 THE ONE UHD LED SMART TV от Техномаркет (technomarket.bg) 699 тук 8507-та е на по добра цена, ако все още Филипса е вариант, отново заради лампичките зад ТВ-то които винаги радват децата и някои от възраснете хора :D но, да Този самсунг за 490 може би е най разумния от към цена избор, но трябва да го следиш и да си готов в петък, рано рано сутрин защото мисля че ще свърши бързо.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    165
    #8037

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Мнение за тези 65 инча ТВ ще се гледат филми ,телевизия почти не. LG 65QNED913QE - 2,299.00лв. Sony LED 65X90K - 2,299.00лв.Бюджета е максимално този с доста зор го докарах.Приемам други предложения.Разглеждах Филипс 8818 отпада.Минала година взимах един Самсунг 55 инча , Много лош опит с него. Слагам и от Самсунга един за цвят Samsung QE65QN90B 2400 лв .Ако ги намалят в петък ще е добре. При разглеждането на тв този най ми дападна
    LG 65QNED913QE,но приемам и мнения.


  16. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,002
    #8038

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Щом ще се гледат филми, предполагам ще е и на тъмно? Малко над бюджета е, но е OLED, а и щом си харесал LG от изброениете горе, този е същият, но с по-добра картина.

    https://www.technomarket.bg/televizo...rt-tv-09208486
    AntrAcsA одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #8039

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от astra Виж публикацията
    Мнение за тези 65 инча ТВ ще се гледат филми ,телевизия почти не. LG 65QNED913QE - 2,299.00лв. Sony LED 65X90K - 2,299.00лв.Бюджета е максимално този с доста зор го докарах.Приемам други предложения.Разглеждах Филипс 8818 отпада.Минала година взимах един Самсунг 55 инча , Много лош опит с него. Слагам и от Самсунга един за цвят Samsung QE65QN90B 2400 лв .Ако ги намалят в петък ще е добре. При разглеждането на тв този най ми дападна
    LG 65QNED913QE,но приемам и мнения.
    От LG гладай само OLED.Oсобено за филми.
    SONY -то става,но за 2к има по-добри.
    https://www.emag.bg/televizor-tcl-mi.../pd/D90VGCMBM/
    https://www.emag.bg/televizor-tcl-mi...pd/DLD7PMYBM/?

    За първия са пущани многократни сравнения,но с топ модели OLED ,за които при тези цени мисля не говорим.
    Сравнението със SONY 9xxx може да се види в HDTV Polska(давано е и е малко голямо за да пълним темата) и FlatpanelsHD.C845,който е в сравнението го няма в Емаг(там най-лесно виждам цените,може да потърсиш).

    https://www.flatpanelshd.com/focus.p...&id=1440156585

    Ако подредиш по картина за C845-оценка= 83(C935 мисля е дори отгоре!) / за SOA90L=76,разликата е повече от значителна.



    TCL C845
    79%
    83 80 71


    Sony X90L
    76%
    76 81 70


    A това е сравнението на TCLC935(америк. модел е QM8) с SONY A90K
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10
    Този пост е редактиран от inches9; 16-11-23 в 14:27.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    165
    #8040

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Aми гледах това LG 65QNED913QE в технопо почти се доближава до оледа ,няма и много ревюта в тубата за него.Имам ограничен бюджет ,искам 65 да взема .Че сега гледам на един Финлукс 50 .Плазмата 42ка ще я пенсионирам от 2009 е ,ще набутам Финлукса на нейно място ,голямо куче излезе тази 50сятка Финлукс.Избирахме я с Лудиа когато работеше в Зората. Знам какво да взема Олед амааа .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе