Страница 515 от 571 ПърваПърва ... 465505513514515516517525565 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,711 до 7,725 от общо 8559
Like Tree2137Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #7711

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    За това разстояние си трябва поне 65". Да, и 55" ще Ви се стори голям на фона на досегашния 32", но бързо се свиква.
    Аз като почитател на OLED, мога този да препоръчам - LG OLED 55B23LA 1799.00 лв.

    Sony LCD
    55X90K/X92K - различни стойки
    https://techmart.bg/Телевизор%20Sony%20XR55X90KAEP
    https://www.emag.bg/televizor-sony-l...p/pd/DF3RPVMBM
    https://techmart.bg/Телевизор%20Sony%20XR55X92KAEP

    Samsung LCD
    55QN95B
    https://www.emag.bg/televizor-samsun...pd/DC7PWJMBM/?
    55Q80C
    https://techmart.bg/Телевизор%20Samsung%20QE55Q80CATXXH

    При някои от моделите може да се впишете в бюджета дори с 65" вариант. Лично бих препоръчал по-голям размер, така или иначе, който и да вземете, ще Ви е много модерен и нов, както сам написахте.
    Alex88 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #7712

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Какъв размер тв-р си имал няма никакво значение,освен първата седмица ,ако толкоз бавно свикваш.
    За това разстояние ти трябва 75'' или поне 65(голям компромис).
    Ако държиш на диагонала 55''
    https://www.emag.bg/televizor-lg-ole...pd/D6R6MVMBM/?

    Тъй като въпроса често се задава,мисля че лесният отговор е ,ако цената не е голям проблем се взема OLED,ако е по възможност miniled
    Тъй като цените на по-големите вече са близки не вярвам,че кви да е 1000лв. трябва да спират да се вземе голям диагонал.Най-доброто за към 3к е
    https://www.emag.bg/televizor-tcl-mi...f=fav_pd-title

    При желание за по-ниска цена се гледа C845,ако е по-ниска за търсения диагонал.
    И SONY 90xx няма нищо общо с OLED и 2к за 55'' е огромна цена....просто огромна.За малко повече съм купил 75'' му по-голям(2 год.) брат.За феновете не знам.

    Този пост е редактиран от inches9; 01-08-23 в 13:31.
    Alex88 одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    25
    #7713

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Добро начало. Убедихте ме - минимум 55', такъв ще търся.
    Но над това си мисля, че ще стане в повече, защото все пак е стая, а не хол, а и отделно скосеният таван придава още по-малък мащаб на стаята. Разбира се, знам за това, че един ТВ ти се струва голям в началото, в магазина, след това, когато го сложиш у дома, когато окото свикне, започва да ти умалява.
    Не мисля, че ще са ми проблем инчовете. Той няма да е в секция, а в/у открита тв маса, и така ще придава представа за още по-голям. Сегашното Сони е с дължина 80см, а тв маса е 90см в най-широката си част, защото е с неправилна форма. Със сигурност трябва да премеря добре и да видя дали да е на крачета или една стойка по средата. Като гледам новите колко са тънки и нестабилни, то едно побутване може да е фатално. То това се клати от нищото.

    Frost, gurcayy и двамата ми предлагате този модел на Самсунг - 55QN95B. Ще го взема под внимание.
    Сонитата изглеждат добре, не мога да си кривя душата, че имам пристрастия, но ако има нещо по-добро на същата цена като Сони, няма да робувам на марката. Този XR55X90KAEP ми се нрави.

    Тези две OLED LG, които предлагате: 55B23LA и 55C21LA изглеждат прекрасно, но изпитвам някакъв страх като видя OLED Иначе гледам, че LG-та се старят да го докарат на реклама като за тв за филми и игри...

  5. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #7714

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Alex88 Виж публикацията
    55B23LA и 55C21LA изглеждат прекрасно, но изпитвам някакъв страх като видя OLED .
    ''Който го е страх от мечки не ходи в гората''

    Ама кат се замисля може и да си прав.Ако се развали хубав тв-р е по-лошо отколкото да се развали къв да е.....дано не си дал същата цена за другия....обаче.
    CubanLinx одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    607
    #7715

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Точно щях да ползвам същия лаф за гората и мечките Питащия ако държи на Sony олед ще трябва да раздуе бюджета.

  7. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #7716

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    За по-добро Sony - miniLED или OLED - ще трябва повече бюджет. Предложих LG B2, защото не виждам да има чак толкова високи изисквания откъм производителност, така да се каже, иначе LG C2 е по-добрият телевизор (което не прави B2 лош телевизор), но и разликата е близо 500 лв. в момента. За цената от 1799 лв мисля, че е доста добре предвид това, което предлага. Ако те е "страх" от OLED, miniLED-ът на Samsung QN95B е най-добрият 4K модел на марката за 2022.

    Sony OLED, който е може да се сравни с LG B2, а е с 1000 лв. по-скъп от него.
    https://techmart.bg/Телевизор%20Sony...%20XR55A75KAEP

    Иначе в същия бюджет ти влиза и този 65"
    https://www.emag.bg/televizor-samsun...ref=fam#163-cm
    Alex88 одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    25
    #7717

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Прочетох последните 50 страници от темата във форума за OLED телевизорите, така че нормално е да съм уплашен. Там на всяка страница има думата "прогаря" Разбирам и тезата, че това може да се случи на всеки един ТВ и за нищо нямаш застраховка, когато купуваш уред, но...

    Аз и без това ще направя не малък технологичен "скок" но май ще спра в подножието на върха преди OLED и ще остана на стъпалото на LCD. Не мога да си представя да си взема ТВ и след месец да започнат "мъртвите" пиксели, колкото и супер качество да е картината. Някой беше написал, че просто трябва да се употребява правилно, но повечето хора трудно ще свикнат с такава култура на гледане, вкл. и аз. Поне на мен ми се струват прекалено много прищявките на тази технология и не виждам нужната издържливост във времето, може би ще се развие на други нива съвсем скоро, знам ли. Иначе гледах ревюта на този Самсунг QN95B, хайпът е голям, изглежда чудесен избор, Q-то ме спира. Ще търся нещо класическо, ЛСД, явно ще ми трябва още някоя друга година да се пречупя в това отношение.

  10. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    430
    #7718

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Каквото и да си купите, може да сте сигурен в едно-то няма да издържи 10 години.... Независимо от марката, просто вече не ги правят така...

    Изпратено от моят RMX3472 с помощта на Tapatalk
    Alex88 и bass reflex харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #7719

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Alex88 Виж публикацията
    Прочетох последните 50 страници от темата във форума за OLED телевизорите, така че нормално е да съм уплашен. Там на всяка страница има думата "прогаря" Разбирам и тезата, че това може да се случи на всеки един ТВ и за нищо нямаш застраховка, когато купуваш уред, но...

    Аз и без това ще направя не малък технологичен "скок" но май ще спра в подножието на върха преди OLED и ще остана на стъпалото на LCD. Не мога да си представя да си взема ТВ и след месец да започнат "мъртвите" пиксели, колкото и супер качество да е картината. Някой беше написал, че просто трябва да се употребява правилно, но повечето хора трудно ще свикнат с такава култура на гледане, вкл. и аз. Поне на мен ми се струват прекалено много прищявките на тази технология и не виждам нужната издържливост във времето, може би ще се развие на други нива съвсем скоро, знам ли. Иначе гледах ревюта на този Самсунг QN95B, хайпът е голям, изглежда чудесен избор, Q-то ме спира. Ще търся нещо класическо, ЛСД, явно ще ми трябва още някоя друга година да се пречупя в това отношение.
    QN95B си баш ЛСД, Q-то от което се притеснявате, е просто един филтър, допълнителен слой върху панела. Тоест, няма вероятност за прегаряне, като при ОЛЕД.
    gurcayy, Alex88 и berpan харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #7720

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Взимай един Philips 55PUS8807 за 1100-1200 лв и не го мисли тогава.
    dwrbudr одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    25
    #7721

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от tvbox Виж публикацията
    QN95B си баш ЛСД, Q-то от което се притеснявате, е просто един филтър, допълнителен слой върху панела. Тоест, няма вероятност за прегаряне, като при ОЛЕД.
    Ако е така, както казваш, то наистина си заслужава. Има ли някакво Сони, което може да му съперничи, та да направя сравнение ? Но този просто изглежда близко до съвършенното за това, което искам

    gurcayy, този Филипс изглежда ОК, сигурно е най-доброто за тези пари, но поне да ударя тавана от 2000 лв за нещо по-добро. Или този Филипс LED 55PUS8818 ?
    В другата тема четох за този амблайт при Филипсите, че било хубаво...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #7722

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Ако търсиш топ лед тв, взимай QN95 - най-доброто от мини лед технологията. Неслучайно цената му е по-висока от някои Олед модели.

    Ако не ти се дават много пари, Филипсът е приличен тв за 40-50% по-ниска цена, 120 херца, "обикновен" лед с амбилайт.

    Според мен, qn95 ще е изхвърляне за нуждите ти, но ако все пак искаш възможно най-доброто за заделения бюджет, това е телевизора. Аз лично не бих погледнал нещо друго.

    П.С. Разходи се до някое техно и сам ще забележиш, че този тв се откроява сред останалите по всички критерии.

    Предложенията ми са на база, че искаш 55", въпреки че си по-скоро за 65".
    Този пост е редактиран от gurcayy; 01-08-23 в 20:56.
    Alex88 одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,455
    #7723

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Alex88 Виж публикацията
    Бюджетът е 2000 лв, но ако препоръчате нещо, за което си заслужава да се дадат 200-300 лв отгоре, съм ок.
    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...D-OLED/p/19294
    Alex88 одобрява това.

  17. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #7724

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Alex88 Виж публикацията
    Ако е така, както казваш, то наистина си заслужава. Има ли някакво Сони, което може да му съперничи, та да направя сравнение ?
    .
    Има, ама не и на 55'.
    Върховата серия на LCD телевизори на Sony - X95L незнайно защо не са пуснали модел на 55', а най-малкият им е 65.

    Имах желание да дам моя пет годишен 55 XF 9005 на баща ми, а аз да се оборудвам с новият им топ LCD модел, ама тъй като нямам място за повече от 55 инча ще трябва да чакам още една година и то ако от Sony благоволят да обърнат внимание и на хора като мен. Ако не искат и догодина да ми вземат парите - има други марки, които с радост ще ми ги приберат.
    Този пост е редактиран от Dedo1975; 02-08-23 в 04:10.

  18. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #7725

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    От няколко години произвеждат LCD флагмана им само в размер 65 като минимум. Дали отново някога ще пуснат 55.....
    berpan одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе