Страница 527 от 572 ПърваПърва ... 477517525526527528529537 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,891 до 7,905 от общо 8575
Like Tree2142Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #7891

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от anyone2 Виж публикацията
    Кога ще бъде този черен петък , понеже и аз отново търся

    Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk
    Не съм на пълно сигурен но миналата година беше на 18-ти ноември.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 25-10-23 в 08:53.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2023
    Мнения
    11
    #7892

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    От какво разстояние е ще го гледате ТВ-то ? Ако си го коментирал вече, се извинявам, но не съм го видял.
    Ще се гледа от около 3м.

    Цитат Първоначално публикувано от anyone2
    Кога ще бъде този черен петък , понеже и аз отново търся
    Черният петък е последният петък на ноември всяка година, но навлизайки в ноември всяка верига започва с промоционалните си оферти по различно време. Някой го промотират за няколко дни едва, на други места продължава по-дълго. Емаг нямат все още дата, която да е решена, ще се знае след още някоя друга седмица.

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Ако искаш по добри цени, изчакай черния петък, не вярвам да свършат до тогава.
    Снощи изгледах това видео https://www.youtube.com/watch?v=DaPB8_KYoaU в което изглежда, че Costco в Щатите са изкарали всички модели, които ще получат намаление за предстоящия Черен петък. Коментираше се, че е много вероятно другите вериги като BestBuy да копират същите цени и най-притеснителното е, че измежду 50+ намалени телевизора, точно за S90C се отбеляза, че цената не просто няма да е намалена, а в момента е по-ниска, отколкото ще бъде тогава
    Обяснението, което ютубърът даде е, че най-вероятно се дължи на и без това сериозно занижената цена, на която в момента телевизорът се продава. Разбира се, няма гаранция колко тези цени ще имат нещо общо с намаленията по нашите ширини, но реших, че ще изчакам черния петък за намаления както на 65 инча, така и на 77 инча, пък каквото сабя покаже.

    Иначе до момента най-ниска цена на 65S90C открих тук - https://www.tehnomix.bg/televizor-samsung-qe65s90catxxh

  4. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #7893

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от light motif Виж публикацията
    Ще се гледа от около 3м.
    Значи 65" става. 77" може наистина да дойде малко голям, лично мнение.

    И няма как да не го намалят било и с 10%! Всяка година го правят, защото С3 ще падне около 3000-2800 за кратко, мисля че S90C ще е там някъде също.
    Да, в САЩ цените на техниката са много по ниски от тук в Европа, може би за това колегата в клипа мисли че S90C едва ли ще го намалят много, защото при тях вече той е на сравнително по ниска цена, макар че сравнявайки го с S95B , да сега S90C е по евтин по същото време на годината, но това защото вече е второ поколение и хайпа и интереса към него намаля.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 25-10-23 в 15:33.

  5. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #7894

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    65'' от 3м...че става,става....обаче
    По тази логика и малко по-евтин модел OLED-PHILIPS, или дори mini led TCLсъщо става.
    Напр. това го имаше с 15(или 10пр.) отсъпка и си е топ тв-р,ако става въпрос за икономия
    https://www.emag.bg/televizor-tcl-mi...f=fav_pd-title
    Вярно,че е миналогодишния модел със стария процесор,но в реалния живот това трудно би го разбрал...за 10'' не съм сигурен,т.е. сигурен съм в обратното-ще го разбереш и още как.
    https://www.emag.bg/televizor-tcl-mi...f=fav_pd-title
    Това също е добре,особено ако е версия X2(говоря по памет,има го обяснено и снимано в темата) с новия процесор.
    А между двата компромиса бих направил втория;Гледам 65'' от 2,70 и със сигурност искам да съм на 77''.На вилата SONY 9x.. 75'' e oт към 3,50 но размера пак се усеща по-добре.
    И да по-голямо удоволствие е да гледаш големия размер пред качеството,дори и в моя случай когато тв-т не е дори близък до OLED.
    Разбира се всичко е субективно и в случая ''според мен''

  6. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #7895

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от light motif Виж публикацията
    Ще се гледа от около 3м.

    Черният петък е последният петък на ноември всяка година, но навлизайки в ноември всяка верига започва с промоционалните си оферти по различно време.
    В грешка си, не винаги е последният, както се случи през 2019г и както ще бъде догодина когато ноември е с пет петъка. Оригиналният "Черен петък" винаги е бил четвъртият (а не последният) петък на ноември. Свързан е с Деня на благодарността в USA, който винаги е на четвъртият четвъртък от ноември.
    Иначе си прав че в стремежа си да прецакат конкуренцията, много наши вериги изтеглят "черният" си петък по-рано.
    Този пост е редактиран от Dedo1975; 25-10-23 в 20:45.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2023
    Мнения
    44
    #7896

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Да идва вече , ама те нашите черни петъци малко ми сивеят.
    Миналата година жена ми хареса комплект чаршафи за 70лв.
    В деня на черния петък си викам ок взимам ги и ...
    Е вярно бяха намалени с 50% , ама от 140 лв


    Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #7897

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    На черният петък намаленията на телевизорите в офлайн магазините няма да надвишат 10%.
    По сериозни намаления ще има в онлайн магазините - там наблегнете.
    Очаквам сред намалените телевизори, да преобладават старите модели.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #7898

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от light motif Виж публикацията
    inches9, благодаря за изчерпателното мнение, оценявам го. Прилагам снимка на стената, на която ще се сложи тв-то в хола



    Разстоянието от единия край до касата на вратата е точно 225см. Разбирам отлично аргументите ти за 77 инча, но просто не виждам къде ще се събере подобна машина и с размерите си от 195см изцяло ще окупира стената. Затова съм решил да е 65 инчов тв.

    Много благодаря и за предложението да погледна QE-65S90C. Точно от това се надявах, алтернативи, за да съм сигурен дали правя най-добър и смислен избор. Към този момент вариантите са:

    Samsung 65S95C разопакован от Емаг с 1% лихва - 3600лв. (крайна цена около 4000к)
    Samsung 65S90C Технополис с 0% лихва - 3400лв.
    Sony XR-65X95L - Технополис - 4900лв
    LG G3 Технополис с 0% лихва - 4899лв

    LG-то и Сонито отпадат от списъка, заради високите цени, остават другите два и тук ще насоча вниманието си, защото до този момент не бях преглеждал ревюта на 65S90C. Гаранционните срокове на всичките са по 2 години.

    Някой друг модел, който изпускам, който би си заслужавал?

    Нещо такова ще е 77 инча

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #7899

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Да, доста точно си преценил как би изглеждал 75" , аз на бързо сложих и 64" за да се добие представа, но.. според мен е много важно разстоянието от което ще се гледа

  12. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #7900

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Важно е и разстоянието,но за 3м разстояние е 75/77.
    Другото важно е какво се гледа.Ако се гледат новини ,концерти и шоу програми-с камери в близък план и по-малкия върши работа.
    При филми(особено 21/9) и спорт вече нещата са корено различни.Далечните камери на футбола,баскетбола също при по-малки р-ри игрище и близоста на играчите...за хокей да не говорим.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    634
    #7901

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    аз бих поставил телевизора върху шкафчето - много високо се вдига екрана със стойката за стена
    brotzki одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #7902

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)


  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2023
    Мнения
    44
    #7903

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Аз пък върнах TCL 55C805 поради проблеми със бързо движещи се обекти и днес като се събудих видях че TCL 55C845 е 10% надолу в Емаг и без да му мисля го поръчах.


    Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk
    brotzki одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #7904

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от anyone2 Виж публикацията
    Аз пък върнах TCL 55C805 поради проблеми със бързо движещи се обекти и днес като се събудих видях че TCL 55C845 е 10% надолу в Емаг и без да му мисля го поръчах.


    Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk
    Ако не се лъжа 845 дори ползва по стар процесор от 805, проблема обаче едва ли е в процесора а в алгоритъма и т.н., защото дори и Сони ползват процесорите на Медиатек.
    brotzki одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,600
    #7905

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Ако не се лъжа 845 дори ползва по стар процесор от 805, проблема обаче едва ли е в процесора а в алгоритъма и т.н., защото дори и Сони ползват процесорите на Медиатек.
    Имат и с новият. Май беше ревизия Х2.
    Не би трябвало да е до товар на проца. UHD HDR 60 да се зори, но на FHD пак къдри в тубата по автомобилните състезание. Не е и до приложението. Същото къдрене имаше и със SmartTubeNext.
    Този пост е редактиран от brotzki; 27-10-23 в 13:54.
    AntrAcsA одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе