Страница 545 от 572 ПърваПърва ... 495535543544545546547555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,161 до 8,175 от общо 8575
Like Tree2142Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #8161

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Piponi Виж публикацията
    Здравейте отново, купих Samsung QN90C 55" и да ви кажа малко съм разочарован и мисля да го върна.
    При гледане на филми от лаптоп свързан към телевизора има много силно изразено това blooming или както там се казва, около субтитрите по цялата черна летна се появява един бял ореол което е супер изнервящо.
    Другият проблем който имам е, че при гледане на телевизия през деня се виждат супер много прозорците и всички отблясаци отвън на самият екран.
    Та въпроса ми е следният, със старият телевизор който беше нисък клас 55" TU8072 нямах тези проблеми и питането ми е следното, аз ли съм неадекватен и нещо не съм направил с настройките на телевизора или просто така си предава, нещо което не мога да си представя, че по висок клас, ще има тези проблеми в сравнения със старият Самсунг по-нисък клас и ако съответно няма как да подобря тези неща, да го върна и какво друго може да взема като вариант. Благодаря.
    Проблемът не е в настройките ти.
    С увеличаване на осветеността на подсветката, нараства и тази на субтитрите, въпреки че са на отделен канал. Този проблем го има във всички съвременни HDR модели. Има варианти
    - в настройките на субтитрите да избереш цвят, контур
    - в менюто да намалиш яркостта до поносимо за теб ниво,
    - да изключиш локалното затъмняване, но май това е невъзможно при Samsung

    За плейър, може да ползваш
    https://jriver.com/
    или
    https://www.videohelp.com/software/MPC-BE


    Google ще прекрати приложението и уебсайта Google Play Филми през следващата година
    https://support.google.com/androidtv...play-movies-tv



    CES 2024
    Panasonic Conference на 8 януари от 21:00 ч.
    https://na.panasonic.com/us/ces
    Няма да има подробности за телевизионната линия, отделна такава пресконференция за тв линията за Европа ще има през Февруари.

    Sony вече обявиха, че няма да представят новата си линия на CES. Това ще стане през февруари.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 12-12-23 в 19:11.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    24
    #8162

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Привет,
    значи взех TCL 805 и чесно казано не ми хареса особено. Гледах клипчета и четох по форуми, какви настройки на картината да направя, докарах го до някъде, но не беше моят телевизор. В момента съм със LG 55UQ1003LB и ми харесва, как предава. Виждам, че не поддържа 100хц, а пък играя на пс5-цата и си мислих дали си заслужава да се купува по нов телевизор и дали наистина ще се усети някаква разлика. Другото, което няма е HDR10 и Долби вижън, но така като имах тсл805 и търсих филми за свавяне с долби вижън, не успях да открия такива. Та главно въпроса ми е дали си заслужава да търся 100 хц и дали наистина може да се усети разликата? Чудя се дали да не пробвам с този модел Philips 55PUS8818. Някакви мнения за него? Разбрах вече че най-доброто, ако не е олед, е Самсунгите qn90b и qn90c, но при тях цената е малко по висока и си мислих дали филипса няма да е също добър избор?

  4. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #8163

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Не ти харесва mini led тв-р,кой да е,а може да ти хареса този?
    https://www.displayspecifications.com/en/model/e3ef2a52
    С бързото търсене се отвори друг подобен номер,но дори не ми се търси.Няма как да е много различно.
    Пробвай,може и да ти хареса,особено като чета как описваш херци(кой не поддържа 100hz?),DV(има колкото искаш филми.....HBO,NETFLIX....ама) и др. второстепенни неща ,а дори не казваш има ли по добър контрасти от там по-голяма дълбочина и цялостно по-добра картина. Очевидно форумите и клипчетата са ''заразно зло'' и е трудно да се видят неща които вадят очите,а се търси под вола теле(телета).

    p.s. Всъщност тук много форумци използват телевизорите си не за телевизия ,а главно за игрички.За тях не знам.
    Както им се хареса,Но е хубво да си пишат в тема ''тв-р за игри'',а не в тази.
    И дали си заслужава да търсиш 100hz за твоите нужди няма как да ти кажа,но не мисля,че има хубав тв-р без 100hz,може би с изкл. на LG A,,,..OLED
    Виж долу оценките за картина на C845(подобен mini led) и SONY(...) 90 -FALD и тогава си помисли къде точно ще стои тои PHILIPS.
    https://www.flatpanelshd.com/focus.p...&id=1440156585

    или както казваше великия Т.Колев''В б група също се играе''.
    Този пост е редактиран от inches9; 13-12-23 в 16:22.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    71
    #8164

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Аз вече върнах TCL LED 55P735, изображението на менюто на сат. приемника на телевизора беше ужасно, да не говоря за предаванията, На монитор Full HD картината бе чудесна в сравнение. Качих снимката направена със смартфон, без да я увеличавам, незнам дефектен ли е TCL-а или така си ъпксейлва? Сега четох, че и 805 модела не е чак толкова добър...
    Ако някой има наблюдение, нека сподели.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #8165

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от jonia Виж публикацията
    Аз вече върнах TCL LED 55P735, изображението на менюто на сат. приемника на телевизора беше ужасно, да не говоря за предаванията, На монитор Full HD картината бе чудесна в сравнение. Качих снимката направена със смартфон, без да я увеличавам, незнам дефектен ли е TCL-а или така си ъпксейлва? Сега четох, че и 805 модела не е чак толкова добър...
    Ако някой има наблюдение, нека сподели.
    Не знам за какво изобщо слагаш този който си върнал с другия?
    https://www.displayspecifications.co...son/36802795bb
    Това което си чел,че не е толкова добър е самата истина....Зависи с кой се сравнява,напр.ако с LG G3...
    И ако някой ''сподели'' някой друг може да му повярва.Дано първия да е наясно какво говори.
    Ако искаш питай R.LARSEN от flatpanels...Винаги отговаря...на нормални въпроси.Moже и HDTV Polska ,за rtings бива да се знаят номерата в САЩ.
    А от снимки във форуми не вярвам някой нещо да е разбрал,ама може да опита.

  7. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #8166

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Не мога да разбера защо хора,които си купуват толкова евтини телевизори,имат такива големи очаквания,чак и претенции предявяват?
    Frost одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    24
    #8167

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Истината е, че след събиране на много мнения ТСЛ 805, би трябвало да е много добър телевизор. Явно обаче, че щом ще ползвам замунда, вместо Нетфликс няма голяма разлика, понеже, не излизат много релийзи ДВ и единствения, който намерих въобще имаше разминаване с аудиото през цялото време -филма '1917' - 80 гб в замунда. Същия го пуснах на Лг-то и нямаше проблем. Също като цяло картината, когато гледам телевизия не ми хареса и малкия зрителен ъгъл. Не казвам, че моето мнение е експертно. По скоро лично усещане.
    AntrAcsA одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,574
    #8168

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    ЧИ то туй LG 55UQ1003LB не поддържа Долби Вижън

    Ако е до ъгъла, то естествено, че IPS/ADS панелите ще имат предимство, но пък си идват и с други "екстри" дето не всеки може да ги изтрае...
    За 100хц и голям ъгъл отиваш на съвсем други суми - разбирай ОЛЕД модели два пъти (поне) по-скъпи от въпросното ЛГ.
    55" IPS и 100хц май само Филипс 8808 и Панасоник 9-та серия се сещам... и да -заслужава си ако ще го ползваш с ПС5, но IPS не е моят тип панел и не бих си го причинил освен ако не е с перфектно локално и поне 1000 зони за 55"
    AntrAcsA одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    71
    #8169

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Не мога да разбера защо хора,които си купуват толкова евтини телевизори,имат такива големи очаквания,чак и претенции предявяват?
    Както вече писах, въпроса ми е, дефектен ли е ТСЛ-а, или не. Изображението беше адски зърнисто, ако изобщо сте видяли снимката.
    Нито очаквания, нито претенции имам, ТВ-то е върнато, но сравнен с ЛГ LED 50uq81003lb, TCL-a все едно беше не 4К, а с VESA 600х480 резолюция. Нито LG, нито TCL са висок клас телевизори. TCL-а бе купен на примоция, за вилата, но ... май така пробутват дефектните ....

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Не знам за какво изобщо слагаш този който си върнал с другия?
    Нищо не слагам, TCL без да го видя, вече не купувам, колкото и да ги хвалите...

  12. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #8170

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от jonia Виж публикацията
    Както вече писах, въпроса ми е, дефектен ли е ТСЛ-а, или не. Изображението беше адски зърнисто, ако изобщо сте видяли снимката.
    Нито очаквания, нито претенции имам, ТВ-то е върнато, но сравнен с ЛГ LED 50uq81003lb, TCL-a все едно беше не 4К, а с VESA 600х480 резолюция. Нито LG, нито TCL са висок клас телевизори. TCL-а бе купен на примоция, за вилата, но ... май така пробутват дефектните ....


    Нищо не слагам, TCL без да го видя, вече не купувам, колкото и да ги хвалите...
    Oх.. да явно това си е проблем при TCL... от години когато видя техен телевизор на живо, пискалите ми изкарват очите, доста хора са чудеха какво имам в предвид, ти с го снимал. НЕ знам дали при всичките им модели е така но до сега всичко които съм видял на живо е така, не знам какво и как правят, при Hisense U8HQ който имах не беше така.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #8171

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от jonia Виж публикацията
    Както вече писах, въпроса ми е, дефектен ли е ТСЛ-а, или не. Изображението беше адски зърнисто, ако изобщо сте видяли снимката..
    Видях я, но от нея нищо не се разбира - за мен е нормално.
    Зърниста картина се получава, когато си увеличил остротата(sharpness) на максимум. Като правило трябва да е на нула.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #8172

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Видях я, но от нея нищо не се разбира - за мен е нормално.
    Зърниста картина се получава, когато си увеличил остротата(sharpness) на максимум. Като правило трябва да е на нула.

    Преди година или две говорих и аз за това след като посетих Техномаркет и разгледах TCL-те, първото нещо което ми направи впечатление че от далеч изглеждат много добре но доближиш ли се малко.. се вижда това, много странно но.. се вижда с просто око, особено ако до него има и други телевизори и може лесно да ги сравниш. Дори попитах продавача консултът " странно изглежда този телевизори много " едри " пиксели " той се учуди и каза " оу, да , наистина, не бях го забелязал " точно изглежда много зърнена картината и е супер странно. Не мисля че е само от остротата, пускам тук ТВ-та които имам на максимална острота.. но не е така, не мога да го емулирам .
    Това бе преди има няма 2-3 години, ще ме карате утре да ходя до техномаркета пак и да ги гледам.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    634
    #8173

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    и аз не разбрах нищо от снимката
    да покажеш това за което обясняваш с една снимка е вид майсторство - не всеки го умее

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #8174

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Wi-Fi 7 пристига в началото на 2024 г
    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1702448363
    2025 може да се появи в топ моделите


    Награди за иновации на CES 2024
    https://www.ces.tech/innovation-awards/honorees.aspx


    https://na.niceforyou.com/products/s...emote-control/

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 14-12-23 в 19:10.
    AntrAcsA одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    56
    #8175
    Цитат Първоначално публикувано от gopetokirilov Виж публикацията
    Чудя се дали да не пробвам с този модел Philips 55PUS8818. Някакви мнения за него?
    Съветвам те да го видиш наживо в някоя техноверига! Лично за мен картината на 8818 беше много посредствена - без детайл и никакво черно. Исках да купя 43", но колкото и да се мъчих да му харесам картината, не се получи. Идея нямам колко може да се подобрят настройките, но не ми се рискуваше. Най-добри картини в този клас видях при Samsung, LG и Sony.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе