Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 61
Like Tree1Одобрявам

Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    37
    #16

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    @Lupus: напълно разбирам, че е или в едното, или в другото, или по средата. Поддръжката хвърли проблема директно в апарата. Аз не мога да се сългася в това, затова и пиша тук. Изброи ми нелогични хипотези, неподплътени с нещо. Не съм желал да е от дистанция, а и не съм очаквал точно той да ми помогне. Както се вижда, поисках да ида на втора, а ако имат - и трета линия. Вярвах, че може да стане подобно нещо. Уви...
    За Х човека с 5к евра заплата: оптимист съм и никога не съм спирал да бъда. Ясно го написах в предния си пост.

    Направил съм аналогия с RCA, защото ми се ще да вярвам, че може да се стигне до този момент. Няма общо с форумите. Да, изпраща се целият анализ на клиентите, който включва всички подробности, дори обяснени с часове. Ако ти е интересно, мога да ти пратя един такъв.
    Нека спрем с offtopic-а - не искам да отегчим човекът Х

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #17

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    Цитат Първоначално публикувано от bbozhanov Виж публикацията
    @Lupus: напълно разбирам, че е или в едното, или в другото, или по средата. Поддръжката хвърли проблема директно в апарата. Аз не мога да се сългася в това, затова и пиша тук. Изброи ми нелогични хипотези, неподплътени с нещо. Не съм желал да е от дистанция, а и не съм очаквал точно той да ми помогне. Както се вижда, поисках да ида на втора, а ако имат - и трета линия. Вярвах, че може да стане подобно нещо. Уви...
    За Х човека с 5к евра заплата: оптимист съм и никога не съм спирал да бъда. Ясно го написах в предния си пост.

    Направил съм аналогия с RCA, защото ми се ще да вярвам, че може да се стигне до този момент. Няма общо с форумите. Да, изпраща се целият анализ на клиентите, който включва всички подробности, дори обяснени с часове. Ако ти е интересно, мога да ти пратя един такъв.
    Нека спрем с offtopic-а - не искам да отегчим човекът Х
    Какви други хипотези би могъл да ти предложи с информацията с която той разполага в този момент??? Предлагат ти се най-често срещаните и след като те не се потвърдят случая излиза извън нивото на неговата компетентност!
    Нали не очакваше веднага да те прехвърли на най-високото ниво на компетентност и да си побъбрите с него? Към оня с 5к евро заплата, ако съществува такъв специалист тук въобще? И какво би могъл да те посъветва той по телефона? Как би могъл той да направи детайлна диагностика без необходимите измервания, информация за софтуера на трите елемента на системата или поне без да анализира лог файловете???
    Как мислиш дали заради един частен случай в село Долно Уйно, трябва веднага да сформират екип за бързо реагиране от най-високо квалифицираните си специалисти, да вдигнат хеликоптера и да долетят при теб???
    Мисля, че разиграваш филма "Вижте ме колко съм умен и компетентен, а другите не стават и за чеп за зеле".

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    37
    #18

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    Lupus, да не си ти въпросния Валентин? Шегувам се...
    Проблемът за М-Тел приключи още на първо ниво. Без допълнителни въпроси, без допълнителни разследвания, без ескалация. Отдавна съм разбрал що за стока са. Все пак опитах... Вместо да обсъждаме поддръжката им, предлагам да спрем и да не опорочаваме темата.
    Само да ти кажа: днес е един частен случай с един апарат, утре някой няма да може да направи обаждане до 112, защото отново ще е "частен случай". Обаче никой не го е еня, както се вижда.
    Грешно мислиш, съжалявам. Не съм искал да прозвучи по подобен начин. Наистина, нека прекратим безсмисления разговор.

    Искрено благодаря на всички, включили се към този момент. Като имам възможност да си поиграя с апарата - ще пиша резултатите.

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #19

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    или телефона е духнал радио честта си, или сима ти е бъгав и трябва да си го смениш ако искаш, или са те нарочили и си блокиран като си на село а може и индийците които им аутсорсват да са си направили майтап с теб.

    никой не знае как им работи системата - дори и те. ако знаеха нямаше да се осират така виж какво се случи със сметките

    само да спомена че си щастливец, някой купуват заглушители, а някои най-щастливите изобщо нямат обхват на селата си. има и лесен вариант вместо да изключиш телефона си директно вадиш батерията - така си извън обхват , а не си "абоната е изключил телефона си".

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #20

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    Ако твоя проблем стане закономерност, т.е. появяват се и други със същия проблем, тогава може би, оператора би се замислил да потърси по-сериозно къде е точно проблема, но за един абонат, да се търси решение на проблем от такова естество което изисква група от високо квалифицирани специалисти..... е икономически неизгодно от където и да го погледнеш. Още повече щом същите карти на същата клетка но с ДРУГ телефон работят..... това означава само едно - проблема е в телефона. Това че преди е работел , не е никаква гаранция че не може да се повреди, а щом казваш че си му сменял софтуера, това пък означава че проблема е хардуерен!

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #21

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    Вероятно си абсолютно прав. Случвало ми се е с модемите. Въртя една и съща карта за тестовете, търкаля се по лабораторната маса, събира прах и като я пипна и с изпотените ръце и проблема е готов. Слагам я в едно устройство - работи, слагам в друго - не ще. Профилактиката е следната - изтъркване на контактните площадки на картата и SIM card холдера с вълнен парцал и промиване със спирт за да не остане някоя власинка. В 80% това решава проблема. Ако не помогне търся лоша спойка на SIM card холдера към платката - обикновено това решава още 19% от проблемите. Оставащия един процент иска здраво копане.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #22

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    Аз му казах ,че проблема му е в телефона на чист български и деликатно да се отърве от него.Но някой хора като се хванат за тези Нокия-Все едно са хванали господ за шлифера и оператора им бил виновен.Че Ментел поръчват най- евтините чипове от Китай напоследък вярно е.Но пък е вярно ,че ако сим-а е дефектирал той дефектира тотално и за всички клетки ,а не само за една.Случвало ми се е два пъти на нов чип до седмица без външни видими белези.Но като отида при тях и го тестват/test call/ и веднага го сменят.Или работи или не, няма логика да не работи само на определена клетка.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #23

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    За кои чипове от Китай говориш??? Мтел не произвежда и клинци за подкови, камо ли нещо, дето ползва чипове.

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #24

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    слагам една бира за това че е сим картата , както каза лупус - има различни версии, волтажи, а и човека с тоя телефон я е вадил и слагал 100 пъти. чувал съм за устройства които не са съвместими на 100 със сим-а и увисват. 99% е сима. и 90% захващането му е направено глупаво и ако е вадил и слагал картата като нищо няма да дава контакт.китайски дизайн + човешкият фактор правят чудеса. така наистина може вместо сима да е набеден телефона, но заради дефектен/изкривен сим или просто кофти връзка с него.
    Този пост е редактиран от estqwerty; 08-08-13 в 22:48.

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #25

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    слагам една бира за това че е сим картата , както каза лупус - има различни версии, волтажи, а и човека с тоя телефон я е вадил и слагал 100 пъти. чувал съм за устройства които не са съвместими на 100 със сим-а и увисват. 99% е сима. и 90% захващането му е направено глупаво и ако е вадил и слагал картата като нищо няма да дава контакт.китайски дизайн + човешкият фактор правят чудеса. така наистина може вместо сима да е набеден телефона, но заради дефектен/изкривен сим или просто кофти връзка с него.
    Тогава нямаше да работи и на други клетки, а не само на тази.

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #26

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел


    прав си

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #27

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Тогава нямаше да работи и на други клетки, а не само на тази.
    Неведоми са пътищата клетъчни!

  16. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #28

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    За кои чипове от Китай говориш??? Мтел не произвежда и клинци за подкови, камо ли нещо, дето ползва чипове.
    Извинявам се, чип казваме на сим-а.Мислех,че ще се досетите.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #29

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    Хипотетична вероятност, не претендирам за вярност.
    Клетките работят на 2 честоти: 900 и 1800MHz, GSM-ите също (някои могат и на 1900MHz).
    Ако Клетката на въпросното място не излъчва на 1800MHz (въобще, слабо или др.)- повредена от 2-3 месеца, а въпросният GSM не може да превключи или предавателя му на 900MHz(излъчва слабо) не работи. - Така няма да се срещнат.
    На друга клетка която работи на 1800, телефона си работи. Другите телефони в селото могат да си работят на 900 без да се замислят.

    Те повечето нови телефони са толкова кекави откъм обхват, пък със 2 СИМ направо им се взема акъла. Ту едната карта, приема/предава, ту другата, ами ако трябва да сменя и честотата между двете - все ще бъгяса нещо.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    37
    #30

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    Благодаря на всички за включванията и съветите към този момент!

    Нека разкажа как се развиха събитията.
    За мое голямо учудване, от обаждането ми с дамата от поддръжката през уикенда, нещата се задействаха. От чат-лога по-горе нищо не излезе. На тази въпросната дама явно съм успял да докажа, че не съм глупак (нали се разбрахме, че операторите третират клиентите си като глупаци до доказване на противното) и е ескалирала до втората им линия. Последва обаждане към мен, обяснение на всичките обстоятелства отново. Няколко теста със собственика на телефона за да се убедят в думите ми и проблема се ескалира до 3-тото им ниво.
    От там започнаха да се чудят и маят какво може да е, подмениха картата (чипа) с нов такъв и резултатът беше същия. След това пратиха техен колега от В. Търново да замери сигнала на клетката и види честотите на които предава - излезе отново, че няма проблем.
    И умозаключението беше ОТНОВО, че проблема е в телефона. Като компенсация предложиха на собственика 3 месеца без такса (тя е символична - 7,50лв), тъй като не могат да докажат твърдението си. И май до там спряха. Незнам дали приключиха или просто мина работната седмица и ще звъннат отново на собственика. Признаха си, че имало някой друг със същия проблем. В Силистра обаче.
    Сега, не искам да прозвучи като самохвалебство, обаче седнах и започнах да си чертая всички направени варианти и резултатът от тях. Стигнах до 2 неща, като възможен проблем, които мога да проверя от моя страна преди да се съглася, че проблема е в апарата. Трябваше ми само устройството. Днес съм във въпросното селце, седнах пред телефона, елиминирах едниния от двата варианта с тестове. Остана само един. Този един се оказа решението на проблема.
    Говоря малко загадъчно, обаче ще споделя решението, след като говоря с тяхното 3-то ниво и ги питам дали и какво биха били готови да дадат в замяна на това да си попълнят KB-а и да знаят как се решава подобен проблем за в бъдеще.

    Благодаря отново за вниманието! Очаквайте включване с решението за тези, на които им е възбудено любопитството.

    Послепис: апаратът си работи прекрасно в момента. Собственикът е щастлив, защото беше готов да купува нов. Аз съм щастлив, че съм намерил решение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с цифпов апарат Панасоник DMC-TZ2EG-S
    От bo4o във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 03-10-11, 20:59
  2. клетка за заек - нова - снимки!!!
    От yahutu във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 25-07-08, 12:52
  3. Питане за стойността на клетка в EXCEL
    От milenk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 16-06-08, 12:59
  4. Проблем със заваръчен апарат.
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 07-04-08, 12:24
  5. Лъв и клетка - нови похвати :-)
    От skynet във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 18-04-05, 10:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе