Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 61
Like Tree1Одобрявам

Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    4
    #31

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    Телефона работи ли само с МТел-ска карта?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #32

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    Ха да видим! Гризе ме любопитството!

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    4
    #33

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    Ключовата дума е dual stand-by. Нокиа Ц2-00 е такава Nokia C2-00 - Full phone specifications
    Обяснението е тук: What is the difference between Dual Active and Dual Standby?. Имаш някаква комуникация по другата карта - със или без твоето знание.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #34

    Re: Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    По-склонен съм да вярвам че IMEI на апарата по някаква причина не може да се прочете от клетката и тя отхвърля регистрацията.

  6. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #35

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    Цитат Първоначално публикувано от nigal Виж публикацията
    Ключовата дума е dual stand-by. Нокиа Ц2-00 е такава Nokia C2-00 - Full phone specifications
    Обяснението е тук: What is the difference between Dual Active and Dual Standby?. Имаш някаква комуникация по другата карта - със или без твоето знание.
    Според теб Ментел не знаят,и не се досещат ,че телефонът е с 1радиомодул и ще свалят 3 такси на абоната ей така за нищо.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #36

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    ем видя ли че проблема е в телефона както са ти казали : поддръжката са били прави.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    37
    #37

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    Здравейте на всички отново!
    Чаках достатъчно и се оказа, че от М-Тел или работят прекалено бавно, или не ги е грижа да си попълнят базата знания.

    Обещах да споделя какво направих: след кратко премисляне, стигнах до извода, че проблемът може да е точно в 2 неща. Първото е повтарящите се номера на двете карти - има разлика само в една цифра от префикса. Например: 0888 123456 и 0878 123456. Този проблем го елиминирах с карта с различен номер на М-Тел и Вивакомската карта.
    Вторият възможен проблем беше SIM картата (или както му казват някои - чипа) на Виваком. Бях на 99% убеден, че там е проблема. Нямаше как да тествам дали е тя, но пък звъннах на оператора и се оказа, че подменят по една карта на договор за без пари.
    Сменихме картата (пропускам историята с магазинера, който се опита да ме убеди, че "няма как да е от нея", а е от апарата) и всичко заработи прекрасно.

    Така приключи една дълга сага. Проблемът реших само с проста логика. Все още остава загадка за мен какво е общото между dual standby, SIM-картите и клетките и би ми било интересно да разбера...

    Послепис: все така съм на мнението, че решението трябваше да дойде от някой от поддръжката на оператора. Когато имат опит в областта хората и солидна база от знания, няма да губят клиенти и да се излагат като ми казват убедително, че покритието било слабо в селцето, че телефона бил дефектен и прочие...
    Бяхме на косъм или телефона да сменим, или оператора. Днес е единичен частен случай. Обаче трябва да разберат, че утре - следствие на подобен случай - може да зависи едно решение за цяла компания с хиляди левове оборот.
    Признавам това, че поне опитаха и не ме отрязаха както пичът Валентин от въпросния чат-лог. Обърнаха и внимание, ескалирайки и отделяйки време и усилия. Просто ако се бяха обадили и да поискат решението и бяха предложили нещо символично като благодарност от тяхна страна - тогава щях да им кажа, че точно така се прави и да оценя много високо техните действия, макар и недовели до истински краен резултат.
    estqwerty одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #38

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    @bbozhanov : Браво, че си открил сам проблема, но не мисля че трябваше да вдигаш толкова пушилка (лично мнение). Този проблем с дефектната сим карта е много рядък, може би един от най-редките проблеми които може да има при проблеми с телефоните. Аз също се сблъсках с този проблем с дефектна сим карта преди около година, всъщност проблемната сим-ка беше на мой близък, след тестове на няколко апарата като тестовете бяха в рамките на 2 месеца, накрая сменихме симката и всичко си дойде на мястото.

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #39

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    благодаря че сподели решението.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    37
    #40

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    @oddi: нямаше как да знам в началото какъв е проблема. Телефонът не работи само на една клетка - първата ми мисъл беше някакъв филтър на неговите IMEI на тази клетка. В процеса на разследване вече се разбра какво е. Бях се афектирал от поддръжкта, които дори не ескалираха и единственото нещо, което ми оставаше, бе да пиша по форумите.
    Ако си изравня времето, прекарано в разрешаването на този проблем ще излезе, че не един, а сигурно два-три апарата ще купя. Но тук всичко опира вече до принципа.
    И, да, прав си. Може би рядко се проявява проблем с картите. Нямам как да го знам това - не работя в тази област.
    @estqwerty: за мен идеята на форумите е да си помогнем един на друг. Днес аз имам нужда от помощ и вие ще помогнете, утре ще стане обратно. Всички научаваме доста неща от тях и се радвам, че има други, които - освен мен - го оценяват.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #41

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    Грешката ти е, че тръгна да се бориш със системата, а не с проблема! А още от първите постове получи достатъчно информация къде да го търсиш.
    И подсказката, че решението няма как да дойде от високите нива на поддръжка на Мтел. За това и си мисля, че послеслова ти е доста нагъл и говори за прекалено "ЕГО". Особено това:
    Просто ако се бяха обадили и да поискат решението и бяха предложили нещо символично като благодарност от тяхна страна - тогава щях да им кажа, че точно така се прави и да оценя много високо техните действия, макар и недовели до истински краен резултат.
    Как мислиш - дали би могъл да им обясниш в какво точно се е състоял проблема? Или само ще им кажеш:"Абе смених картата на конкурента Ви и работата заспа!" Пробва ли после картата, която смяташ за причина на друг телефон да видиш дали работи? И дали все пак проблема не е в телефона (лош контакт, лоша спойка, късо между картодържачи) който се е самоотстранил при изваждането на другата карта и който може във всеки момент да възникне отново. Тогава Виваком ли ще са виновни?
    Този пост е редактиран от Lupus; 20-08-13 в 12:37.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #42

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    слагам една бира за това че е сим картата...
    хихихи

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    37
    #43

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    Приятелю Lupus, мисля, че още в началото нещо те засегнах. Искрено се извинявам, ако е така!
    Така и така сме тръгнали с оффтопика: ако искаш да излезем някоя вечер на по бира. Може да ме опознаеш, а после може - ако имаш желание - цял профил да ми съставиш и постнеш във форума. Пък може и да решиш, че вместо да се занимаваш глупости, можем да направим мутуализъм (за да имаш 7к+ мнения във форума, сигурно разбираш от доста неща и вярвам, че ще имаме взаимно на какво да се научим).

    - - - - - - - - - -

    О, докато постна мнението си (правя много неща наведнъж) - един си променил мнението, друг отговорил.

    Нека отговоря:
    Как мислиш - дали би могъл да им обясниш в какво точно се е състоял проблема? Или само ще им кажеш:"Абе смених картата на конкурента Ви и работата заспа!" Пробва ли после картата, която смяташ за причина на друг телефон да видиш дали работи? И дали все пак проблема не е в телефона (лош контакт, лоша спойка, късо между картодържачи) който се е самоотстранил при изваждането на другата карта и който може във всеки момент да възникне отново. Тогава Виваком ли ще са виновни?
    Опитах се да се свържа по 2 начина (чат+тел. обаждане) с дамата от 3-то ниво, която се е занимавала с проблема. Оставих си телефона отново, обясних за кой проблем говоря (все така не искат да кажат номер на тикет). Никой не се обади. Ако се бяха обадили, щях да разговарям с човек, който се е занимавал с проблема и знае до къде сме стигнали и какво сме изтествали. От там нататък щях да кажа подробно логиката си и какво съм направил за да се стигне до решението на проблема.
    Намирам за нормално, когато на мен не ми плащат за това да се помъча да достигна до точния човек и да попълня базата им от знания, те да се отблагодарят по някакъв начин. При положение, че ще ползват знанията за в бъдеще (това е косвено спестено работно време на специалисти), те биха могли да проучат възможните причини за корена на проблема (имайки специалистите "под ръка") и да ги споделят обратно на мен. Така взаимно ще сме научили по нещо ново, което е достатъчна благодарност от моя страна.
    Аз пък, в знак на благодарност на хората тук, ще се върна във форума и ще опиша случая. На това му казвам аз взаимопомощ!
    Намирам за нормално когато имам проблем за услуга, за която си плащам - да ми обърнат подобаващото внимание. Макар и проблемът реално да не е при тях, то следствието на проблема прави невъзможно използването на тяхните услуги. И в двата случая би следвало да ги интересува. А може би греша?!
    Картите на 2-та оператора пробвах още в началото на друг апарат - работеха. Аналгоично мога да задам въпрос: какво правим, ако бях купил същия модел апарат но чисто-нов такъв и сложа същите карти и той проблемът отново се прояви?

    Навлизаме вече в хипотезите и наистина нямам време и желание за такива разговори. Въпросът ми беше риторичен. Опитвам се да променя системата, което - все пак както казваш - може би е грешка.

    @estqwerty: помислих, че говориш за картата на М-Тел. Ако беше уточнил още в началото "Виваком" - не бира, две бири щях да те черпя (виж какъв съм щедър, а?!). Шегувам се и ползвам (мисля) първата емотиконка за темата

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #44

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    Проблема е типичен за Виваком и скапаните им Датски карти от преди. С един телефон работят с друг не искат, пълна бъркотия.

  18. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #45

    Отговор: Проблем с мобилен апарат и клетка на М-Тел

    Цитат Първоначално публикувано от bbozhanov Виж публикацията



    Нека отговоря:


    Опитах се да се свържа по 2 начина (чат+тел. обаждане) с дамата от 3-то ниво, която се е занимавала с проблема. Оставих си телефона отново, обясних за кой проблем говоря (все така не искат да кажат номер на тикет).
    А ти откъде си сигурен ,че има номер на тикет.Явно не познаваш системите на операторите.Във всички възникнали ситуации се оставя /контакт/ на номера на проблемния абонат ,който се вижда от всички нива.Никакви тикети няма.Затова не могат да ти дадат номер.Това не е жалба

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с цифпов апарат Панасоник DMC-TZ2EG-S
    От bo4o във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 03-10-11, 20:59
  2. клетка за заек - нова - снимки!!!
    От yahutu във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 25-07-08, 12:52
  3. Питане за стойността на клетка в EXCEL
    От milenk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 16-06-08, 12:59
  4. Проблем със заваръчен апарат.
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 07-04-08, 12:24
  5. Лъв и клетка - нови похвати :-)
    От skynet във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 18-04-05, 10:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе