Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 127
Like Tree18Одобрявам

Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    985
    #61
    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Предните ОТ на стерео режим не ми харесват, затова.
    Каква е аудио системата която използваш.
    Предпочиташ музиката или филми, процентно разпределение.

    По правилното е да смениш ОТ, отколкото да преминаваш към
    Активни тонколони, ако системата предразполага ъпгрейт. Мониторите тонколони не са предназначени за слушане на музика, а за композирането/създаването и, или зa миксиране е или видео/аудио продукция. Не случайно, имат специфични входове изходи и двете имат собствено захранване.
    Този пост е редактиран от tek; 02-10-20 в 18:40.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #62

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    То и колоните да смени , ако източника е тв, а усилването от ресивър нисък клас ... все тая - крайният резултат на стерео почти сигурно пак ще е посредствен.

    п.п. за тия пари бих прослушал някой от хвалените Едифер-и и не бих се занимавал много - имат си оптика и блутут/безжично свързване достатъчно за ежедневно гледане на тв , слушане на някоя песен/клип от тубата
    npb одобрява това.

  4. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #63

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Ефекта ще е същият, пак няма да ти хареса. Аз също не съм доволен от стереото на ТВ когато е на....в моят случай на Булсатком обаче ако си пусна нещо от Ютюб също от ТВ нещата коренно се променят примерно нещо такова, аз лично доста често слушам такива като по мързелив вариант а и нещо различно от това което имам де (м/у другото са с много прилично качество и на моята система звучат страхотно).

    Пробвай да видиш как е, мисля че това което искаш да постигнеш е загубена кауза и пари на вятъра. Фактически мога да пробвам от фюжън приложението чрез ТВ как е звукът и да ти докладвам, нямам спомен да съм пробвал. Друго което може да пробваш е някоя от настройките на ресивъра за виртуален звук, там поне общото усещане е по-добро но не е стерео вече.
    Ако имаш забележка към сегашните ти фронтални ОТ по-добре инвестирай парите за по-качествени от колкото за ....
    Този пост е редактиран от vencifcl; 02-10-20 в 18:41.

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #64

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    5.1 системата е JBL Cinema 300, а ресивърът Denon AVR-1713.
    За филми горе-долу биват, но искам, когато гледам ТВ било клипове от youtube или музикални канали да получа по-качествен звук. Кабелната е на А1 и за някои канали предлагат DD звук, за жалост без музикалните.
    Конкретен приоритет нямам по отношение на филми или музика, защото вече не отделям толкова време за гледане на филми, както беше преди години, но понякога въртя музикалните канали, а през останалото (повечето) време се гледа футбол.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #65

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Ооо, тия за стерео са си направо наказание - аз бих тръгнал през подмяна първо на двете основни тела - според помещението и бюджета ... Ресивъра ще е къде по-добре с поне прилична двойка основни. Изобщо не ти трябва да вземаш активни

  7. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #66

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Каквото и да си вземеш ново или използвано направо ще се изстреляш в HI-FI бранша, бюджета ти е огромен спрямо сегашните ти ОТ но забрави за активните (изобщо не са ти необходими в случая). Ето ти 3-4 идеи даже ще ти останат пари и за център че и той ...... с този бюджет спокойно можеш да надградиш.
    1



    2




    3




    4




    Естествено че има други или нови, определящо е мястото с което разполагаш и предпочитанията ти за звук. В никакъв случай няма да ти е трудно да подобриш сегашното положение, само трябва да си наясно с колко искаш. Разбира се че това може да се случи и с по-голям бюджет ако прецениш че си заслужава.

  8.  
     
  9. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    985
    #67

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Добре, ще можеш да смениш предните ОТ със по-добри.
    В предвид бюджета ще стигнат за предни букшелф начален клас Стига къде имаш къде да ги позиционираш правилно на рафт/стойки.
    Q Acoustics Q3030i

    DALI OBERON 1

    По-скъпи ОТ (както и целия комплект, до 5.0, ако си решил да ъпгрейтваш в последствие) препоръват се, за стая до 18 кв. И изисква подкрепянето със SUB.

    Има и друг вариант по-евтин , да се спреш на готов сет или ОТ от Jamo S-series Но той е повече насочен към филмите, отколкото за стерео.

    ТОНКОЛОНИ JAMO S 807 TOWER SPEAKERS BLACK PAIR


    ТОНКОЛОНИ JAMO S 809 TOWER SPEAKERS BLACK

    ТОНКОЛОНИ JAMO S 807 5.0 HCS WALNUT

    Важно условие ,ако имаш възможност задължително преслушане на място.
    Забележка: Ако си решил да го правиш (както трябва/the right way) и да смениш и останалите ОТ във системата от една марка и модел. Ще трябва да си харесаш марка/модел в ценовата кaтегория която те устройва.
    Това се прави с цел системата да запази еднаквото звучене на всички канали.
    Този пост е редактиран от tek; 03-10-20 в 12:01.

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #68

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Добре, да приемем, че активните ОТ отпадат. Новата изходна позиция ще е поетапно надграждане на наличните говорители.
    В тази връзка Monitor Audio Bronze 2 и Monitor Audio Bronze Centre подходящи ли са за музика, филми и ТВ?

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #69

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Да разбира се, те са доста популярен масов избор и често препоръчвани за добър начален клас.
    Хубаво ще все пак да ги чуеш някъде - аз така и не ги възприех като "моя тип звучене/колона" (то всъщност цялата бронзова серия не е мой тип)

  12. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #70

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Добре, да приемем, че активните ОТ отпадат. Новата изходна позиция ще е поетапно надграждане на наличните говорители.
    В тази връзка Monitor Audio Bronze 2 и Monitor Audio Bronze Centre подходящи ли са за музика, филми и ТВ?
    Имам MA Bronze2 и са много добри колони,но може да видиш и новите Bronze100 с 8'' говорители.Цените им с подобни.
    https://www.monitoraudio.com/en/prod...6g/bronze-100/

    Аз вместо да събирам мнения по препоръка на един колега от форума просто взех едни слушлки и изслушах всичко подобно на 2 песнички от тук.Мисля,че много добре се правят заключенията.
    https://www.monitoraudio.com/en/prod...6g/bronze-100/

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #71

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    За новите май не са толкова положителни отзивите ...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #72

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Не съм чел отзиви за новите,ако може пусни да видим,ама това е относително понятие.Отзивите на потребителите са най-различни,трябва да са много и аз чета само тези които ме убедат,че знаят за какво говорят.

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #73

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    За съжаление няма как да ги прослушам. Основно ще се разчита на ревюта от собственици и такива от специализирани издания. Със сигурност ще са класи над сегашните JBL-ки . Даже в момента са на разпродажба в Англия и 2х2 чифта струват 380 паунда, което според мен е супер сделка предвид цените им в България.

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #74

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    За 190L няма по добро наистина.Стига да е крайна цена с доставка.Дай после линк.
    Аз моите ги взех също на голяма промоция от ED благодарение на chorlavia от форума,който ми каза промо цената(500лв.) и почаках около месец.Добре,че линка ми стоеше запазен(когато не са в наличност не се появяват в списъка)...защото след като ги получиха бързо изчезнаха.

    За прослушването както ти казах,вземи качествени слушали и слушай от линка.Може и да не е същото,но много добре се чува раазликата в звученето.Защото това което на мен ми харерсва не значи,че и на теб.
    Напр. аз харесвам отчетливото звучене на MA и Kliph ,като малко се съмнявам в хорната на последните,други харесват меко звучене и може би ELAC и KEF.Също бих погледнал тези в Пловдив,ако са ти в лимита:
    https://www.exproject-bg.com/index.php?id=1233
    Този пост е редактиран от inches9; 03-10-20 в 19:45.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #75

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    За тая цена едва ли нещо по-добро ще намериш, а спрямо сегашните ...

    п.п. за новите трябва да потърся къде какво четох

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на 2 фронтални озвучителни тела
    От ittierre във форум Тонколони
    Отговори: 28
    Последно: 13-12-18, 15:27
  2. Помощ при избор на озвучителни тела
    От sladi4kia във форум Тонколони
    Отговори: 12
    Последно: 01-03-15, 14:16
  3. Невероятни сръбски озвучителни тела!
    От Tommorow във форум Тонколони
    Отговори: 9
    Последно: 02-08-11, 13:54
  4. Продавам озвучителни тела Jamo E875 +E8cen+E8sur.2
    От digital11 във форум Приключили продажби
    Отговори: 8
    Последно: 06-03-11, 22:28
  5. Отговори: 0
    Последно: 30-09-08, 12:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе