Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 127

Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #91

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Е щото уж е по-добре два от един
    Аз от години карам без събуфер и все нещо по-належащо излиза , а тия дето съм си ги харесал ще ми излязат колкото две Ямахи - като за бюджетен модел доста го хвалят точно тоя.
    Сега с тия ограничения и сериозно спаднали доходи тая година взех да обмислям и такъв вариант ...

  2.  
     
  3. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #92

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Абе вземи си един че киното без него не е това което трябва, сам ще разбереш дали ти е необходим втори . Това Уж може да ти изяде средствата за нещо по-полезно, не искаше ли да сменяш ресивъра .

  4. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #93

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Няма да се изказвам за броя на събуферите,защото предпочитам големи основни колони.Аз предимно слушам музика и филмите не ме вълнуват толкова.Освен това във филма ми е по-важно защо избухват бомбите,а не точно къде ги чувам в стаята си.Мога да дам няколко примера със стойностни филми и 100-ци с избухващи бомби само заради ефектите.
    Но по важното за мен ,дори от цената е друго.
    Имам ресивер,5 колони,тв,br плейер и андроид бокс.Когато се наложи за нещо да ги разкачам казано по-просто си е мъка...Кабели,кабели...
    А си представям ако колоните станат 7+2суба.+ако съм на сат. или iptv още един приемник.че и PS XXL за макарон в устата на Мона Лиза..
    Какво става дори ако не ги разкачаш често,а само се опитваш да забъсваш праха с терзи кабели?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #94

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Ямаха sw 300 ви казах че го имам. За стая до 30 кв.м. е повече от достатъчен. Цената в Авител е добра , 800 кинта е в Амазона.

  6. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #95

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Имам ресивер,5 колони,тв,br плейер и андроид бокс.Когато се наложи за нещо да ги разкачам казано по-просто си е мъка...Кабели,кабели...
    А си представям ако колоните станат 7+2суба.+ако съм на сат. или iptv още един приемник.че и PS XXL за макарон в устата на Мона Лиза..
    Какво става дори ако не ги разкачаш често,а само се опитваш да забъсваш праха с терзи кабели?
    Няколко пъти по 2-3 часа за основно, абе един цял ден в годината отделяш да чистиш. Като искаш играчки, това е цената няма как.

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #96

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    Магнат
    Имаш ли виждане върху долупосочените ОТ? И в сравнение с MA Bronze 5 + Bronze 2, кои биха били за предпочитане?

    Magnat Monitor Supreme 1002
    Magnat Monitor Supreme 202
    Magnat Monitor Supreme Center 252

    Абсолютно идентични са х-ките и на Heco Victa Prime серията (702, 202 и център 102).

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #97

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    Няколко пъти по 2-3 часа за основно, абе един цял ден в годината отделяш да чистиш. Като искаш играчки, това е цената няма как.
    Eдин ден отделяш,ама дали е достатъчно е друг въпрос.А ако трябва да ги поразкачиш за нещо...
    А и самия вид на тези безбройни кабели е....
    Играчки,ама всяко нещо си има цена.Парите бих платил ама олелията не.

  10. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #98

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    ОТ се избират със слушане. Характеристиките не показват това което тонколоните могат. Чистота на звука, сцена, атмосферен звук и прочие.
    Magnat -a посочен са ОТ които не могат да се мерят със Monitor Audio , Dali, Elac и др.
    Ако си със супер стегнат бюджет добре. Но, е важно да ги чуеш преди това. Все пак трябва да ти харесат. Като чуеш няколко модела от различни марки, ще добиеш представа...
    Посочените са по скоро за филми не за кино, също и
    Jamo S серията тогава. Които за под вземаш 5.0 тонколони за филми, и непретенциозно слушане на музика.
    Този пост е редактиран от tek; 06-10-20 в 21:18.

  11. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #99

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Имаш ли виждане върху долупосочените ОТ? И в сравнение с MA Bronze 5 + Bronze 2, кои биха били за предпочитане?

    Magnat Monitor Supreme 1002
    Magnat Monitor Supreme 202
    Magnat Monitor Supreme Center 252

    Абсолютно идентични са х-ките и на Heco Victa Prime серията (702, 202 и център 102).
    Не бих се наел да ти давам акъл в случая, и двете марки са ми непознати (суба няма нищо общо с колоните). Аз лично съм подходил по коренно различен начин, моята система е изградена изцяло от DIY ОТ , причините са комплексни но основната е че по този начин получаваш най-много за парите които влагаш. Естествено ако сложим труда за изработката и времето за самообразоване нещата загрубяват, за това тях не ги смятаме.
    През годините съм имал възможност да слушам различни марки (не си спомням вече моделите но в бюджетният сегмент са) от този тип който в момента разглеждаш и обсъждате и така нищо не ми хареса. Фактически за това се захванах с DIY проект, тогава си казах ако ще давам пари за нещо което не ми харесва по добре да се пробвам . Тогава всичко беше ентусиазъм идея си нямах какво ме очаква, през годините доста пъти съм се питал как ми хрумна изобщо но пък .... добре че съм се захванал и въпреки всичко пак бих го направил.

    За това по горе ти бях предложил
    Paзглeдaй и OT c eдин гoвopитeл Full Rаngе Ѕреаkеr - шиpoĸoлeнтoв, cпopeд мeн личнo тoвa e нaй-пpaвилният вapиaнт. Bcичĸo тoвa ĸoeтo ти ce пpeдлoжи и paзглeждaш oпpeдeлeнo e oгpoмeн cĸoĸ oт тoвa ĸoeтo имaш в мoмeнтa, нo въпpeĸи тoвa cтaвa дyмa зa OT ĸoитo ca в бюджeтният ceгмeнт ĸoeтo пpeдпoлaгa чe ca нaй-пpoдaвaни и зa тoвa пpи тяx ce гoни мaĸcимaлнa пeчaлбa, дeмeĸ пoвeчe ĸoмпpoмиcи.
    Πpи шиpoĸoлeнтoвитe гoлямa чacт oт тeзи ĸoмпpoмиcи пpocтo нe cъщecтвyвaт или ca cвeдeни дo минимyм, a пъĸ cъвceм дpyгa тeмa e чe aĸo ти ce цaпa и нe cи c двe лeви pъцe c твoят бюджeт мoжeш дa cи нaпpaвиш пълeн ĸoмплeĸт OT зa дoмaшнoтo ĸинo звyĸ зa ĸoйтo в мaгaзинa щe ти пoиcĸaт дocтa пapи.
    Абсолютно съм убеден в това.
    Съвета който мога да ти дам освен чуждото мнение което също би те помогнало, отдели известно време за самообразоване дори да е съвсем на базово ниво и чак тогава би си изхарчил парите по най-правилният начин. Ако очакваш някой да ти каже вземи тези и няма да съжаляваш най-вероятно ще съжаляваш.

    - - - - - - - - - -

    п.п. Защо първоначално ти предложих неща втора употреба.
    1. Доказано е че в повечето случаи нещата не се получават от първият път, така излиза по-евтино поради причината че след време когато си наясно какво точно търсиш можеш да ги продадеш с минимални загуби. С уговорката че че това което си вземеш трябва да е в идеално техническо и визуално състояние. По-рисковано но напълно възможно е, също е възможно и да улучиш от първият път.
    2. Защото в твоя случай така или иначе при всички положения надграждаш, трудно би сбъркал.
    Естествено че новото е за предпочитане но....ако сбъркаш с избора и загубите са доста по-големи. Единственото най-важно е звукът който си купиш на тебе да ти хареса, и в този ред на мисли е много трудно някой друг освен теб да отгатне какво на теб ще ти хареса.
    Различните марки и модели ОТ за съжаление или за радост си имат собствено звучене комбинирано с различни ресивъри или усилватели + акустиката на самото помещение са достатъчно неизвестни за да си сигурен какво точно ще чуеш във вас в крайна сметка, към това като прибавим и твоите лични очаквания и тя става една....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    26
    #100

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Здравейте, приятели!
    Имам тонколони с усилвател, които без проблем свързвам към лаптопа си. Сега ми предстои покупка на смарт телевизор и гледам вече са рядкост изходите за 3.5 mm жакове. Въпросът ми е как мога най-лесно да си свържа тонколоните към смарт телевизор, който има hdmi и usb само?

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #101

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Телевизора няма ли поне оптичен изход ?

    https://www.amazon.com/Musou-Extract...6069968&sr=8-5

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #102

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    ТВ-то със сигурност ще има оптичен, но вероятно усилвателят му няма.
    Ако тв-то няма 3.5жак, купуваш това https://audioplatinum.com/%D0%BF%D1%...%D1%80%D0%B5-2

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #103

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Защо не трябва да се залита по-скъпи колони, просто защото са скъпи!
    Този Ревел е тотална трагедия за парите си, 4000$!!!
    https://www.youtube.com/watch?v=1S-j...el=GR-Research
    Това е снимка на АЧХ на DIY колони, които като краен проект струват значително по-малко, а цената на филтърната част, която е трицифрено число, заема над 50% от цената на колоните.
    При Ревела филтъра струва към 20$.
    За това никога няма да си купя нищо от 'конфекцията'.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #104

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане


  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #105

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    И аз от скоро съм с DIY направени от приятел със себестойност 1000 кинта,говорители на СИЙС и съм повече от доволен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на 2 фронтални озвучителни тела
    От ittierre във форум Тонколони
    Отговори: 28
    Последно: 13-12-18, 16:27
  2. Помощ при избор на озвучителни тела
    От sladi4kia във форум Тонколони
    Отговори: 12
    Последно: 01-03-15, 15:16
  3. Невероятни сръбски озвучителни тела!
    От Tommorow във форум Тонколони
    Отговори: 9
    Последно: 02-08-11, 14:54
  4. Продавам озвучителни тела Jamo E875 +E8cen+E8sur.2
    От digital11 във форум Приключили продажби
    Отговори: 8
    Последно: 06-03-11, 23:28
  5. Отговори: 0
    Последно: 30-09-08, 13:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе