Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 127
Like Tree18Одобрявам

Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #76

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Цитат щото това не са мои размисли , мнение на търговец
    Monitor Audio Bronze 2 са сигурно и балансирано решение в началния клас - както за слушане на музика, така и за домашно кино...
    ...за мен са много добро решение за цената си и отличен избор при изграждане на бюджетна система
    Когато си харесаш нещо търси мнения най-вече от притежатели, не че пак няма да е чисто субективно но поне ще е от личен опит (демек освен тука рови и търси навсякъде).

    Мисля си (не го твърдя) че моето второ предложение е по-добрият вариант дори и от финансова гледна точка. Аз никога не съм харесвал цените като нови на този тип ОТ и никога не бих дал такива пари, фактически май никога не бих си купил. Имай на предвид че за това което току що написах сигурно милиони биха ме осъдили на смърт без право на обжалване, значи явно не съм съвсем прав и все пак ....

    п.п. аз докато напиша моето то 10 са се появили преди това

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #77

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Добре, да приемем, че активните ОТ отпадат. Новата изходна позиция ще е поетапно надграждане на наличните говорители.
    В тази връзка Monitor Audio Bronze 2 и Monitor Audio Bronze Centre подходящи ли са за музика, филми и ТВ?
    За добри са добри. Някой ги харесват като звучене други не( аз съм от вторите) То, и затова при аудиотехниката трябва прослушване задължително.
    MA имат малко по остър звук , както и Kilpsh. Докато DALI , Elac, KEF, звука не толкова остър. Но и всяка марка си има пак специфичния звук.
    Ако, имаш възможност за преслушване няколко модела (с една и съща позната песен) добре, ако ли не ще е като избиране на слящо за което не препоръчвам.

    Някой ще ме удумват, но ако имаш добри мониторни слушалки включваш и слушаш качествени демота в Youtube:
    Monitor Audio Bronze 2 Bookshelf Speakers Sound Demo, Rock


    Dali Zensor 3 Bookshelf Speakers Sound Demo, Rock

    KEF LS50 Speakers Sound Demo, Rock

    Klipsch RP160M Bookshelf Speakers Sound Demo, Rock

    Oстанах с впечатлението че се търси нещо до около 600 лв за основни тонколони (ОТ)?
    Между другото Bronze 2 , Zensor, както и Elac Debut 5.2/6.2 вече са стари серии и в момента са до изчерпване на количеството.
    Даже в чуждите сайтове ги бях мяркал намалени доста MA Bronze 2.

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #78

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Ceгa имaм дpyгo питaнe. Aĸo зa пpeдни взема Моnіtоr Аudіо Вrоnzе 5 вмecтo Вrоnzе 2 дaли щe пoлyчa пoвeчe или нe cи зacлyжaвa, а за отзад ще си останат Вrоnzе 2? Причината дa ce cпpa нa тяx e пoвeчe oт ecтeтичecĸa глeднa тoчĸa, нo ĸaтo звyĸoизвличaнe имa ли cмиcъл нe знaм.

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Oстанах с впечатлението че се търси нещо до около 600 лв за основни тонколони (ОТ)?
    Дa, пъpвoнaчaлнaтa идeя бeшe точно такава - 600 лв. за aĸтивни мoнитopи или Еdіfіеr-ĸитe за свързване към ТВ за бюджетно стерео без да бутам all in one на JBL. Ho, след като леко загатнахте, че е по-добре да сменя наличните говорители, бюджeтa и тoй ce yвeличи (да речем общо 1400 лв. за нови ОТ) . Както казах, в момента няма вариант да обикалям и слушам различните модели и затова се надявам на полезни насоки и съвети, както от форума така и от ревютата.
    От друга страна мнението на svetlio1 ме кара да се замисля дали изобщо има смисъл да похарча толкова пари при наличието на този ресивъра, към който ще бъдат свързани новите ОТ?! Ще се усети ли разлика и фрапираща ли би била тя в сравнение с едни Edifier R2750DB? Говорим само за стерео, за филми предполагам е ясно, че скока ще е огромен! Защото в ценово изражение се получава х3 ако заменя цялата система с Моnіtоr Аudіо Вrоnzе 2/5 серията да речем. А занапред сигурно ще ми се прииска да добавя и нов суб и тогава нещата стават още по-дебели .
    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    То и колоните да смени , ако източника е тв, а усилването от ресивър нисък клас ... все тая - крайният резултат на стерео почти сигурно пак ще е посредствен.

    п.п. за тия пари бих прослушал някой от хвалените Едифер-и и не бих се занимавал много - имат си оптика и блутут/безжично свързване достатъчно за ежедневно гледане на тв , слушане на някоя песен/клип от тубата

  5. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #79

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Разгледай и ОТ с един говорител Full Range Speaker - широколентов, според мен лично това е най-правилният вариант. Всичко това което ти се предложи и разглеждаш определено е огромен скок от това което имаш в момента, но въпреки това става дума за ОТ които са в бюджетният сегмент което предполага че са най-продавани и за това при тях се гони максимална печалба, демек повече компромиси.
    При широколентовите голяма част от тези компромиси просто не съществуват или са сведени до минимум, а пък съвсем друга тема е че ако ти се цапа и не си с две леви ръце с твоят бюджет можеш да си направиш пълен комплект ОТ за домашното кино звук за който в магазина ще ти поискат доста пари.
    Ето ти една идея за размисъл https://hifi-exquis.com/fr/bookshelf...r-speaker.html

  6. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #80

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Ceгa имaм дpyгo питaнe. Aĸo зa пpeдни взема Моnіtоr Аudіо Вrоnzе 5 вмecтo Вrоnzе 2 дaли щe пoлyчa пoвeчe или нe cи зacлyжaвa, а за отзад ще си останат Вrоnzе 2? Причината дa ce cпpa нa тяx e пoвeчe oт ecтeтичecĸa глeднa тoчĸa, нo ĸaтo звyĸoизвличaнe имa ли cмиcъл нe знaм.



    Дa, пъpвoнaчaлнaтa идeя бeшe точно такава - 600 лв. за aĸтивни мoнитopи или Еdіfіеr-ĸитe за свързване към ТВ за бюджетно стерео без да бутам all in one на JBL. Ho, след като леко загатнахте, че е по-добре да сменя наличните говорители, бюджeтa и тoй ce yвeличи (да речем общо 1400 лв. за нови ОТ) . Както казах, в момента няма вариант да обикалям и слушам различните модели и затова се надявам на полезни насоки и съвети, както от форума така и от ревютата.
    От друга страна мнението на svetlio1 ме кара да се замисля дали изобщо има смисъл да похарча толкова пари при наличието на този ресивъра, към който ще бъдат свързани новите ОТ?! Ще се усети ли разлика и фрапираща ли би била тя в сравнение с едни Edifier R2750DB? Говорим само за стерео, за филми предполагам е ясно, че скока ще е огромен! Защото в ценово изражение се получава х3 ако заменя цялата система с Моnіtоr Аudіо Вrоnzе 2/5 серията да речем. А занапред сигурно ще ми се прииска да добавя и нов суб и тогава нещата стават още по-дебели .
    Големите озвучителни тела дават по -голямо звуково налягане и съответно няма да ти трябва субуфер, ако ще слушаш на стерео.
    За филмите субуфера е задължителен. Но, със подходящ суб, букшелф-а (независимо от марката) ще свири с една две идеи по-ниско.
    отколкото стоящите ОТ.
    Прецени си приоритетите , кое е по важно за теб. Не е задулжително да смениш всичко наведнъж.
    Важно е, поне предната линия на многоканалната система да е от една марка и модел.
    По този начин се нареждат озвучителните системи от начален клас, ако се има в предвид качество:
    саундбар<активни тонколони<стерео усилвател/ресийвър+пасивни тонколони.
    Все пак всичко опира до средствата които си готов да дадеш. Ясно, е че веднъж започнеш (и се вкараш във добре във филма) ли винаги ще искаш още.
    Това като всяко хоби. Но, в случая не от "бюджетните".

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #81

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията

    Дa, пъpвoнaчaлнaтa идeя бeшe точно такава - 600 лв. за aĸтивни мoнитopи или Еdіfіеr-ĸитe за свързване към ТВ за бюджетно стерео без да бутам all in one на JBL. Ho, след като леко загатнахте, че е по-добре да сменя наличните говорители, бюджeтa и тoй ce yвeличи (да речем общо 1400 лв. за нови ОТ) . Както казах, в момента няма вариант да обикалям и слушам различните модели и затова се надявам на полезни насоки и съвети, както от форума така и от ревютата.
    От друга страна мнението на svetlio1 ме кара да се замисля дали изобщо има смисъл да похарча толкова пари при наличието на този ресивъра, към който ще бъдат свързани новите ОТ?! Ще се усети ли разлика и фрапираща ли би била тя в сравнение с едни Edifier R2750DB? Говорим само за стерео, за филми предполагам е ясно, че скока ще е огромен! Защото в ценово изражение се получава х3 ако заменя цялата система с Моnіtоr Аudіо Вrоnzе 2/5 серията да речем. А занапред сигурно ще ми се прииска да добавя и нов суб и тогава нещата стават още по-дебели .
    Ресивъра може да почака , а може и да не усетиш нужда от замяната му ... поне докато не чуеш нещо по-добро с бъдещите колони и не те засърби под лъжичката

    За стоящите вече трябва да си прецениш - стая , средства ... и все пак е добре да ги чуеш.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #82

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    [QUOTE]
    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Ceгa имaм дpyгo питaнe. Aĸo зa пpeдни взема Моnіtоr Аudіо Вrоnzе 5 вмecтo Вrоnzе 2 дaли щe пoлyчa пoвeчe или нe cи зacлyжaвa, а за отзад ще си останат Вrоnzе 2? Причината дa ce cпpa нa тяx e пoвeчe oт ecтeтичecĸa глeднa тoчĸa, нo ĸaтo звyĸoизвличaнe имa ли cмиcъл нe знaм.
    Щом имаш място и желание е добре да минеш на подови колони,но не знам как избираш моделите.MAbronze6 с 6 и 1.2'' говорители бяха под 1 100 лв. в ED.Много е вероятно да ги има в Англия от където гледаш и на по ниски цени.
    https://www.avstore.bg/monitor-audio-bronze-6.html
    Иначе да сложиш подови с по-малки говорители ще спечелиш малко в средните,но зависи от изискванията,може и ако ги чуеш с Bronze2 да не си възхитен.Не видях какъв ти е ресивера,но ако горе долу става с добри колони ще излезеш много напред.
    За новите MAbroznze500 не знам какви са отзивите,но лично аз не се съмнявам,че ще са добри.Въпроса с цената си остава...обаче.
    https://www.monitoraudio.com/en/prod...6g/bronze-500/

  10. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #83

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Един страничен въпрос. Нашите онлайн магазини за аудио техника по време на черният петък имат ли намаление, харесал съм си нещо но не ми е спешно и мога да чакам. Става дума за този магазин https://www.avitel-bg.com

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Живее в
    Usa
    Мнения
    62
    #84

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    ... ме кара да се замисля дали изобщо има смисъл да похарча толкова пари ....
    Много лошо ще се хлъзнеш, ако тръгнеш в тази посока. Послушай ме сега, после ще е късно! Ще намериш "голяма" разлика от старата си система, само защото ще си дал една камара пари. Приблизително 3000 - 3500 лева. Нито ще слушаш повече музика, нито ще гледаш повече филми. Ще си спомняш с носталгия за старите времена и все ще си казваш, че можеше да не ги давам тези пари. Купи си нещо друго!

  12. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #85

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    Един страничен въпрос. Нашите онлайн магазини за аудио техника по време на черният петък имат ли намаление, харесал съм си нещо но не ми е спешно и мога да чакам. Става дума за този магазин https://www.avitel-bg.com
    При аудиотехниката не пускат намаления .Или ако има, не са големи. Само по техно веригите и то повече на TV, и друга бяла техника.
    Важно е да чуеш ОТ преди да ги вземеш, защото всеки си има предпочитания що е добър звук.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #86

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Намаления и промоции са мръсни думи при нашите аудио търговци за съжаление ...
    само за пример -
    https://www.avitel-bg.com/denon-avr-...h-avn-receiver
    https://petertyson.co.uk/denon-avr-x1600h-av-receiver

    ... с години държат една и съща или близка цена на стари модели . Ако на ниво производител има някакво намаление за даден период може и да ни огрее , но подобни сваляния н цени аз честно не си спомням.
    Единственото , за което се сещам е Дали Зензор серията по някакви причини се продаваше на доста по-ниски цени в България и то за целия период.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от mmmladenov Виж публикацията
    Много лошо ще се хлъзнеш, ако тръгнеш в тази посока. Послушай ме сега, после ще е късно! Ще намериш "голяма" разлика от старата си система, само защото ще си дал една камара пари. Приблизително 3000 - 3500 лева. Нито ще слушаш повече музика, нито ще гледаш повече филми. Ще си спомняш с носталгия за старите времена и все ще си казваш, че можеше да не ги давам тези пари. Купи си нещо друго!
    Не че нещо ама ... прочете ли какви са в момента колоните на питащия и с какви ще ги замени? Разлика ще има и трябва да си глух , за да не я чуеш/усетиш и това срещу 500-600лв

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #87

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    При аудиотехниката не пускат намаления .Или ако има, не са големи. Само по техно веригите и то повече на TV, и друга бяла техника.
    Важно е да чуеш ОТ преди да ги вземеш, защото всеки си има предпочитания що е добър звук.
    Авител , въпреки надутите им цени ми продадоха на промоция ямаха 685, на цена като в амазона, спестих доставката от Амазон и гаранция в Бг все пак. Но е рядкост.

  16. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #88

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    А ясно не знаех как стоят нещата, сега проверих това което обмислям да си купя и се оказа че то тук даже с няколко лева по-евтин.
    https://petertyson.co.uk/yamaha-ns-s...oofer?___SID=U
    https://www.avitel-bg.com/yamaha-ns-sw300
    Значи само трябва да измисля струва ли си да сменям сегашния ми .

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #89

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    При Ямаха са малко по-различни нещата - там много рядко виждам сериозни намаления и това е навсякъде - явно политика на фирмата .
    Тоя събуфер и аз съм го гледал - даже в листата на ТМ още седи (въпреки че не е наличен) на още по-ниска цена

    Даже в последно време почвам да се чудя дали да не мина на вариант два броя от него поетапно , вместо постоянно да отлагам покупката на желаният от мен модел ... по финансови причини

  18. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #90

    Отговор: Озвучителни тела FAQ / мнeния, обсъждане

    Е що два, той за стерео няма да става (предполагам де). На мен ми трябва нещо за DTS музика там като че ли са по-поносими нещата и има някакъв шанс. Има някаква опция за филми/музика мен това ме поблазни в този модел, предполагам е някакъв филтър това което обясняват от Ямаха че става по-стегнат и бърз баса ама.... все пак е марка на която може да се има доверие въпреки че не знам точно какъв им е опита точно в този сегмент но.
    Главоблъсканицата ми е че през годината я си пусна 10-тина концерта я не, а пък за филмите и от сегашният съм доволен въпреки че е 8" старо бюджетно субче на Магнат и струва ли си да ги давам тези пари.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на 2 фронтални озвучителни тела
    От ittierre във форум Тонколони
    Отговори: 28
    Последно: 13-12-18, 15:27
  2. Помощ при избор на озвучителни тела
    От sladi4kia във форум Тонколони
    Отговори: 12
    Последно: 01-03-15, 14:16
  3. Невероятни сръбски озвучителни тела!
    От Tommorow във форум Тонколони
    Отговори: 9
    Последно: 02-08-11, 13:54
  4. Продавам озвучителни тела Jamo E875 +E8cen+E8sur.2
    От digital11 във форум Приключили продажби
    Отговори: 8
    Последно: 06-03-11, 22:28
  5. Отговори: 0
    Последно: 30-09-08, 12:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе