Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 172
Like Tree44Одобрявам

Избор на субче за стая

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #61

    Отговор: Избор на субче за стая

    Като го сложи на мястото с аквариума, пусна ли го в Direct режим за тестовете? Защото ако не си, Audyssey е използвал настройките за старото място, които са различни и е станала една манджа...

    А за старото място какво ти казва калкулаторът?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #62

    Отговор: Избор на субче за стая

    Аз имам Ямаха 300, свири чудесно, но този модел е за хол над 25 кв. и за предпочитане къща. Твърде е тежък звука му и слиза доста надолу, ще имаш ядове с комшиите. Под 800 лв няма по-добро от него. То разбира се може да се коригира честотата му , но ако ще го пускаш от 50 хц нагоре е безсмислено.Като надеждност и звук е супер. Отделно има модел пиано лак - красиво е. Обемът му е сравнително малък , но тежи 20 кг.

    - - - - - - - - - -
    сега видях , че помещението ти е около 20 кв , малко голям ще дойде за него, но винаги можеш да го понамалиш. Комшии приятели няма да имаш с него.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    37
    #63

    Отговор: Избор на субче за стая

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Като го сложи на мястото с аквариума, пусна ли го в Direct режим за тестовете? Защото ако не си, Audyssey е използвал настройките за старото място, които са различни и е станала една манджа...

    А за старото място какво ти казва калкулаторът?
    Може би не съм се изразил правилно, но до момента никога не съм ползвал директ режим-а. само одисей, с местенето на суб-а, или въвеждах ръчно на какво разстояние е суб-а или пусках одисей-я. иначе за стартото място сега ще видя. но имам въпрос, тъй като там къде съм писал, че е кухненско си е горе долу с размери 2.5м на 2. и всъщност се получава формата L, като избера формата на стаята да е L, на калкулатора не ми се показва симулацията когато е квадрат, а ти спомена че трябва да включа формата и размера на цялата стая, не само мястото което се опитвам да озвуча, та нещо правя грешно или просто калкулатора не е направен да показва тази данни с тази форма на стаята. И като цяло към кое трябва да се стремя към poor или към good или трябва да е по средата ?
    Този пост е редактиран от Planemo; 13-07-20 в 17:36.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #64

    Отговор: Избор на субче за стая

    Разбрах те, че не си ползвал Direct режим и това е проблем. Прави тестовете за първоначалното позициониране без Audyssey.
    Колкото по-малко (сложни) изчисления трябва да прави Audyssey, толкова по-добре ще се справи.


    Само промяната на разстоянието няма да има никакъв ефект. Audyssey не замерва само разстоянията. Замерва как се представят говорителите в стаята и прави "обратен" еквалайзер, за да изравни пиковете и падовете до равна графика. Затова настройките в еквалайзера за субвуфера замерен на двете различни места ще са напълно различни. След всяко преместване/разместване на тонколона в системата, Audyssey трябва да се пуска отново.

    Сега видях, че като избереш L-Shaped стая - графиката изчезва....
    Пробвай в rectangular, все едно там където ти е кухнята има стена/врата. Предполагам, че резонансите ще са сходни в твоята стая.
    Трябва да гледаш къде са ти зелените hotspots по схемата. Там са най-добрите позиции за поставянето на суба. Тъй като обаче ти няма как да го сложиш в най-добрата позиция, защото не правиш студио, а хол, трябва да видиш кое от двете възможни за теб места е с по-добър рейтинг.

    Имай предвид все пак, че този калкулатор/графика е ориентир и показва главно резонансите в стаята според размерите ѝ. Формулата за изчисляване е споделена някъде на страницата. При теб реалността може да е малко по-различна заради мебелите и материалите в стаята, но поне ще можеш да посочиш местата, в които да пробваш звученето и сам да си харесаш.
    Този пост е редактиран от w00x; 13-07-20 в 18:32.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    37
    #65

    Отговор: Избор на субче за стая

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Аз имам Ямаха 300, свири чудесно, но този модел е за хол над 25 кв. и за предпочитане къща. Твърде е тежък звука му и слиза доста надолу, ще имаш ядове с комшиите. Под 800 лв няма по-добро от него. То разбира се може да се коригира честотата му , но ако ще го пускаш от 50 хц нагоре е безсмислено.Като надеждност и звук е супер. Отделно има модел пиано лак - красиво е. Обемът му е сравнително малък , но тежи 20 кг.

    - - - - - - - - - -
    сега видях , че помещението ти е около 20 кв , малко голям ще дойде за него, но винаги можеш да го понамалиш. Комшии приятели няма да имаш с него.
    Хахахах то и без това повечето тук са малко странни. но има и хора между тях . Та щом казваш, че ще дойде голям ще те послушам, тъй като наскоро гледах тема тук старичка но беше за него, и там човек-а си каза, че му идва доста силен, но в такъв случай ако трябва да избирам между ямахата, xtz, и svs, кое ще е най-добре или въпросът ми е доста обширен и няма смисъл да се обсъжда. Защото аз гледам че
    https://www.avstore.bg/subufer-svs-pb-1000.html
    https://www.avitel-bg.com/yamaha-ns-sw300
    https://www.xtzsound.eu/product/sub-12-17-edge , слизат еднакво ниско само ямахата няма въртялка за phase-a, а пък има доста голяма разлика в цената

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Разбрах те, че не си ползвал Direct режим и това е проблем. Прави тестовете за първоначалното позициониране без Audyssey.
    Колкото по-малко (сложни) изчисления трябва да прави Audyssey, толкова по-добре ще се справи.


    Само промяната на разстоянието няма да има никакъв ефект. Audyssey не замерва само разстоянията. Замерва как се представят говорителите в стаята и прави "обратен" еквалайзер, за да изравни пиковете и падовете до равна графика. Затова настройките в еквалайзера за субвуфера замерен на двете различни места ще са напълно различни. След всяко преместване/разместване на тонколона в системата, Audyssey трябва да се пуска отново.

    Сега видях, че като избереш L-Shaped стая - графиката изчезва....
    Пробвай в rectangular, все едно там където ти е кухнята има стена/врата. Предполагам, че резонансите ще са сходни в твоята стая.
    Трябва да гледаш къде са ти зелените hotspots по схемата. Там са най-добрите позиции за поставянето на суба. Тъй като обаче ти няма как да го сложиш в най-добрата позиция, защото не правиш студио, а хол, трябва да видиш кое от двете възможни за теб места е с по-добър рейтинг.

    Имай предвид все пак, че този калкулатор/графика е ориентир и показва главно резонансите в стаята според размерите ѝ. Формулата за изчисляване е споделена някъде на страницата. При теб реалността може да е малко по-различна заради мебелите и материалите в стаята, но поне ще можеш да посочиш местата, в които да пробваш звученето и сам да си харесаш.
    Ами там на другото място го дава към зеленото на повечето места, тоест към добре е, но интересното, е че и на старото място също е зеленикаво, но пък за сметка на това, точно на мястото където не чувах бас, отиваше към жълто, но не напълно

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #66

    Отговор: Избор на субче за стая

    Кажи си размерите на стаята ако не е проблем, да погледна генерираната схема.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #67

    Отговор: Избор на субче за стая

    SW 300 не е предвиден да работи с архаични ресивъри, има регулация на фазата ръчно и от ресивъра, има LFE и вход по висока честота. Има всичко. Пишете мнения пак без имате въпросната вещ , само по картинки.
    https://usa.yamaha.com/products/audi...l#product-tabs пак гледай после пиши глупости. Няма въртялка - има суич. Вече изяснихме че на цена 1000-1200 лв най-доброто е SVS и ти си един от малцината по света , дето не му свири хубаво. Или си много претенциозен или си глух. Под 1000 кинта Ямаха 300 е топа. Купи си каквото искаш , мисля , че за теб няма да има голямо значение.
    Този пост е редактиран от Slusatel; 13-07-20 в 21:15.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    37
    #68

    Отговор: Избор на субче за стая

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Кажи си размерите на стаята ако не е проблем, да погледна генерираната схема.
    Д х Ш х В = 4.65 х 3.55 х 2.50 м
    кухненския бокс Д х Ш х В = 1.80 х 2.25 Х 2.50м

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    SW 300 не е предвиден да работи с архаични ресивъри, има регулация на фазата ръчно и от ресивъра, има LFE и вход по висока честота. Има всичко. Пишете мнения пак без имате въпросната вещ , само по картинки.
    https://usa.yamaha.com/products/audi...l#product-tabs пак гледай после пиши глупости. Няма въртялка - има суич. Вече изяснихме че на цена 1000-1200 лв най-доброто е SVS и ти си един от малцината по света , дето не му свири хубаво. Или си много претенциозен или си глух. Под 1000 кинта Ямаха 300 е топа. Купи си каквото искаш , мисля , че за теб няма да има голямо значение.
    Ако с нещо съм те засегнал или ако съм те разбрал грешно се извинявам... така като се пише стават тези неща... със сигурност не съм глух.... както се разбра по-горе не съм направил някои неща както трябва може би за това има такова разминаване с svs. Но все пак благодаря за мнението
    Този пост е редактиран от Planemo; 13-07-20 в 22:31.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #69

    Отговор: Избор на субче за стая

    Цитат Първоначално публикувано от Planemo Виж публикацията
    Д х Ш х В = 4.65 х 3.55 х 2.50 м
    кухненския бокс Д х Ш х В = 1.80 х 2.25 Х 2.50м

    - - - - - - - - - -


    Ако с нещо съм те засегнал или ако съм те разбрал грешно се извинявам... така като се пише стават тези неща... със сигурност не съм глух.... както се разбра по-горе не съм направил някои неща както трябва може би за това има такова разминаване с svs. Но все пак благодаря за мнението
    Според схемата, и на двете места ще имаш един и същи ефект почти. Вляво до предната лява тонколона е малко по-добре, но пък там си го набутал между мебелите, което определено не влияе положително.

    Annotation 2020-07-13 230541.png‎


    Всичко опира до допълнителните мебели, подовата настилка и индивидуалното ти предпочитание за бас. Ще трябва да правиш тестове и на двете места. Фазата и на двете места най-вероятно ще е еднаква, защото субът гледа в една и съща посока и се намира на сходно разстояние от предните говорители. Идеята на фазата е да се съвпадне между останалите говорители и суба. Калибрациите в ресиверите не го правят, защото на никой етап от калибровката не пускат едновременно и предни говорители, и субвуфер.

    А на Slusatel не му се хващай толкова. Той има система за 28 000лв и всички останали "са глухи", "няма значение какво ще си купят" или "по-добре да слушат от телевизора".
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #70

    Отговор: Избор на субче за стая

    Колега от кой град си? Имам dali c-8d купих с идеята да подпира буукшелфовете, но е достатъчно бърз и за музика. При мен в коридора има най-много бас за съжаление.
    Поне при моето тихо слушане сякаш най-добре читави флуурстендъри ще ми паснат най-много.

    В екстрийма се появява монитор аудио в10 на 600лв.

    Аз моя го настроих с тонгенератор. Букшелфките да свучат еднакво като сила със съба да не се различават тествах от 120хз надолу. При мен косовъра е на 80Хз и намалям по сила до 40хз е равна характеристиката след това до 30хз заглъхва равномерно, след 30хз по рязко.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #71

    Отговор: Избор на субче за стая

    Woox за последен път те предупреждавам да не ме цитираш и споменаваш , казах ти да ме сложиш в игноре списъка си и дотам. Няма да даваш мнение какво имам и няма да ми броиш парите.
    http://www.highviewart.com/cvetno/13...taka-8501.html всички прилики с теб не са случайни.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #72

    Отговор: Избор на субче за стая

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Woox за последен път те предупреждавам да не ме цитираш и споменаваш , казах ти да ме сложиш в игноре списъка си и дотам. Няма да даваш мнение какво имам и няма да ми броиш парите.
    13 типични белега на простака | High View Art всички прилики с теб не са случайни.

    Ти нещо се обърка.
    Този пост е редактиран от w00x; 17-07-20 в 17:45.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    37
    #73

    Отговор: Избор на субче за стая

    Като update Поръчах xtz 12.17 edge, причината за това беше че както по-нагоре беше споменато, имат доста опций за настройки, а при мен си трябват защото стаята явно не е ок от към размери за това което искам да се постигне и да се чуе, но за момента ги нямат в наличност и ще трябва да се чака, някъде около средата на август би трябвало да е при мен. Така ще пак ще има мнение за резултата А до тогава още един път искам да благодаря за всички мнения, и цялата помощ от всички Вас
    sotneron одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #74

    Отговор: Избор на субче за стая

    Добър избор.
    От XTZ трябва да започнат да ми дават комисионна. :D
    Planemo одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    80
    #75

    Отговор: Избор на субче за стая

    Прав си,и аз поръчах моя заради теб.Ама май отиват към затваряне XTZ.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Аз си поръчах комплект за измерване. :D
    https://www.xtzsound.eu/product/room-analyzer-ii-pro

    Ако и с него не стане - се предавам и си купувам саундбар!
    Дали можеш вече да споделиш как е с комплекта ,че и аз го заглеждам?
    Този пост е редактиран от sotneron; 06-08-20 в 04:09.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за стая 36 кв.м.
    От stanislav24 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 22-03-19, 06:55
  2. Избор на нов климатик за малка стая
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1
    Последно: 04-01-19, 18:33
  3. Избор на 55'' ТВ в стая с мого светлина!
    От tsfunkastic във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 03-03-18, 16:55
  4. Съвет за избор на климатик за стая 27 m² ?
    От Мария Василева във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 27-07-15, 17:04
  5. Просавам Субче bench и сателити Thunder
    От svetlio_88 във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 12-06-12, 23:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе