Страница 7 от 12 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 172
Like Tree44Одобрявам

Избор на субче за стая

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #91

    Отговор: Избор на субче за стая

    Трябва доста да ми е скучно, за да го свалям, да махам настройките и да го нося на терасата за тест. Ще пиша ако се случи. Не мисля, че моите замервания ще са по-различни от тези, които вече са в Интернет.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #92

    Отговор: Избор на субче за стая

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Какъв пад на 26хц изкарахте с тоя суб, та той самия суб не може да слезе толкова ниско, откъде ще дойдат тези 26хц. Няма какво да го гласиш и мислиш, от тук нататък само акустични подобрения в стаята, тия пикове и падове са точно заради стаята и коригирането им става с третиране на помещението, не дсп-та, аудисеи и тем подобни коректори, които само мажат и развалят звука.
    Човека специалист с апаратура му е правил настройките , ти го отчайваш. Па и щом са чули проблеми на 25 хц , ебаси слуха имат тия пичове.
    lazarus18 одобрява това.

  4. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #93

    Отговор: Избор на субче за стая

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Използвам го предимно за филми, а във филмите има доста ефекти под 30-20, че дори и 15Hz.
    Че какви са тези звуци във филмите които са под 30Hz. Аз си мисля че 25Hz. са повече от достатъчни, то колко от вас стаите където им е системата са подходящи за чистоти под 35Hz.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,828
    #94

    Отговор: Избор на субче за стая

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    Че какви са тези звуци във филмите които са под 30Hz. Аз си мисля че 25Hz. са повече от достатъчни, то колко от вас стаите където им е системата са подходящи за чистоти под 35Hz.
    В много филми има звуци под 30Hz и с хубав събуфер си се чуват доволно. Да не кажа, че по-скоро се усещат.
    npb и Slusatel харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #95

    Отговор: Избор на субче за стая

    За усещане се съгласих веднага.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #96

    Отговор: Избор на субче за стая

    Точно, тези честоти се усещат с тялото или по-точно с органите, просто колегата не знае какво представляват в действителност 20хц на -3дб. и за това си мисли, че тоя суб слиза до там, защото на сайта, маркетолозите били написали така.

  8.  
     
  9. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #97

    Отговор: Избор на субче за стая

    Е даде то отговора има много е като няма хич, дайте 2-3 примера.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #98

    Отговор: Избор на субче за стая

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Точно, тези честоти се усещат с тялото или по-точно с органите, просто колегата не знае какво представляват в действителност 20хц на -3дб. и за това си мисли, че тоя суб слиза до там, защото на сайта, маркетолозите били написали така.
    Нека не забравяме, че тези замервания се проверяват от регулатори. Зад тези замервания, фирмите застават и с името си, та надали някой ще тръгне да си твърди някакви неща. Може да сложат условности в замерванията, (само 1 канал, 1 kHz) но замерванията им са правилни. Всяка една такава грешна информация е повод за съдебен иск за подвеждаща информация, който в днешно време може да разруши почти всяка една фирма.

    Не са го замерили само маркетолозите. Замерили са го ревюуъри и потребители. Субът вади 99dB на 20Hz, замерено от потребител.
    Дори и да го изкарам в средата на някоя поляна и да го замеря на 20Hz, ще ми кажете, че микрофонът ми не е наред. Не виждам смисъл да се опитвам да убеждавам който и да било. Особено пък Slushatel-ят, който слуша (и чува) графики и за пореден път показва неумението си да води комуникация.

    Това за филмите, които нямат под 30Hz беше черешката.

    vencifci - Тъй като от специалистите ще чуеш само лаладжийство без факти, аз, като най-неук тук, ще ти дам примери.
    Началото на Edge of Tomorrow слиза до 10Hz. Първите 20 секунди, докато четат новините.
    Interstellar, сцената когато излита ракетата от земята, пада до 20 също.

    Аз приключих с тоя чичовски форум. Толкова ми идва в повече чичовщината, която излъчват някои потребители, че ми се засили косопада.
    sotneron одобрява това.

  11. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #99

    Отговор: Избор на субче за стая

    Добре ти твърдиш че Edge of Tomorrow слиза до 10Hz , а дали е вярно или възможно тава. Фактически мен ми е любопитно кой (и) са тези звуци благодарение на които този филм стига до 10Hz.
    Пример: Контрабас - може да достигне до 32,5Hz , от тук на татък всеки може да провери дали е вярно или не.

    Аз също използвам и смятам че киното без него не е кино но .... все пак тези Hz-и по-малко струват по-скъпо а от друга страна реално необходими ли са ти

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #100

    Отговор: Избор на субче за стая

    Не , не са необходими тези херци, но просто само качествените субове имат характеристики под 30 херца. Иначе основните ми колони на теория имат долна граница 32 херца и какъв е смисълът да закача суб с долна граница 40 херца ? А ниските честоти наистина се "усещат" с тялото , а и звуковото налягане се усеща. Иначе има само думкане. На Кантон примерно 12 инчовия суб на модела с преден суб удря грила при усилване, но на някой им харесва - думкал здраво.

  13. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #101

    Отговор: Избор на субче за стая

    Аз също съм с фронтални които са в тия граници като твоите. Обаче аз съм с един 8" 60W който едва ли слиза под 30 херца (по-вероятно 35-40) и въпреки това дава същото "усещане" на ниските с тялото без да думка, а уж прекрасните ми ОТ не го могат това.
    Просто за това е създаден и това прави, а дали във звукът на един филм има записано нещо под 30Hz аз лично много се съмнявам.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,828
    #102

    Отговор: Избор на субче за стая

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    Аз също съм с фронтални които са в тия граници като твоите. Обаче аз съм с един 8" 60W който едва ли слиза под 30 херца (по-вероятно 35-40) и въпреки това дава същото "усещане" на ниските с тялото без да думка, а уж прекрасните ми ОТ не го могат това.
    Просто за това е създаден и това прави, а дали във звукът на един филм има записано нещо под 30Hz аз лично много се съмнявам.
    Ето ти един кратък списък.
    https://www.svsound.com/blogs/subwoo...-movie-moments

    Иначе аз имам свален един BD само с откъси от филми за тестване на басове и на места има звуци с доста ниски честоти.

    Повярвай ми, ако чуеш въпросната сцена от Edge of Tomorrow с поне среден клас субуфер, ще изхвърлиш този, който имаш.
    Във филма Mater and Commander също има епични сцени с морски битки.

    Не знам защо намесващ контрабаса. Тук говорим за електронно генерирани звуци, които без проблем могат да стигнат до 10Hz.
    Да не говорим, че не е само до честоти, а и до налягане. Да пресъздадеш 20 оръдия с 8" плякащо говорителче е невъзможно.

  16. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #103

    Отговор: Избор на субче за стая

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Повярвай ми, ако чуеш въпросната сцена от Edge of Tomorrow с поне среден клас субуфер....

    Не знам защо намесващ контрабаса. Тук говорим за електронно генерирани звуци, които без проблем могат да стигнат до 10Hz.
    Да не говорим, че не е само до честоти, а и до налягане. Да пресъздадеш 20 оръдия с 8" плякащо говорителче е невъзможно.
    Електронно генерирани звуци - да така съм съгласен, да попитам тогава. Polk Audio HTS 10 и Yamaha NS-SW300 от кой клас са нисък среден. Ако трябва да се избира от двата кой да е, реално имам фаворит но ми се ще да знам и други на кой биха заложели.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #104

    Отговор: Избор на субче за стая

    Реално са си нисък клас - конкурент евентуално би бил някой BK https://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers.htm

  18. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #105

    Отговор: Избор на субче за стая

    Изненадан съм че са в ниският клас, това обезсмисля покупката на нов. От трънка на глог няма никакъв смисъл, PETZL скоро пуснаха нов модел челник изключително красив и иновативен което ще рече че най вероятно ще си направя един ранен коледен подарък и ще спестя сума ти пари .
    VanDan одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 12 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за стая 36 кв.м.
    От stanislav24 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 22-03-19, 06:55
  2. Избор на нов климатик за малка стая
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1
    Последно: 04-01-19, 18:33
  3. Избор на 55'' ТВ в стая с мого светлина!
    От tsfunkastic във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 03-03-18, 16:55
  4. Съвет за избор на климатик за стая 27 m² ?
    От Мария Василева във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 27-07-15, 17:04
  5. Просавам Субче bench и сателити Thunder
    От svetlio_88 във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 12-06-12, 23:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе