Страница 6 от 12 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 172

Избор на субче за стая

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #76

    Отговор: Избор на субче за стая

    Цитат Първоначално публикувано от sotneron Виж публикацията
    Прав си,и аз поръчах моя заради теб.Ама май отиват към затваряне XTZ.

    - - - - - - - - - -

    Дали можеш вече да споделиш как е с комплекта ,че и аз го заглеждам?
    Защо реши, че отиват към затваряне? До колкото видях са прекратили отношенията си с представителя в Германия и това е.

    Седи си в куфарчето. Още не съм имал време да го пусна и да настроя системата. Ще ти пиша като имам някакви впечатления. Като цяло, комплектът е добра идея за всеки, който иска да се занимава с аудио като хоби. Има си и калибрационен файл за REW.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    37
    #77

    Отговор: Избор на субче за стая

    Днес ми дойде субчето, без никакви настойки го пуснах да го чуя и за сега от това което се чува май ще оправи положението , но след като всичко се пробва ще ви кажа със сигурност дали е свършил работа, и ако да какви са ми впечатленията

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    80
    #78

    Отговор: Избор на субче за стая

    Колко ти взеха за доставка, на мен 80евро ?
    Този пост е редактиран от sotneron; 22-09-20 в 19:40.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    37
    #79
    Цитат Първоначално публикувано от sotneron Виж публикацията
    Колко ти взеха за доставка, на мен 80евро ?
    Толкова ми взеха и на мен

  6. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #80

    Отговор: Избор на субче за стая

    Цитат Първоначално публикувано от Planemo Виж публикацията
    Днес ми пристигна https://topaudiovideo.bg/1055-polk-audio-hts-10, НО за съжаление размерите които са написани не са тези, които трябва са написани на сайт всичко при него е над 40 см с изключение на височината само тя е 38. иначе ще го пусна да го видя как се представя. и ще го връщам..... много кофти......
    Ще драснеш ли 2-3 изречения успя ли да го настроиш към музика, стерео и многоканална. Натрапчив ли е или дискретен точно колкото трябва изобщо ставали или за кино и толкова.
    Иска ми се да заменя една 8" в къщи която добре се справя с киното но горката хич я няма в музиката.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    37
    #81

    Отговор: Избор на субче за стая

    Здравейте, първо искам да кажа че, оставам с XTZ-то, НО
    Ако не беше w00x, да дойде и да замери нещата с кит-а който си е вземал сигурно, никога нямаше да разбера някои неща и как да позиционирам суб-а с правилните, така че и тук ще му благодаря за помоща и отделеното време
    Та, сменихме няколко пъти ориентацията на суб-а докато не видяхме на къде насочен говорителя има най-добри показатели, и после почнахме да замеряме как се държи суб-а в стаята, с всичките възможни опций които предлага(тези които се чудят за какво говоря могат да влезнат в страницата на XTZ и да видят)
    Оказа се че за стаята, в която е суб-а, за мен най-удачното е да е с 2 затворени дупки. От всичките мерения излезна и друго за стаята има пад голям под 26 херза, пик на около 50 херц-а и пад на около 60 или 70 херца.
    Относно пад-а под 26 херца можеше да се коригира ако двата порта са отворени, но тогава имаше много голям пик на около 30 херза послед пад до около 50 херца и след 50 херца до 60 пика беше толкова голям че не можеше да се коригигира, с настойките на суб-а. И се спряхме да на два затворени портa, eq1 защото там кривата беше доста равна с пик на 50 херца които можеше да се коригира, от самия woofer, пуснахме audyssey, и нещата се пооправиха. След всичките прекарани около 5 6 часа слушане и корецкий мога да кажа че имаше доста подобрение, но пак със забележки в проблемата зона, като тук говорим само за настойки на децибелите в дадени херци. Но на следащия ден си поиграх с phase-а и нещата май заспаха. Казвам май защото не съм имал времето все още да чуя песни на различни нива и със различни видове бас.Като за момента съм доволен от резултат-а, но евентуално се замислям да се поразровя за едно dsp за да мога да оправят този пад който ми е под 26 херц-а

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #82

    Отговор: Избор на субче за стая

    Какъв пад на 26хц изкарахте с тоя суб, та той самия суб не може да слезе толкова ниско, откъде ще дойдат тези 26хц. Няма какво да го гласиш и мислиш, от тук нататък само акустични подобрения в стаята, тия пикове и падове са точно заради стаята и коригирането им става с третиране на помещението, не дсп-та, аудисеи и тем подобни коректори, които само мажат и развалят звука.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #83

    Отговор: Избор на субче за стая

    Как ще не може да слиза толкова ниско, при положение, че си се замерва на 19Hz по спецификация от производителя?

    Frequency Response: 19 - 180 Hz (+/- 3dB)
    Power: 1045 W Peak / 700 W RMS

    Това е графика на предния модел (само в една от 12-те възможни конфигурации), защото не можах да намеря замерване на този. А и не ми трябва замерване, защото го замерих сам все пак и видях резултата с очите си. Не е ядрена физика.
    Този пост е редактиран от w00x; 28-09-20 в 16:37.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #84

    Отговор: Избор на субче за стая

    Аааа, той е взел 12-ката, аз си мислех, че е взел 10', и за това се чудя на тия 26 херца.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #85

    Отговор: Избор на субче за стая

    10-ката (10.17 Edge) също пада до 20Hz.

    Frequency Response: 20 - 180 Hz (+/- 3dB)
    Power: 1045 W Peak / 700 W RMS

    Субвуферът е перфектен, а с толкова много различни конфигурации е може би най-удачният вариант за стаи, в които не можеш да го сложиш на идеалната позиция.
    Аз съм много доволен от моя 10.17 Edge. След конфигурацията с микфорона стана още по-добър.
    Ако сменям стаята, ще добавя още един, вместо да купувам нов по-голям.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #86

    Отговор: Избор на субче за стая

    Тези херци, които ги дават са въздух под налягане, всеки който е чувал 18-ка знае за какво става дума, просто 10ка и 20хц са всичко друго, но не е и 20хц звуково налягане.
    Иначе 2 суба е най-доброто, което може да се направи, особено за музика.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #87

    Отговор: Избор на субче за стая

    Следващия път като ми се занимава ще ти го замеря и ще ти покажа графиката. Въпреки, че аз съм го запушил (направил съм го затворен), за да не слиза прекалено ниско и да тресе в съседите. Ще го отпуша.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #88

    Отговор: Избор на субче за стая

    Няма защо да се занимаваш, пределно ясно ми е колко могат 10' субове, далеч по-класни и няколко пъти по-скъпи марки едвам го докарват до 20хц на -3дб, а на този като му видиш хилавия говоритела просто е несериозно да се говори за подобни ниски честоти.
    Но ако все пак решиш да мериш, предполагам знаеш как се мери, ако нямаш звуко обработена среда, с микрофона, на вънка на около 10-20см от говорителя, все пак не искаме да слушаме стаята.
    Но това няма значение, реално под 30хц почти няма нищо, особено в музиката, така че субчето за парите си е добро.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #89

    Отговор: Избор на субче за стая

    Аз съм го мерил в стаята. Няма как да го разнасям по поляните, за да го замервам.
    Това са го правили тези, които са писали спецификацията по-горе.

    Използвам го предимно за филми, а във филмите има доста ефекти под 30-20, че дори и 15Hz.

    За музика, предните ми тонколони са вързани към стерео усилвател без суба.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #90

    Отговор: Избор на субче за стая

    Не е нужно на поляната, може и на терасата.
    Пусни му от 40 надолу да го чуем на колко почва да затихва, аз залагам на 30.
    Не се тревожи за съседите, нищо няма да чуят или усетят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 12 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за стая 36 кв.м.
    От stanislav24 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 22-03-19, 07:55
  2. Избор на нов климатик за малка стая
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1
    Последно: 04-01-19, 19:33
  3. Избор на 55'' ТВ в стая с мого светлина!
    От tsfunkastic във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 03-03-18, 17:55
  4. Съвет за избор на климатик за стая 27 m² ?
    От Мария Василева във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 27-07-15, 18:04
  5. Просавам Субче bench и сателити Thunder
    От svetlio_88 във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 13-06-12, 00:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе