Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 172
Like Tree44Одобрявам

Избор на субче за стая

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #31

    Отговор: Избор на субче за стая

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Намерил си с какво да пуснеш тест сигнал. MP3 320 кб. Визирам Спотифай.
    Spotify е OGG 320kbit Не е MP3.
    И с FLAC ще пробвам, разбира се. Не очаквам огромна разлика.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #32

    Отговор: Избор на субче за стая

    Цитат Първоначално публикувано от Planemo Виж публикацията
    Днес ми пристигна https://topaudiovideo.bg/1055-polk-audio-hts-10, НО за съжаление размерите които са написани не са тези, които трябва са написани на сайт всичко при него е над 40 см с изключение на височината само тя е 38. иначе ще го пусна да го видя как се представя. и ще го връщам..... много кофти......
    Дано не съм закъснял - колко бяха реалните размери на съб-а, че и аз нямам място и ще избирам по размери.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #33

    Отговор: Избор на субче за стая

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Spotify е OGG 320kbit Не е MP3.
    И с FLAC ще пробвам, разбира се. Не очаквам огромна разлика.

    Аз бих намерил нещо наистина качествен и с висока резолюция - тия flac-ове по торентите нещо не съм много очарован в последно време - свалям де що има варианти и избирам от всички тоя дето ми хареса най-много. Някои са по-зле и от мр3-ки

    Подозирам, че крайният резултат ще е както при телевизорите - дребни детайли и нюанси, но като ги забележиш веднъж и не ги откриеш при друг тв (в случая в звука при възпроизвеждане от ресивъра) ще те дразни и ще ги търсиш ... и няма да искаш да гледаш (в случая - слушаш) без тях.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    37
    #34

    Отговор: Избор на субче за стая

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Дано не съм закъснял - колко бяха реалните размери на съб-а, че и аз нямам място и ще избирам по размери.
    Ами като гледам са ги оправили но само на този цвят https://topaudiovideo.bg/664-polk-audio-hts-10, на белия си седят старите

    - - - - - - - - - -

    Нещо май се навивам все повече да пробвам https://www.avstore.bg/subufer-svs-sb-1000.html, та има ли нещо което да слиза по ниско от това, за тази цена и размерите които ми трябват ?

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #35

    Отговор: Избор на субче за стая

    Какво означава 24-260Hz ± 3dB?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #36
    Цитат Първоначално публикувано от Planemo Виж публикацията
    Ами като гледам са ги оправили но само на този цвят https://topaudiovideo.bg/664-polk-audio-hts-10, на белия си седят старите

    - - - - - - - - - -

    Нещо май се навивам все повече да пробвам https://www.avstore.bg/subufer-svs-sb-1000.html, та има ли нещо което да слиза по ниско от това, за тази цена и размерите които ми трябват ?
    XTZ 10.17 Edge е 37см дълбок без решетката. Решетката стърчи още 1-2. Широчината е към 30. Портовете са отпред.
    Ако ти върши работа, слиза по-ниско от SVS-a.
    Не знам обаче като го набуташ така между мебелите дали няма да ти тресе цялата стая и мебелировка...

    @chorlavia означава, че при замерването, най-ниските стойности са били 3dB под останалите. На 24Hz е бил по-тих, отколкото на 100 например.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #37

    Отговор: Избор на субче за стая

    Цитат Първоначално публикувано от chorlavia Виж публикацията
    Какво означава 24-260Hz ± 3dB?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Означава че възпроизвежда 24хз на -3дб, а 260 на +3дб.
    chorlavia одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #38

    Отговор: Избор на субче за стая

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Означава че възпроизвежда 24хз на -3дб, а 260 на +3дб.
    Децибелите са от ресийвера нали? Ако е -6db ще слиза ли пак до 24 хз?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #39

    Отговор: Избор на субче за стая

    Децибелите не са от ресивера. Децибелите са характеристиките на говорителя/субвуфера замерен в тестова среда. Няма нищо общо с настройката, която ти си правиш вкъщи.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #40

    Отговор: Избор на субче за стая

    Децибелите са силата, с която озвучителното тяло възпроизвежда всяка една честота при определена подадена мощност. Това е амплитудно-честотната характеристика на ОТ, няма нищо общо с ресивъра.
    Ако намалиш мощността ще намалиш и децибелите.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    37
    #41

    Отговор: Избор на субче за стая

    Колеги дали е възможно ако трябва да създадете друга тема някъде другаде, с нещата които се интересувате ?!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    37
    #42

    Отговор: Избор на субче за стая

    Здравейте отново про-та . Преди 2 дена получих SVS SB-1000, слушах го, но при мен се получи много кофти ресонанс, в единия край на стаята, все едно нямаше суб, а от другия всичко беше 6, и го пробвах на всички възможни места, въпреки че при мен оставянето на суб-а може да е на едно място, разултата беше горе долу един и същ. Иначе е супер малък, и също съм доста доволен от звука който изкара, но за момента бих препоръчал https://topaudiovideo.bg/664-polk-audio-hts-10, горе долу по слуха, който имам и спрямо това което чух, смея да твърдя (поне в стаята в която съм ги слушал) и двата дават (като звук) еднакви разултати. Та днес връщам SVS-а и имам един много важен въпрос, понеже до сега чух как свирят затворен и с порт от долу суб-ове, сега искам да чуя https://www.xtzsound.eu/product/sub-10-17-edge. Има ли място в България, от което може да се купи, или няма ?

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #43

    Отговор: Избор на субче за стая

    Не е само при теб така. Всеки суб ще звучи по същия начин. В определени части от стаята няма да има бас, а в други ще има. Въпросът е да има бас там, където седиш, когато гледаш филм/слушаш музика. Аз също имам нули на няколко места, докато се разхождам.
    Ако искаш да покриеш цялата стая с бас, трябва да сложиш поне още един суб някъде.
    Настройката на множество субове е сложна работа. Правилната настройка дори на един е сложна работа.

    Няма от къде да купиш XTZ-то. Трябва да го поръчаш директно от тях. Може да им го върнеш в срок от 30 дни, но ако го върнеш, защото не си го харесал (а не защото е дефектен), връщането е за твоя сметка. Те ще ти помогнат да намериш най-изгодната цена, но трябва да си платиш куриерската услуга. Няма да ти върнат и сумата за първоначалната доставка. Това означава, че за едната проба ще си 80лв назад + цената на връщането, която със сигурност ще е ПОНЕ 100лв, ако не и двойно.

    Като знам, че изпращането на един телефон по куриер от тук до Швеция струва 80лв (най-ниската цена), представям си колко ще струва 23кг субвуфер.

    Единственото, което XTZ-то ще ти предложи, което другите 2 до сега не са ти предложили, е възможност за финна калибрация според твоето помещение. Това евентуално може да ти позволи да получиш по-добро звучене, отколкото с предните 2 суба за твоята конкретна стая, но няма магически да създаде равномерен бас в цялото помещение.

    Аз имам XTZ-то. Питай ако имаш въпроси.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #44

    Отговор: Избор на субче за стая

    И още нещо - няма как да прослушаш само суб без цялата система. Субовете не са за слушане на музика , а само за допълване на някои от ниските честоти.

  18. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #45

    Отговор: Избор на субче за стая

    Може да звучи глупаво. Но, щом не си постигнал това, което целеше със SUB-a , какво те кара да мислиш, че и с трети ще се получат по-добри резултати?
    Трябва да си обмислиш концепцията, а именно правилна настройка, позициониране на по-добро място.
    Знам, че при нашите малки жилища (кутийки) е малко трудна задача . Но опитай, ако не си го върнал.
    Сложи SUB-a на мястото от което слушаш (пусни добра музика със low ниски /честоти), и започни да лазиш във стаята докато откриеш мястото с най-добър нисък/басов звук.
    Позиционирай субуфера на това място или в близост до него.

    Има едни други магии които се казват mini DSP, които коригират несъвършенствата във системата.
    Някой производители на субуфери, вграждат DSP-та директно в тях.
    Този пост е редактиран от tek; 11-07-20 в 16:08.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за стая 36 кв.м.
    От stanislav24 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 22-03-19, 06:55
  2. Избор на нов климатик за малка стая
    От dimon във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1
    Последно: 04-01-19, 18:33
  3. Избор на 55'' ТВ в стая с мого светлина!
    От tsfunkastic във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 03-03-18, 16:55
  4. Съвет за избор на климатик за стая 27 m² ?
    От Мария Василева във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 27-07-15, 17:04
  5. Просавам Субче bench и сателити Thunder
    От svetlio_88 във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 12-06-12, 23:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе