Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 90

Дограма - вид, марка, характеристики, особености

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #46

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Няма по-добро решение от естествения материал. От 4г имам дограма от дъб със стъклопакет от К и флоатно стъкло. Идеална топло и звуко изолация. Скъпо е, но предполагам, че ще ме надживее.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #47

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Няма по-добро решение от естествения материал. От 4г имам дограма от дъб със стъклопакет от К и флоатно стъкло. Идеална топло и звуко изолация. Скъпо е, но предполагам, че ще ме надживее.
    Щом е дъб наистина ще те надживее.Благородно ти завиждам.В България рядко се работи дъб защото е трудно(с машините за бук не става)и скъпо.

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    4
    #48

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Цените са различни навсякъде.Обкова на ПВЦ-то навсякъде масово е марка Mako и е доста добър в сравнение с профила.При обкова на алуминия(различен в)Мерцедеса е Giesse(Italia),цената също е италианска.Двуосов механизъм от тази марка струва 65 лева,същия на Security lock(Greece) koйто е не по-лош струва 47 лева.Добри и здрави дръжки освен тия са Access,Makedoniki,Alma,Laval.Панти в 95 % от случаите се слагат Makedoniki.При бравите най-доброто е Ciza(Italy),добри са Domus(Greece),Access(Greece),има и други.Самата дръжка за алуминий е много по-красива и стилна докато тия за пвц-то са малко смешни и недодялани.Добър ПВЦ профил в България няма,виждал съм сцепени от слънцето,слагат метален профил вътре за да не се деформира от времето.Алуминия вече е много качествен и проблеми с конденз остават в миналото.На старите Наркоопи има алуминий на по 20 години който не е мръднал,изключения прави обкова им който тогава не е бил на ниво.Нещо конкретно ако те интересува питай.
    Спешно трябва да сменя на кухнята - врата и три прозореца към балкона - там излизат и прозорчето на тоалетна и килер... Трябва дограмата да се отваря на вън - т.е. от към към балкона - Западно изложение - т.е. през зимата адски студен вятър, а през лятото не се диша от слънце ... Затова качества като трайност, липса на конденз, добър обков, защита, заключване от вътре - без значение цената - трябва ми най-доброто във всяко отношение... Много фирми и марки изчетох, обкови и прочие...
    Целта ми е - най най доброто...
    Нова съм във сайта - не знам как да получа на личен е-mail такава информация - ако не се толерира рекламата - написването на конкретна фирма и списък на всички екстри, които да се изискват при направата на тази дограма.. Пък и как да проследя, че е направено точно това, което е поръчано...

    Предварително благодаря за информацията

  5. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #49

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Щом цената няма значение ти препоръчвам дървена с обков на пвц и стъклопакет.Надявам се да не прозвучи като реклама но фирма Видира е лидер в това отношение:
    http://www.vidira.dir.bg/DD.htm
    Иначе можеш и с алуминий да минеш,с хубав термомост(Etem,Alumil),хубав обков и стъклопакет.Като върха на глезотията можеш да искаш да ти го боядисат в някой от дървесните декори(прахово) като златен дъб,махагон и т.н.Цената се вдига в такъв случай с 60-80%.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    61
    #50

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Щом като държиш на качество и ще е дървен профил - по-добре австрийските прозорци KAPO (КАПО се чете на български). Просто са невероятни! В сравнение с въпросните от Видира - огромна разлика!!! Изпипан детайл, профил, обков. Цената им е за качеството си обаче - т.е. не са евтини! Не ти пречи да провериш.
    Ето и линк - българския представител. Австрийският производител е тук

    "Мерцедеса" в дограмите обаче е комбиниран профил от алуминий вън и дърво вътре.

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    4
    #51

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Щом цената няма значение ти препоръчвам дървена с обков на пвц и стъклопакет.Надявам се да не прозвучи като реклама но фирма Видира е лидер в това отношение:
    http://www.vidira.dir.bg/DD.htm
    Иначе можеш и с алуминий да минеш,с хубав термомост(Etem,Alumil),хубав обков и стъклопакет.Като върха на глезотията можеш да искаш да ти го боядисат в някой от дървесните декори(прахово) като златен дъб,махагон и т.н.Цената се вдига в такъв случай с 60-80%.
    Четох в сайта им - твърде обтекаеми изречения за цената.. Според зависи... и май не разбрах, дали са с алуминии отвън - да ги пази от атмосферни влияния... Както по-долу ми е написал един от форума.. Моята дограма е на 80 години дървена, издиша, но я крепиме... Но от вън - от слънце и влага - дървото има вероятност да се скапе, ако няма модерния пласт наизкуствен материал - така си мисля, лаик съм в темата...

    Ако не представлява особена трудност - можете ли да споделите и сайтове и адреси на най-добрите фирми - както споменавате по-горе - алуминии и PVC. Класическото бяло ме интересува - така че, нама да има оскъпяване Важното е - в идните 50 години да нямам проблеми с прозорците... angel

    Цитат Първоначално публикувано от gsm13
    Щом като държиш на качество и ще е дървен профил - по-добре австрийските прозорци KAPO (КАПО се чете на български). Просто са невероятни! В сравнение с въпросните от Видира - огромна разлика!!! Изпипан детайл, профил, обков. Цената им е за качеството си обаче - т.е. не са евтини! Не ти пречи да провериш.
    Ето и линк - българския представител. Австрийският производител е тук

    "Мерцедеса" в дограмите обаче е комбиниран профил от алуминий вън и дърво вътре.
    Мнооого благодаря за линка - разгледах сайта на австрийците - само дето не обясняват нищо за обков, механизми - общи приказки... В Австрия съм виждала различни качества дограма, така че, само това, че е австрийска фирмата - майка...
    Пратих запитване и ако ме осветлят по въпросите..

    Може ли да помоля за линк или адрес за "мерцедесите" в дограмите... Да погледнем поне, пък ако не припаднем от цените им - може и форточка да си поръчам
    Сериозно е питането

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #52

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от glupi
    Четох в сайта им - твърде обтекаеми изречения за цената.. Според зависи... и май не разбрах, дали са с алуминии отвън - да ги пази от атмосферни влияния... Както по-долу ми е написал един от форума.. Моята дограма е на 80 години дървена, издиша, но я крепиме... Но от вън - от слънце и влага - дървото има вероятност да се скапе, ако няма модерния пласт наизкуствен материал - така си мисля, лаик съм в темата...

    Ако не представлява особена трудност - можете ли да споделите и сайтове и адреси на най-добрите фирми - както споменавате по-горе - алуминии и PVC. Класическото бяло ме интересува - така че, нама да има оскъпяване Важното е - в идните 50 години да нямам проблеми с прозорците... angel
    В такъв случай ще ти трябва алуминий,големите фирми за дограма ще свършат работа.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    61
    #53

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от glupi
    Мнооого благодаря за линка - разгледах сайта на австрийците - само дето не обясняват нищо за обков, механизми - общи приказки... В Австрия съм виждала различни качества дограма, така че, само това, че е австрийска фирмата - майка...
    Пратих запитване и ако ме осветлят по въпросите..

    Може ли да помоля за линк или адрес за "мерцедесите" в дограмите... Да погледнем поне, пък ако не припаднем от цените им - може и форточка да си поръчам
    Сериозно е питането
    Ще се поровя за комбинираните

    Иначе тези от Капо-то дадоха едни красиви каталози, а като и получихме офертата за цената тук - направо са си европейци... ъх.

    На теб един хубав алуминиев профил ще ти свърши работа - но задължително с прекъснат термомост! Едни от най-добрите в алуминиевите профили са профилите Шуко - фирмата е Alukonigstahl ; отделно зная, че добри са Алумил.
    Иначе ПВЦ-то добри са - Кьомерлинг, Саламандер, Века, Тисен (мисля и те...)

    Та така

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    114
    #54

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Също и ПРОФИЛИНК - Цена и качество!

  12. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #55

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Шуко е Мерцедеса.Профилинк е менте и то "произведено в България по австрийска технология"

  13. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    4
    #56

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от moderator_S
    Също и ПРОФИЛИНК - Цена и качество!
    Каталогът им е твърде привлекателен, мда...
    Благодаря за споделянето, ще ги издиря!
    Дали в София поставят те или имат подизпълнители?
    И още нещо - нестава ясно от каталога дали свързват в ъглите елементите и вътрешно, за здравина... Благодаря отново!!!

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Шуко е Мерцедеса.Профилинк е менте и то "произведено в България по австрийска технология"
    Оппа Благодаря, danke, thanks
    Шуко казваш - ммм обичам Мерцедесите, ммм да видим дали ще ме качат на колата си

    ще го диря в нета ... Малий - сякаш дисертация пиша по темата -
    толкова четене отдавна не ми се е случвало

    //mod edit Lupus
    Не пускай последователни постове.Ползвай бутона "Редактирай"

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    114
    #57

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Шуко и Мерцедес? Глупости!!! Няма такива работи!

  16. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #58

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от moderator_S
    Шуко и Мерцедес? Глупости!!! Няма такива работи!
    Говоря за алуминия.Повечето бизнессгради на западни инвеститори са правени именно със Шуко.И това е изискване на инвеститора който не е никак луд човек.
    Погледни какви обекти правят хората:
    http://www1.alukoenigstahl.com/neu/f...1088&mid=11131

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    114
    #59

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Говорим единственно и само за ПВЦ!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    130
    #60

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Нищо не споменавате за шумоизолирането . Аз имам PVC саламандер дограма от която съм много доволен вече 2 години. Стъклата от стъклопакета са някакви пълен боклук май тоест най евтините. Цялата дограма ли да изривам или мога да сменя само сстъклопакета. Задължително ще си сложа К-стъкло. За момента нямам представа колко позволява да е дебело външното и колко вътрешното стъкло. казаха ми че трябва да са с различна дебелина за да не резонират от шума на улицата .........

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ZTE Libra характеристики?
    От johny01 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 09-11-12, 23:49
  2. Отговори: 0
    Последно: 28-07-09, 22:30
  3. Особености на шофирането в Москва
    От fori във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 27-11-07, 19:40
  4. Особености на инвестициите в България - в Times
    От Cko във форум Коментирай новина
    Отговори: 11
    Последно: 10-08-06, 16:07
  5. Субтитри за "Особености банной политики" (Баня-2)
    От A.H. във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 08-08-04, 18:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе