Страница 13 от 13 ПърваПърва ... 3111213
Резултати от 181 до 186 от общо 186
Like Tree8Одобрявам

Висока влажност

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #181

    Post Отговор: Висока влажност

    И на мен ми се види доста, ама който иска марка - така е. Като дойде някой ще завиди: "Брей, гледай го тоз, два климатика сложил "
    Преди 2 седмици, от една фирма ми дадоха оферта за вентилация с рекупериране на 2 стаи, общо 50 м2 за 1000 кинта. (и пак ми се свиди )
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 06-02-15 в 03:15.

  2.  
     
  3. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #182

    Отговор: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    И на мен ми се види доста, ама който иска марка - така е. Като дойде някой ще завиди: "Брей, гледай го тоз, два климатика сложил "
    Преди 2 седмици, от една фирма ми дадоха оферта за вентилация с рекупериране на 2 стаи, общо 50 м2 за 1000 кинта. (и пак ми се свиди )
    Колега въпросът тук не опира до марката , сложил бих дори и да е мидеа , хаер , и каквото и да е по ефтино решение . Нещата опират до там че това е единственото решение за елементарен монтаж при който не се налага да си разбия половината жилище , което е по комплектна реконструкция от преди 2 години.

  4. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #183

    Отговор: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от vlado1976 Виж публикацията
    Kолега идеята на рекуператора е освен да проветряваш без да се отварят прозорците е и да не се губи топлина.Този модел съм го виждал в действие и мога да те уверя,че е незабележим.
    made in japan e,има 2 скорости и разхода му е пренебрежително малък -15/30W.Kакто каза колегата необходими са 2 отвора Ф85, един ключ за 1 и 2-ра скорост,тръби и решетки си има към машината.Тялото се монтира единствено на външна стена защото отворите са отзад.Относно филтрите през тях мисля,че минаваше само входящият въздух.Ето линк за да добиеш представа:
    http://viktorelektrik.com/wp-content...L-100EU5-E.pdf
    Колега, а знаете ли каква е поддръжката? Филтърът или друга част подменят ли се с нов след време, или само се чистят?
    mirandi одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #184

    Отговор: Висока влажност

    Хайде някой да го купи и сподели.Ако върши работа аз ще съм втори!

    П.С. 1. Хол/всекидневна с пушене
    2. Спалня без пушене
    mirandi одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    142
    #185

    Отговор: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    И на мен ми се види доста, ама който иска марка - така е. Като дойде някой ще завиди: "Брей, гледай го тоз, два климатика сложил "
    Преди 2 седмици, от една фирма ми дадоха оферта за вентилация с рекупериране на 2 стаи, общо 50 м2 за 1000 кинта. (и пак ми се свиди )
    По спомен ,може ли да ме насочиш към тази фирма?

    иначе попаднах на няколко неща ,едно от които е това
    https://moby-bg.com/product/1353/rek...a1-35-9-r.html

    Искам да намаля влагата 2 стаи (спални) . Проектанта външна изолация е 5 см ,но явно лошо е положена. Поставих преди години вътрешна 5 см вата и гипс картон . Подобри се положението особено в по-студената спалня,но проблема не е решен напълно. Има и друго неща,но ще ги спестя ,мамка им на тия дето правиха ВиК в съседно помещение........

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    4
    #186

    Отговор: Висока влажност

    Относно влажността... най-добрия вариант за мен е микро-вентилацията.

    Баня и тоалет трябва да нямат проблем с отдушниците. Вратите им да имат вентилационни отвори (лесно се добавят). Кухнята също да няма проблем с аспирацията.
    Обкова на дограмата трябва да има екстрата микровентилация. Ако няма на отваряемите прозорци може да се пробие и сложи афтермаркет микровентилация. Може и да се отваря като дръжката не се завърта до горе за вертикално положение, а няколко градуса преди него. Тогава прозореца не е отворен, но не е и плътно затворен.
    Така през прозорците влиза сух въздух и отива към най-влажните помещения кухня и баня, а от там излиза през отдушниците.
    ollym одобрява това.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 13 ПърваПърва ... 3111213

Подобни теми

  1. Топлообмен и влажност на въздуха
    От valen1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 17
    Последно: 10-03-12, 07:08
  2. Продавам GPS Навигация с висока резолюция
    От stan4opan4o във форум Продава
    Отговори: 6
    Последно: 12-06-11, 00:50
  3. Мъгла & Висока влажност - Подходящите режими !
    От 6pek във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 01-02-10, 11:02
  4. НЕНОРМАЛНО ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА
    От MiStReR_xXx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 28-02-03, 14:34
  5. Volcano 9- висока вътрешна CPU температура ли?!?
    От DPetrov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 17-11-02, 20:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе