Страница 11 от 13 ПърваПърва ... 910111213 ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 186
Like Tree8Одобрявам

Висока влажност

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #151

    Re:Висока влажност

    тъкмо да почна да пиша и видях снимката ти,а какво има между армираното стъкло и латекса на стената че не разбрах? етернитова плоча така ли?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #152

    Re:Висока влажност

    има интернитови плоскости с 5 санта стъклена вата м/у тях-само зад стъклото

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #153

    Re:Висока влажност

    Да,макар че аз на г..си не сядам лесно,сега в твоя случай - при готов ремонт вече-трябва да си призная че не ми идва нищо през главата ...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #154

    Re:Висока влажност

    marian1,засега дерта ми е ,че макар да сложих външна изолация отдолу,пак имам конденз(макар и мнооого по-малко от преди изолацията) по крайните фуги свързващи лява стена с пода и дясна стена с пода.Понеже терасата я ползвам за мен с бюро(в ляво) и шкаф(в дясно),които сега съм махнал,за да забърсвам и по-добро проветряване,ще махна плочките и цялостно пак ще изолирам.Мисля,че така ще стане,вместо да се мъча отвън,при положение отгоре и отдясно неможе заради комшийте,та няма да има файда.

  6. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #155

    Re:Висока влажност

    Здравейте! Искам да попитам Мухъл появил се върху матрака с какво мога да третирам - за предпочитане да не е белина. По скоро мухъла се появи на подматрачната рамка, но и матрака е изцапан. Опитах с гъбичка и веро, но няма ефект. Сега мисля да опитам с един препарат на Астониш за почистване на дамаски. Също се и притеснявам да не се разпространи в дълбочина на матрака. Моля за съвет!

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #156

    Re:Висока влажност

    По начина ,по който го третираш само разнасяш спорите навсякъде.Има си препарати против мухъл.Хубаво е да решиш проблема на цялостната влага в дома,щом се появява и под матрака.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #157

    Re:Висока влажност

    Здравей! Аз другаде мухъл НЯМАМ! Само на матрака и на подматрачната рамка се появи. Според мен този проблем стана, защото леглото е от типа "ракла" и в него имам складирани дрехи, които изпълват почти целия обем под матрака и няма циркулация на въздух. След появата на мухъла третирах с препарат рамката и я лакирах с три слоя качествен лак и вече нямам проблеми с нея. Сега също всяка сутрин след като станем вдигаме подматрачната рамка и оставяме леглото отворено, за да циркулира въздух и да изсъхне появилата се по матрака влага. Проблема ми е, че петната от мухъла останаха върху матрака. Не се увеличават, тъй като го наблюдавам всеки ден, но ме дразне изцапаното и ми се иска да го почистя, но не с препарати против мухъл, тъй като съдържат белина и ще досъсипя матрака.

  10. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #158

    Re:Висока влажност

    http://www.bezvlaga.com/dr-ustroistv...-nagnetatelno/какво ще кажете за това ще има ли поне минимален ефект върху конденза по стъклата или това за 8 лева http://www.sinax.com.tr/en/index.php...d=20&Itemid=31

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #159

    Re:Висока влажност

    GECCO (съкращението идва от GEalanClimaCOntrol ) е клапа, която може да се поставя на вече монтирани PVC прозорци от всички марки, без да се налага демонтиране на стъклопакетите или фрезоване на касата. Монтажът, при който не се нарушава целостта на дограмата, става за около минута и съвсем лесно механизма се завива в горната част на отваряемото крило. Вътре в него има алуминиево перце, което стои в отворено положение при спокойно време, но при поява на течение се затваря само. От вътрешната страна има малко лостче с индикация в червено, с което клапата може да се отваря и затваря ръчно по желание на потребителя.

    GECCO се препоръчва да бъде поставян заедно с прозорци в слабо проветрявани помещения (изби, мазета, килери, тавани) както и във всички помещения с потенциален риск от изпотяване - най-вече спални или такива с вътрешна изолация-http://www.dogrami.bg/php/statiq.php?id=196

    Имам 2 излишни клапи от тези. Цената им е 20 лв. за бр. Ако ви интересува може да се обадите на тел 0898284031-Георги. От Пловдив съм

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    119
    #160

    Re:Висока влажност

    абе много се изписа за тази влажност.и все хубави неща.но аз не можах да видя случай като моят.дограмата ми е 5-камерна,стъклопакета е трипластов.и какви са ми неволите:влага по стените над прозореца и под него.дори от подпрозоречната дъска капе вода вечер.капки са,но капе.каква ли е причината?ааа и съм с 5см изолация отвън на фибран.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #161

    Re:Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от bilian
    ........капки са,но капе.каква ли е причината?ааа и съм с 5см изолация отвън на фибран.
    Това ти е причината - фибрана! Когато се направи топлоизолация с фибран и отвън се измаже с теракол, помещението се запечатва. Влагата, която нормално се отделя при дишането, готвенето, прането, миенето и т.н. не може да се абсорбира от стените и през порите на нормалната мазилка да се изпари в околната атмосфера. Тя си остава в помещенията и кондензира върху всяка по-хладна повърхност. За това качествените изолации се правят не с фибран или стиропор, а с каменна вата. Спасението е в редовното и продължително проветряване на помещенията.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    119
    #162

    Re:Висока влажност

    предполагам,че е така.има логика в казаното от Lupus.но защо се образува конденз над прозореца и под прозореца само.и защо капе от под прозоречната дъска.последното ми е изключително странно.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #163

    Re:Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от bilian
    предполагам,че е така.има логика в казаното от Lupus.но защо се образува конденз над прозореца и под прозореца само.и защо капе от под прозоречната дъска.последното ми е изключително странно.
    Ако направиш една снимка с термовизионна камера ще видиш, че това са най-студените места и там влагата кондензира. Най-вероятно са се образували "термични мостове" от лошо уплътнение с пяна при монтажа на дограмата.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    119
    #164

    Re:Висока влажност

    предполагам,че е така.няма друго обяснение.но как да го избегна?какво решение би ми препоръчал?освен проветряване де.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    176
    #165

    Re:Висока влажност

    и при мен се получава доста влага зимата по дограмата и прозорците,но предпочитам да е там,и да я забърша лесно...иначе всичко отива по стените,и почва един мухъл...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 13 ПърваПърва ... 910111213 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Топлообмен и влажност на въздуха
    От valen1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 17
    Последно: 10-03-12, 07:08
  2. Продавам GPS Навигация с висока резолюция
    От stan4opan4o във форум Продава
    Отговори: 6
    Последно: 12-06-11, 00:50
  3. Мъгла & Висока влажност - Подходящите режими !
    От 6pek във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 01-02-10, 11:02
  4. НЕНОРМАЛНО ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА
    От MiStReR_xXx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 28-02-03, 14:34
  5. Volcano 9- висока вътрешна CPU температура ли?!?
    От DPetrov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 17-11-02, 20:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе