Страница 3 от 13 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 186
Like Tree8Одобрявам

Висока влажност

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #31

    Re: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от peshew
    Нямам намерение да спирам климата, но влагата е наистина много , май ще трябва обезвлажнител
    Това вече е добра идея. Има в Практикер, Технополис...
    Задължително трябва да е с дебит минимум 8-10л/24 часа , за да ти свърши работа.
    Имам обезвлажнител на Фагор 16л/24 часа, работи перфектно. Забравяш за конденз.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #32

    Re: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    Това вече е добра идея. Има в Практикер, Технополис...
    Задължително трябва да е с дебит минимум 8-10л/24 часа , за да ти свърши работа.
    Имам обезвлажнител на Фагор 16л/24 часа, работи перфектно. Забравяш за конденз.
    Мучо, не бях много добър по физика,но се порових из мрежата да видя що е то абсолютна и относителна влажност http://www.condors.hit.bg/Lecture7a.html Стигнах до извода,/ако греша нека форумците ме поправят/ че при около 25* в стаята абсолютната влажност е около 25 гр.вода на /куб.метър или за 100 куб.метра помещение това са 2.5 л. вода.ако относителната влажност е 75% това ще рече че в 1 куб.м ще има около 18,75 гр. вода. За да няма конденз по прозорците влажността трябва да е около 60 и под 60 % относителна влажност, или се получават 15,00 гр вода в един куб.м. По мойте сметки излиза че се появявят едни близо 4 гр. вода в излишък на един куб.м. а за цялото помещение от около 100 куб.м това са около 400 гр.вода.
    Знам че стана много сложно но от тези сметки стигам до извода че и с малкия осушител който е за 600 мл.вода /24 часа ще се свърши работа.Той затова е и за битови нужди. А другите трябва да са за големи постройки ,ново строителство и т.н.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    44
    #33

    Re: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от peshew
    Мучо, не бях много добър по физика,но се порових из мрежата да видя що е то абсолютна и относителна влажност http://www.condors.hit.bg/Lecture7a.html Стигнах до извода,/ако греша нека форумците ме поправят/ че при около 25* в стаята абсолютната влажност е около 25 гр.вода на /куб.метър или за 100 куб.метра помещение това са 2.5 л. вода.ако относителната влажност е 75% това ще рече че в 1 куб.м ще има около 18,75 гр. вода. За да няма конденз по прозорците влажността трябва да е около 60 и под 60 % относителна влажност, или се получават 15,00 гр вода в един куб.м. По мойте сметки излиза че се появявят едни близо 4 гр. вода в излишък на един куб.м. а за цялото помещение от около 100 куб.м това са около 400 гр.вода.
    Знам че стана много сложно но от тези сметки стигам до извода че и с малкия осушител който е за 600 мл.вода /24 часа ще се свърши работа.Той затова е и за битови нужди. А другите трябва да са за големи постройки ,ново строителство и т.н.
    Не излиза точно така както казваш на практика обаче. В къщи ползваме обезвлажнител с компресор ,който има капацитет 12 литра на денощие и издърпва около 1литър и половина вода от помещение 60кубика. като работи по около 10 часа на ден.Така ,че истинска работа вършат само тези с компресорите . преди 2 месеца и аз се колебаех между такъв с компресор и този дето го водят мини. Взех с компресор и не съжалявам за избора.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #34

    Re: Висока влажност

    А кога го ползваш и не вдига ли много гюрултия

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #35

    Re: Висока влажност

    peshew В сметките не си предвидил човешкия фактор.

    1) 1 човек за денонощие отделя 1-3 л вода с издишания въздух. Ако сте 2,3......
    2) пране - 2-4 л
    3) цветя....
    4) ако живеете близо до море, река, езеро, относителна влажност е още по-висока.

    А това устройство за 650 мл е подходящо за гардероб, в краен случай килер. В стая също ще работи, но крайно недостатъчно и ефекта ще е 0.
    Тия с компресора по шум наподобяват хладилник.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #36

    Re: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    peshew В сметките не си предвидил човешкия фактор.

    1) 1 човек за денонощие отделя 1-3 л вода с издишания въздух. Ако сте 2,3......
    2) пране - 2-4 л
    3) цветя....
    4) ако живеете близо до море, река, езеро, относителна влажност е още по-висока.

    А това устройство за 650 мл е подходящо за гардероб, в краен случай килер. В стая също ще работи, но крайно недостатъчно и ефекта ще е 0.
    Тия с компресора по шум наподобяват хладилник.
    Може би си прав,незнам, това си бяха мой сметки.Хубаво ще е да намеря някой познат дето има такова чудо за да го изпробвам на практика, преди да давам пари,че в момента са кът - дадох ги за климата

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #37

    Re: Висока влажност

    Е и аз като тебе се чудех. Не можах да намеря познат с такъв уред и се запътих да купувам и така.
    Аз също нямах излишни пари, но все пак го вземам да ми върши работа.
    Вчера някой писа в една тема , че си е взел от Практикер 10л/24 часа за 190 лв ... супер цена.
    И най-важното като си избереш го пускаш да чуеш шума.
    Ако тия в практикер ги няма и решиш да вземаш Youlong (www.twe.bg - има ги в Технополис), може да погледнеш и Фагор-а и да поразпиташ консултантите подробно. Ако искаш още инфо питай на ПМ, за да не спамим.

    Разликата между Фагор и Юлонг е около 90 лв. Така и така даваш доста пари....

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #38

    Re: Висока влажност

    Сега ми пратиха упътване за дистанционното на климата и гледам че има и режим обезвлажняване.Това дали ще върши работа и знае ли някой как се ползва такъв режим

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #39

    Re: Висока влажност

    ероятно blue1 ще знае нещо по въпроса,та така и така е почнал да помага,да даде хелп и сега

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #40

    Re: Висока влажност

    Твоя Дайкин, да не би случайно да е Уруру Сарара.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #41

    Re: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от peshew
    Сега ми пратиха упътване за дистанционното на климата и гледам че има и режим обезвлажняване.Това дали ще върши работа и знае ли някой как се ползва такъв режим
    Този режим е подобен на охлаждане и се ползва когато е задушно примерно не ти е необходимо охлаждане но е задух в стаята има доста влага. Тогава климатика се пуска на този режим като всъщтност работи на охлаждане с много слаба вентилация и отделя влагата през кондензния маркуч.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #42

    Re: Висока влажност

    Airclima визира режима DRY. Виж ако имаш можеше да е като Уруру Сарара, цена няма

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #43

    Re: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    Airclima визира режима DRY. Виж ако имаш можеше да е като Уруру Сарара, цена няма
    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    Този режим е подобен на охлаждане и се ползва когато е задушно примерно не ти е необходимо охлаждане но е задух в стаята има доста влага. Тогава климатика се пуска на този режим като всъщтност работи на охлаждане с много слаба вентилация и отделя влагата през кондензния маркуч.
    А колко време трябва да работи на този режим - обезвлажняване?

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #44

    Re: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от peshew
    А колко време трябва да работи на този режим - обезвлажняване?
    Ако е режима DRY той се ползва само лятото, защото е на охлаждане с по-слаб вентилатор. Иначе разликата от охлаждане е малко повече отделен конденз. Не те устройва.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #45

    Re: Висока влажност

    аха, схванах ще търсим друг вариант за влагата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 13 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Топлообмен и влажност на въздуха
    От valen1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 17
    Последно: 10-03-12, 07:08
  2. Продавам GPS Навигация с висока резолюция
    От stan4opan4o във форум Продава
    Отговори: 6
    Последно: 12-06-11, 00:50
  3. Мъгла & Висока влажност - Подходящите режими !
    От 6pek във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 01-02-10, 11:02
  4. НЕНОРМАЛНО ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА
    От MiStReR_xXx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 28-02-03, 14:34
  5. Volcano 9- висока вътрешна CPU температура ли?!?
    От DPetrov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 17-11-02, 20:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе