Страница 2 от 13 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 186
Like Tree8Одобрявам

Висока влажност

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #16

    Re: Висока влажност

    по принцип жена ми ме навива за http://www.ceresit.bg/_files/_ceresi...%20Live-08.pdf
    но като гледам -5 л. за няколко месеца - та той по скоро е ПРАХОоуловител отколкото ВЛАГОуловител

    но не ми се дават много пари, просто в момента ги нямам излишни, та затова търся най-евтиния и същевременно ефективен за парите си уред
    от тази гледна точка
    http://www.twe.bg/youlong/index.htm
    159 лв. това са му параметрите
    TWE MO-6001 Мини обезвлажнител
    може би ми е най-изгоден, но не мога да си представя този капацитет от 600 мл. до колко е ефективен

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #17

    Re: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от snoopdoggystyle

    но не ми се дават много пари, просто в момента ги нямам излишни, та затова търся най-евтиния и -изгоден, но не мога да си представя този капацитет от 600 мл. до колко е ефективен
    Ако ще купуваш евтиния модел, по-добре си запази парите и си купи нещо друго или ги спести и посъбери за по-скъпия, а именно този за 319 лв изглежда най-изгоден. Не разбра ли, че тоя евтиния нищо не върши. Показателите му сами говорят.
    А параметрите се виждат като щракнеш на http://www.twe.bg/youlong/mo6001.htm
    600 ml e нищо, 10 л е вече нещо сериозно.

  4. SAGE
    Guest
    #18

    Re: Висока влажност

    Миналата година (27.12.2006) си купих този от 319лв. обезвлажнител (YL-2005), но тогава беше 300лв., и съм доволен, защото успях най-накрая да се преборя с "конденза" върху стъклата (направо си течеше вода и съсипа ламината до балконската врата ).
    Недоволен съм само от шума който вдига, по-шумен е от климатика и затова го пускам нощно време, а през деня го местя по другите стаи.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #19

    Re: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от snoopdoggystyle
    по принцип жена ми ме навива за http://www.ceresit.bg/_files/_ceresi...%20Live-08.pdf
    но като гледам -5 л. за няколко месеца - та той по скоро е ПРАХОоуловител отколкото ВЛАГОуловител

    но не ми се дават много пари, просто в момента ги нямам излишни, та затова търся най-евтиния и същевременно ефективен за парите си уред
    от тази гледна точка
    http://www.twe.bg/youlong/index.htm
    159 лв. това са му параметрите
    TWE MO-6001 Мини обезвлажнител
    може би ми е най-изгоден, но не мога да си представя този капацитет от 600 мл. до колко е ефективен
    Ами много ясно, че влагуловителя с някакво хигроскопично вещество няма да е много ефективен. Най добър ефект дават мощните валгоуловвители, които са си климатик, на който кондензатора се намира вътре в стаята. Харчат много ток, но за нови сгради само това е решение. А ако сградата е във влажен район като Варна нещата съвмесе наклянат към тях. В крайна сметка какво излиза. Слагаме скъпи инвероти, консумиращи малко електроенергия и добавяме един влагоуловител и иконимията на ток отива на кино. Единствено URURU SARARA може да регулира влагат в помещението и да консумира малко ток.

  6. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #20

    Re: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Ами много ясно, че влагуловителя с някакво хигроскопично вещество няма да е много ефективен. Най добър ефект дават мощните валгоуловвители, които са си климатик, на който кондензатора се намира вътре в стаята. Харчат много ток, но за нови сгради само това е решение. А ако сградата е във влажен район като Варна нещата съвмесе наклянат към тях. В крайна сметка какво излиза. Слагаме скъпи инвероти, консумиращи малко електроенергия и добавяме един влагоуловител и иконимията на ток отива на кино. Единствено URURU SARARA може да регулира влагат в помещението и да консумира малко ток.
    Супер е , но с тези заплати много малко хора могат да си го позволят.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #21

    Re: Висока влажност

    Здравейте!
    4ARLZ, ще дам моето мнение базирано на проблемите при мен. Надявам се част от тях да помогнат и на теб:
    1. Послушай за външната изолация (там мисля че спорът е излишен);
    2. Относно дограмата. Сложих от масовия тънък стъклопакет и като поливаме цветарниците се запотяват стъклата веднага. Роднините поставиха от по широкия, поливат си на воля много повече цветя от нас и проблеми нямат;
    3. На кой етаж си. Отдушниците на последните и предпоследните етажи не теглят. Не само това, ами и вкарваха (говоря за у нас) влагата и миризмите от долните апартаменти у нас. Реших си проблема с вентилатори с клапа.
    Все ми се струва, че ще намеришш по лесен начин за обезвлажняване, а не да харчиш пари за уреда.
    Успех

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    23
    #22

    Re: Висока влажност

    Самода допълне че и мен ве вълнува темата ходих в технополис Варна но уфеса 3622 дигитал нямало да се продава повече а е изчерпана във веригата и щели да продават на фагор
    За това ще купувам юлонг ил2009лсд 309лв. по кофти е от фагора ама за толкоз пари толкоз

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    62
    #23

    Re: Висока влажност

    Вчера си взех от Практикикер за 180лв влагоуловител Budget 10л/24ч. и с радост сутринта установих, че няма влага по стъклопакета и има около 1 литър събрана вода в резервоара Малко се опасявах отначало дали ще върши работа, но вече съм спокоен. И цената е добра в сравнение с Ylong където за подобни модели е над 300лв. Единственият му недостатък е че е по-шумен от климатика.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #24

    Re: Висока влажност

    От з дни сме с климатик и веднага усетих проблема с влагата Имам вътрешна изолация и по нея проблема идва от конденза по стъклопакета, но по лошо е с една малка част от стената където е вратата за балкона.Там не сложих вътрешна изолация и сега цялата е във вода и вага Явно ще трябва външна изолация,но тя ще е вече за другата зима а до тогава ще берем ядове

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #25

    Re: Висока влажност

    Е как разбра че влагата ти е от климатика.Аз преди да сложа климите се отоплявах с радиатори и стените ми бяха направо вода.То не бе САВО и какво ли още не.Сега всичко ми е сухо,какъв конденз бе братче
    Комшиите от първия етаж се бяха сдухали от влага(отопление с парно)и те като сложиха климата се родиха.Още пия бира на корем в тях.Айде със здраве.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #26

    Re: Висока влажност

    Ами до сега не е било така,затова си мисля че е от климата Интересно е че вътрешното тяло е до прозореца и го обдухва, освен това духа точно срещу тази неизолирана част,но от както сложихме климатика е цялата влага и вода. Предполагам че е от доста високата температура в къщи и влагата което вкарва климатика в къщи Така или иначе проблема го има

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #27

    Re: Висока влажност

    Климатика нищо не вкарва от вън.Той взима въздуха от стаята и т.н и т.н.Другаде трябва да търсиш причина

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #28

    Re: Висока влажност

    peshew прочети цялата тема отначало и ще разбереш истината

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #29

    Re: Висока влажност

    ПРОВЕТРЯВАНЕ МУ Е МАЙКАТА. ...И НИКАКВО СПИРАНЕ НА КЛИМАТИКА

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #30

    Re: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от 220voltov
    ПРОВЕТРЯВАНЕ МУ Е МАЙКАТА. ...И НИКАКВО СПИРАНЕ НА КЛИМАТИКА
    Нямам намерение да спирам климата, но влагата е наистина много , май ще трябва обезвлажнител

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 13 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Топлообмен и влажност на въздуха
    От valen1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 17
    Последно: 10-03-12, 07:08
  2. Продавам GPS Навигация с висока резолюция
    От stan4opan4o във форум Продава
    Отговори: 6
    Последно: 12-06-11, 00:50
  3. Мъгла & Висока влажност - Подходящите режими !
    От 6pek във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 01-02-10, 11:02
  4. НЕНОРМАЛНО ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА
    От MiStReR_xXx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 28-02-03, 14:34
  5. Volcano 9- висока вътрешна CPU температура ли?!?
    От DPetrov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 17-11-02, 20:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе