Страница 4 от 13 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 186
Like Tree8Одобрявам

Висока влажност

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    23
    #46

    Re: Висока влажност

    Хихихихито ако климатиците решаваха проблема с конденза нямаше да се продават влагоуловители
    Само да отбележа че влагоуловителя е голяма работа постоянно хвърлям вода и върши супер работа само дето е малко шумен и не става да се спи като работи в спалнята дразни ме

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #47

    Re: Висока влажност

    просто проветрявайте по често бе пичове!забележете че конденз се получава в стаи които се обитават.демек от нас излиза влагата.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    62
    #48

    Re: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    просто проветрявайте по често бе пичове!забележете че конденз се получава в стаи които се обитават.демек от нас излиза влагата.
    Проветрява се, но не е достатъчно само това. И на мен ми е ясно че влагата "излиза" от хората, но конденза се получава главно през нощта. Едно от хората които спят, друго от по ниската температура навън. При мен е панел само с вътрешна изолация и кофти ПВЦ дограма. Явно трябва и външна изолация и някое К-стъкло да има и въпреки това пак не съм сигурен какъв ще е ефекта. Засега обаче влагоуловителя се справя 100% с конденза.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    4
    #49

    Re: Висока влажност

    А колко остава влажността в стаята. Под 30% е вредна, та дори под 45% може би не е добре. Камо ли да спиш в тази стая? Това е най-големия проблем с влагоуловителите, плюс шума.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    62
    #50

    Re: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от ivkung
    А колко остава влажността в стаята. Под 30% е вредна, та дори под 45% може би не е добре. Камо ли да спиш в тази стая? Това е най-големия проблем с влагоуловителите, плюс шума.
    Честно казано не знам при каква влажност на въздуха спира конденза по дограмата. Интересно ми е обаче изречението, че било вредно, не че го споря, но ако можеш да дадеш малко инфо по темата.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    54
    #51

    Re: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от djambov
    Честно казано не знам при каква влажност на въздуха спира конденза по дограмата. Интересно ми е обаче изречението, че било вредно, не че го споря, но ако можеш да дадеш малко инфо по темата.
    От здравословна гледна точка за нормална влажност в помещение се счита 40-60 процента.А конденз може да получиш при такава влажност,ако спреш отоплението на едно помещение и температурата вътре падне на пример от 22 на 13-16 градуса, или има постоянен причинител за овлажняване.Просто влагата която не може да поеме въздуха ,се отлага в най-студената повърхност на помещението.Обикновено това е стъклопакета ,или при лоша изолация на стените ,по самите тях.

  8.  
     
  9. SAGE
    Guest
    #52

    Re: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от ivkung
    А колко остава влажността в стаята. Под 30% е вредна, та дори под 45% може би не е добре. Камо ли да спиш в тази стая? Това е най-големия проблем с влагоуловителите, плюс шума.
    Някои влагоуловители изключват при достигане на зададена влажност на въздуха, но за съжаление проблема със шума си остава.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    92
    #53

    Re: Висока влажност

    Имам приятел, който живееше в партерно помещение с много влага - купихме му - YL-2005 Обезвлажнител от http://www.twe.bg/youlong/index.htm и му реши всички проблеми само че преди година - две беше със 100 лв по-евтино. Не е чак толкова шумен, а е достатъчно мощен за по-големи помещения
    Иначе онова малкото - просто не си струва парите, по- добре това а и има настройка за желаната влажност - пробвах го вкъщи за известно време и бая вода отдели.
    Сега и аз съм сложил в едната спалня Церезит-а щото само там имам проблеми, за да видя дали ще свърши работа, но ако не стане и аз съм се навил да си купя такова чудо.
    Много мислене фърлям за онова чудо 3 в 1 за 600 лв, но май ще отида към по-евтиния модел.Върши достатъчно работа.
    Аз лично го бях нагласил на 50% и ми се струва оптимално=
    А иначе тез работи за добрата дограма и изолацията са бошлаф работи - живея в ново жилище, гипсокартон, изолация, ПВЦ Саламандър, отопление навсякъде с газово парно - и пак имам влага в едната спалня.
    Много зависи от конструкция на сградата и разни особености - ако едната стена остава по-студена от останалите в една стая ,няма как да няма проблеми, но зависи и от други фактори - бебета, сушене на дрехи, разположение на мокрите помещения и др.


  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #54

    Re: Висока влажност

    хм ,това моделче с елемент на Пелтие е хитро ,може да си го боцна ,и е най евтино и тихо .. капацитета му е малък но 12 литра на 24 часа е безумно много и напълно излишно при по силните модели .. дават ги 48 децибела което също е безобразно много

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #55

    Re: Висока влажност

    Значи има един фактор ,на който не се обръща внимание-аз си купих от Практикер,на Budget за 190 - капацитета му е 10л /24ч ,но! - при температура 30гр и влажност на въздуха 80%.При по-ниска температура отделя по-малко вода.При мен работи нон стоп в банята - в зависимост от това дали има пране или не ,къпал ли се е някой или не отделя м/у 0.5 и 3-4 л на денонощие.Огромен минус е шума му -56дб.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    117
    #56

    Re: Висока влажност

    това с пелтие елемента е умряла работа, само компресорните са достатъчно мощни. имам едно с пелтие елемент, става само за гардероб или дрешник. сега с помощта на климатика държа 50% влажност и няма мухъл, мухъла се развива при над 60^ влажност

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    66
    #57

    Re: Висока влажност

    Моя SANYO DK28U има екстрата"Сушене на дрехи" при пускане на тази функция клим.започва да духа топло,а на дистанционото излиза икона "фланелка с къс ръкав"-нищо друго не може да се нагласи ръчно на тази функция, тои сам си определя темп. и силата на духане! Въпроса ми е тази функция може ли да се използва за обезвлажняване? Имам и един друг бутон" ОБЕЗВЛАЖНЯВАНЕ"-тои духа само студено и не става за този сезон и пак нищо не можеш да регулираш ръчно!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #58

    Re: Висока влажност

    Пичове,пускайте функцията DRY, ако имате клими и не си измисляйте коментари ,за които не сте сигурни.Тази функция си работи перфектно и зимата,лятото в режим на охлаждане климата НЕПРЕКЪСНАТО отделя конденз,т.е.изхвърля влагата от вътрешния въздух навън през кондензния маркуч.
    Лошото на режима е че е смесен-духа малко на охлаждане,за да събере влагата,после на вентилатор,понякога(зависи от климатика) и на топло,за да се насити въздуха с влага и т.н.Така че може да го ползвате,когато Ви няма в къщи.Защо да давате допълнителни пари,ако си имате климатик.

  17. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #59

    Re: Висока влажност

    Тази функция "изсушаване" поддържа стайната температура с постепенно понижаване на влажноста в помещението - вентилатора е на автоматичен режим. При теб не върши ли работа? http://www.prozorec.bg/useful/kim.shtml

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #60

    Re: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Пичове,пускайте функцията DRY, ако имате клими и не си измисляйте коментари ,за които не сте сигурни....
    В моето ръководство пише:
    Dry: Use for gently cooling while dehumidifying your room.
    You cannot heat the room during Dry mode.

    и т.н.

    Демек не може да се отоплява стаята в режим сушене.

    Става въпрос за FUJI 12LCC.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 13 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Топлообмен и влажност на въздуха
    От valen1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 17
    Последно: 10-03-12, 07:08
  2. Продавам GPS Навигация с висока резолюция
    От stan4opan4o във форум Продава
    Отговори: 6
    Последно: 12-06-11, 00:50
  3. Мъгла & Висока влажност - Подходящите режими !
    От 6pek във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 01-02-10, 11:02
  4. НЕНОРМАЛНО ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА
    От MiStReR_xXx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 28-02-03, 14:34
  5. Volcano 9- висока вътрешна CPU температура ли?!?
    От DPetrov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 17-11-02, 20:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе