Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 76 до 77 от общо 77
Like Tree11Одобрявам

Саниране - стиропор или фибран

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    32
    #76

    Отговор: Саниране - стиропор или фибран

    Здравейте,

    След много четене и консултация из магазините ( вече няма нормални и разбиращи хора, които да те консултират в магазините, а само нищо не разбиращи хорица и кифли (опит в АНГРО и магазин Хидромат - София и Баухаус сектор бои)). Купих един материал TYTAN - Водостоп и с него намазах по ръба към стената, цялата козирка.
    Искам да кажа, че цяло лято (от юни до ноември) съм проучвал и звънял на абсолютно всички фирми за изолация в СОФИЯ и като разберат, че изолацията трябва да се прави със скеле, защото покрива има улуци, поли и т.н., ми отговарят - "не можем да Ви направим изолацията тази година, защото всички скелета са заето до другата година. Чао".
    След, което звъннах на 556 майстор (ТОНИСТРОЙ) и той каза, че може да направи изолацията и може да почне след седмица, но иска 50%, за да започне. След като направи едната стена (изглеждаше добре) искаше още 25% и последните като приключи. 100 пъти се скарахме докато я направи, карахме се и миналия ден когато му се обадих да му кажа какво е станала и той ми каза, че не било от изолацията или козирките.

    Дадох му последните пари, защото не искам за 200-300 лв. след това да дойде някоя вечер и да мята камъни по прозорците или да прави др. золуми, мръсния боклук, защото изглежда точно такъв.
    Пиша ви, за да споделя колко е зле фирмата на тоя мизерник.
    Колега Viking72, благодаря за разяснението как се прави, според мен ако аз си го правех, щях да го направя 100 по - добре от ТОНИСТРОЙ, но за целта ми трябва скеле.
    Иначе Аз ще се опитам да оправя нещата и ще ви споделя какво е станало след като намазах с този TYTAN - Водостоп.

    Поздрави,

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    14
    #77

    Отговор: Саниране - стиропор или фибран

    И аз да кажа за фибрана!
    Къща, строена 1970 г. през 2008 г. опаковах с 5 см. фибран. Но старата пръскана мазилка я изравниха, и лепиха плътно, а не на топки! До днес мухъл нямам никъде, вкл.и на северната стена, която е една от дългите стени на кухнята 4,5 х 2.3 метра! А, в нея определено има влага от готвенето. Чак и да проветрям често не се случва. Единственото особено е че не отоплявам равномерно защото се грея на ток. Предвиждам да вкарам газ скоро и да отоплявам по-добре и по-равномерно и тогава окончателно ще си съставя мнение грешка ли е външна изолация с фибран или не и ще споделя.
    Вярно къщата е без колони и единични, плътни тухли, може би има значение също.
    Материалите си ги купувах аз от Фибран България, а в сайта им има различни изолации, в това число и за стени, та явно има различни технологии и на този материал, щом от там казват че е за стени!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Подобни теми

  1. Програма за саниране
    От ivodivo във форум Коментирай новина
    Отговори: 92
    Последно: 12-02-17, 20:01
  2. търся/препоръчайте ми - майстор/фирма за град Бургас вътрешна - изолация с фибран на офис
    От Здравко Генов във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 19-10-13, 00:43
  3. Саниране след монтаж на климатик
    От ba4_dido във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-12, 22:22
  4. Лунички в стиропор?
    От tarbuk във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 29-11-10, 13:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе