Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 77
Like Tree11Одобрявам

Саниране - стиропор или фибран

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #61

    Отговор: Саниране - стиропор или фибран

    Аз поради тази причина отложих изолацията за пролетта. Сега ще платя повечко за газ, но после по-малко за труд и по-качествено изпълнение

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #62

    Отговор: Саниране - стиропор или фибран

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    Аз поради тази причина отложих изолацията за пролетта. Сега ще платя повечко за газ, но после по-малко за труд и по-качествено изпълнение
    Не знам как става,това с качествена работа и малко пари?
    Виж поста на колегата и помисли?
    Майстор Тони е икономисал-време,труд и материали!
    Не е лепил козирката и уплътнил.
    Направо ковал през берта с дюбел-пирон,защото е по-лесно и бързо.
    Анкер 6х80 е около 50-60ст,в джоба трябва и ключе 10 за гайката.Дюбел-пирон с тези размери е жълти стотинки и му тряба само чук.

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #63

    Отговор: Саниране - стиропор или фибран

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Какви проучвания да прави човека, като ясно е написал, че никой не е искал да приеме работата и само въпросния "майстор" се е съгласил. Аз съм се сблъсквал със същия проблем с битовите "майстори". Очевидно вече малко са останали такива у нас Повечето кадърни са се изнесли и останалите са "сбиротак" . Държат се като примадони и искат да им се молиш. Ако нещо си претенциозен и се изнасят. Особено важи за провинцията.
    То ако разбирах в детайли как и какво се прави като технология, от къде какви материали се купуват, ако има с какво да ги транспортирам, пък да имам и време да им седя на главата през целия процес и давам акъл нямаше да се налага да търся майстори.

    Не само работи, но и графикът му най-вероятно е пълен и трябва да чакаш за ред.
    Нещо, не мога да разбера. Значи, аз ще плащам за санирането, а майсторът ще ми се цупи и ще си прави каквото той си иска. Така ли? Е, това са глупости. Като ми се цупи, ще види пари на кукуво лято. В крайна сметка, по-добре да спра въобще санирането, отколкото после да имам още по-големи главоболия. Пък като толкова няма майстори, мога и аз да се хвана накрая и да си го направя сам. Не съм с вързани ръце. А материалите ще ми ги донесат до в къщи. Интернет-магазини бол.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #64

    Отговор: Саниране - стиропор или фибран

    Пролетта и лятото нямаха работа и цените бяха други. Но аз тогава чаках още да изсъхне къщата. И есента вдигнаха цените или заминаха да санират с парите ни. Програмата обаче свършва и на пролет ще ми дойдат пак....

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #65

    Отговор: Саниране - стиропор или фибран

    Съседа сменя покрив.Авто майстор е -от много добрите.И от строителство разбира, но каза, че не му се занимава и ще си плати колкото трябва.Беше много доволен,след като 2 години търси фирма и накрая намери такава,която му обеща да свърши за 2 седмици, понеже е със сандвич панели.Амии..... , минаха 2 месеца и като гледам има още еди поне. 2 пъти се наводни всичко вътре, счупиха му 4 панела за не знам колко пари,и всеки ден е горе да ги гледа.Шоуто продължава.
    VanDan одобрява това.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #66

    Отговор: Саниране - стиропор или фибран

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    Пролетта и лятото нямаха работа и цените бяха други. Но аз тогава чаках още да изсъхне къщата. И есента вдигнаха цените или заминаха да санират с парите ни. Програмата обаче свършва и на пролет ще ми дойдат пак....
    Пролетта и есента са най -добрите сезони за изолация.Температурите са подходящи за нормално съхнене на лепила и мазилки.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #67

    Отговор: Саниране - стиропор или фибран

    На мен чисто новия ми покрив на къщата от 2010г. ми струваше освен към 12000лв. (при договор 9000) сигурно и няколко години скъсен живот от причинения стрес от "майсторите". От тогава си развалих съня и се будя нощем. Само като се сетя за момента, когато бяха решили да ми оставят 10см. стряха, за да спестят от по-къси греди. Почти бях прежалил 4500лв. капаро и тръгнах да ги гоня. Но къщата без покрив при един голям дъжд заминаваше и се "оправихме" с яко викане и заплахи. Аз не съм бияч, но бях готов да търся хора за респектиране в случая.
    След това търсих майстори за хидроизолация на плочата на гаража почти 2г. , тъй като все заети се оказваха всички, които намирах.
    От тогава думата "майстор" ми е противна.
    ccankov73 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #68

    Отговор: Саниране - стиропор или фибран

    Да чукна на дърво да съм здрав, майстор в къщи не е влизал по никакъв повод, няма и да влезе.А, грешка, само за монтажа на климатиците са влизали.
    Viking72 и Stankov85 харесват това.

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #69

    Отговор: Саниране - стиропор или фибран

    Лошото е,че от ден на ден все повече кадърни хора напускат майка България.Проблемите ще се задълбочават с намиране на специалисти/майстори/.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #70

    Отговор: Саниране - стиропор или фибран

    Уфф, трудно е с качествени хора за строителни услуги. В някой форум прочетох - строителството е проста работа, но не е за прости хора. Убеден съм в истинноста и.
    Погледнете за ТИ, масово неграмотни и полуграмотни, решили да се пооблажат по край общата истерия "саниране". Днес пътем гледам едни, като им видиш екипировка и инструменти...Този долу маца по плоскоста 10-ина топки с по една мистрия материал всяка за стена с много добра геометрия, другият горе кове ЕПС не през лепилото, а както дойде.
    Е, има и читави, но там пък понякога клиентите искат изпилване на цената докрай. Примерно до нас опаковат едно блокче, позагледах ги, че то е удоволствие да гледа човек майстор без кавички как работи. Ама на открита фасада под прозорците няма первази, питам майстора що така, отказали клиентите, скъпо им се видяло. А че след някоя и друга година ще почнат от там проблеми и ще се окепази хубавата работа...

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #71

    Отговор: Саниране - стиропор или фибран

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Лошото е,че от ден на ден все повече кадърни хора напускат майка България.Проблемите ще се задълбочават с намиране на специалисти/майстори/.
    Някои от моите ги хващам в отпуската им от чужбина...., е има разлика!

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #72

    Отговор: Саниране - стиропор или фибран

    Специално подпрозоречните первази са задължителни.Китайският технически гранит е най-здрав,„железен”.
    Германците го слагат само вътре,отвън ползват алуминиеви „поли”.
    Питам швабата защо? Обяснявам,че в България за первази се ползва мрамор,гранит и рядко алуминиев материал.
    А той ми отговаря:
    Българите имате пари.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Някои от моите ги хващам в отпуската им от чужбина...., е има разлика!
    Да има разлика,но там се ползват и материали,които ги няма в Бг.
    Например при обръщане на дограма.
    Към профила се монтират специални вътрешни ъгли от меко пвц.Става уплътнение като стъкло на врата на лека кола.
    Напукване няма между дограма и мазилка.В БГ за тази цел се ползва акрил,а някои майстори нищо.
    Алуминиевата „пола” се реже със стационарна ел ножовка.Окрайчване със пластмасови профили,които се закопчават.Детайлите са завършени.В БГ не съм ги виждал и стои грозно без завършващи елементи.
    Този пост е редактиран от Viking72; 23-11-17 в 22:09.

  16. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #73

    Отговор: Саниране - стиропор или фибран

    Това с така наречените "майстори" не е от вчера. Винаги е имало много плява. Всяка строителна операция си има строга последователност и особености на изпълнение, които изискват познания или най-малкото да се чете (в краен случай да се гледат клипчета). Правилният модел е такъв тип ремонти да се извършват от фирми с технически лица в тях по определен проект, но това оскъпява много, а и такива фирми рядко се занимават с малки обекти. По принцип имайте предвид, че слагането на изолация без проект е леко незаконно само по себе си, особено когато е частично на отделен апартамент (не че съм чувал някой да е плащал за такъв). В този ред на мисли, не знам до каква степен гаранцията има някакво значение.
    Както на времето ми каза един майстор като го питах за една току що завършена сграда дали не го дразнят петната по стената от течащия покрив - "То покрив без теч не може!"
    Коментарът на един от собствениците беше нещо за правата лопата и двойното и предназначение, та какво да се прави - за съжаление пиеш една студена вода и търсиш начин да се оправяш с щетите от баш майстора. Разбира се го и насоляваш хубаво навсякъде където можеш. Другите начини са си диващина и освен това са незаконни и поради тази причина силно непрепоръчителни (като с правата лопата).
    За съжаление преди да пуснеш майстор да ти прави нещо в къщата, първо трябва да станеш експерт по това което ще ти "майстори", за да знаеш кога да му посочиш вратата.

    Това че няма профилите около дограмата и други подобни в БГ не е вярно. Има всичко, но трябва да знаеш, че го има и да знаеш как да го ползваш, защото специално с тези профили стават големи творчески прояви.
    Този пост е редактиран от Vizi; 23-11-17 в 23:36.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    14
    #74

    Отговор: Саниране - стиропор или фибран

    Избягвайте да разчитате на така наречените майстори за избор на EPS и материали. Масово ползват нечувани и неотговарящи на плътността изолационни материали. Аз избрах цялостна система от по качествени материали, с дебелина на ,EPS 10см и завишена плътност 18-20кг/м

  18. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #75

    Отговор: Саниране - стиропор или фибран

    Цитат Първоначално публикувано от LeonardecA Виж публикацията
    Избягвайте да разчитате на така наречените майстори за избор на EPS и материали. Масово ползват нечувани и неотговарящи на плътността изолационни материали. Аз избрах цялостна система от по качествени материали, с дебелина на ,EPS 10см и завишена плътност 18-20кг/м
    Има една фирма,която има магазини в София,Пловдив и Варна.При тях може да се поръча eps с дебелина от 1-50 см и плътност до 32 кг на кубичен метър.Изолацията отговаря на стандарт Евро -тип 250.
    Когато я купувах през 2007г,един м² с дебелина 10см и плътност 30кг-струваше 16лв квадратния метър.Сега не знам цената!
    Дюбелите ф 10/190 - 33 стотинки/бр.
    Така,че качеството се определя от джоба.
    Този пост е редактиран от Viking72; 25-11-17 в 14:39.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Програма за саниране
    От ivodivo във форум Коментирай новина
    Отговори: 92
    Последно: 12-02-17, 20:01
  2. търся/препоръчайте ми - майстор/фирма за град Бургас вътрешна - изолация с фибран на офис
    От Здравко Генов във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 19-10-13, 00:43
  3. Саниране след монтаж на климатик
    От ba4_dido във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-12, 22:22
  4. Лунички в стиропор?
    От tarbuk във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 29-11-10, 13:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе