Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 136
Like Tree4Одобрявам

Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #61

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Ако имат съгласие в жилищната сграда и това е добро решение.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #62

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Я едно питане и от мен , на стара тухла четворка със кое е по добре да се изолира , стиропор или фибран за да няма после влага във помещението ?

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #63

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Цитат Първоначално публикувано от aimilios
    Я едно питане и от мен , на стара тухла четворка със кое е по добре да се изолира , стиропор или фибран за да няма после влага във помещението ?
    фибрана е водо непропусклив, докато стереопора поема влага, но това няма значение .

    за да няма влага в помещенията трябва изолацията да е достатъчно дебела - влагата се лепи на студеното, като обикновено това са стъклопакетите.
    ако си изолирал добре просто няма да отиде на стената, а ще се лепне на прозореца.
    по-правилно ми звучи да се изолира със ститопор, като може за най-добре да избереш цяла система на някой производител.

    а най-правилно е да има водо и паро непропусклива бариера преди сиропора като се затвори с паро-пропусклива мембрана и се избере сайдинг или нещо проветриво. така би трябвало това което влезе от вън да си остане от вън и стената да съхне. а това което си е вътре да си остане вътре и стената да си съхне и навътре.
    сори не съм спец по това не знам как да го обясня. но ми се вижда правилно.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #64

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Понеже не уточняваш дали вън или вътре, принципа е следния - външна EPS, вътрешна XPS.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #65

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Тоя принцип чий е ?

    За мен, разните рекламирани паропропускливи свойства на EPS, са си просто един търговски трик и търговски мит от страна на производителите на EPS, за да могат да им вървят продажбите. Не че няма такива свойства, но те нямат абсолютно никакво значение.
    Който пряко е работил с XPS и го е държал в ръка, много добре знае колко по-добър материал е това в сравнение с EPS, особено XPS с по-висока плътност.

    Та така, принципа е (според мен):
    "XPS е материала за термоизолация, но ако не ти стигат парите и си готов на компромиси, може и EPS"

  7. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #66

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    ....КРАЙНО ИЗКАЗВАНЕ,НО МНОГО ИНТЕРЕСНО!...Знаещите са на ход!!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #67

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Митко я ми покажи един сериозен производител, който има система за външна изолация с XPS.Много добре знаеш, че който произвежда EPS произвежда и XPS и няма файда от подобни игрички.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #68

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Митко я ми покажи един сериозен производител, който има система за външна изолация с XPS.
    Трудна задача.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #69

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    slovaka,
    Влез в сайтовете на Ceresit, Weber или някой друг производител или си вземи каталозите от дистрибуторите. Там много добре е обяснено кое, как и къде се слага, лепи и т.н.
    Ето ти и два линка за форуми по въпроса:
    http://bgremonti.com/forum/viewforum.php?f=118
    http://www.napravisam.bg/forum/index...a9d082c8594a01

    Успех!

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #70

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Понеже не уточняваш дали вън или вътре, принципа е следния - външна EPS, вътрешна XPS.
    Става въпрос за външна изолация , EPS - това стиропор ли е?

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #71

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    В случая с този под над гаражи бих сложил поне 5 см.Правиш скара, запълваш вата или фибран, отгоре нещо дървено - паркет или дюшеме.
    Аз съм го направил с 4 см. фибран, залепен върху плочата. От горе се прави замазка, в която има армировъчна мрежа. После ламинат, паркет, дюшеме, теракота -каквото е необходимо.

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66
    А за да не правиш чудеса с подовете ти слагаш 5см. XPS на тавана на гаражите.
    През бетонната плоча и носещите колони студа ще се предава навътре по пода.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #72

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Цитат Първоначално публикувано от aimilios
    Става въпрос за външна изолация , EPS - това стиропор ли е?
    Да, за стиропор, обаче фасаден, на пакетите трябва да има индекс F, с по-висока плътност е.Но вече с Ф взеха да бележат каква ли не плътност, доли и 9 кг на кубик, та по-добре е да е материал на АУСТРОТЕРМ, БАУМИТ, ЦЕРЕЗИТ.И техния се прави в България и Румъния, но поне следят за качеството и теглото на продукта.
    що се касае до линкове, най-добри схеми имат АУСТРОТЕРМ - http://www.austrotherm.bg/front_content.php .

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #73

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Да, за стиропор, обаче фасаден, на пакетите трябва да има индекс F, с по-висока плътност е.Но вече с Ф взеха да бележат каква ли не плътност, доли и 9 кг на кубик, та по-добре е да е материал на АУСТРОТЕРМ, БАУМИТ, ЦЕРЕЗИТ.И техния се прави в България и Румъния, но поне следят за качеството и теглото на продукта.
    що се касае до линкове, най-добри схеми имат АУСТРОТЕРМ - http://www.austrotherm.bg/front_content.php .
    +1
    Ползвал съм този с дебелина 100 мм. и съм много доволен:

    http://www.austrotherm.bg/front_content.php?idart=906


  17. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #74

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    [quote=edi1 ]
    Да, за стиропор, обаче фасаден, на пакетите трябва да има индекс F, с по-висока плътност е.Но вече с Ф взеха да бележат каква ли не плътност, доли и 9 кг на кубик, та по-добре е да е материал на АУСТРОТЕРМ, БАУМИТ, ЦЕРЕЗИТ.И техния се прави в България и Румъния, но поне следят за качеството и теглото на продукта.
    що се касае до линкове, най-добри схеми имат АУСТРОТЕРМ - http://www.austrotherm.bg/front_content.php .
    [/quote
    мерси за инфото , какво ти е мнението , да избича 10 см графитен , ще има ли ефект , апарамента е южен и северен ?

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #75

    Re:Изолация ? каква и колко санта? за зид единички 25 см.

    Ефект ще има винаги и зимата и лятото.Ако не те притеснява цената, сложи графитен, по-скъпичък е, и то доста.Иначе без проблем става и бял.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. изолация компресор
    От blizzard1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 28-06-13, 10:22
  2. допълнителна изолация ?
    От nikibox във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 18-10-12, 16:53
  3. Отговори: 36
    Последно: 12-09-11, 00:37
  4. Отговори: 44
    Последно: 03-02-07, 17:02
  5. Каква изолация за ламиниран паркет?
    От connect във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 24
    Последно: 07-11-06, 01:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе