Страница 1 от 13 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 186
Like Tree8Одобрявам

Висока влажност

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    52
    #1

    Висока влажност

    Здравейте,
    имам проблем с високата влажност в боксониера 18 квадрата.
    Проблема е в това , че PVC дограмата кондензира много и започна да избива мухъл по едната стена .
    Ако може да ме посъветвате за решение на проблема .
    Това което можах да измисля аз е :

    http://www.ceresit.bg/_files/_ceresi...%20Live-08.pdf
    - струва 22лв. работи с пълнители на химична основа като един пълнител стига за 2 месеца и два пълнителя са 20 лв. Отнема до 5л за 6 месеца.

    http://www.twe.bg/youlong/index.htm
    159 лв. това са му параметрите
    TWE MO-6001 Мини обезвлажнител




    отнема до 600 мл/24 ч

    72 W

    2,0 литра

    2,1 кг

    24,5 × 36,0 × 18,5 см

    · Подходящ за малки затворени пространства като бани, тоалетни, килери, бебешки стаи, кухненски боксове, дрешници и др., които ефективно предпазва от нежелана влага

    · Работни условия от 15 до 35 °C.

    · Малък, лек и безшумен.

    · Най-лесна употреба – бутон само за включване/изключване.

    · Автоматично спиране при пълен резервоар.



    Ако може да ми кажете кое е по-доброто решение , ако можете да предложите и други .
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    62
    #2

    Re: Висока влажност

    И аз миналата зима се бях хванал за главата от този конденз (отоплявах се с конвектор). Тази година ще видя след като ще се топля с климатик как ще е, ако проблема продължи мисля да си взема обезвлажнител. Ще е добре все пак някой който е ползвал такава техника да каже има ли действително ефект от нея.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #3

    Re: Висока влажност

    Всички отоплителни уреди изсушават въздуха.

    Според мен много по-важно е да се направи всичко възможно да се избегнат студените повърхности (с външна изолация), върху които влагата кондензира отколкото да се мъчим да сушим въздуха, което не е особено здравословно.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Висока влажност

    Няма смисъл да слагаш влагоуловител. По-добре си изолирай добре стените. Може освен външната изолация да сложиш и вътрешна. Ако температурата в помещението не е повече от 21 градуса проблемите са по млако. Ако обичаш да стоиш на по-топло през зимата нещата става много сложни. Между другото в кой град живееш. Варна е градът на мухала заради влажния въздух. Във София нещата са съвсем други.
    Конвектора почти не повлиява на влагата във въздуха. Същесвтено изсушаване се получава при отопление на твърдо или течно гориво. По почно трябва да има горене.

  6. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #5

    Re: Висока влажност

    Да речем за стените с изолация пробремите със студените повърхности се решава.Но при мен с дограмата решение няма, коденз има много.През зимата влагомера отчита по някога 76% влажност.Иначе каквото и да права влажноста успявам да е сваля до 62%.Дограмата е пластмасова и по стъклата направо тече вода.Разбира се ако се сложи много качествена дограма нещата ще се оправят но паричкии няма.Каквото и да кажем посочената влажност е много голяма. Не знам с един изсушитал на въздуха ако подържам влажност 50% дали ще спре теча на вода по стъклопакетите.Отоплявам се с климатик.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: Висока влажност

    Ами сложил си калпава дограма. В случая ако се сложи стъклопакет с К-стъкла нещата ще се подобрят. Няма друго решение. Конденз може да имаш и по самия профил. Вече знаеш, че е мит липсата на кондез при PVC-то. Аз лични заради конденза сложих дървена дограма. Нали съм от Варна. Между другото цената не беше много по висока от PVC. Даже е на цената на скъпите PVC дограми. Ти можеш да ползваш мощен влагоуловител(климатик, който външното тяло се намира вътре в стаята), но много ток ще изгориш и ще ти е по изгодно да си смениш стъклопакета. Специлано за Варна влажност от 76% е съвсем нормална. Е голяма е, но сме свикнали. Това си е един от недостатъците да живееш до морето.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    105
    #7

    Re: Висока влажност

    Най-доброто решение за премахване на влажноста и мухала е осушител. За миналата зима си купих един на Уфеса. Сайта на технополис не работи за да го намеря. Свърши отлична работа. Ползвам го по малко в всички стаи, където имаше проблем. В тази стая ,където проблема беше най-голям поработи без прекъсване 1 седмица и повече не видях нито капки по стената, нито влага(за информация по два пъти на ден съм изхвърлял водата от съда с обем 4 л. в който се събира конденза). Сега го местя от стая в стая и го пускам по малко. А през останалото време е до сушилнята и суши дрехите. Юлонг също са добри, но не намерих и купих Уфеса.
    Ако нещо конкретно те интересува питай

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    105
    #8

    Re: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Няма смисъл да слагаш влагоуловител. По-добре си изолирай добре стените. Може освен външната изолация да сложиш и вътрешна. Ако температурата в помещението не е повече от 21 градуса проблемите са по млако. Ако обичаш да стоиш на по-топло през зимата нещата става много сложни. Между другото в кой град живееш. Варна е градът на мухала заради влажния въздух. Във София нещата са съвсем други.
    Конвектора почти не повлиява на влагата във въздуха. Същесвтено изсушаване се получава при отопление на твърдо или течно гориво. По почно трябва да има горене.
    Това едва ли е така. аз имам външна изолация 5 см фибран отвън и вътрешна гипсокартон на кнауф с вата между стената и гипсокартона, ПВС дограма с К-стъкла, сменил съм си и всички врати. Докато не сложих осушителя нищо не ми помогна.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #9

    Re: Висока влажност

    какъв си сложи ти
    би ли дал линк и инфо за него


    до по-запознатите
    може би и аз ще взема такъв уред, но търся нещо за домашни условия, балансирато откъм функционалност и цена

    10х

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    105
    #10

    Re: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от snoopdoggystyle
    какъв си сложи ти
    би ли дал линк и инфо за него


    до по-запознатите
    може би и аз ще взема такъв уред, но търся нещо за домашни условия, балансирато откъм функционалност и цена

    10х
    Не мога да го намеря в интернет. Тази вечер ,като се прибера ще видя точните параметри и ще питам главния ревизор(жена ми ) каква беше цената.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от antonfx
    Това едва ли е така. аз имам външна изолация 5 см фибран отвън и вътрешна гипсокартон на кнауф с вата между стената и гипсокартона, ПВС дограма с К-стъкла, сменил съм си и всички врати. Докато не сложих осушителя нищо не ми помогна.
    Ако сградата е нова нещата са коренно различни или имаш много цветя в помещението. Нали се сещаш че тази влага трябва да дойде от някъде. В общия случай излоацията опрява проблема. Относителната влажност може да е висока, но ако температурата на стените е висока няма да има кондензация. Не забравяй, че влагоуловитела консумира не малко ток.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    105
    #12

    Re: Висока влажност

    Сега се преместих в къщи. Оказа се че усушителя е Ufesa DH3622. Цената беше около 400 лв. За употребения ток не мога да съм сигурен. На него си пише 300 W. Не съм забелязал да се увеличава сметката на тока, когато го ползвам. Може лесно да се засече, колко време му работи компресора. Средно 5-15 мин на час.
    А сградата е не нова. На 30 години е и сега я изолирах. Отоплявам почти всички стаи. Но без усушителя си беше влажно, а с него няма проблеми.

    За 4ARLZ не му трябва толкова мощен като моя. И на мен не ми трябва, но нe бях наясно и взех този. Но този които той посочва нещо ме съмнява. По скоро частта в описанието-"Безкомпресорна технология с термоелектрически елемент на Пелтие". Когато се ползва ефект на Пелтие ефективността на климатичната машина намалява.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #13

    Re: Висока влажност

    някой може ли да сподели
    http://www.twe.bg/youlong/index.htm
    TWE MO-6001 Мини обезвлажнител

    как става циркулацията - има ли вентилатор или по естествен път


    и какво точно представлява "Безкомпресорна технология с термоелектрически елемент на Пелтие"

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re: Висока влажност

    "Безкомпресорна технология с термоелектрически елемент на Пелтие" означава, че се ползва елемент на Пелтие. Този елемент от едната страна се загрява, а от другата се охлажда. Това е най-простото което мога да ти обясня. Ако се интересуваш от принципа на действие потърси за ефект на Пелтие.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #15

    Re: Висока влажност

    Цитат Първоначално публикувано от snoopdoggystyle
    някой може ли да сподели
    http://www.twe.bg/youlong/index.htm
    TWE MO-6001 Мини обезвлажнител

    На този евтиния модел е много малък капацитета -650 мл, с други думи само ще си мислиш, че имаш обезвлажнител.
    Другите модели са с 200 лв по скъпи, но събират между 10 и 12 л (почти 20 пъти повече ). Я кажи сега дали е изгодно да дадеш 159лв за 650мл или 319лв за 10л Мислете преди да купувате.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 13 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Топлообмен и влажност на въздуха
    От valen1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 17
    Последно: 10-03-12, 07:08
  2. Продавам GPS Навигация с висока резолюция
    От stan4opan4o във форум Продава
    Отговори: 6
    Последно: 12-06-11, 00:50
  3. Мъгла & Висока влажност - Подходящите режими !
    От 6pek във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 01-02-10, 11:02
  4. НЕНОРМАЛНО ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА
    От MiStReR_xXx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 28-02-03, 14:34
  5. Volcano 9- висока вътрешна CPU температура ли?!?
    От DPetrov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 17-11-02, 20:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе