Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 52

прехвърляне на видео-записи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #16

    Re: прехвърляне на видео-записи

    @amonara,
    Не пускай един и същи въпрос в две теми! Става пълна бъркотия!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #17

    Re: прехвърляне на видео-записи

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    А защо да го вади в MPEG2 а не в MPEG4 H.264?
    И от къде ще го гледа този формат?

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #18

    Re: прехвърляне на видео-записи

    и на какъв могъщ компютър ще става това нещо в реално време, ей така, между другото?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    24
    #19

    Re: прехвърляне на видео-записи

    Скоро си изтеглих Улеад видео студио 11. Какво ще кажете за тази програма? Задавам сваляне в ДВД формат-равно на MPEG.Едно клипче от 5 минути заема на харда около 900МБ. Но като натисна стоп кепчър, веднага започва процес - транскодинг. Какво значи това? Като приключи този процес, сваления материал е вече около 300МБ. Но така компресиран, мога ли да го обработвам? Да режа, да вкарвам ефекти? И как да вкарам оригиналната дата, която програмата ми я изписва отстрани, но на записа я няма?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    24
    #20

    Re: прехвърляне на видео-записи

    Добре бе пичове!!! Още никой не ми е дал отговор на предния въпрос. Никой ли не е работил тази програма. Какво значи транскодинг ? И питам още нещо:
    Като свалям даден материал от камерата, задавам да се сваля в ДВД формат. Работя с програмата Улеад видео студио 11. Да ама не!!! След като всичко е готово се оказва че формата е ЕМПЕГ. Защо ? Знам - ще кажете че това е братчето на ДВД-то. Да ама ДВД-плеъра ми не ще да го чете. Той уж е от преди 2 години, чете ДивХ, Хвид, ДВД, СД, МР3 и т.н. Не би ли трябвало да чете и ЕМПЕГ?
    След това реших този формат да го конвиртирам Уин Ави Видео Конвертер. Е, получи се това което исках, но все пак - защо Улеад видео студио 11 не ми го прави в ДВД формат. От къде да я настроя, ако това е проблема?

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #21

    Re: прехвърляне на видео-записи

    Като стартираш програмата нали избираш DV to DVD Wizard? Това ще рече, че сваляш /capture/ записа от камерата и после го преобразува /транскодира/ в ДВД формат. Там има опция в какъв формат да сваля записа от камерата. Аз ползвам DV AVI, което е и максималното качество. Аз лично ползвам тази програма само за да си сваля записа в DV AVi и после го преобразувам чрез ССЕ 5 pass до ДВД. Плученото качество ме задоволява, но отнема ДОСТА време.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #22

    Re: прехвърляне на видео-записи

    Цитат Първоначално публикувано от amonara
    Добре бе пичове!!! Още никой не ми е дал отговор на предния въпрос. Никой ли не е работил тази програма. Какво значи транскодинг ? И питам още нещо:
    Като свалям даден материал от камерата, задавам да се сваля в ДВД формат. Работя с програмата Улеад видео студио 11. Да ама не!!! След като всичко е готово се оказва че формата е ЕМПЕГ. Защо ? Знам - ще кажете че това е братчето на ДВД-то. Да ама ДВД-плеъра ми не ще да го чете. Той уж е от преди 2 години, чете ДивХ, Хвид, ДВД, СД, МР3 и т.н. Не би ли трябвало да чете и ЕМПЕГ?
    След това реших този формат да го конвиртирам Уин Ави Видео Конвертер. Е, получи се това което исках, но все пак - защо Улеад видео студио 11 не ми го прави в ДВД формат. От къде да я настроя, ако това е проблема?
    Поблема ти е, че не довършваш целия процес до край. Ти стигаш до мястото където материала е смъкнат от камерата върху хард диска в "mpeg" формат. (възможно е да избереш и "DV avi" както писаха по-горе - има по добро качество (теоритично и ако не си направил глупостта да намалиш мнoго битрейта на mpeg-a).
    Сега трябва да се създаде самото двд ( да се оформи двд структурата на двд-то - да се прекодира материала във VOB-ове). След това програмата ти записва дирекно на диск получения материал или го запазва на хард диска ( това предварително се указва от настройките) в някоя директория. След това можеш да си запишеш двд-то с каквото и когато поискаш.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    24
    #23

    Re: прехвърляне на видео-записи

    Като стартираш програмата нали избираш DV to DVD Wizard?

    Не не стартирам това. А трябва ли? Стартирам Video Studio Editor. Като стартирам DV to DVD Wizard, прави ми някаво сканиране и т.н. Това което ми казваш да направя, е може би като продължа по нататък процеса. Но си мисля, че при този режим на програмата става директно прехвърляне/с конвертиране/ на материала без да може да се обработва - както е при Video Studio Editor. Или може би греша. Не съм го пробвал.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    24
    #24

    Re: прехвърляне на видео-записи

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Поблема ти е, че не довършваш целия процес до край. Ти стигаш до мястото където материала е смъкнат от камерата върху хард диска в "mpeg" формат. (възможно е да избереш и "DV avi" както писаха по-горе - има по добро качество (теоритично и ако не си направил глупостта да намалиш мнoго битрейта на mpeg-a).
    Сега трябва да се създаде самото двд ( да се оформи двд структурата на двд-то - да се прекодира материала във VOB-ове). След това програмата ти записва дирекно на диск получения материал или го запазва на хард диска ( това предварително се указва от настройките) в някоя директория. След това можеш да си запишеш двд-то с каквото и когато поискаш.
    Добре от къде да продължа , че програмата сама да си направи ДВД? Както казах работя например на режим Video Studio Editor. Смъкнал съм материала, програмата го е преобразувала/транскодинг/, аз съм си сложил ефекти и това онова, и после отивам на Share - така ли? Там има пак вариант да избирам между ДВД, СД, ВСД, МПЕГ 1,2 и т.н. Избирам ПАЛ ДВД 4:3 и тя си прави там нещо. Прави ми нов файл на записа но той пак е МПЕГ. Къде бъркам?????

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #25

    Re: прехвърляне на видео-записи

    Амонара, вървях по твоя път сума ти време. Накрая след поне 100 проби научих нещо. А именно, че щом имаш DV камера и позваш Улеад Видео Студио, стъпките са следните:
    1. Връзваш камерата към компютъра чрез 1394 интерфейс (кабел + платка на компютъра);
    2. Пускаш Улеада, забравяш за уизарда, избираш Video Studoi Editor, която отваря самата програма. В програмата избираш таба Capture, след това Capture Video, Format DV (ето в това ти е грешката, че избираш да кепва в ДВД), показавваш къде да се сваля видеото и пускаш. Един час ще ти отнеме както са ти писали по-горе от 12 до 15 гб. Този файл е копие на този от касетата.
    3. След това може да правиш каквото си искаш с него - да режеш, монтираш, слагаш преходи, надписи и т.н. Това се прави в другите табове - EDIT, Effect, Overlay и другите.
    4. Накрая отиваш на Share ->Create Video File -> избираш PAL DV и записваш. Отново се получава DV файл.
    5. С програма като CCE или Canopus ProCoder кодираш файла в ДВД.
    6. Записваш на диск и гледаш.

    5а. Настройки на Канопуса: Target ->DVD -> Mpeg2 DVD PAL VOB. Търсиш Qalilty и слагаш на Mastering; Bitrate Type избираш CBR и Video bitrate слагаш на 9800 (ще се върне на 9112).
    5б. Натискаш конверт.
    CCE не успях да я подкарам и затова не знам как се работи с нея, но я хвалят.

    Може и така:
    4а. В улеада отиваш на Share ->Create Disc -> DVD, отдолу на зъбното колело, сиреч Project settings избираш Change MPEG Settings -> Customize -> Compresion. Quality на 100, Video data rate на Constant и 9800 kbps.
    След това следваш стъпките една по една - първата ти прави менюта, втората ти показва готовия файл и накрая може да избереш дали да си запишеш файла на диск, или на харда или да направиш имидж. Ако избереш запис на ДВД, слагаш диск в записвачката и чакаш. Следа като улеада кодира материала, ще го запише на диск.
    Пускаш и в зависимост от компютъра или изпиваш една бира или чакаш една нощ.
    Лично аз предпочитам да позлвам Канопуса.
    Може да се паразровиш в настройките и да видиш какви резултати ще се получат.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    24
    #26

    Re: прехвърляне на видео-записи

    dedo pop направих каквото ми каза но защо готовия ДВД диск ми сече? Къде сбърках пак. Изпълних точка 4а

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #27

    Re: прехвърляне на видео-записи

    Предположения:
    1. Пуснал си записвачката да записва на висока скорост. В Улеада има опция да промениш скоростта на запис - след като сложиш диска, трябва да го разпознае и ти изписва мястото (4,5гб май беше). Промени скоростта на най-ниската възможна.
    2. Промени настройките на улеада: Quality на 100, Video data rate на Variable, 2 Pass, и bitrate 8000 kbps.
    3. Компютъра ти е слаб и явно кодирането му едва в много и чат-пат пропуска кадри, за да навакса. Един и същи материал, сниман с една и съща камера, правен на Улеад 10 (един и същ инсталационен диск) по напълно еднакъв начин и настройки, при мен - 2часа и перфектно видео, на друга машина сечеше. Единственият извод до който стигнахме с човека, че не й стига мощ.
    4. Улеада го ползвай само за кепване и монтаж, а кодирането го прави с Канопус.
    И си купи хубав презаписваем диск, щото при мен се получи на 70-я опит.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #28

    Re: прехвърляне на видео-записи

    Цитат Първоначално публикувано от amonara
    dedo pop направих каквото ми каза но защо готовия ДВД диск ми сече? Къде сбърках пак. Изпълних точка 4а
    Докато правиш capture или използваш софт за видеообработка - избягвай да правиш каквото и да е друго с PC-то, докато не свърши. Даже браузър не отваряй. Това първо ти забавя процеса и второ - може да е причина за насичанията.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    24
    #29

    Re: прехвърляне на видео-записи

    dedo pop, знаеш ли че и аз стигнах до този извод! Да свалям и обработвам с Улеада

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    24
    #30

    Re: прехвърляне на видео-записи

    А какво ще кажеш dedo pop, за кодиране да използвам Уинави видеоконвертер? Сравнение с Кнопуса-него го нямям, коя от двете е по-хубава

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за съхранение на записи от камера
    От marcam във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 23-03-09, 19:09
  2. Записи на music idle
    От Wise във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 13-04-07, 10:40
  3. Как се прехвърлят набор от записи .
    От midjis във форум Програмиране
    Отговори: 3
    Последно: 06-12-06, 00:46
  4. Търся файлове с 5+1 записи
    От Bibi във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 6
    Последно: 21-08-05, 15:58
  5. Отговори: 6
    Последно: 19-04-05, 13:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе