Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 52

прехвърляне на видео-записи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    24
    #1

    прехвърляне на видео-записи


    Имам видео камера, с мини ДВ касетка. Като прехвърлям записи ми заема много място в паметта на компа. Например-25мин. запис, заема 5 ГБ. Това ми се вижда много. Ами 1часов запис не мога го събра, обработи и т.н че да го запиша на диск. Работя с програма към камерата-Ulead video studio.
    Може би аз не и разбирам но по никакъв начин не мога да я накарам да компресира записа и да стане с нормални размери за един ДВ диск. Много съм зле с английския и може би това е причината. Може ли някой /на български/ да ми каже стъпка по стъпка, как да настроя и извърша прехвърлянето, така че крайния резултат да е 1 ДВ касета запис да се побере на един ДВД диск.
    Мои познати имат камера CANON, и програмата към нея прехвърля така записа че 1 час, заима около 350 МБ от паметта. Опитах се да я ползвам и аз но не стана. Моля ако може някой да ми помогне!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #2

    Re: прехвърляне на видео-записи

    Има доста изписано тук за проблема ти,виж напримет това http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg193582

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #3

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    amonara, това не е проблем, а даже предимство според мен. По този начин получаваш качествено, некомпресирано видео от камерата с пълната и резолюция. Получаваш най-доброто на което е способна камерата ти.
    След като свалиш материала - вече можеш да използваш подходящ софтуер за конвертиране в DivX или в DVD формати, а оригинала да го изтриеш. Това конвертиране отнема време, но в крайна сметка ще получиш по-качествено видео, отколкото ако използваше софутер за компресиране по време на прехвърлянето.
    Аз съм с DVD видеокамера и получавам готов запис в DVD формат. Но ако бях с miniDV камера - щях да искам точно това - да си имам некомпресирано видео с най-доброто възможно качество, а след това вече е въпрос на избор на софтуер - NERO, Convert X to DVD, DivX conveter или нещо друго.

  5. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #4

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    1 час DV avi - 14,5 ГБ. Но според мен също miniDV е по-добрия избор от камера с ДВД или малък хард диск имено заради по-ниската компресия и съответно по-високо качество. Имаше становище на предходните странници, че разликата е по-скоро теоретична, но аз не мисля така.
    Може да се пробва да се сваля материала на части, да се компресира и после да се съединят парчетата. Но по-добрият вариант е по-голямо дисково пространство. Все пак основното мероприятие е обработката на материала /което ти губиш/ - рязане, слепване, надписи, филтри, заставки, ДВД менюта и т.н. а не компресията. Така че по-голям диск си е за предпочитане. Аз съм си оставил около 150 ГБ свободни и нямам грижи с 4 и повече часа материал.

    Успех.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    24
    #5

    Re: прехвърляне на видео-записи

    Това например го изчетох...Но никъде не видях помощ за настройка на програмата Улеад Видео Студио... Всекви други неща прочетох на това което ми сочиш, но по моя проблем не открих отговор. Ако има сериозни хора които разбират точно проблема ми моля да ми помогнете, не да ме препращате в трета глуха....Ади, periel, като ме пращаш там, отговорими къде е точно решението на моя проблем!!!!!!!!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    24
    #6

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Благодаря пичове, ама все пак, приятелите ми с камера КАНОН, и те са с ДВ касета. Трябва да ви призная че качеството на един запис от 1час, с обем 350МВ, никак не е зле....Програмата им е страхотна... Докато включат камерата, веднага компа я разпознава, и прехвърлянето става заедно с компресия, без да си дават те някакъв зор. Всичко е толкова елементарно...че чак ме е яд. Моята Ulead video studio е версия "7 se DVD" . Явно съм пълен гьон, щом не мога да я подкарам, така че на мен да ми хареса. Един мой познат с камера СОНИ, но не знам с каква програма е работил, вчера ми показа запис, обработен, с идеално качество, пълен с ефекти и надписи, времетраене 1 час, и обем 3,97 ГВ. Просто да полудееш....


  8.  
     
  9. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #7

    Re: прехвърляне на видео-записи

    Може и аз криво да съм те разбрал,но в темата надълго и широко е описано за кодирането на видео фаилове,където ти е и проблема според начина по които си задал въпроса.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Ами питай тях с какви програми и как го правят.
    Един мой познат с камера СОНИ, но не знам с каква програма е работил, вчера ми показа запис, обработен, с идеално качество, пълен с ефекти и надписи, времетраене 1 час, и обем 3,97 ГВ. Просто да полудееш....
    Е какво ще подлудяваш, това ако ти каже че го е направил дирекно, без да сваля предварително материала и да го обработва и след това да го конвертира в ДВД, му прати много пздрави от мен. - е има един начин..... ако работи в прфесионално студио, където има възможност всичко това да се прави в реално време.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #9

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Цитат Първоначално публикувано от amonara
    Един мой познат с камера СОНИ, но не знам с каква програма е работил, вчера ми показа запис, обработен, с идеално качество, пълен с ефекти и надписи, времетраене 1 час, и обем 3,97 ГВ. Просто да полудееш....
    1 час видео с обем 3,97 Gb си е точно DVD с добро качество.
    Изтегли си SONY Vegas и ще го шашнеш твоят приятел с неизброими ефекти, които ако се пипнат правилно - правят материала като професионално обработен. Само малък пример - плавно преливане на една сцена в друга, редакция и на картината и на звука кадър по кадър ако трябва с всевъзможни ефекти и възможности и за двете, наслагване на фрагменти от картина и/или звук от друг материал с елементарното copy/paste на точно избрани места и много, много други неща.
    Отново ти повтарям: по-доброто е това, което ти имаш - суров материал с високо качество, който можеш да го правиш каквото си искаш, стига да имаш желанието и времето да си поиграеш. Твоите приятели с Canon-a са отрязани от тези възможности, защото вече компресиран материал ако пак се обработи и конвертира - ще си позагуби още повече от качеството си.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    24
    #10

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    А със тази програма - SONY Vegas, компресира ли се запис? И то така че, 1 час на 1ДВД ? Аз имам SONY Vegas 7.0, но още не мога да я разуча. roumen68, ако имаш някави указания на български, как да се работи с тази програма, моля те изпрати ми ги. Въобвще ме няма с английския, и затова ми е трудно. Или накрактко ми обясни стъпка по стъпка какво да правя! Ако може....

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #11

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    @amonara, за съжаление програмата си е само на английски.
    В момента даже я нямам инсталирана на PC-то си, а последно ползвах версията 6.0.
    След като направиш обработката на материала - отиваш на SAVE AS или RENDER AS - не мога да си спомня кое от двете, но там имаш избор на различни формати в които да запишеш файла, като в същото време и се конвертира. Конвертирането отнема време. За всеки формат си има рзлични настройки - видеото с какъв битрейт да бъде, битрейт на звука и така нататък. Наличността на различните формати е донякъде в зависимост и на това какви plug-in имаш инсталирани на PC-то си.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    24
    #12

    Re: прехвърляне на видео-записи

    Днес разбрах че още отначало, като задам формат преди свалянето задължително трябва да е MPEG. Това добре , 20 мин. заема около 200 МВ, но качеството е лошо... Вече не знам какво да кажа...И друг проблем се появи - свалям един запис, обработвам го, но като реша да сваля втори, програмата не ще да го приеме на този формат. На ДВД иска на друг някакъв също /без АВИ/, но на MPEG - не ще... И по никакъв начин не мога да я накара. Изписва ми нещо с едно удивителна - че камерата bit rate is 1500.The frame size is 720x576. In this frame size, the video bit rate range should be between 1777 and 9953.
    Capturing failed. The file created is corupt and unusable. It will be automatically delted.
    Какво значи това? Какво трябва да направя?
    Рестартирам копа, и пак не ще...Деинсталирах програмата, прехвърлих още един запис и като реших да прехвърля втори - пак същата работа и същия надпис...
    Къде греша и какво става????

  16. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    4
    #13

    Re: Проблем при сваляне на видео от DV-камера на PC

    Цитат Първоначално публикувано от amonara
    ако имаш някави указания на български, как да се работи с тази програма, моля те изпрати ми ги. Въобвще ме няма с английския, и затова ми е трудно. Или накрактко ми обясни стъпка по стъпка какво да правя! Ако може....
    По-добре прочети малко от тук http://1vm.ru/html/obuc4/sony_vegas_1.html и въобще почети и за останалите програми и тогава пробвай нещо да тестваш. Педполагам четеш руски?
    Пробвай с Пинакъл има с руски интерфейс. Въобще ако имаш достатъчно време, нерви и хубав комп действай

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #14

    Re: прехвърляне на видео-записи

    amonara, никога не съм се занимавал със сваляне на записи от Mini DV камера, но ги продавам. Правилно ти е казал програмата, т.е. много нисък бит рейт за тази резолюция и спред заложените ограничения в самата програма ти отказва запис. Почвам малко от далеко - при Mini DV камерите записа върху лентата е без почти никаква компресия, т.н. суров материал, като реално размера варира между 12 до 15 ГБ за 1 час запис. Освен това при новите цифрови камери с HDD имаш възможност да указваш бит рейта на самият видео файл. Там си е посочено: Мpeg 2(това е стандарта за ДВД качество с резолюция 720х576 пиксела) и имаш право на избор между: High Quality 720x576 при 9 Mb в секунда, Standart Quality 720х576 при 6 Мб/с.; освен тези има още до 3 резолюции но те са по-малки и с цел по-дълъг от 3-4 часа запис. При теб за да хем имаш Хубаво качество, хем да се събере на едно ДВД, си бутни опциите на самата програма. Избери си кодиране !!! Mpeg 2!!! и бит рейт като гледай да е поне 4-5 Мб/с. ако ползваш максималното качество на 9 Мб/с. ще имаш точно едно ДВД записано на HQ 1 час/1диск.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #15

    Re: прехвърляне на видео-записи

    А защо да го вади в MPEG2 а не в MPEG4 H.264?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за съхранение на записи от камера
    От marcam във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 23-03-09, 19:09
  2. Записи на music idle
    От Wise във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 13-04-07, 10:40
  3. Как се прехвърлят набор от записи .
    От midjis във форум Програмиране
    Отговори: 3
    Последно: 06-12-06, 00:46
  4. Търся файлове с 5+1 записи
    От Bibi във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 6
    Последно: 21-08-05, 15:58
  5. Отговори: 6
    Последно: 19-04-05, 13:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе