Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 52

прехвърляне на видео-записи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    24
    #31

    Re: прехвърляне на видео-записи

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Докато правиш capture или използваш софт за видеообработка - избягвай да правиш каквото и да е друго с PC-то, докато не свърши. Даже браузър не отваряй. Това първо ти забавя процеса и второ - може да е причина за насичанията.
    Това правило го изпълнявам. Докато работя с Улеада, нищо друго не се прави на компа. Така че тази причина отпада. Може би ми е слаб компа, както каза dedo pop. Процесор 1800+, РАМ 512 видеокартата е нова - NVIDIA 105.32 Кодирането с Улеада се прави около 4 часа. С Уинави за 3 часа...

  2.  
     
  3. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #32

    Re: прехвърляне на видео-записи

    При кодиране не би следвало проблема да е в пуснати други приложения и товарене на компютър - процесор. От това не би следвало да "сече" материала. При сваляне - кепчър горе долу е същата ситуация - това е просто копиране на файл и вероятноста да му попречиш с нещо е почти нулева - освен ако не си примерно с пентиум 100, с 32 рам. По-скоро проблема е или при гледането или в настройки при компресирането. Ако компютър губи информация при натоварване, значи това не е компютър.
    Кога сече - при гледане на компютър или при гледане на външно ДВД или при двете?
    Когато правиш кепчъра - всяка програма ти показва брой пропуснати кадри - имало ли е такива или не?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    24
    #33

    Re: прехвърляне на видео-записи

    Цитат Първоначално публикувано от KTT
    При кодиране не би следвало проблема да е в пуснати други приложения и товарене на компютър - процесор. От това не би следвало да "сече" материала. При сваляне - кепчър горе долу е същата ситуация - това е просто копиране на файл и вероятноста да му попречиш с нещо е почти нулева - освен ако не си примерно с пентиум 100, с 32 рам. По-скоро проблема е или при гледането или в настройки при компресирането. Ако компютър губи информация при натоварване, значи това не е компютър.
    Кога сече - при гледане на компютър или при гледане на външно ДВД или при двете?
    Когато правиш кепчъра - всяка програма ти показва брой пропуснати кадри - имало ли е такива или не?
    Когато правих кепчъра нямаше пропуснати кадри.
    След компресирането,което направих с Улеада, както казах по-горе /изпълних точка 4а/, сече и на компа и на ДВД-то. Смъкнатия запис от камерата, т.е. кепчъра, е перфектен. Конвертнах го с Уинавито и се получи доста добро ДВД. Но все пак на едно, две места имаше гафове... Малки засечки, леко разминаване на звук-картина, но едвам забележими. И много кракткотрайни... Все си мисля че Уинавито е слаба програмка.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    24
    #34

    Re: прехвърляне на видео-записи

    И все пак какво ще кажете за двете програми - Канопус и Уинави видеоконвертер ? Коя е по-добра ????

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    24
    #35

    Re: прехвърляне на видео-записи

    Никой не ми отговори на въпроса!!! И все пак какво ще кажете за двете програми - Канопус и Уинави видеоконвертер ? Коя е по-добра ????

  7. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #36

    Re: прехвърляне на видео-записи

    Защо не погледнеш и това http://www.tmpgenc.net/en/index.html има си хапчета за него.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #37

    Re: прехвърляне на видео-записи

    amonara, пробвай ConvertXtoDVD ( http://www.vso-software.fr/products/convert_x_to_dvd/ )

    ползвам го от доста време, и дори и да му липсват редакционните благинки на другите, откъм конвертиране не ме е подвел нито веднъж

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #38

    Re: прехвърляне на видео-записи

    Цитат Първоначално публикувано от amonara
    Никой не ми отговори на въпроса!!! И все пак какво ще кажете за двете програми - Канопус и Уинави видеоконвертер ? Коя е по-добра ????
    Погледни цените на Cinema Craft Encoder SP2 ($1950), Canopus Procoder (около $450) и Winavi ($30) и си отговори на въпроса каква е разликата и коя е по-добра.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #39

    Re: прехвърляне на видео-записи

    Цитат Първоначално публикувано от KTT
    При кодиране не би следвало проблема да е в пуснати други приложения и товарене на компютър - процесор. От това не би следвало да "сече" материала. При сваляне - кепчър горе долу е същата ситуация - това е просто копиране на файл и вероятноста да му попречиш с нещо е почти нулева - освен ако не си примерно с пентиум 100, с 32 рам. По-скоро проблема е или при гледането или в настройки при компресирането. Ако компютър губи информация при натоварване, значи това не е компютър.
    Кога сече - при гледане на компютър или при гледане на външно ДВД или при двете?
    Когато правиш кепчъра - всяка програма ти показва брой пропуснати кадри - имало ли е такива или не?
    И според мен при кодиране на свален на диска материал не би трябвало да има проблеми с други работещи приложения. Тя програма просто чете от един файл и пише в друг, докато ако компресираш при сваляне тогава имаш една камера, която си върти с постоянна скорост, една програма, която сваля информацията от камерата и я пише в буфер и друга, която го чете този буфер и пише в компресирания файл. Е ако е натоварена машината може да се случи кепчъра да не смогне да запише всичко, което камерата му подава защото компресиращата програма му "яде" времето.

    Колкото и да е странно при кепчване и на мощна машина можеш да имаш проблем - представи си че дискът е здраво фрагментиран. Вярно че операцията е copy/paste ама ако диска ти шари напред/назад ще се бавиш, ако и някоя друга програма и тя "шари" по диска може да пропуснеш някой кадър. Така че, моя съвет е винаги профилактично да дефрагметирате или още по-добре да си заделите един партишън, който го исползвате само за кепчване.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #40

    Re: прехвърляне на видео-записи

    Цитат Първоначално публикувано от dedo pop
    3. Компютъра ти е слаб и явно кодирането му едва в много и чат-пат пропуска кадри, за да навакса. Един и същи материал, сниман с една и съща камера, правен на Улеад 10 (един и същ инсталационен диск) по напълно еднакъв начин и настройки, при мен - 2часа и перфектно видео, на друга машина сечеше. Единственият извод до който стигнахме с човека, че не й стига мощ.
    По-скоро проблема е в Улеад-а отколкото в слабата машина. Ако Улеад-а се опитва да ползва няколко процеса или нишки и не ги синхронизира като хората може да се получи такъв ефект. Я погледни из настройките да няма някакви опции за ползване на много процеси или тредове и ги махни да видим дали пак ще насича.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #41

    Re: прехвърляне на видео-записи

    amonara, според мен трябва първо да си отговориш на въпроса какво точно правиш и тогава според мен много неща ще ти станат ясни. Ясно, че всеки човек след като си купи видеокамера иска да види сниманото на домашното ДВД и това да стане лесно. Според мен стъпките за да стане това са следните:
    1) да се прехвърли съдържанието от камерата на ПЦ-то
    2) да се добавят ефекти, филтри и т.н.
    3) да се кодира в МПЕГ2
    4) да се сложат менюта, субтитри (примерно времето на снимане) и да се направи ДВД структурата
    5) да се изпече на ДВД подложка

    Сега някой или всички от тези стъпки могат да се направят накуп ама аз предпочитам всяка да си я правя отделно и то с различни програми.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    24
    #42

    Re: прехвърляне на видео-записи

    Напълно съм съгласен с теб tweeg. Аз също достигнах до същия извод, след многобройни опити в различни варианти. Наистина си е най добре последното ти предложение. И аз започнах така да правя - отделните стъпки с ралични програмки:
    1. прехвърлям материала от ДВ касетата в компа 1:1 т.е в ДВ формат - с Улеада
    2. обработвам го , ефекти, филтри и т.н. - с Улеада
    3. кодирам в ДВД с Уинави видеоконвертера - получава се ДВД структурата
    4. записвам на ДВД - диск, с Неро Експрес

    Твоята четвърта точка, слагане на менюта, субтитри /примерно времето на снимане/, не мога да я правя все още. Както аз съм описал процеса който правя, субтитрите кога се правят - преди или след компресията. Особенно ми е важно да знам, защото моите записи излизат без надпис - времето на снимане. А искам и това да вкарам??? Ако мажеш обясни ми по-подробно как да го направя.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #43

    Re: прехвърляне на видео-записи

    Това, което трябва да знаеш е, че дата и часа може да ги вземеш само от ДВ файла. Тръгнеш ли да го кодираш губиш тази информация.

    За да издърпаш датата и часа от ДВ файла може да ползваш:
    dv_datecode - http://www.skydiver.de/stef/datecode_en.htm
    DVdate - http://paul.glagla.free.fr/dvdate_en.htm
    DVSubMaker - http://video2dv.com/index.php?lang=en&page=dvsm

    Тези програмки ти дават датата и часа като *.sub файл.

    Сега има едно нещо дето трябва да го пробваш ако изпълняваш 2-ра стъпка (аз не я изпълнявам).
    Ако първо свалиш датата и часа преди да сложиш ефектите и транзишъните (в стъпка 2) може да ти се размести нещо (все пак транзишъна заема време). Така че, след като изпълниш стъпка 2 запиши пак в ДВ формат и тогава свали дата и часа - така ще е сигурно, че датата и часа като субтитри ще са синхронизирани с "обработения" материал (надявам с Улеад-а да не ги загуби докато слага ефекти и транзишъни).

    Сега вече си готов да изпълниш стъпка 3.

    Какъв е проблема със субтитрите - ами като се сменят секундите и има едно мигане. Реално се получава така, че между два субтитъра винаги има един кадър без субтитри - и това е много дразнещо. Ще си кажеш абе няма да показвам секундите, пък това, че ще мигне 60 пъти като се сменят минутите не е болка за умиране - Да, ама не. Ако се изтарикатиш да направи субтитрите да са по минути има следния ефект - ДВД-то показва субтитрите на първия фрейм и ги скрива на последния. В смисъл ако имаш субтитри дето се показват между 10-тата и 30-тата секунда и се опиташ да ги пуснеш на 20-та секунда - нищо няма да видиш. Трябва да ги включиш на 9-та, че да ги видиш. Сега ако си гледаш филма от край до край няма проблеми, ама тръгнеш ли да превърташ и оставаш без субтитри за около минута. Същото става и ако решиш да ги изключваш и включваш.

    Как да решим проблема - ами на мен ми отне 2 месеца

    1) Субтитрите трябва да са припокрити (overlap - последният кадър на един субтитър е начало на следващия)
    {0}{25} zzzzzz
    {25}{50} aaaaa
    {50}{75} ssss
    и т.н.
    Такива субтитри правят dv_datecode и DVdate - така че тях ползвай
    2) Кофтито е, че такива субтитри като се опита човек да ги слага на ДВД и повечето програми се "сърдят". Но, за щастие има SubtitleCreator - http://subtitlecreator.sourceforge.n...rHomepage.html ( Я, нова версия излязла преди 3 дена). Та тази програмка има една опция за overlapped subtitles(чекче в Settings менюто мисля беше - май по подразбиране си беше сложено), която върши чудесна работа. Значи единия начин е да си направиш sup файла дето да го интегрираш като правиш ДВД-то, другия начин е да си ползваш вградения ДВД магьосник http://subtitlecreator.sourceforge.n...rHomepage.html

    Моя съвет е да правиш второто защото при опит sup файла да го набуташ в ДВД-то с някоя друга програма (пробвал съм с DVDLab Pro) и пак се получава мигането.

    При това вграждане ако имаш проблеми с цвятовете на субтитрите може да ползваш
    DVDSubEdit - http://download.videohelp.com/DVDSubEdit/
    за да си ги направиш какъвто звят искаш, прозвачност, контури и т.н.

    Значи финално процедурата е:
    1) сваляме на ПЦ-то
    2) ефекти, филтри, преходи
    2.а) сваляме датато и часа
    3) кодираме
    4) правим ДВД структирата
    4.а) слагаме субтирите
    5) печем

    Сега, аз набързо ги нахвърлих нещата, ако имаш конкретни въпроси за програмите - питай

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    24
    #44

    Re: прехвърляне на видео-записи

    tweeg, ти си върха!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Защо няма повече такива като теб в този форум????????? Явно ти си НАЙ - ДОБРИЯ!!!! Ще пробвам всичко това и ще ти пиша - обещавам! Но, явно ще ми отнеме известно време.

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #45

    Re: прехвърляне на видео-записи

    Аз имам един такъв проблем. Сваленото DV го конвертирам с CCE до MPEG2 като получавам wav и mpv файлове, като след компилирането в DVD Lab Pro се получава едно насичане на картината. При плейване на mpv файла го няма. Явно нещо в DVD LAb-a се прецаква.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за съхранение на записи от камера
    От marcam във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 23-03-09, 19:09
  2. Записи на music idle
    От Wise във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 13-04-07, 10:40
  3. Как се прехвърлят набор от записи .
    От midjis във форум Програмиране
    Отговори: 3
    Последно: 06-12-06, 00:46
  4. Търся файлове с 5+1 записи
    От Bibi във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 6
    Последно: 21-08-05, 15:58
  5. Отговори: 6
    Последно: 19-04-05, 13:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе