Страница 19 от 35 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 512

Хладилници,... хладилници до 2008 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    182
    #271

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Здравейте Имам едно запитване Фризер no frost 2ра употреба Няма табелки имена и прочие само една схема Въпросът ми е следният изгорял е часовникът Поставих му обикновен електромеханичен часовник Настроих раскрежаване на 6ч по 30мин По схема захранването на часовникът първо минава през термостата значи времето ще се увеличи Засега го наблюдавам но реални резултати ще има след 15 20 дни Някой знаели дали е добро така зададеното време ако нее да даде съвет

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    165
    #272

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Ами има едни спрейове специално за смазване с тефлон може пробваш с тях

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    29
    #273

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Хладилници,... хладилници....
    Вчера нямах работа.. и тъй като си туря пулно хухненско оборудване.. се захвана хс хладилника.
    Прочетох вси4ко, включително и този треед.
    Хора страшни сте!! Супер много ценно инфо.. За което искренни благодарности на вси4ки!

    Сега пристъпвам към въпросите)
    Четох .. четох.. и преди малко се върнах от БОШ магазина намиращ се на Аква Ленд (там уш всико е МАДЕ ин Германи).

    Харесах си хладилник.. => http://siemens.expo2000.bg/do.php?pa...&ids=1&idp=135

    #############

    KG 49NA90

    хладилник с фризер noFrost

    Softline-Design
    Врати и корпус от INOX
    touchControl – сензорно управление
    Електронен контрол на температурата
    и визуализация с LED индикатори отвън
    на вратата на хладилната част
    Механизъм за плътно затваряне на вратите

    Хладилна част
    Полезен обем: 307 л.
    Антибактерия
    Multi-Airflow-System – за равномерно
    и интензивно охлаждане
    airfreshFilter – филтър против миризми
    Super охлаждане
    coolBox (-2 до +3 ºС) за прясно месо или риба
    4 полици от закалено стъкло, 3 от които
    с възможност за промяна на височината
    Две прозрачни чекмеджета за зеленчуци
    4 полици във вратата
    Отделение за масло и меко сирене
    Допълнителна поставка за бутилки

    Фризерна част
    Полезен обем: 82 л.
    noFrost – техника на замразяване
    Super замразяване
    3 прозрачни чекмеджета
    Замразяване: 14 кг/24 часа
    Съхранение при спиране на тока: 27 часа

    Размери: 2000 х 700 х 650 мм (ВхШхД)
    Ниво на шум: 42 dB (re 1pW)
    Консумация: 414 kWh/година
    Енергиен клас: А

    Цена: 1990 лв.
    #############


    Питах мацката (тя поне знаеше за какво ми говори, за разлика от продавачите в техномаркет.. и полис..) с какув компресор е. Отговора беше Данфос .. .

    Искам молйа ви се мнението ви за този хладилник...

    Ако питате защо сум избрал този..=> просто искам да си купя печка, пералня, хладилник он едно място. Прецених че БОШ е точния варянт. Пък и мн. приятели са ме съветвали от там да закупя всичко.


    Благодаря предваротелно!!!




  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    2
    #274

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Здравейте, адски полезна тема, жалко че я открих след като си купих хладилник
    Имам обаче следния въпрос.
    Взех си този http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09011775
    и открих, че първо, е пренасян лошо защото две от шакфчетата бяха счупени, второ на едното от местата, които държат рафтовете, пластмасата се е огънала сякаш е нагрявана с нещо. Не ми пука особено за естетическата част от цялата история, но е ли възможно ако се е напукала на това място (то е сравнително малко, но все пак ) да ми прави проблем с цялостта на корпуса?
    Шкафчетата ги смених лесно, но ако се окаже че това с пластмасовия държач е сериозен проблем, ще си сменя целия хладилник, затова питам.
    Снимах си го с телефона, да покажа за какво става на въпрос... ако се вижда де.



    П.С. между другото не зная от какво ги правят тия корпуси, но ми се струва адски афиф тая пластмаса, тя се огъва на няколко места от другите държачи, когато ги стиснеш лекичко.

    П.П.С. и ако някой има някакво мнение да изкаже по хладилника и за какво да внимавам, welcome

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #275

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от JDaniels

    П.П.С. и ако някой има някакво мнение да изкаже по хладилника и за какво да внимавам, welcome
    Гледай да е зареден с вълча трева.За останалото не се тревожи.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    2
    #276

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Ако това значеше, че всичко е ок, то благодаря))))) Той си бачка и мааааалко шуми като че ли, но в книжката пише че това ще мине след време....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #277

    Re: Хладилници,... хладилници!

    И аз да задам едно въпросче : След много ровене в нета не разбрах с какъв компресор е тва чудо - ELECTROLUX ENB-35405S - http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09026103, а и дали си струва. Никъде не намерих някакви отзиви за него. Така, че ще съм много благодарен на някой който може да сподели нещо
    П.С. Най-вече на badr

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,281
    #278

    Re: Хладилници,... хладилници!

    ACC с най-голяма вероятност!
    Защо не отидете в магазина и не проверите лично или да питате консултантите?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    34
    #279

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Когато трябва да се отремонтира даден хладилник и компресора е със скъсан етикет, как мога да разпозная технологичния отвор от смукателния отвор. Има случаи дори когато компресора си има етикет, но не е посочен смукателния отвор (suction). Колеги помогнете.
    P.S. Когато доливам масло на компресора го пускам и му подавам маслото през маркуче към технологичния отвор по този начин ли се определя, че това е технологичния отвор?

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    182
    #280

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Няма значение кой ще ползваш за смукателен и кой за технологичен тъй като двата са свързани в едно пространство

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    34
    #281

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Съгласен съм, но защо тогава на някои компресори е посочен смукателния тръбопровод. Явно сам се заблудил, че има някакво значение кои е смукателен и кои да бъде технологичния отвор.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    34
    #282

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Ами какво е значението на дължината на капилярната тръбичка за цялостната работа на хладилната система. Сигурно има някакво значение за самата работа, защото при отремонтирването на хладилника дължината и намалява.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    182
    #283

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Тя е исчислена от производителя според дебита на компресора температура на изпарение и кондензация Малко намаляване нее толкова фатално но намаляване около 10% променя дебитът и с 6% На тебе ти трябва да одрижеш 2/3 см

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    51
    #284

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Здравейте! Отново имам нужда от вашата помощ.ПРедстои покупка на хладилник.Харесах си този модел http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09015792 Какво ви е мнението?
    Изискванията ми са за височина около 175см и горна камера( или вариант с долна фризерна част с 2 чекмеджета само- просто ми е необходима по-голяма хладилна част за сметка на фризерната).Какво друго бихте препоръчали?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    17
    #285

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от hotcool8
    Няма значение кой ще ползваш за смукателен и кой за технологичен тъй като двата са свързани в едно пространство
    Не винаги е така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 35 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инверторни хладилници?
    От estqwerty във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 27-03-14, 09:09
  2. Хладилници,... хладилници - 2010г!
    От ph във форум Хладилна техника
    Отговори: 95
    Последно: 23-04-12, 07:53
  3. Хладилници Siemens
    От traminer във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 23-08-09, 17:24
  4. Хладилници Whirlpool
    От sanita във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-06, 12:52
  5. Сервиз на хладилници
    От balien във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 25-08-06, 11:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе