Страница 20 от 35 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 512

Хладилници,... хладилници до 2008 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    34
    #286

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Dani__D Бих те помолил, ако не те затруднявам да се доизкажеш в кои случаи се взема под внимание кои да бъде смукателен и кои да бъде технологичен отвор. БЛАГОДАРЯ ТИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    17
    #287

    Re: Хладилници,... хладилници!

    На някои компресори смукателната тръба е свързана директно с главата на компресора, а технологичната - към корпуса. Трудно е да се даде формула " коя тръба каква е?", но най грубо казано смукателна е тръбата, която е от по-високата страна на компресора

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    34
    #288

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Благодаря ти за бързия отговор Дани___Д.

    Искам да попитам някои от вас колеги дали е преправял Хладилник Аристон, независимо от модела, само да е
    No Frost. Значи на този хладилник му липсва платката и бих искал да го направя с часовник и термостат. Мисля си че трябва да стане, но не сам го правил досега. Ако някои е преправял такъв хладилник моля да даде някаква идея при свързването на кабелите и захранването им, понеже не сам електротехник. Ако някои има някаква схема с която да ми помогне бих пробвал на момента и 6те ви кайа веднага резултата. Благодаря Ви, предварително.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #289

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Здравейте на всички отново. Днеска си закупих един Самсунг и сега чакам да ми го доставят, но много ме озадачи консултанта в Технополис, който ми каза че не трябва да го включвам 24 часа. Само да си го поставя, нивелирам и чааак след 24 часа да го включа. Та разчитам сега на вас да ми кажете дали е смислено да го правя това и за какво
    Благодаря ви предварително.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,281
    #290

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Естествено, че е смислено!
    Ако при транспорта е накланян повече от 30 градуса от вертикалата (което мжду другото не трябва да става) е необходимо време хладилният агент да "слезе" в долната част на системата.

    Моят съвет е да си прочетете първо упътването внимателно, и после да пипате и питате!
    Би трябвало задължително упътването да е и на Български! Ако не са Ви дали, искайте си го, защото това е задължение на търговците поне от две години!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #291

    Re: Хладилници,... хладилници!

    В упътването пише че трябва да се изчака 1 час, сега го видях и го пуснах

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    2
    #292

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Предстои ми закупуване на хладилник
    Спряла съм се на:

    http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09019217

    моля дайте съвет...
    По принцип се колебая за Либхер - но немога да открия с два компресора на цена под 1000 лв.

    Благодаря ви предварително!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    18
    #293

    Re: Хладилници,... хладилници!

    От няколко дена имам хладилник с фризер Горение-RK6335W,аналогов с два компресора,днес видях че е произведен през 2006 год.,проблем ли е че е стоял повече от година по складове и магазини.Втори въпрос-компресора на хладилника е Данфус,произведен в Словения,а на фризера LG,не пише къде е произведен,проблем ли е че са различни и възможно ли е да е сменян в БГ,тръбичките от които се зарежда фреона са прещипани по еднакъв начин и на двата компресора и не са запоявани .В упътването пише че е клас N,за стайна температура от 16 до 32 С,проблем ли е ако температурата спадне до +10,понеже когато отсъстваме за по дълго кухнята не се отоплява и температурата спада доста при големи студове.Благодаря предварително за компетентни отговори,иначе работи безшумно и много бързо достигна темп. и изкл.компресорите.

    hotcool8 Благодаря за успокоението!

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    182
    #294

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Няма проблеми че е стоял по складове Компресорите на много хладилници са от различни марки понеже производителят има договори поне с двама производителя За фризера и за хладилника трябват компресори с различна мощност Така че те съчетават мощноста а не марката За прищипването не се притеснявай няма да имаш проблем

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    76
    #295

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Danfoss отдавна не се правят в Германия. А и напр. Ембрако не са по-лоши.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    182
    #296

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Благодаря ти за бързия отговор Дани___Д.

    Искам да попитам някои от вас колеги дали е преправял Хладилник Аристон, независимо от модела, само да е
    No Frost. Значи на този хладилник му липсва платката и бих искал да го направя с часовник и термостат. Мисля си че трябва да стане, но не сам го правил досега. Ако някои е преправял такъв хладилник моля да даде някаква идея при свързването на кабелите и захранването им, понеже не сам електротехник. Ако някои има някаква схема с която да ми помогне бих пробвал на момента и 6те ви кайа веднага резултата. Благодаря Ви, предварително.
    Просто не зная как да ти изпратя схема.Правил съм други хладилници не точно АРИСТОН но досега си работят нормално Ще се поинтерисувам как мога да ти испратя схема ако не разбера ще се опитам да ти го обясня ако все още се интерисуваш

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    34
    #297

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Аз също много силно се интересувам как се свързват часовник и термостат на Аристон NO FROST с липсваща платка. Какъв модел термостат се свързва и къде се поставя осезателя на термостата.
    P.S. Ако можеш да начертаеш схемата на ръка, после можеш да я сканираш на скенер и да си я качиш на компютъра от дискета.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    10
    #298

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Здравейте много се чудя между тези два модела моля дайте ми съвет май ще е вторият иноксовият, но все пак според вас има ли други алтернативи на тази цена.

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09001327
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09001515

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    182
    #299

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Pawel ще се опитам да ти обясня,но първо да не забравя да ти кажа,че става дума за по стари хладилници с открит изпарител в хл-ка.Те са 2-ра употреба и може да са преправяни.Значи часовникът има 5 извода.1и2 или 1 и 3 според модела са за захранване на самият часовник.Приемаме ,че 1 и 3 понеже гледам такава схема.3,4 и 5 са постояно затворени ,а 3 и 2 постояно отворен.Термостат К59 .Подаваме напрежение нна клема 6,тя прехвърля на4 която дава на клема 3 на часовника която дава на 1 която е свързана с нулата.Така захранихме час-ка.Вече при включен термостат имаме напрежение на №3 на часовника,която прехвърля на №4,а тя е свързана с общия край на мотора и на №5 която има връзка с вентилатора във фризера.На №2 свързваме нагревателя.Този часовник е от хл-к НО ФРОС и не се настройва.Ако слагаш от китайските трябва да видиш схемата на контактите му и да настроиш време за работа и размразяване.Например 12 ч. работа ,30 мин.размразяване.Опитай се да чертаеш докато четеш и ще разбереш.Дано да съм ти бил полезен.P.S.Осезателя захващаш на изпарителя в хл-ка.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    34
    #300

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Hotcool8 благодаря ти много за помоща която ми оказа. Разбрах напълно как се свързва часовника и термостатът. Днес ги пробвах и те заработиха безпроблемно. Остава сега да навържа един вентилатор, един нагревател, една двойна защита на нагреватела, една лампа и прекъсвача на вратата. Ако имаш подобна схема и ако не те затруднявам можеш ли да ми я пратиш ? Благодаря ти отново.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 35 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инверторни хладилници?
    От estqwerty във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 27-03-14, 09:09
  2. Хладилници,... хладилници - 2010г!
    От ph във форум Хладилна техника
    Отговори: 95
    Последно: 23-04-12, 07:53
  3. Хладилници Siemens
    От traminer във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 23-08-09, 17:24
  4. Хладилници Whirlpool
    От sanita във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-06, 12:52
  5. Сервиз на хладилници
    От balien във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 25-08-06, 11:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе