Страница 21 от 35 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 512

Хладилници,... хладилници до 2008 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    22
    #301

    Re: Хладилници,... хладилници!

    здравейте, имам няколко питания към многоуважаваните специалисти
    преди няколко дни ми изгоря компресора на хладилника ( 1 месец след като изтече гаранцията) и сега се оглеждам за нов - трябва ми хладилник с долен фризер, 3 чекмеджета, височина до 180см. понеже гледам по-внимателно за да не се повтори същия случай, ми направи впечатление някои разлики в конструкциите на различните модели.
    1. в стария хладилник имам някакви тръби във фризерната част по които се натрупваше скреж, и място за оттичане на вода при размразяването. сега забелязах че в моделите на либхер например няма такова нещо, стените са както в хладилната част. питането ми е за предимства и недостаъци на двата вида охлаждане.
    2. отзад на хякои хладилници има едни черни скари от тръби и пластинки ( не знам как им се вика), а на други са скрити по капак и не се виждат. питането ми е пак за предимства и недостатъци, не е ли по-добре да са открити за да имат по-добро охлаждане? (знам че трябва да са на 10см от стената за да има добра циркулация на въздух)
    3. в инструкцията на либхера пише че ако температурата с помещението е под 18градуса трябвало да се включи копчето за интензивно охлаждане. това не е ли алогизъм, според мен трябва да е точно обратното, да се включва гогато температурата в помещението е прекалено висока и охлаждането се затруднява?
    4. механично и електронно управление на температурата? предимства и недостаъци на двата метода? кое е за предпочитане

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    182
    #302

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Всичките работи които изброяваш на същия хладилник ли са? Имали кабели или трябва да правиш нова инсталация?Ако вентилатора и нагревателя са във фризера съм ти ги описал.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    34
    #303

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Vasy решил си да си купиш нов хладилник ли или да сложиш нов компресор на сегашния ти хладилник ?
    По повод другите ти питания:
    1. Тези тръби са стоманени и през тях минава фреона и охлажда фризерната част. На другите хладилници на които не им се виждат тръбите са с алуминиев изпарител скрит отзад зад една пластмасова кора. Те са и с вентилатор, за да задвижват въздуха към хладилната част. Хладилниците НО Фрост са с такива изпарители и имат и нагреватели за да се размразяват сами.
    2. Тези черни тръбички под общ знаменател се казват КОНДЕНЗАТОР. Служи за охлаждане на фреона, който минава от там. На хладилниците които не се вижда кондензатора са за вграждане. Те се охлаждат с вентилатор.
    3.При повечето-хладилници NO FROST се изисква по- висока околна температура, понеже датчика им за температура най-често е за плюсови температури. АКо температурата в стаята е по ниска отколкото зададената на хладилника, то хладилника изобщо няма да се включи. Тези хладилници са по принцип за държави в които средната околна температура е над 20 - 25 градуса.
    4. По този въпрос моето лично мнение е КОЛКОТО ПО-ПРОСТО, ТОЛКОВА ПО-ЕВТИНО и ПО-ЗДРАВО и ПО-ЛЕСНО се отремонтирва.
    Все пак ти си избираш. УСПЕХ

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    34
    #304

    Re: Хладилници,... хладилници!

    ПО принцип той си ма вентилатор в фризерната част, има и лампа, но няма прекъсвач. ТУй лесно ще го свържа, само ме затруднява защитата и нагреватела. Те са там, но мисля да ги свържа по следния начин :
    Фазата която идва от часовника ще я свържа към единия край на защита 1, а на другия край на защита 1 свързвам последователно единия край на нагревателя. Другия край на нагревателя го свързвам последователно на защита 2 и затварям веригата като свържа другия край на защита 2 с нулата. Така си мисля, 4е която и защита да сработи винаги ще се прекъсне веригата. САмо, че не знам има ли значение коя защита да свържа към нулата и коя към фазата.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    182
    #305

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Не търсиш фаза и нула при защитите. Веригата ти тръгва от фаза ,минава през защита №1 ,през нагревателя,през защита №2 и към нулата.Но по соката на тока няма значение.Ако завъртиш щепсела се получава:защита№2 нагревател , защита №1 .Обаче има значение дали този нагревател е за хладилника. Тогава единият край се вързва на термостата на клема №3 , адругия на различния край на веригата.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    22
    #306

    Re: Хладилници,... хладилници!

    pawel, благодаря за инфото! стария ми хладилник е Горение и го купих за 510лв. сега за смяна на компресора ми искат 275лв, което е 2/3 от цената на хладилника. като добаввим факта, че температурата в хладилната част варираше от7-10 градуса, въпреки че регулатора беше почти на максимум (6от7) реших да дам още пари и да си купя нов хладилник, който разбира се да не е марка Горение.
    само да уточня че хладилниците които гледах не са NO frost.
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09022209
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09009618
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09010515

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    34
    #307

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Vasy провери на кой хладилник му дават по-дълга гаранция и си вземи него. Според мен БОШ е по-удачен вариант.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    98
    #308

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Здравейте съфорумци!
    Обмислям копуването на хладилник с горна камера и съм се спрял на три модела.
    1.Ariston http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09024672
    2. Candy CFD 3360A - на който никъде в нета не намерих снимка!
    3. Indesit
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09009713

    Много ще ми помогнете ако споделите мнения относно тези хладилници.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    34
    #309

    Re: Хладилници,... хладилници!

    За мен най-добрия избор е Indesit-а. Индесит и Аристон вече се правят от една фирма. Този модел на Индезит сваля много бързо температурата в двете отделения и не се влияе от околната температура, докакто НО ФРОСТ-а изисква поне + 18 градуса. Индезита е по- икономичен, с по-просто устройство, но не се саморазмразява. Докато Candy не съм много запознат с тая марка и не съм сигурен за качеството им. Успех.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    76
    #310

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Това в Либхера е точно така, защото е с 1 компресор и без магнетвентил.
    Термостата в охл. част управлява вкл/изкл, ако температурата в помещението е ниска, компресора не се включва, или го прави рядко- и камерата се размразява

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    17
    #311

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от Pawel
    За мен най-добрия избор е Indesit-а. Индесит и Аристон вече се правят от една фирма. Този модел на Индезит сваля много бързо температурата в двете отделения и не се влияе от околната температура, докакто НО ФРОСТ-а изисква поне + 18 градуса. Индезита е по- икономичен, с по-просто устройство, но не се саморазмразява. Докато Candy не съм много запознат с тая марка и не съм сигурен за качеството им. Успех.
    Не се изказвай неподготвен по темата. Пишеш глупости. Като нямаш представа от хладилна техника, моля те не заблуждавай хората с "компетентни" мнения.


    Цитат Първоначално публикувано от vasy
    стария ми хладилник е Горение и го купих за 510лв. сега за смяна на компресора ми искат 275лв, което е 2/3 от цената на хладилника. като добаввим факта, че температурата в хладилната част варираше от7-10 градуса, въпреки че регулатора беше почти на максимум (6от7) реших да дам още пари и да си купя нов хладилник, който разбира се да не е марка Горение.
    само да уточня че хладилниците които гледах не са NO frost.
    Потърси оферта и от друг сервиз. Мое мнение е да не изхвърляш стария хладилник.

    Всички съвременни хладилници се влияят от температурата в стаята - не искат да работят когато им е студено

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    7
    #312

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Здравейте, предстои ми закупуване на хладилник и съм се спряла на Електролукс,но за съжаление самата марка не ми говори почти нищо.Затова и ще ви помоля за мнение
    а това е хладилника на който съм се спряла:
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09028502

    Благодаря ви!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    10
    #313

    Re: Хладилници,... хладилници!

    http://www.electron.bg/print_info.php?products_id=7579

    какви ще кажете за тази машина май това ще е моят избор

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #314

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от msv3
    Здравейте, предстои ми закупуване на хладилник и съм се спряла на Електролукс,но за съжаление самата марка не ми говори почти нищо.Затова и ще ви помоля за мнение
    а това е хладилника на който съм се спряла:
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09028502

    Благодаря ви!
    Взимай го смело, купихме си същия и сме много доволни, страшно тих и охлажда добре! Марката също е много добра, наскоро дори купиха AEG.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,285
    #315

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Виждам, че е с електронно регулиране на температурата. За нашите условия на енергозахранване с чести токови удари нали се сещате какво ще последва?
    Освен това за този обем и с два компресора ми се струва доста евтин! За сравнение подобния Liebherr CP-3503 с един компресор е около 890лв. При това без поставката за бутилки!
    Вие си преценете, но доколкото си спомням, климатичният клас на Electrolux е SN - ST (+10 - +38 градуса), докато на Liebherr е SN - T (+10 - +43).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 35 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инверторни хладилници?
    От estqwerty във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 27-03-14, 09:09
  2. Хладилници,... хладилници - 2010г!
    От ph във форум Хладилна техника
    Отговори: 95
    Последно: 23-04-12, 07:53
  3. Хладилници Siemens
    От traminer във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 23-08-09, 17:24
  4. Хладилници Whirlpool
    От sanita във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-06, 12:52
  5. Сервиз на хладилници
    От balien във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 25-08-06, 11:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе