Страница 3 от 35 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 512

Хладилници,... хладилници до 2008 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #31

    Re: Хладилници,... хладилници!

    off topic

    Случайно на някой ако му се намира някакъв МРАЗ или нещо подобно за около 50-тина лева - Мy PM [:D]

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    9
    #32

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Здравейте,

    Искам да споделя първите си впечатления за Gorenje-то, което си купих 357/2 CELA, с два компресора. Работи мисля добре, компресорите са тихи, ако не се отваря врата сравнително рядко включват. Какво обаче забелязвам, когато работи компресора за хладилната част, самият дой е тих но се чуват едни доста неприятни макар и тихи звуци от фреона, нещо между скърцане и дращене на мишка, може би е нещо свързано със скрития изпарител, защото едновремешният ми Мраз 270 шумеше заради фреон само когато компресора изключи и се чуваше някакво стичане, може и да не се чувало защото тогава компресора бръмчеше по силно. Дали този шум е нормален или е само при мен?

    Приятен ден на всички.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #33

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Искам да помоля за съвет:

    Преди около година купихме хладилник Crown - доста голям...

    Забелязвам сега, че след изключване на компресора се чува звук като от стичащ се фреон - като от течност, имам впредвид...

    Отделно, има подобни звуци и при стартирането на компресора, но само понякога...

    Всичко това - отляво на хладилника?!? май откъм външната стена на камерата...

    Дали съм за техник или е нормално?

    ...иначе, по време на работа се чува основно вентиратора - нямам особени забележки...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    76
    #34

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Да се влюча с малко закъснение, но все пак се надявам да съм полезен на някой:
    1. Либхер е най- иновативната фирма за хладилници. има 3 собствени завода- в Германия, Австрия и България. Общото производство е около 10 000 броя на ден! За качеството- в заводите в Германия и Австрия се произвеждат всичке хладилници за Миеле- най-скъпата и реномирана фирма за бяла техника в Европа.

    2. Завода в Радиново- на 5 км. от Пловдив- съществува от 2000 г. и досега е произвел около 1 200 000 хладилника, 95% от тях- за Западна Европа. Качеството не е в никакъв случай по- ниско от това в другите заводи на фирмата, но моделите, които се произвеждат, са сравнително по- прости като конструкция, а съответно и цената е по-ниска.

    3. Компресорите минават много сериозни изпитания, преди да влязат в производство. За мен най-добри са тези на Ембрако.

    4. Либхер е изградила 3 завода в Китай- начело с известния на всички Haier, и няколко в Африка, и има достатъчно ноу-хау, за да произвежда едно просто изделие каквото е хладилника. Освен това Либхер е основен доставчик на климатици за влакове и самолети- напр. новия Airbus!

    5.Все пак Либхер дава хляб директно на над 700 човека, а индиректно- на поне три пъти повече, в Бългаиря, и плаща данъци и осигуровки тук.

    И все пак изборът е ваш.....

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    1
    #35

    Re: Хладилници,... хладилници!

    С малко закъснение...Мое мнение-един компресор е по добре.Производителите обикновнно добре проучват позара и настроението сред потребителите и си правиат изводи за бъдещото си производство.А повечето нови модели се правиат с един компресор.Не оскъпява хладилника* и принципно е с малко ,по-икономичен от двукомпресорните.А надежноста на компресара зависи много от начина на използване на хладилника.А именно да не се претоварва излишно с много продукти, да не е близо до награвателни уреди/по възможност в неотоплявано помещение/,да има достатачно пространство отзат за охлаждане на компресора и т.н. - това всичко си го пише в инструкциите.И ако не се развали първите дни след като го използвате то много вероятно е да го смените след време щото вие умръзнал а не щото компресора се е износил.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    186
    #36

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Аз пък имам електролукс и съм много доволен.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #37

    Re: Хладилници,... хладилници!

    @Don 4o, хладилника, а и всяка друга техника я вземам за да ми служи, а не аз да и служа. :coolsmiley:

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    122
    #38

    Re: Хладилници,... хладилници!



    Само да вмъкна нещо не купувайте хладилник с чешки компресор CALEX ! Тези компресори горят като крушки !

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #39

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Аз имам хладилник Либхер и е произведен в Австрия.С един компресор,бачка си перфектно.Не е ноуфрост,но за 650 лв толкова.И не ме притеснява че лятото ще работи повече-стаята е северна и лятото не става повече от 25.Като съдя по пералнята ми,няма да си взема хладилник Горенье

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #40

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от Don 4o
    С малко закъснение...Мое мнение-един компресор е по добре.Производителите обикновнно добре проучват позара и настроението сред потребителите и си правиат изводи за бъдещото си производство.А повечето нови модели се правиат с един компресор.Не оскъпява хладилника и принципно е с малко ,по-икономичен от двукомпресорните.А надежноста на компресара зависи много от начина на използване на хладилника.А именно да не се претоварва излишно с много продукти, да не е близо до награвателни уреди/по възможност в неотоплявано помещение/,да има достатачно пространство отзат за охлаждане на компресора и т.н. - това всичко си го пише в инструкциите.И ако не се развали първите дни след като го използвате то много вероятно е да го смените след време щото вие умръзнал а не щото компресора се е износил.
    Може ли да обосновеш това свое мнение.
    Лично на мен,в това което твърдиш,ми се струва че няма нищо вярно

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    77
    #41

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Не всички модели на Либхер се сглобяват в България!!!!! Що решихте, че като имат завод тук и всички модели са сглобени точно в този завод?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #42

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    ......Като съдя по пералнята ми,няма да си взема хладилник Горенье.
    Какви са ти впечатленията от техните перални? Онзи ден си монтирах моята, но още не е пусната в действие и може би още три месеца ще чака.

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #43

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Цитат Първоначално публикувано от aram
    Не всички модели на Либхер се сглобяват в България!!!!! Що решихте, че като имат завод тук и всички модели са сглобени точно в този завод?
    Не виждам някой да твърди нещо подобно

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #44

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Впечатления за Snaige? (Сигурно звуча много еретично... )

  18. TODD_BG
    Guest
    #45

    Re: Хладилници,... хладилници!

    Преди три дена си взехме LG GR-399 http://www.lge.com/prodmodeldetail.d...code=GR-399STQ Наши познати имат на същата марка от преди 5 години и до сега са нямали никакъв проблем. За сега сме доволни от хладилника доста бързо охлажда, тих е и рядко вклучва с един копресор е за разлика от стария ни хладилник Сименс на 12 години той обаче е с два компресора марката им е матсушита електроникс произведени в сингапур. Забравих да кажа взехме го от Технополис с 36 месеца гаранция на цената от 899 лева.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 35 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Инверторни хладилници?
    От estqwerty във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 27-03-14, 09:09
  2. Хладилници,... хладилници - 2010г!
    От ph във форум Хладилна техника
    Отговори: 95
    Последно: 23-04-12, 07:53
  3. Хладилници Siemens
    От traminer във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 23-08-09, 17:24
  4. Хладилници Whirlpool
    От sanita във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-06, 12:52
  5. Сервиз на хладилници
    От balien във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 25-08-06, 11:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе