Страница 111 от 147 ПърваПърва ... 61101109110111112113121 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,651 до 1,665 от общо 2194
Like Tree292Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,602
    #1651

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Звуците от хладилния агент предполагам влизат в ограниченията, но са неприятни. Не са точно повторяеми. Компресорите са почти безшумни.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #1652

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    42dB си е направо шумен, каквото и да пишат и убеждават производителите.
    39-40dB се ядва.

    Кой е тoзи модел с 36dB - веднага го купувам! Не съм срещал хладилник с под 38dB по спецификация.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1653

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    42dB си е направо шумен, каквото и да пишат и убеждават производителите.
    39-40dB се ядва.

    Кой е тoзи модел с 36dB - веднага го купувам! Не съм срещал хладилник с под 38dB по спецификация.
    Аз пък съм виждал няколко пъти по-тихи.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1654

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Много харчи, 350kWh на година.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    42dB си е направо шумен, каквото и да пишат и убеждават производителите.
    39-40dB се ядва.

    Кой е тoзи модел с 36dB - веднага го купувам! Не съм срещал хладилник с под 38dB по спецификация.
    На LG-та 36 дават по спецификациите.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #1655

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    @Gena_bs: Този от подписа ми: http://pdfstream.manualsonline.com/0...38d26190cb.pdf
    Брат ми си взе LG миналата година, наистина е доста тих.

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    42dB си е направо шумен, каквото и да пишат и убеждават производителите.
    39-40dB се ядва.

    Кой е тoзи модел с 36dB - веднага го купувам! Не съм срещал хладилник с под 38dB по спецификация.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    4
    #1656

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    От какво точно се жалваш в КЗП? Че уреда е шумен? В спесификацията пише максимално 42dB, ти колко измери при теб? Моя в къщи е AEG и по данни е 40dB. Бих го характеризирал като тих, въпреки че от време на време се чуват шумове но определено не и дразнещи.
    Точно така. Подадох жалба в КЗП поради това , че от сервиза на Бош не взеха никакво отношение и поради това , че няма никоя друга институция , която да защити потребителите.
    Шума съм го замерил с няколко апликации свалени на телефона. 44 db показват и двете на разтояние 50 см от хладилника. Колко са точни нз , но тези дни ще повикам РЗИ за по точни измервания.
    Искам само да отбележа , че когато се купува хладилник от магазина, никой не чете сервизните опътвания. Отделно , че сервиза на Бош са стигнали дъното. Всеки клиент , който смята че е ощетен, излъган трябва да си търси правата по какъвто и да било начин за да спре тази порочна практика.
    espace одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,602
    #1657

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Той и следващия ти хладилник от друга марка пак има вероятност да бълбука, клокочи и т.н. И неговият сервиз по същия начин ще се държи относно тези шумове. Е, поне вече ще си запознат с процедурата.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1658

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    vdaskalov моя бош хладилник също се чува и ври фреона, но сравнявайки го с предния електролукс са на едно ниво. Като цяло е все тая тъй като шумните уреди съм ги сложил в кухнята пералня, сушилня, хладилник. Успех с оплакването.

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    4
    #1659

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    VanDan - И как така рязко реши , че и следващия ми хладилник ще издава подобни шумове ? Ако не можеш да изразиш компетентно мение поне не се опитвай да ме разубеждаваш кои шумове са нормални и кои не без да си запознат. Относно процедурите - тепърва започват и ще бъде споделено развитието им.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    124
    #1660

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Зачетох се в темата и искам да задам един страничен въпрос. Предполагам е бил коментиран назад във времeто, но не ми се търси в темата/форума. Каква е разликата между конвенционален и инверторен компресор ? Благодаря за вниманието предварително!
    Този пост е редактиран от gggggg; 07-03-20 в 11:51.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,405
    #1661

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Това направо в гугъл го напиши ....
    Gena_bs одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,602
    #1662

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от vdaskalov Виж публикацията
    VanDan - И как така рязко реши , че и следващия ми хладилник ще издава подобни шумове ? Ако не можеш да изразиш компетентно мение поне не се опитвай да ме разубеждаваш кои шумове са нормални и кои не без да си запознат. Относно процедурите - тепърва започват и ще бъде споделено развитието им.
    Аз по никакъв начин не искам да убедя някой, че "тези шумове са нормални". Самият аз като потребител имам същия проблем с 2 броя хладилници от друга марка, а не Бош. Съответно производителите и сервизите имат еднакво отношение към тях. И на мен не са ми приятни тези шумове от хладилника ми. Има и отзиви по форуми от доста други потребители на различни марки и модели хладилници в последните години, които имат проблем с тези звуци. Съответно емпиричният опит показва, че има голяма вероятност и при следващата ти покупка пак да попаднеш на подобни шумове, а не твърдя, че са нормални.

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #1663

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от vdaskalov Виж публикацията
    VanDan - И как така рязко реши , че и следващия ми хладилник ще издава подобни шумове ? Ако не можеш да изразиш компетентно мение поне не се опитвай да ме разубеждаваш кои шумове са нормални и кои не без да си запознат. Относно процедурите - тепърва започват и ще бъде споделено развитието им.
    Правилно са ти казали, че е много вероятно и следващия ти хладилник да издава подобни шумове.Излишно се палиш.Не зная какви процедури започваш, но помисли в/у следното:
    Какво общо имаш със сервиза на Бош - платил си им нещо или си купил нещо от тях? За уреда ти отговаря търговеца, на него си платил и с него имаш отношение.Отношенията търговец-сервиз са друга тема.Единствената ти надежда е ако сервиза на Бош е със статут на ограничено представителство на самата марка.В останалите случаи просто ще ти се изсмеят.
    Gena_bs одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #1664

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник


    На мен тоя (мяза на Данфос, но @badr да каже) ми бръмчи от 30 години и му се радвам; един на р600- измучава като гладно теле и му се радвам 10 години; жената скърца със зъби и ѝ се "радвам" (опитах рекламация веднъж преди години, но не ми я удовлетвориха, а и нямаше КЗП тогава)...
    Пожелавам ти да шуми 30 години и здраве да е! Няма кой да помогне във форума.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Novice Аватара на Nenchovski
    Тук е от
    Aug 2019
    Живее в
    София
    Мнения
    2
    #1665

    Отговор: Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Цитат Първоначално публикувано от akvarius Виж публикацията
    Здравейте! Някой може ли да сподели нещо за хладилници Бауматик ?
    Прилагам линк към една полезна статия за преместване на хладилници- https://nenchovski.com/premestvane-na-hladilnik/
    Надяваме се информацията да бъде единствено и само в полза!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 09:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе