Страница 61 от 147 ПърваПърва ... 1151596061626371111 ... ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 2196
Like Tree294Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,254
    #901

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Само означението на стандартния за EU Енергиен етикет https://www.gov.uk/government/upload...ergy-label.pdf . На него има синьо говорителче и вдясно от него пише 40db.
    Колкото е по-ниска стойността, толкова е по-безшумен. Въпреки, че това е относително по обективни и субективни причини.
    А силата на звука от клокоченето на хладилния агент и вибрациите се разбират чак когато го отнесеш и инсталираш вкъщи!
    За тези "параметри" няма етикет, за съжаление! Според "водещите" производители, това било нормално и това е отбелязано в официалните документи за покупка. Не става въпрос само за Liebherr, а и за AEG / Electrolux, Gorenje, Candy... От другите марки не съм се интересувал подробно.

    Сравнявал съм на слух в магазин работата на Samsung 38db и Hotpoint 39db. Шумът беше в различни честотни диапазони и по-малко дразнщ беше на последния.

    Инверторен компресор - зависи от компресора и сглобката на хладилника.
    Например Embraco VEMZ9C в чисто нов български Liebherr CUP3513 / 39db при високи и максимални обороти е доста по-шумен и работи с повече вибрации. За клокоченето да не споменавам. Сравнявам го с "пенсионирания" 7 годишен "германец" CP35030 / 38db с конвенционален ACC Kappa HTK12AA. При приблизително еднакви обеми и еднакви условия. Стария не разбирах кога работи и се чуваше само превключването между хладилните кръгове. Никакво шупортене или клокочене на хладилен агент не съм чувал при него!
    Не мога да дам точни данни за шума, защото измерването му в домашни условия не е коректно.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 05-12-14 в 08:21.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    1
    #902

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Колебая се между AEG S-53600CSWO :: Хладилници :: Хладилници :: Хладилници и фризери :: Едра техника :: Technomarket Bulgaria и WHIRLPOOL WBE-3111 A+S :: Хладилници :: Хладилници :: Хладилници и фризери :: Едра техника :: Technomarket Bulgaria Ще съм доволен ако споделите мнение или предложите нещо до 800 лева,без излишна електроника и екстри.
    Този пост е редактиран от dino1; 08-12-14 в 16:00.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,254
    #903

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Зависи какво ти трябва. По-голям фризер или по-голям хладилник?
    AEG е общо взето със стандартно разпределение като обем м/у двете отделения и е бял. Whirpool-а е сив и има по-голяма фризерна част.
    За този общ обем имаше бели Snaige и Gorenje до 600-700лв. с механичен термостат.
    За надеждност - само сервизни специалисти могат да те посъветват.

  5. Junior Member Аватара на Black Genesis
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    143
    #904

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравейте. Дойде време за купуване на нов хладилник. Колебая се между тези два модела - Gorenje NRC6192TX и Panasonic NR-BN31AS1-E. Имате ли някакви препоръки и мнения? Също така ако имате предложения за нещо по-добро на сходна цена.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    24
    #905

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравей и Весела Коледа. Ние август си взехме това LG и сме много доволни засега, като гледам пак е на промо и безлихвен лизинг от кеша: LG GBF-539PVQWB :: Хладилници :: Хладилници :: Хладилници и фризери :: Едра техника :: Technomarket Bulgaria.
    Успех в избора.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #906

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Аз съм с хладилника от подписа, Панасоник ама беше към 2 хилки, не знам този с какъв компресор е. Моя е но-фрост във фризера, горе с автоматично размразяване. Нямам никакви забележки за около 3г употреба. Във фризера няма и грам помен от скреж, така че но-фроста работи прекрасно.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #907

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Купих си един хладилник втора ръка , с камерка от горе Gorenije или Beko не си спомням какъв точно беше.Още с етикетите по него,видимо нов,и си го закарах на село там в предверието на летната кухня,което е остъклено и си е като стая .
    Понеже не живеят хора там и е студено ( горе долу около 5-10 градуса е),оня ден като отидох видях че камерката размръзнала месото.
    Хладилника не работи !
    Вкарах го вътре в стаята и запалих печката ,включих го и тръгна.
    Засега още работи,вече два три дена.
    Те хората явно заради това са го изхвърлили.
    Четох в нета,че имало хладилници,които при температури под 6 или 8 градуса на околната среда се самоизключвали.
    Ако това е вярно-то това е върховната простотия.
    Ако не си бях отишъл навреме 10 кила месо щеше да иде на вятъра.
    Сега майка ми си е на село и пали печката ,та може би заради това хладилника още работи.
    Вие чули ли сте за подобни недомислени хладилници ?

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #908

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    мне ,не е изхвърлен за това щото никой не стои на 5° у тях .. отделно 90% от хладилниците не работят при 5°
    VanDan одобрява това.

  11. Banned
    Тук е от
    Apr 2011
    Живее в
    GB
    Мнения
    66
    #909

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравейте,колебая се между два хладилника,ако може малко помощ.

    Единият е ELECTROLUX EN-3600AOW :: Хладилници :: Хладилници :: Хладилници и фризери :: Едра техника :: Technomarket Bulgaria

    А вторият е http://www.technopolis.bg/b2c/detail...G-S-53600-CSW0

    по обем са еднакви,но кой бихте избрали вие?АЕГ има инверторен компресор и по спецификация консумира по-малко ел.енергия,а електролукса е с 100лв. по-евтин и консумира малко повече ток.Вие,кой бихте избрали от двата?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,254
    #910

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Виж по спецификация какъв е шумът на Electrolux. Вътрешното разпределение, поставка за бутилки, форми за лед, поставки за яйца - такива неща.
    В един завод се правят и двете марки, като според мен 50kWh годишно въобще няма да ги усетиш. За срок на експлоатация 5 до 7 / 10 години.
    Каква марка е инверторния компресор? Имай предвид, че на Embraco на всеки 14сек. светва зелен светодиод, който индицира нормална работа на компресора. Предполагам, че и при другите е така.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #911

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Съмнявам се този модел да е с честотно управление на двигателя.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    2
    #912

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравейте.
    Имам нужда от помощ при избора на хладилник с долна камера. Височина поне 178см, ш 60 см, инокс, до 800 лв.
    Харесала съм този самсунг SAMSUNG RB-31FERNDSA :: Хладилници :: Хладилници :: Хладилници и фризери :: Едра техника :: Technomarket Bulgaria , но чета пториворечиви мнения за марката. Либхер не ми е по джоба.
    Става ли Самсунга, и ако не, да ми препоръчате друга опция.
    Мерси

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #913

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Както и други писаха - взимайте хладилник с най-голямата възможна гаранция. Повечето модели (с малки изключения при тези с големите цени - над 1000-1100лв.) не са нищо особено като качество.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    2
    #914

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Това беше една от причините да се насочим към Самсунг- в момента предлагат 10 год гаранция на компресора.
    Някой друг няма ли да се включи с мнение?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    46
    #915

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравейте,след 22 години вярна служба, "май" Канди-то започна да сдава багажа.И съм се замислил за нов хладилник.Не държа на екстри,разгледах в техномагазините и съм се ориентирал към следните модели
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...RB29FSRNDSA/EF
    WHIRLPOOL WBE-3111 A+S :: Хладилници :: Хладилници :: Хладилници и фризери :: Едра техника :: Technomarket Bulgaria
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...KO-CS-234020-S
    като и който от трите да взема ще му удължа гаранцията
    От четене по форумите тотално се обърках,наясно съм че днешната техника няма нищо общо с предишните,много противоречиви отзиви за Самсунга,нищо за Whirlpool-а,имам познати с Беко и нямат проблем но и тук нещата са на кантар.
    Вие какво бихте ме посъветвали?Благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 09:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе