Страница 125 от 144 ПърваПърва ... 75115123124125126127135 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,861 до 1,875 от общо 2146

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #1861

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    42 дб е недоловим шум за повечето хора.
    Всичко е според .. зависи!
    Нощем - когато е много тихо - чувам отчетливо часовника, през една стая!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1862

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    стария ми хладилник на Бош е с този компресор, накрая стана шумен и пукаше на моменти като черешово топче и камерата беше винаги наблъскана с месо, тоест натоварен режим. Сега е за ремонт,хвърлих към половин агне,половин яре и 10 килограма свински пържоли и 5 кг кайма и 3 кила масло,смея се ама ми беше тъжно.
    Жоро вземай едно ЛГ дето ти го дадох по горе. Идва с 5 и 10 години гаранция, ако все още го има Тмаркет, доста тих е за момента голям е и сравнително по ефтин спрямо другите с тези размери. За лг сроковете са до 31 август, бързай.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #1863

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    Жоро вземай едно ЛГ дето ти го дадох по горе.
    Не разбрах - защо такова обръщение? Освен, ако с питащия сме адаши.
    Цитат Първоначално публикувано от Arkadietz Виж публикацията
    Здравейте,
    Колкото до
    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    … камерата беше винаги наблъскана с месо, тоест натоварен режим.
    Натоварването е при замразяване. После само поддържа температурата.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1864

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    @Jhoro, извинявай че го казвам ама четенето не ти е силната страна. ЧЕТИ ВНИМАТЕЛНО. всичко което е в хладилника и камерата като продукти цели да достигне тази която на външната в случая стаята, ако в стаята е 26 то те двете помещения в хладилника ще я достигнат и изравнят, за да не се случва това се грижи компресора и изолацията на хладилника който забавя този процес, колкото по дебела е тя толкова по бавно се затопля вътре. Ако образно казано камерата е празна то компресора ще е по малко натоварен и по малко ел. енергия ще похарчи за подържането на настроената температура. ако имаме 2 еднакви хладилника настроени на минус 20 в камерата, моят е пълен до горе с мръвки и е поставен в голямо помещение на минус 10 а твоят е празен на плюс 40 кой ще хаби повече енергия за поддържането на температурата.
    Най натоварени са хладилниците и фризерите когато са пълни до горе и бонус топла външна среда(помещение), допълнителен бонус опрян до стената или вграден,повече шум и ток. Разбери точно какво искаш, филтрирай по сайтовете какво има и вземай.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #1865

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    След достигане на зададената температура , разликите при празен и пълен фризер не са особено големи. Пълния ще ги достигне по-бавно , разбира се .

  7. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #1866

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    @Jhoro, извинявай че го казвам ама четенето не ти е силната страна. ЧЕТИ ВНИМАТЕЛНО ...
    Не се изнервяй, моля.
    Наистина - понякога чета "на диагонал". Или защото е на телефона и изпускам неща, или защото други неща не са ми толкова интересни.

    Обаче - за хладилници и фризери ...
    Близо 20 години съм се занимавал с търговия, с хранителни продукти. Постоянно - 4-5 фризера и десетина хладилника минимум.
    Тези неща - дето си ги изхвърлил - това е зареждане за една седмица. При слаб оборот.

  8.  
     
  9. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #1867

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Трябва да купя един хладилник и си харесах - LG GTB-362 PZCZD - 669 лева в Метро Варна или Finlux FBN-290 за 599,00 лв. Някакви съвети,мнения и предложения ? И двата са тотал но фрост.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #1868

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Гледай да е с голяма гаранция. Аз поне не бих купил хладилник с под 5 г. гаранция.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #1869

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от PSL Виж публикацията
    Трябва да купя един хладилник и си харесах - LG GTB-362 PZCZD
    Имам подобен от 7г. и работи безупречно, най-яката му функция е отделението за лед.
    Взимай ЛГ-то, другия въобще не го мисли.

  12. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #1870

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Имам подобен от 7г. и работи безупречно, най-яката му функция е отделението за лед.
    Взимай ЛГ-то, другия въобще не го мисли.
    Имаше това LG GBP-31DSLZN за 779 лева, ма понеже съм стиснат като онова от смърфовете, докато се чудя, промото свършило. Сега има само LG GTB-362, много ме е яд. Утре ще ида да питам управителя, не може ли да се направи нещо. Малкия гледам, че е произведен в Индонезия.

    п.п. Продава се празен.
    п.п.2 Юли 2018 год. тука питах за едно малко Ариели, още работи.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #1871

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Всички са произведени някъде си, особено тези за бг пазара, това няма значение, то и мерцедес ги правят в Китай.
    Джаджата за леда си върви с хладилника, иначе някои се продават пълни с бира, аз моя го взех заради стек туборг, но по ирония бирата беше гадна, но хладилника се оказа добър.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #1872

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Мерцедесите и останалите марки ги правят в Китай и *****, но с едно "незначително" уточнение - само и единствено за вътрешния им пазар!
    Както и боклуците 3-то качество, продавани у нас.

    Мразя поляците, но според мен по-добре е полската сглобка на LG.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    43
    #1873

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Първи впечатления от GORENJE NRK6192AS4 :

    Оказа се по-шумен отколкото очаквах, въпреки многобройните ревюта в чужди сайтове, в които беше посочено, че е тих. Ясно е, че тази част с шума е доста субективна. Няма пукания, свирукания или по-висок шум при включване на компресора, имам предвид, че просто си работи по-шумно и твърдо. Компресорът вече направи няколко изключвания, но след старт си работи както при първото включване. Мога ли да очаквам някакво утихване? Машината замени над 10 г. АЕГ, което се предаде след изтичане на фреона, но определено работеше по-тихо (дори след като последните години нивото му на шум се беше покачило).

    Пантите на вратите имат малко странно поведение, с което вероятно се свиква. За мен е недостатък и ограничения ход на отваряне.

    Дизайнът няма да го коментирам, въпрос на вкус е. Има 2 чекмеджета в хладилната част, което за някой може да е минус, но на друг да се понрави. Електронното управление изглежда фенси, но на практика е екстра, която не е особено нужна. Свети само за няколко минути след отваряне на вратата и бутоните не са сензорни, както предполага видът им, а си искат натискане с хлътване. Все още не е работил достатъчно дълго, за да имам наблюдения за изсушаване на храната заради ноу-фроста. Алармата за отворена врата е доста тиха.
    Този пост е редактиран от daywalker12; 24-09-21 в 12:59.

  17. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #1874

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Това е супер бюджетен модел, не може да е върха на сладоледа за тези пари. Пак доста хладилник е за цената си.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #1875

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Аз толкова евтин хладилник с електронно управление не бих взел, все пак е значително по-скъпо от механичното, а все отнякъде трябва да се спести.
    Иначе по-тих няма да стане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 10:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 21:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 23:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 21:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 21:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе