Не, комисионната на консултантите от продажбата е най-висока.
Не, комисионната на консултантите от продажбата е най-висока.
Здравейте,
Споделете кое е най-доброто (хладилник с долен фризер) в ценови клас 1000-1600 лева.
Интересуваме да е най-вече тих, надежден (поне 10 години да изкара), и най-вече до колкото може енергоспестяващ!
Ако има къде да се прочете, какви са им компресорите, както и кои са по-надежндите.
Четох за някой е по-добре "low frost" вместо "no frost".
Дали си заслужава и "no frost" във фризерната част?
Спрял съм се на тези двата.
- BOSCH 6 серия - KGE39AICA - https://www.bosch-home.bg/productlis...ttom/KGE39AICA - 1400 лева
- LG GBB72PZEFN - https://www.lg.com/bg/hladilnitzi/lg-GBB72PZEFN - 1400 лева.
Благодаря предварително.
В 95% от случаите на никой не му трябва улей, поставка за вино, азлично не желая да има и второ чекмедже за пресни плодове, този модел май го има, за мен е минус. Хладилника като вътрешни размери иначе е супер. За мен това класиране на енергоспособност е търговски трик. На този който аз съм взел съм му дал копа(EER). Снимай компресора и го потърси в нета за мощност,коп,марка и така нататък, за ЛГ-то офертите са 31.08.21 за гаранциите. Моя съм го взел 1030, и те ми се видяха много но търсех с 277л хладилна и 107 фризерна, ако ще слагаш повече месо и повече продукти е хубаво и по мощен компресор иначе ще работи винаги с повече обороти а оттам и ще е по енерго-нефективен. Моя модел 32dskzn на лг.
Енергийните етикети не са търговски трик, а регулация. Съвременните хладилници използват на половина електричеството на същите по размери събратя от преди 20 години. Проблема, че сега купуване почти двойно по-големи хладилници като размер и иконономията не я усещаме.
Вземи този и не го мисли повече...https://electrosound.bg/hladilnik-s-...cb736e5mb.html
@jhoro, Aко съм те разбрал правилно казваш че долното чекмедже е по малко, мога да те уверя че е супер голямо по цял размер е, горното май му викат фреш зона, не ти трябва втора такава зона. На всички модели които си гледал а и аз компресорите са долу отзад и са доста по малки от тези които си виждал преди 20-30 години, представи си ги като почти кръгли с височина 14см и диаметър 16см. Аз също смених Бош на 20 години, и те не са лоши просто имам и един 20 години ЛГ. Лг-то с времето си се държеше и държи доста по добре и по тихо. Това ЛГ което е на 20 години все още работи като нов, и съм много доволен. Хубаво е да предвидиш за тези хладилници поне 5см от страните и поне 10-15см отзад, аз съм оставил 20см, за охлаждане.
@Коковокс, то е регулация но и търговски трик, затова се стигна до А+++, Все още има фирми дето слагат А+++++ на климатиците си и то к2у, ама и това ще свърше до към декември. Така направиха миналите регулации за хладилниците, че ако е 280 киловата годишно е F, ако е 193 киловата e A+++, това са 9 класа нагоре или 10 коловата на клас на година или 800 вата на месец или няма и 20 стотинки, но както и да е, бягаме от темата.
Много малко хора знаят, че хладилниците работят на принципите на климатиците, и когато се натъпчат някъде в долап или до стената без охлаждане Клас А става клас H, казвам го само за хората които не знаят, Оставяйте възможно повече разстояние поне отзад където е изпарителя или ако може в студена стая(хладилника), от там става по икономичен
Този пост е редактиран от peter`s; 27-08-21 в 10:35.
Само отбелязах - какво се вижда (разбира) от снимката! Принципно - аграгата/агрегатите е/са зад най-долното чекмедже на фризера.
Ако го "завъртиш" https://www.lg.com/bg/images/360view...BB72PZEFN.html - се вижда добре!
Колкото до предназначението - на самите чекмеджета си пише. На долното - "Fresh Converter - Meat, Fish & Vegetables", на горното - "Fresh Balancer Fruit & Vegetables"
Ама ти обективен отговор ли очакваш?...
Ако зададеш този въпрос в американски сайт,ще ти отговорят веднага,ако го зададеш в руски сайт,ще запонат да ти задават на теб въпроси....в случая като го зададеш в български сайт,започват да ти обясняват колко си тъп!!!
Вземи някакво LG или Bosch и не се занимавай повече.
Това AEG има шум при работа 42dB, докато LG - 36, Bosch - 38.
42дб е недолувим шум за повечето хора.
Недоловим е друг път!
Последната ми аудиограма не е при мен, за да напиша точните стойности за звуковите честоти като ориентир.
Това 42dB е точно 2 пъти по-високо звуково налягане спрямо LG.
Ела да изпием по бира и да чуеш как се наема прехваления "български" Liebherr CUP3513 в това топло време. С инверторен embraco VEMZ 9C / 42dB. Пералнята при центрофугиране не ме дразни толкова, колкото бученето му. Въпреки, че по техн. данни е 73/74dB.
Повреденият CP35030 беше с конвенционален ACC HTK12AA / 39dB и не се чуваше, че работи. Само щракането при превключването между двата кръга го издаваше.
Edit:
Ето и нормите за шум и наредбата:
Шумът или нежеланият звук - Столична РЗИ (srzi.bg)
Гранични стойности на показателите на шум в околната среда | Община Пловдив (plovdiv.bg)
НАРЕДБА № 6 от 26 (government.bg)
Този пост е редактиран от Gena_bs; 28-08-21 в 08:12.