Страница 124 от 147 ПърваПърва ... 74114122123124125126134 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,846 до 1,860 от общо 2196
Like Tree294Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #1846

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Не, комисионната на консултантите от продажбата е най-висока.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #1847

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Цитат Първоначално публикувано от ste1 Виж публикацията
    В който магазин да отидеш започват първо да пробутват Либхер , вероятно имат някакъв договор с тях.
    Не, комисионната на консултантите от продажбата е най-висока.
    Не виждам противоречие.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    101
    #1848

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравейте,

    Споделете кое е най-доброто (хладилник с долен фризер) в ценови клас 1000-1600 лева.
    Интересуваме да е най-вече тих, надежден (поне 10 години да изкара), и най-вече до колкото може енергоспестяващ!
    Ако има къде да се прочете, какви са им компресорите, както и кои са по-надежндите.
    Четох за някой е по-добре "low frost" вместо "no frost".
    Дали си заслужава и "no frost" във фризерната част?

    Спрял съм се на тези двата.
    - BOSCH 6 серия - KGE39AICA - https://www.bosch-home.bg/productlis...ttom/KGE39AICA - 1400 лева
    - LG GBB72PZEFN - https://www.lg.com/bg/hladilnitzi/lg-GBB72PZEFN - 1400 лева.

    Благодаря предварително.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1849

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    В 95% от случаите на никой не му трябва улей, поставка за вино, азлично не желая да има и второ чекмедже за пресни плодове, този модел май го има, за мен е минус. Хладилника като вътрешни размери иначе е супер. За мен това класиране на енергоспособност е търговски трик. На този който аз съм взел съм му дал копа(EER). Снимай компресора и го потърси в нета за мощност,коп,марка и така нататък, за ЛГ-то офертите са 31.08.21 за гаранциите. Моя съм го взел 1030, и те ми се видяха много но търсех с 277л хладилна и 107 фризерна, ако ще слагаш повече месо и повече продукти е хубаво и по мощен компресор иначе ще работи винаги с повече обороти а оттам и ще е по енерго-нефективен. Моя модел 32dskzn на лг.
    jhoro одобрява това.

  6. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #1850

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    В 95% от случаите на никой не му трябва улей, поставка за вино, азлично не желая да има и второ чекмедже за пресни плодове, този модел май го има, за мен е минус.
    Според мен - горното чекмедже компенсира долното. От снимката ми се струва, че заради агрегата, долното е по-малко.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #1851

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Енергийните етикети не са търговски трик, а регулация. Съвременните хладилници използват на половина електричеството на същите по размери събратя от преди 20 години. Проблема, че сега купуване почти двойно по-големи хладилници като размер и иконономията не я усещаме.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #1852

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Arkadietz Виж публикацията
    Здравейте,

    Споделете кое е най-доброто (хладилник с долен фризер) в ценови клас 1000-1600 лева.
    Интересуваме да е най-вече тих, надежден (поне 10 години да изкара), и най-вече до колкото може енергоспестяващ!
    Ако има къде да се прочете, какви са им компресорите, както и кои са по-надежндите.
    Четох за някой е по-добре "low frost" вместо "no frost".
    Дали си заслужава и "no frost" във фризерната част?

    Спрял съм се на тези двата.
    - BOSCH 6 серия - KGE39AICA - https://www.bosch-home.bg/productlis...ttom/KGE39AICA - 1400 лева
    - LG GBB72PZEFN - https://www.lg.com/bg/hladilnitzi/lg-GBB72PZEFN - 1400 лева.

    Благодаря предварително.

    За тишина по добре е LG GBB72PZEFN , имайте на предвид че 203 см е доста високо.

  10. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #1853

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Arkadietz Виж публикацията
    Здравейте,

    Споделете кое е най-доброто (хладилник с долен фризер) в ценови клас 1000-1600 лева.
    Интересуваме да е най-вече тих, надежден (поне 10 години да изкара), и най-вече до колкото може енергоспестяващ!
    Ако има къде да се прочете, какви са им компресорите, както и кои са по-надежндите.
    Четох за някой е по-добре "low frost" вместо "no frost".
    Дали си заслужава и "no frost" във фризерната част?

    Спрял съм се на тези двата.
    - BOSCH 6 серия - KGE39AICA - https://www.bosch-home.bg/productlis...ttom/KGE39AICA - 1400 лева
    - LG GBB72PZEFN - https://www.lg.com/bg/hladilnitzi/lg-GBB72PZEFN - 1400 лева.

    Благодаря предварително.
    Вземи този и не го мисли повече...https://electrosound.bg/hladilnik-s-...cb736e5mb.html

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1854

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    @jhoro, Aко съм те разбрал правилно казваш че долното чекмедже е по малко, мога да те уверя че е супер голямо по цял размер е, горното май му викат фреш зона, не ти трябва втора такава зона. На всички модели които си гледал а и аз компресорите са долу отзад и са доста по малки от тези които си виждал преди 20-30 години, представи си ги като почти кръгли с височина 14см и диаметър 16см. Аз също смених Бош на 20 години, и те не са лоши просто имам и един 20 години ЛГ. Лг-то с времето си се държеше и държи доста по добре и по тихо. Това ЛГ което е на 20 години все още работи като нов, и съм много доволен. Хубаво е да предвидиш за тези хладилници поне 5см от страните и поне 10-15см отзад, аз съм оставил 20см, за охлаждане.

    @Коковокс, то е регулация но и търговски трик, затова се стигна до А+++, Все още има фирми дето слагат А+++++ на климатиците си и то к2у, ама и това ще свърше до към декември. Така направиха миналите регулации за хладилниците, че ако е 280 киловата годишно е F, ако е 193 киловата e A+++, това са 9 класа нагоре или 10 коловата на клас на година или 800 вата на месец или няма и 20 стотинки, но както и да е, бягаме от темата.

    Много малко хора знаят, че хладилниците работят на принципите на климатиците, и когато се натъпчат някъде в долап или до стената без охлаждане Клас А става клас H, казвам го само за хората които не знаят, Оставяйте възможно повече разстояние поне отзад където е изпарителя или ако може в студена стая(хладилника), от там става по икономичен
    Този пост е редактиран от peter`s; 27-08-21 в 09:35.
    jhoro одобрява това.

  12. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #1855

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    @jhoro, Aко съм те разбрал правилно казваш че долното чекмедже е по малко, мога да те уверя че е супер голямо по цял размер е, горното май му викат фреш зона, не ти трябва втора такава зона.
    Само отбелязах - какво се вижда (разбира) от снимката! Принципно - аграгата/агрегатите е/са зад най-долното чекмедже на фризера.
    Ако го "завъртиш" https://www.lg.com/bg/images/360view...BB72PZEFN.html - се вижда добре!
    Колкото до предназначението - на самите чекмеджета си пише. На долното - "Fresh Converter - Meat, Fish & Vegetables", на горното - "Fresh Balancer Fruit & Vegetables"

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    101
    #1856

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Вземи този и не го мисли повече...https://electrosound.bg/hladilnik-s-...cb736e5mb.html

    Вземи го защото ?
    Някаква аргументация, защо е по-добър и с какво от тези които примерно аз съм избрал?
    Отговора е доста субективен.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #1857

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Ама ти обективен отговор ли очакваш?...
    Ако зададеш този въпрос в американски сайт,ще ти отговорят веднага,ако го зададеш в руски сайт,ще запонат да ти задават на теб въпроси....в случая като го зададеш в български сайт,започват да ти обясняват колко си тъп!!!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #1858

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Вземи някакво LG или Bosch и не се занимавай повече.
    Това AEG има шум при работа 42dB, докато LG - 36, Bosch - 38.

  17. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #1859

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    42дб е недолувим шум за повечето хора.
    espace и jhoro харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #1860

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Недоловим е друг път!
    Последната ми аудиограма не е при мен, за да напиша точните стойности за звуковите честоти като ориентир.

    Това 42dB е точно 2 пъти по-високо звуково налягане спрямо LG.
    Ела да изпием по бира и да чуеш как се наема прехваления "български" Liebherr CUP3513 в това топло време. С инверторен embraco VEMZ 9C / 42dB. Пералнята при центрофугиране не ме дразни толкова, колкото бученето му. Въпреки, че по техн. данни е 73/74dB.
    Повреденият CP35030 беше с конвенционален ACC HTK12AA / 39dB и не се чуваше, че работи. Само щракането при превключването между двата кръга го издаваше.

    Edit:
    Ето и нормите за шум и наредбата:
    Шумът или нежеланият звук - Столична РЗИ (srzi.bg)
    Гранични стойности на показателите на шум в околната среда | Община Пловдив (plovdiv.bg)
    НАРЕДБА № 6 от 26 (government.bg)
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 28-08-21 в 07:12.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 09:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе