Страница 135 от 144 ПърваПърва ... 85125133134135136137 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,011 до 2,025 от общо 2146

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #2011

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Като гледам рекламата цяла приказка.Но както винаги в реалността има едно голяяяямо НО.Колегите в ***** вече пускат трето поколение допълнителен контролер позволяващ монтирането на обикновен компресор на мястото на голямото чудо наречено линеен инверторен компресор.Липсва информация за процента дефектирали в рамките на 5г.Плюс това гаранцията на компресора е 10г, но при повреда не е ясно какви биха били щетите в/у електрониката.Цялата тази противоречива информация не позволява да се вземе лесно решение.
    Този пост е редактиран от badr; 18-02-23 в 10:41.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #2012

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Аз имам почти същия ЛГ от 2 години. Нямам оплаквания, много място има в него. Обаче е нестандартен размер за Европа и като се скапе някой ден не знам дали ще намериш заместител с тези размери. Другия проблем е че е сложен дизайна на охладителната част и не всеки майстор може/иска да работи по нея. Частите също не знам колко ги има. Аз бих взел Либхер. Правят се в България и части и майстори бол за тях.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    27
    #2013

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Български Либхер бях взел на родителите ми и се скапа за 2-3 години. Никога повече!

  5. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #2014

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Аз имам германски либхер и от 2009 г нито е размръзяван, нито е спиран. Сега обзавеждаме друг апартамент, пак взех германски и се надявам пак да няма проблеми.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #2015

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Къде го намери този германски? В България или в чужбина?
    Защото по магазините са само Made in EU / Сделано в Болгарии.
    Аз имах Liebherr Made in Germany 2007 и 2013 вече беше изтекъл част от хладилния агент. В края на лятото на 2014 тотално отказа и го смениха с доплащане за български с инверторен компресор. Освен марката и специфичните дръжки на вратите нищо общо между двата. Естествено германеца беше много по-добре направен и не се чуваше дали работи.

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #2016

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    ТЕХНОМИКС продават някои модели, които са правени в Германия. Цените са германски също.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    6
    #2017

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от simo3003 Виж публикацията
    Тепърва ще проектирам кухня и търся хладилник, набелязах си тoва LG https://www.technopolis.bg/bg/Hladil...PZPYD/p/660230 Бюджета е около 2000. Търсих из форума дали някои го е споменавал, но не открих, някои да знае нещо за него? Не разбирам много от хладилници, просто търся нещо което да е надеждно
    И аз бях във вашите обувки преди няколко седмици. Бягай далече от този тип разположение/диспенсър без водопровод. Водата от диспенсъра има ли филтър или просто играе ролята на бутилка във хладилника? Като гледам същия хладилник без диспенсър би бил в пъти по-добър, ще имате 1 рафт повече на който да си слагате бутилки с вода и 1 неудобен за почистване контейнер и 1 система която да се чупи по-малко. За мен надлежните са тези който не са правени в Китай. Всичкото ЛГ което гледах по магазините в БГ беше китайско, а бях тръгнал за ЛГ, защото в другото жилище имам такова над 10г не е мръднало но е корейско. 2 страници назад пуснах 1 видео може да ви е полезно.
    Този пост е редактиран от Bgtatko; 23-02-23 в 23:09.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    16
    #2018

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравейте,
    Имам чуденка относно хладилник с фризер за вграждане, но с по-голям обем. Оказа се, че всички хладилници за вграждане (99% на теория) са с намален капацитет и ширина от 55см което си е компромис както и да погледнеш.
    По това което установих след дълго проучване на предлаганитем модели се оказа, че има два модела които са по-големи - 70см.
    1. https://www.tehnomix.bg/hladilnik-za...ol-sp40-801-eu
    2. https://www.tehnomix.bg/hladilnik-za...aeg-nsc7g751es

    Като гледам основната разлика е, че Whirlpool-a е малко по-голям 400л срещу 376л на АЕГ. По-важното е, че АЕГ-то има No Frost а whirlpool-a не. Според вас заслужава ли си разлика в цената от 1000лв за втория само заради въпросния No Frost?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #2019

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    И АЕГ-то ли е с 6 години гаранция?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #2020

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    1000лв. за един но-фрост(вентилатор) не си струват въобще.
    Ще ти се налага да размразяваш фризера веднъж-два пъти в годината, но не е голяма работа.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #2021

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Tihomir Kaldaroev Виж публикацията
    Здравейте,
    Имам чуденка относно хладилник с фризер за вграждане, но с по-голям обем. Оказа се, че всички хладилници за вграждане (99% на теория) са с намален капацитет и ширина от 55см което си е компромис както и да погледнеш.
    По това което установих след дълго проучване на предлаганитем модели се оказа, че има два модела които са по-големи - 70см.
    1. https://www.tehnomix.bg/hladilnik-za...ol-sp40-801-eu
    2. https://www.tehnomix.bg/hladilnik-za...aeg-nsc7g751es

    Като гледам основната разлика е, че Whirlpool-a е малко по-голям 400л срещу 376л на АЕГ. По-важното е, че АЕГ-то има No Frost а whirlpool-a не. Според вас заслужава ли си разлика в цената от 1000лв за втория само заради въпросния No Frost?
    Аз съм пред буквално същата дилема като теб. Писах няколко поста нагоре.
    Засега на 99% съм решил да е AEG-то. Сегашното ми LG е No Frost и съм супер доволен - работи почти 20 години без проблеми. Никога не съм го размразявал дори.
    Освен това, AEG ми звучи доста по-добре като марка.
    Тези 20 литра повече на Whirlpool ме блазнят доста и ще реша докато дойде момента за проектиране на шкафовете.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #2022

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Щом си доволен от LG, защо сменяш марката? Обикновено това се случва при проблеми с техниката.
    На всичкото отгоре на база на някакви маркетингови уловки се насочваш към неправилни марки.
    "20 литра повече ... ме блазнят" и "звучи". Това не е нито превозно средство, а още по-малко аудио система.
    Като се скапе веднъж, изхвърлиш всичките продукти и се налага да разглобяваш кухнята, за да го извадиш как ще се почувстваш?
    Няма марки вече, а и според мен никога не е имало. Само конкретни модели техника от всякакъв род, произвеждани в ограничен период от време.
    Лично аз предпочитам конвенционален свободно стоящ хладилник/ фризер. Винаги можеш да го преместиш където ти скимне, лесно се продава, в общия случай е със някакви приблизително стандартни размери и можеш да го смениш с друг и т.н.
    Да, вграденият изглежда шикарно, слива се с кухненския блок, но за сметка на това е неоправдано по-скъп.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #2023

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    То и аз предпочитам свободностоящ, но нямам последната дума. [emoji846]
    Както се казва седнахме с жената и тя реши.
    Бих избрал отново LG, но нямат такъв обем, а и чета че в момента качеството не е същото. То с кое ли е така.
    Не избирам AEG заради маркетинг, а уж според специалисти са по-надеждна марка. No Frost също е огромен плюс за мен.
    Да размразявам веднъж два пъти годишно е безумие.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #2024

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Качеството на LG е паднало, но доколко? Ако е от 100% с 20-30 е едно, а ако от 70 на други марки е отишло на 40 - съвсем друго.
    Едно време бяха полски.
    AEG = скъп Electrolux. Ни повече, ни по-малко. Ако не ме лъже паметта и те бяха полско производство.
    Относно полезния обем, който ни интересува нас - важното е той да е ергономично разпределен. Защото с тези Bio Fresh и не знам си какви 0-леви зони за плодове и зеленчуци изяждат минимум 1/3 от полезния обем на хладилната част. Имам предвид, когато са две отделенията за тях.

    Виждал ли си ръждясал хладилник/фризер 320л на 1.5г? Защото аз съм - точно на AEG.
    Ръбовете на двете врати, които са една над другa по цялата им дължина + пантите. За гарнитура - шупли и под боята на фризерната.
    Само вратите, останалото е ОК.
    Хладилникът е купуван нов, в апартамент на 4 етаж, среден, в коридор, никакви прозорци, врати, вода, канал и прочие няма в радиус от 3 метра.
    По думите на родата даже не беше размразяван. А и няма какво да потече толкова агресивно от хранителните продукти. Освен оцет, но те не го съхраняват в хладилника, разбира се.
    Някакъв фабричен дефект в изолацията, според мен. Не знам със сигурност, че скоро не сме зачеквали темата. май се отърваха от машината още преди време.

    След като жената е решила за вграден, подшушни й, че някой, на който има доверие или се сравнява е решил да сменя вградения си със свободно стоящ. Защото сега вече трендът е такъв. Можеш и да се обадиш да ти подиграят в този стил. И й гледай сеира
    Успех!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 28-02-23 в 17:08.

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #2025

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Няма как да знаем подобно количествено измерение на качеството при различните марки.
    Просто подобни мнения срещам из интернет и от познат с малък магазин за бяла техника. Реално няма как да сме сигурни.
    Видях, че въпросното AEG се прави в Полша, а Whirlpool в Италия. Също нищо не значи. Кой знае какъв компресор ползват и къде е правен.

    Тези зони, за които говориш си вършат много добра работа. Не мисля, че изяждат обем.

    За съжаление номера за пред жената едва ли ще мине. Баща ми хубаво ми казваше едно време - Вземи си жена, простичка от село. Ама нямах тоя късмет.
    В интерес на истината, аз също смятам, че при конкретната ситуация в кухнята, вградения ще стои по-добре визуално и няма да накъсва линията на шкафовете.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 10:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 21:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 23:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 21:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 21:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе