Страница 136 от 147 ПърваПърва ... 86126134135136137138146 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,026 до 2,040 от общо 2202
Like Tree294Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2026

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Ти добре се беше ориентирал към два отделни(ако не ме лъже паметта) или на жената не й хареса.
    Иначе вземи я под ръчичка и до някой маркет, да резгледа, така най-добре ще се ориентира за какво иде реч.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #2027

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Моят хладилник за вграждане е Whirlpool - беше от евтините, който не е No Frost, а някакъв си "Less Frost" . Взех го заради пълната гаранция от 6 години, която предлагаха. През периода, в който го ползваме - около 30 месеца, никога не се е налагало да го размразявам.

    No Frost си има и своите минуси - не може да " заебаваш" храната както ти дойде, иначе се скапва.

    Пак ще кажа - ако ще е за вграждане, заложи на такъв, който е от един от двата стандарта. С тия нестандартните шанса да си отвориш занимавка с търсене, ако сегашния се замине, е осезаемо по-голям.

    П.С. Компресорите на Whirlpool (поне моя) са китайски, вече му забравих марката, но помня, че го гледах.
    Този пост е редактиран от gurcayy; 28-02-23 в 19:51.
    lazarus18 одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,259
    #2028

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    В Зора преди няколко години гледах Whirpool свободно стоящ (откъде го измислиха този термин?). Не помня модел, обем около 300, среден към нисък клас. На външен вид и отвътре беше 1:1 с турските на Vestel. За компресорите не помня. Не знам защо ги бяха сложили един до друг.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    101
    #2029

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравейте,

    Спрял съм се на следните модели хладилници.

    Ще се радвам ако някой има самите модели или наблюдение за тях да сподели.

    LG
    LG GBB72SADFN
    Хладилник c долна камера, DoorCooling⁺™ и ThinQ™ технология, 384L капацитет
    https://www.lg.com/bg/hladilnitzi/lg-GBB72SADFN
    Размери на уреда: 2030 x 595 x 682 mm

    Samsung:
    Samsung RB38T602CSA/EF Хладилник с фризер отдолу с голяма вместимост и SpaceMax™, 203 см, 400 л
    https://www.samsung.com/bg/refrigera...b38t602csa-ef/
    Размери на уреда: 2030 x 595 x 658 mm

    Samsung RB38T676CS9/EF Хладилник с фризер отдолу с голяма вместимост и SpaceMax™, 203 см, 400 л
    https://www.samsung.com/bg/refrigera...b38t676cs9-ef/

  6. Yuh
    Yuh е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2023
    Мнения
    8
    #2030

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Моят хладилник за вграждане е Whirlpool - беше от евтините, който не е No Frost, а някакъв си "Less Frost" . Взех го заради пълната гаранция от 6 години, която предлагаха. През периода, в който го ползваме - около 30 месеца, никога не се е налагало да го размразявам.

    No Frost си има и своите минуси - не може да " заебаваш" храната както ти дойде, иначе се скапва.

    Пак ще кажа - ако ще е за вграждане, заложи на такъв, който е от един от двата стандарта. С тия нестандартните шанса да си отвориш занимавка с търсене, ако сегашния се замине, е осезаемо по-голям.

    П.С. Компресорите на Whirlpool (поне моя) са китайски, вече му забравих марката, но помня, че го гледах.
    как по точно се скапва храната
    lazarus18 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2031

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Tihomir Kaldaroev Виж публикацията
    Здравейте,
    Имам чуденка относно хладилник с фризер за вграждане, но с по-голям обем. Оказа се, че всички хладилници за вграждане (99% на теория) са с намален капацитет и ширина от 55см което си е компромис както и да погледнеш.
    По това което установих след дълго проучване на предлаганитем модели се оказа, че има два модела които са по-големи - 70см.
    1. https://www.tehnomix.bg/hladilnik-za...ol-sp40-801-eu
    2. https://www.tehnomix.bg/hladilnik-za...aeg-nsc7g751es

    Като гледам основната разлика е, че Whirlpool-a е малко по-голям 400л срещу 376л на АЕГ. По-важното е, че АЕГ-то има No Frost а whirlpool-a не. Според вас заслужава ли си разлика в цената от 1000лв за втория само заради въпросния No Frost?
    Нека уточня, че и двата хладилника не са но фрост.Просто не са, каквото и да пише в описанията им.АЕГ-то не е но фрост и има всички недостатъци на вградения изпарител.Само фризерната му част е но фрост, което практически няма никакво значение и даже е недостатък.Има нагревател и вентилатор, които могат да се повредят.
    Основните повреди на хладилниците са пробивите на вградените в стените на шкафа изпарители.Ремонтите в този случай са тежки и изискват отстраняване на частта от пенополиеритана, която покрива изпарителя, а това е влошаване на качеството на самият хладилен шкаф.
    90% от ремонтите на хладилниците са именно тези пропуски.При пълен но-фрост т.е на фризерната и на хладилната част този недостатък липсва.
    Това е единственото, но за сметка на това решаващо преимущество.Всичко останало е недостатък.По висока консумация, усложнена конструкция и оттичане на водата..
    Но трудно се пробиват, а дори и да се пробият могат да се демонтират заварят и пак да се монтират.
    espace, ccankov73 и kokovox харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2032

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    То пък в днешно време някой се е втурнал да ремонтира нещо, което е изкарало повече от 5г. и е извън гаранция.
    Нали ги гледам олдскул хора, които са свикнали с ремонти и знаят стойността на парите, като се счупи нещо, дори е да е елементарно за ремонт, реакцията е: ще купим нов.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,828
    #2033

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Това е единственото, но за сметка на това решаващо преимущество.Всичко останало е недостатък.По висока консумация, усложнена конструкция и оттичане на водата..
    Но трудно се пробиват, а дори и да се пробият могат да се демонтират заварят и пак да се монтират.
    Това цитираното не разбрах за кой тип хладилник се отнася.
    Как да разбера кой модел е пълен No Frost?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,259
    #2034

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Холодильник подходящий для всех продуктов
    ВЫБИРАЕМ ХОЛОДИЛЬНИК ПРАВИЛЬНО 2022
    Има и други интересни неща. Потърси в списъка на клиповете на човека.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #2035

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    По дифолт ли се предполага,че трябва да разбираме и говорим на рашън? :D

    Дай някой клип на английски поне, ако не те затруднява.

    Lazarus18, има предвид No Frost.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,259
    #2036

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Sorry!
    Не съм търсил, а и едва ли ще има такива подробности и истини.
    Refrigerator Buying Guide 2023: How to Choose a New Fridge | Whirlpool

    Руският канал ми излезе случайно, а се оказа изключително полезен. Поне за мен.
    Засяга практически всички кухненски и домашни уреди.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 01-03-23 в 21:35.
    gurcayy одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,828
    #2037

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията

    Lazarus18, има предвид No Frost.
    Това значи ли, че въпросното AEG ще кондензира пак по задната стена и ще се стича?

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2038

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    То пък в днешно време някой се е втурнал да ремонтира нещо, което е изкарало повече от 5г. и е извън гаранция.
    Нали ги гледам олдскул хора, които са свикнали с ремонти и знаят стойността на парите, като се счупи нещо, дори е да е елементарно за ремонт, реакцията е: ще купим нов.
    Не зная какво гледаш, но при мен сега има 7 хладилника,4перални, сушилня, а е зима.Лятото стигам 30-на хладилника на месец , 10-на перални....
    .От лични наблюдения съм стигнал до извода, че колкото се влошава положението на хората, толкова повече ремонти се правят, а също продажбите на употребявани уреди бележят ръст

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Холодильник подходящий для всех продуктов

    Има и други интересни неща. Потърси в списъка на клиповете на човека.
    Попаднах веднъж на негов обзор на термопомпените сушилни.Какво да ти кажа освен -- велики и нечувани простотии.
    Най дебилната(фрапиращо) постановка, е че хубавите сушилни достигали -10,-15,-20 и дори - 30 градуса в изпарителя.
    Потърсих този клип( ето го https://www.youtube.com/watch?v=yM8N...nel=RomanCheTV) , а попаднах на друг връх в това нелепо творчество.
    https://www.youtube.com/watch?v=sEMR...nel=RomanCheTV.
    Без никакъв майтап, този човечец разказва за многоскоростни компресори, които били псевдоинвертори.
    Колко трябва да е луд някой да произведе компресор, който да има няколко отделни намотки за всяка скорост.Цената му трябва да е на космически кораб.
    Очевидно човечецът не знае че честотния преобразовател е този който регулира оборотите и не е част от самия компресор.Че има компресори с различна модулация на мощността е съвсем друг въпрос.И отново е въпрос на контролер, а не на компресора.
    Добре, да приемем че модулацията влияе на ресурса на компресора, но в никакъв случай повече от 5-6 %.
    Колкото и да е опростен закона по който става модулирането, плавното развъртане е гарантирано, а това е което влияе на износването на компресора.
    Въобще истинска каша от дивотии.
    Имам съмнения че освен некомпетентен е и измамник.
    Този пост е редактиран от badr; 02-03-23 в 08:25.
    Gena_bs, svetlio1, ccankov73 и 1 други харесват това.

  17. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,226
    #2039

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Badr понеже с това се занимаваш можеш ли накратко да ни дадеш насоки какъв тип хладилна техника е най-надеждна/лесна за поправка?

  18. Yuh
    Yuh е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2023
    Мнения
    8
    #2040

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Badr понеже с това се занимаваш можеш ли накратко да ни дадеш насоки какъв тип хладилна техника е най-надеждна/лесна за поправка?

    Най надеждната хладилна техника имат чукчите и ескимосите отивате при тях правите си иглу хладилник и край няма разваляне същото може да се направи и на южния полюс просто иска разкарване ама един път направен там хладилник няма разваляне

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 09:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе