Страница 8 от 148 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 2212
Like Tree298Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #106

    Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Miele е една от няколкото най-скъпи марки в Европа! И не напразно С тях, човек си отглежда децата и после внуците...
    Качеството започва от тях!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    30
    #107

    Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Има ли смисъл от No Frost и BoiFresh функциите които да оправдаят по-високата цена ?

    п.п.не съм ползвал такива екстри и затова питам ...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #108

    Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Ами гледай сега - зависи от гледната точка!
    No Frost е от значение за този, който размразява и чисти на ръка после хладилника. Ако не го извършваш лично ти, а жена ти примерно - значи на теб No Frost не ти трябва (остава тя да го иска обаче).
    BoiFresh ще ти трябва само, ако препълваш хладилното отделение догоре и после рибата, суровото месо и плодовете в него - стоят по една седмица преди да ги изконсумираш. Ако консумирате бързо/зареждате често продуктите в хладилната част - няма нужда и от това
    Така, че зависи от гледнта точка и бит.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    30
    #109

    Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Яко обяснение
    Значи NoFrost май има смисъл...
    За протокола да отбележа имам Snaige от 2004-та и никога нито съм го спирал нито съм го размразявал... 5-6 пъти съм чегъртал леда от стените ама то ако го забележа - по принцип не се образува лед, само конденз малко и го бърша с гъбичка...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    10
    #110

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Цитат Първоначално публикувано от Makenzi
    P.S. Съпругът ми също ме насочва да си харесам или LIEBHERR или Miele, но Miele ми се виждат малко излишно скъпи. Не знам дали съм права, специалистите да кажат.
    Аз не съм голям специалист, но да ти кажа една обществена тайна Хладилниците на Мийле ги правят Либхер. От там нататък ти си прави сама сметката, Горение или Либхер да си взимаш, а и както ти самата добави, Либхер имат тук завод, което е от голямо значение за следпродажбения сервиз.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    26
    #111

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    аз ползвам Либхер вече два месеца,за сега съм доволна!!!тих,икономичен,елегантен...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #112

    Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Цитат Първоначално публикувано от kuehlschrank
    Аз не съм голям специалист, но да ти кажа една обществена тайна Хладилниците на Мийле ги правят Либхер. От там нататък ти си прави сама сметката, Горение или Либхер да си взимаш, а и както ти самата добави, Либхер имат тук завод, което е от голямо значение за следпродажбения сервиз.
    kuehlschrank, другата - обаче необществена тайна е, че и Seimens правят определени модели хладилници за Miele
    Но, да се има предвид, че производство на Seimens и Liebherr - под собтсвените им марки, се различава по качество (а не само по дизайн и брандиране) от онези, произведени от тях за Mile!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    30
    #113

    Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Гледам на промоция Liеbherr CU 3503 в технополиса за 869 лв и 5 години гаранция - в сайта на техномаркет ако се купи през интернет е 822 лв а в сайта на Либхер е 849 лв - навсякъде ли им дават 5 години гаранция или само по промоции ако се намери ?

    И се колебая дали този

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09027032

    няма да ми свърши същата работа?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #114

    Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    И двата модела са добри.
    По-добрият обаче, е CU 3503 - откъм управление и капацитет.
    При хладилниците се гледа - колко часа ще поддържа допустима температура на фризера при спиране на тока (в часове), както и капацитета на замразяване (в кг.) за 24 часа.
    Тези показатели ще те ориентират, колко качествени са материалите и изпълнението на изолацията, както и за мощността на компресора да поема натоварване (по-мощен = по-дълъг живот).
    Именно затова, в твоя случай - тъй като всичко останало (дизайн, интериорно оборудване и обем) е почти еднакво при двата, то бих се спрял на CU 3503 - заради по-добрите характеристики. Замръзаява по-голямо количество за 24 часа и поддържа температура по-дълго време при спиране на тока.
    Естествено и заради 5(5) години гаранция - дето се казва: "Ще те надживее!"
    Обиковено, практиката на Либхер е да дава 36 месеца гаранция в България, но ако си късметлия - правят и промоции..... възползвай се! И цената е добра.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    26
    #115

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Забелязах,че в моя Либхер СТР 2913 отдолу,където се съхраняват плодове и зеленчуци се събират големи капки вода на преградата отгоре.Бихте ли ми казали,каква причина може да бъде,може би трябва да променя градусите,при мен стои на "3".

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #116

    Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Конденз. Пробвай 2 начина:
    1. Вкарай плодовете и зеленчуците в хладилното отделение за 1-2 часа и тогава ги слагай в долу в кутиите.
    2. Вдигни малко градусите - до 6 е нормално.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    26
    #117

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    благодаря за съвет,непременно ще опитам!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    30
    #118

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar
    Естествено и заради 5(5) години гаранция - дето се казва: "Ще те надживее!"
    Обиковено, практиката на Либхер е да дава 36 месеца гаранция в България, но ако си късметлия - правят и промоции..... възползвай се! И цената е добра.
    Благодаря за отговора - мисля да се възползвам ако бюджета позволи
    п.п.Аз май съм написал желаната от мен гаранция (55 години) а не реалната - 5
    п.п.п. това Евгени Леонов ли е на аватара ти ?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    26
    #119

    Re:Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    забравих да Ви питам,в Либхери тези цифри от 1 до 7(май че),показват повишаване на температурата или понижаване?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #120

    Re: Хладилници,... хладилници - 2009г!

    И "да" и "не"!
    Тези цифри са степените на терморегулатора - те не показват температура, но и влияят.
    От 1-ва степен към 7-ма степен - температурата спада все повече.
    Нормален режим е м/у 3 и 4-та степен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 148 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 09:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе