Страница 126 от 147 ПърваПърва ... 76116124125126127128136 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,876 до 1,890 от общо 2196
Like Tree293Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    43
    #1876

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Прави сте разбира се, не съм очаквал чудеса за тези пари. Просто се предоверих на ревютата в унгарските сайтове и спецификациите, а и не очаквах чак такава разлика в шума със стария. Сложен е в отделна кухня, тъй че здраве да е.
    kokovox одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #1877

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Доста са се вдигнали цените за 2г. Преди имаше ЛГ-та с електронно управление за по 850-900лв, сега ги гледам по 1200лв нагоре

  4. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #1878

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Аз толкова евтин хладилник с електронно управление не бих взел, все пак е значително по-скъпо от механичното, а все отнякъде трябва да се спести.
    Аз пък - хладилник с електронно управление не бих си купил!
    Въпрос на вкус! И разбиране!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1879

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Въпрос и на предлагане. Ако определено нещо изчезне от пазара, какво предпочиташ няма особено значение.

  6. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #1880

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Така, вече е понеделник. Още нямам хладилник. Много хладилник много нещо, НО. След като се разминах с едно LG, може би за добро, научих, че хладилник държи определени часове t*, замразява определени килограми /24 часа, киловати за години, db за постоянно и маса други неща. В неделя се мотах и срещнах нелоши Gorenje, Samsung и пак много от тихите LG. Набелязах си - SAMSUNG RT38K5435S9/EO много добре изглежда. Има различни интересни функции - ваканция, фризера започва да работи като хладилник и други. Кофти е, че няма чекмеджета във фризера. Не знам, сутринта скачам и хуквам.

    п.п. Много ми е интересно, как от Пловдив или София ще ти донесат хладилник безплатни даже някои са с 50/50 лева по-евтини от тук.

    п.п. - Платих хладилника - SAMSUNG RT38K5435S9/EO, много добре изглежда, правен е от любимите ми азиатци. В сряда ще го донесат и като го полеем, после ще пиша как работи.
    Този пост е редактиран от PSL; 27-09-21 в 22:11. Причина: уточнение.

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #1881

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Няма нищо безплатно. Доставката е включена в цената. Дано да си доволен.

  8.  
     
  9. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #1882

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Донесоха хладилника - в сряда. Днес ще го включа да го видя как работи. Понеже бе поставен легнал го оставих да постои, а имам и военна поръчка - пека пипер, патладжан и други компоти и конфитюри. Хоби ми е правенето на зимнина.


    Добре изглежда, Включил съм го празен не съм чел упътването и не съм сложил дръжките. To be continued.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от PSL; 03-10-21 в 02:58. Причина: допълнение

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1883

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от PSL Виж публикацията
    Понеже бе поставен легнал
    Aз щях да го върна и да им кажа следващия път да го доставят както е редно.
    Бас държа, че и на кашона е посочено как се транспортира.

  11. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #1884

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Сега писах в другата тема ... Да бе ще се мотам още, цял месец се чудих какво да взема - Сега за 1К лева няма да се циганим. Както бе казал Иван Искров - "Майната им на парите, важното е да сме живи и здрави".

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    43
    #1885

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от daywalker12 Виж публикацията
    Първи впечатления от GORENJE NRK6192AS4 :

    Оказа се по-шумен отколкото очаквах, въпреки многобройните ревюта в чужди сайтове, в които беше посочено, че е тих. Ясно е, че тази част с шума е доста субективна. Няма пукания, свирукания или по-висок шум при включване на компресора, имам предвид, че просто си работи по-шумно и твърдо. Компресорът вече направи няколко изключвания, но след старт си работи както при първото включване. Мога ли да очаквам някакво утихване? Машината замени над 10 г. АЕГ, което се предаде след изтичане на фреона, но определено работеше по-тихо (дори след като последните години нивото му на шум се беше покачило).

    Пантите на вратите имат малко странно поведение, с което вероятно се свиква. За мен е недостатък и ограничения ход на отваряне.

    Дизайнът няма да го коментирам, въпрос на вкус е. Има 2 чекмеджета в хладилната част, което за някой може да е минус, но на друг да се понрави. Електронното управление изглежда фенси, но на практика е екстра, която не е особено нужна. Свети само за няколко минути след отваряне на вратата и бутоните не са сензорни, както предполага видът им, а си искат натискане с хлътване. Все още не е работил достатъчно дълго, за да имам наблюдения за изсушаване на храната заради ноу-фроста. Алармата за отворена врата е доста тиха.

    Дръпнах хладилника, за да го огледам, защото подозирах, че това не е нормалното му ниво на шум. Компресорчето е китайско и бих казал тихо - LD70CY1 Donper. Оказа се, че има недостатък в дизайна или сглобката, поради който компресорът опира в задната си част до изолацията на хладилника и се започва една вибрация и резонанс. Очевидно е, че трябва да си стои кротко върху тампоните и не му е работа да има контакт с плоскости. Няколко милиметра разлика биха били достатъчни. Нямах инструмент под ръка да опитам да развия болтовете на тампоните и да видя дали е възможно да се коригира позицията му, затова подложих гумичка. Промяната в шума е огромна и вече бих казал, че е напълно приемлив.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1886

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от daywalker12 Виж публикацията
    Оказа се, че има недостатък в дизайна или сглобката, поради който компресорът опира в задната си част до изолацията на хладилника и се започва една вибрация и резонанс.
    Дали е недостатък или е в следствие на безхаберието на доставчика!

    От сайта на Либхер: Защо обаче препоръчваме да се транспортира изправен? Причината за това е, че щифтовете, с които е захванат компресора, предназначени за поглъщане и на вибрациите по време на работата му, са проектирани така, че да поемат натоварванията, които се получават в изправено положение на уреда.Ако уредът се премества хоризонтално, вибрациите, които се получават по време на транспортирането ще натоварят щифтовете по начин, по който има вероятност те да се повредят и от там да нарушат работата на компресора

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1887

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    След като от Либхер знаят за проблема с щифтовете и това, че висок хладилник не вшнаги може да се транспортира прав, значи е трябвало да помислят за някакво транспортно осигуряване на компресора, както правят производителите на перални машини. Иска се малко мисъл!
    Gena_bs и jhoro харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    43
    #1888

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    В буса, с който го докараха стоеше изправен и опаковката изглеждаше съвсем наред, но какво се е случвало преди това няма как да зная. Вероятно е възможно да се е компрометирал и при транспорта.

  17. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #1889

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    След като от Либхер знаят за проблема с щифтовете и това, че висок хладилник не вшнаги може да се транспортира прав, значи е трябвало да помислят за някакво транспортно осигуряване на компресора, както правят производителите на перални машини. Иска се малко мисъл!
    Че трябва да се мисли - да!
    Ама не питаш - дали могат?

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2021
    Мнения
    12
    #1890

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравейте.
    Обмисляме смяна на хладилника. Загледах 2-3 модела на Беко, но всичките са neo frost dual cooling и се чудя това пак ли е no frost. Мъжът ми иска да суши пастърми в хладилната част и от това, което успях да намеря като информация, оставам с впечатление, че за разлика от класическия no frost при този neo frost надали ще се получи.
    Някой може ли да сподели скорошни впечатления от хладилници с тази марка? Преди години имахме и бяхме доволни, но мина време от тогава и не знам поддържат ли същото качество.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 09:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе