Страница 146 от 147 ПърваПърва ... 96136144145146147 ПоследноПоследно
Резултати от 2,176 до 2,190 от общо 2200
Like Tree294Одобрявам

Помогнете ми за избор на хладилник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,416
    #2176

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    имал съм няколко хладилника, обикновени, но-фрост само хладилната част, сега фул но фрост. Най-сме доволни от фул но фроста

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,259
    #2177

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Във всички ръководства на съответните машини има таблици, в които е написано какви продукти, в кое точно чекмедже, при каква температура и колко време се съхраняват.
    По спомен на -24C месото се съхранява до 6 месеца.

    Относно мезетата - нарязаните още в магазина са ги "no-frost"-нали. Демек - станали са на подметка.
    В хладилника всичко се съхранява поне във найлоново фолио/ торбички, ако няма съответните съдинки за целта. Няма значение каква е системата.
    dodo_pv и Slusatel харесват това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2178

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Аз се чудя кой каква храна държи непокрита в хладилника?...
    - Непознати марки кашкавал! Така проверявам, дали е фалшив или не. Нацепи ли се, значи съм се минал.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    42
    #2179

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Носенето не е шега работа. Макар с количка за стълби. LG-то не се събра в асансьораДо осмия етаж... бая зор видяхме... А и тъпаците не са си очистили междуетажните площадки. Трупали, че трупали вехтории.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    601
    #2180

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Честито! Много добре изглежда! Нащо LG го качвах до седмия етаж с един приятел и знам какво е. Стълбището също не беше разчистено и това допълнително ни затрудняваше.

    P.S. Тези лепенки отстрани на вратите аз ги махнах в миг, много са грозни. Мислех и тази за гаранцията на компресора да махна, но я оставих.
    Този пост е редактиран от CubanLinx; 14-04-24 в 11:15.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #2181

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Здравейте! Налага се да подменям хладилника поради факта, че старият вече е стар и не се уплътнява добре хладилната част, не знам дали със замяна на уплътнението ще се реши проблема, защото бях чел, че се усуква и самата врата и смяната на уплътнението може да не свърши работа. До момента ползвам малък комбиниран хладилник с горен фризер-камера. Сега ми се иска хладилната част да е отгоре, а фризера да е с 2 или 3 секции. Бюджета е около 800 лева. И дали е по-добре да е изцяло но фрост или само фризера да е но фрост.

    И още едно питане има ли значение дали ще е с инверторен компресор или това предразполага към повече дефекти?
    Този пост е редактиран от slip in; 14-04-24 в 17:33.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #2182

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Явно в този раздел няма специалисти, благодаря за съветите от 1100 активни потребители.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    42
    #2183

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    За 800 кинта можеш някое Beko да купиш, Candi или Gorenje. Общо взето на късмет е работата. Все пак имай смелост, щото хладилната техника има зад гърба си повече от век еволюция. Харесай модели от трите марки(Към Beko има и други мендили-Грундиг, Блаупункт, Тесла...)Другите 2 (Канди и Горенйе) са кЕтайци. Виж кой от харесаните тежи най-много и скачай. Ако някъде намериш Zanussi скачай смело. От групата на Elektrolux и AEG е.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #2184

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от cameraman Виж публикацията
    За 800 кинта можеш някое Beko да купиш, Candi или Gorenje. Общо взето на късмет е работата. Все пак имай смелост, щото хладилната техника има зад гърба си повече от век еволюция. Харесай модели от трите марки(Към Beko има и други мендили-Грундиг, Блаупункт, Тесла...)Другите 2 (Канди и Горенйе) са кЕтайци. Виж кой от харесаните тежи най-много и скачай. Ако някъде намериш Zanussi скачай смело. От групата на Elektrolux и AEG е.
    Благодаря за насоките. Сега ползвам една Мидея, която също е китаец, но не намирам никой да внася хладилници Мидея, както и не намирам уплътнението за хладилната част иначе бих пробвал първо с него, ако е на разумна цена - примерно до 30 лева. Гледах и Indesit за тях нищо не си споменал.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,259
    #2185

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Вносител са или поне бяха Magnum-M - Техмарт.
    Можеш да попиташ за сервиз и резервни части.
    Оторизирани сервизни центрове на марката Midea (technika.bg)
    хладилник мидеа сервиз - Google Търсене
    Освен това има фирми, които правят уплътнения по размери на клиента.
    Потърси в нета.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #2186

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    Явно в този раздел няма специалисти, благодаря за съветите от 1100 активни потребители.
    В нито един раздел няма "специалисти". Онези 2-3-ма бълващи копи-пейст постове в някои теми и те не са "специалисти". Даже и ползватели не са. И да има понякога в някой раздел и тема някой професионалист, той е потребител като всички други. Като му е кеф чете или пише. Мнозинството потребители са като вас обикновени хора, ползватели и кибици. Питат нещо, споделят опит, запълнят малко свободно време с малко лаф и изчезват. И да има някой "специалист" (такива изобщо са рядкост в момента) от време на време, да не очаквате той да седи дежурен да отговаря на всеки един въпрос. Този, а и другите форуми не са професионална организация, която да ви е длъжна с нещо и да имате някакви специални очаквания. Не 1000, а 1000000 да пише някъде си, това няма никакво значение. А и съвременните битови уреди нямат особени разлики. 1-2 ценови сегмента, някои с по-дълга гаранция и това е. Щом не ви устройва търсите в друг форум, социални мрежи и така. Тук ще станат с един "активен потребител" по-малко. Между другото преди 20г., тук се пишеше основно за компютърен хардуер и софтуер, овърклок и подобни. Тези климатици, перални и хладилници много по-късно се появиха. Всичките предишни потребители отдавна не влизат тук.
    Този пост е редактиран от VanDan; 17-04-24 в 07:36.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,259
    #2187

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    А, спокойно!
    Скоро ще има и по интересни теми - примерно, цитирам заглавие от друг форум, "Пролет пукна, СПАМерите НЕ".
    Slusatel одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #2188

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Честито! Много добре изглежда! Нащо LG го качвах до седмия етаж с един приятел и знам какво е. Стълбището също не беше разчистено и това допълнително ни затрудняваше.

    P.S. Тези лепенки отстрани на вратите аз ги махнах в миг, много са грозни. Мислех и тази за гаранцията на компресора да махна, но я оставих.
    https://www.emag.bg/hladilnik-samsun.../pd/DGT3RGMBM/
    https://www.emag.bg/hladilnik-s-friz.../pd/DTDNCTYBM/
    За тези пари аз бих взел първия, с механичен регулатор.
    Дават им 20г. гаранция на компресора от Самсунг, за Емаг надали е валидна, но пък е показатаелно, че поне компресорите са качествени.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #2189

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    В нито един раздел няма "специалисти". Онези 2-3-ма бълващи копи-пейст постове в някои теми и те не са "специалисти". Даже и ползватели не са. И да има понякога в някой раздел и тема някой професионалист, той е потребител като всички други. Като му е кеф чете или пише. Мнозинството потребители са като вас обикновени хора, ползватели и кибици. Питат нещо, споделят опит, запълнят малко свободно време с малко лаф и изчезват. И да има някой "специалист" (такива изобщо са рядкост в момента) от време на време, да не очаквате той да седи дежурен да отговаря на всеки един въпрос. Този, а и другите форуми не са професионална организация, която да ви е длъжна с нещо и да имате някакви специални очаквания. Не 1000, а 1000000 да пише някъде си, това няма никакво значение. А и съвременните битови уреди нямат особени разлики. 1-2 ценови сегмента, някои с по-дълга гаранция и това е. Щом не ви устройва търсите в друг форум, социални мрежи и така. Тук ще станат с един "активен потребител" по-малко. Между другото преди 20г., тук се пишеше основно за компютърен хардуер и софтуер, овърклок и подобни. Тези климатици, перални и хладилници много по-късно се появиха. Всичките предишни потребители отдавна не влизат тук.

    8 реда и половина празни приказки които не дават отговор на въпроса и не решават проблема.
    До колкото съм запознат, Александърс в раздел климатици се занимава професионално, така че има и специалисти.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    601
    #2190

    Отговор: Помогнете ми за избор на хладилник

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    Здравейте! Налага се да подменям хладилника поради факта, че старият вече е стар и не се уплътнява добре хладилната част, не знам дали със замяна на уплътнението ще се реши проблема, защото бях чел, че се усуква и самата врата и смяната на уплътнението може да не свърши работа. До момента ползвам малък комбиниран хладилник с горен фризер-камера. Сега ми се иска хладилната част да е отгоре, а фризера да е с 2 или 3 секции. Бюджета е около 800 лева. И дали е по-добре да е изцяло но фрост или само фризера да е но фрост.

    И още едно питане има ли значение дали ще е с инверторен компресор или това предразполага към повече дефекти?
    Вижте Liebherr CU331. Идва с 50 лв над бюджета, но пък е със седем годишна гаранция, което в днешно време си е голям плюс. Има и три отделения във фризера. Друг плюс е, че се правят тук и ще има резервни части ако стане нещо. Относно Gorenje, аз не бих си купил и четка за обувки с тази марка (както се изрязава един друг потребител във форума).

    Rakeem също ви е дал два модела на Samsung, които идват с 50-100 лв над бюджета, но си заслужават със сигурност. Там обаче нямате такава гаранция като на Liebherr. А и не се знае как е положението с частите. Преди няколко години взехме един от най-скъпите модели на LG и викнахме сервиз да му обърнат вратата. От там започнаха и проблемите със сензорите. Тогава разбрах защо във форума не се препоръчват модели със сензори по вратите Последваха още няколко посещения от друг сервиз и техника каза, че за този хладилник определени части изобщо не се произвеждали като консуматив от LG Не знам колко беше компетентен този човек, но ако наистина е така, предполагам, че и при Samsung не е по-различно положението.
    Този пост е редактиран от CubanLinx; 17-04-24 в 11:07.
    kokovox и koko007 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете с избор на хладилник
    От thc444 във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-15, 09:20
  2. СПЕШНО! Помогнете ми за избор на хладилник
    От fossil във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 13-08-11, 20:48
  3. Отговори: 1
    Последно: 19-01-11, 22:08
  4. Помогнете за избор на хладилник
    От elby във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 12-11-09, 20:45
  5. Помогнете за избор на хладилник
    От gagauz във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 28-07-07, 20:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе