Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 71

Лодка с извънбордов мотор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    14
    #46

    Re: Лодка с извънбордов мотор

    Новия ти аватар ми харесва много повече от стария Да не си сменил решението и да си увеличил габаритите на плавателния съд?
    Днес завършихме участието в регатата на Порт Бургас и трябва да ти кажа, че манията е адска!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #47

    Re: Лодка с извънбордов мотор

    Ех, инатото си е инато Що ли си мисля обаче, че така и така ще трошиш пари, поне ги потроши за нещо дето си струва, макар и секънд хенд:
    Повечето предложения са с трейлър и палиш колата, ей я къде е Германия, закачаш и влачиш После я слагаш на платен паркинг заедно с трейлъра и си спестяваш тази хамалогия с надуването и носенето на двигател на ръце.

    Sportboot / Motorboot Rocca Mirage mit Trailer 90 PS - 3,295 евро
    http://cgi.ebay.de/Sportboot-Motorbo...QQcmdZViewItem

    http://cgi.ebay.de/Motorboot-Eco-Fib...QQcmdZViewItem

    http://cgi.ebay.de/Hille-Flamingo-41...QQcmdZViewItem


    http://cgi.ebay.de/Motorboot-Vieser-...QQcmdZViewItem

    Motorboot Glastron BAL Harbor 225 Kajütboot V8 Motor - текуща цена 4.550 евро
    http://cgi.ebay.de/Motorboot-Glastro...QQcmdZViewItem

    повече предложения тук
    http://search.ebay.de/motorboot_Boot...saobfmtsZinsif

    Ако пък ще следваш mamarinov -> Hochsee Kielyacht 7,2 m trailerbar 15 PS AB startklar - 5.500 евро
    http://cgi.ebay.de/Hochsee-Kielyacht...QQcmdZViewItem

    или потърси там с "segelboote"....

    другия вариант е т.н. Belly Boat ( да не се бърка с Belly Dance )
    предимства:
    - компактен
    - собствен ход
    - икономичен
    - върви с безплатни плавници
    http://cgi.ebay.de/Belly-Boat-Boot-V...QQcmdZViewItem

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #48

    Re: Лодка с извънбордов мотор

    Аз му предложих де ама инат си е - иска да е първи!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #49

    Re: Лодка с извънбордов мотор

    @Tommorow,
    за да мина на някои от твоите варианти и да тегля колесара, трябва да сменя текущото МПС


    с такова например


    За да насмогна с разхода на гориво, трябва да си имам и това покрай мен:


    И после на охраняемият паркинг всеки месец


  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #50

    Re: Лодка с извънбордов мотор

    Румен, това хоби иска наличието на определно количесто strings, както и ще гълта постоянно такива...това всъщност е валидно за всяко друго хоби. Повярвай ми 30лв месечно на паркинг е най-малкото което ще трябва да дадеш. Мисълта ми беше и ти мисля че добре разбираш, че ако ще давам 8000-9000лв за надуваема+някакъв извънбордов мотор, ще предпочета някое от онези мои предложения..почти същия е и проблема с американските жилища и американските еднофамилни къщи спрямо тези от масив...и ако да кажем след един сезон мерака ти мине, от 8-9к за балона и мотора му няма да можеш да си върнеш и 4к при продажбата му, докато другото си държи стойност, даже може и на печалба да го дадеш...за разликата в усещането и карането пък да не говорим....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #51

    Re: Лодка с извънбордов мотор

    Прав си за доста от нещата, Tomorrow, но замисленият засега от мен вариант има следните придемства, е и недостатъци:
    + новото си е ново, в гаранция, без първоначални стягания и ремонти.
    + не изисква подръжка, освен измиване със сладка вода и на мотора и на лодката слез всяко ползване.
    + разходите са за първоначалната покупка с разните му там аксесоари, след това остават разходи за бензин, масла, свещи от време на време и евентуално носене в сервиз на мотора на няколко години веднъж.
    + няма грижи и разходи по съхранението им.
    + при "повреда" на лодката - с ремонта и ще се справи всеки гумаджия, ако случайно мен ме домързи да лепя.
    + пуска се от който и да е плаж, няма нужда от кейове, яхтени пристани и т.н.
    + минимален разход на гориво, обусловен от следните 2 фактора:
    1) 4-тактов нов икономичен марков мотор;
    2) неголяма мощност на мотора, достатъчна обаче за добра скорост на леката лодка с плитко газене.
    - много пари и не си държи цената, но то това се отнася за всяко ново нещо, купено от магазин.
    - трудности при носенето на тежкият мотор (46 кг) и лодката (39 кг), надуване/отдуване на лодката при всяко ползване, еквилибристики при монтирането/демонтирането на тежкият мотор на транеца на лодката.
    - ползва се само в спокойно море, без вятър.
    - ограничения за това какви неща ще си взимам на борда, поради опасност от мокрене.

    Варианта с твърдостенна лодка и с колесар първоначално е по-евтин, предлага повече удобства при ползването, но разходите по подръжката, горивото и съхранението са доста по големи, разхвърлени във времето. Така също тези скутери задължително са с 2-тактови моторетки по 50-60 коня, които ще гълтат бензин и масла като лами, а за шума им въобще да не говорим. За един час на пълна газ 2-тактов мотор харчи по левче на конска сила само за бензина.
    После - чувал съм че било голям кошмар да си регистрираш в КАТ колесар за лодка.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #52

    Re: Лодка с извънбордов мотор

    @mamarinov,
    Този мотор на Хонда - 20 к.с. дава от алтернатора си 6А ток при 12V. С което мога спокойно да зареждам и ползвам какъвто и да е авто акумулатор на борда. Например за авто-хладилник (12/230V), CD стерео. В колата си имам конвертор от 12V на 230VAC/50Hz, в който могат да се включват всякакви електроуреди на 230VAC с макс. мощност 140W. Такаче мога и него да взимам.

    Въпросът ми е: опасно ли е така да електрифицирам надуваема лодка? Възможно ли е при висока скорост да пръска вода вътре и да стане някоя сериозна беля? А ако ползвам конвертора и имам 230V...? Четох, че рибарите например си ползват акумулатори на надуваемите лодки, зареждани от мотора, примерно за осветление и навигационни светлини.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #53

    Re: Лодка с извънбордов мотор

    Румене, все пак имай предвид че
    1. солената вода е много по-електропроводима от прясната
    2. от солена вода всичко корозира в пъти по-бързо.
    В резултат от тези 2 точки ползването на 220 на малка лодка става опасно. Ама много.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #54

    Re: Лодка с извънбордов мотор

    Цитат Първоначално публикувано от fori
    Румене, все пак имай предвид че
    1. солената вода е много по-електропроводима от прясната
    2. от солена вода всичко корозира в пъти по-бързо.
    В резултат от тези 2 точки ползването на 220 на малка лодка става опасно. Ама много.
    Ще има възможноста да го разбере , както и да пробва дали хладилника работи под вода.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    14
    #55

    Re: Лодка с извънбордов мотор

    Не виждам никакъв смисъл от инсталация 220 В в надуваема лодка. Освен всичко друго е и опасно, тъй като вода в лодката неминуемо ще влиза. Тази идея просто си я избий от главата.
    Нито от акумулатор на борда! Малко ти е другия багаж, че и акумулатор да мъкнеш...
    Единственото приложение, което ми се струва практично е, да си купиш хладилна чанта и да си ладиш биричките в нея. Щото като тръгнеш лятото нанякъде ще разбереш, че напитките се стоплят много бързо.
    За лодки до 7 метра не са ти необходими ходови светлини. Може да ползваш 1 кръговидима светлина, но въпреки всичко не те съветвам да плаваш с гуменетка нощно време. А ако видиш и габаритите на стационарен GPS, Chartplotter, Navtext, UHF, радар и т.н., сам ще се убедиш колко малко нужда имаш от навигационна техника на надуваема лодка.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #56

    Re: Лодка с извънбордов мотор

    Цитат Първоначално публикувано от mamarinov
    Не виждам никакъв смисъл от инсталация 220 В в надуваема лодка. Освен всичко друго е и опасно...
    Е, и да стане беля - най много да избия рибата и водолазите наоколо, какво повече?
    Ще ми стане доста ясно какво кое и как веднъж да стигна до заветният ден да купя лодката и да я пусна на вода.
    Честно да си кажа - в момента имам адски силни колебания - дали мечтаната лодка, която ми е наистина силна тръпка, или един мащабен ремонт у дома, който отдавна вече е обмислен какво и как да се сменя и ремонтира, за който ще се тегли и кредит за колкото още 2 такива лодки...още малко ми остава до отпуската, ще видя кое ще вземе връх...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #57

    Re: Лодка с извънбордов мотор

    Чеки да те питам: Женен ли си. Ако не си , и няма жена в къщата ти - ВЗИМАЙ ЛОДКАТА.
    Ремонта ще го направиш като влезе жена у вас

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #58

    Re: Лодка с извънбордов мотор

    Цитат Първоначално публикувано от fanta orange
    айде бе,кво стана с тая лодка бе Румене???
    ще се взима ли?Или само бъбрете тука???
    Пък и съм поканен от FearMe на гости,та викам,ако я вземеш да използвам случая и да направим някоя и друга обиколка
    Ох, мани-мани! Имам готовност за купуване, но проблема е че двете неща за които спомена Mr.TECHNO се случват едновременно...И се разкъсвам между желанието за мощната Хонда и необходимостта да почна да се занимавам с майстори, дограми, изолации, Ytong, гипс, пиролизни котли, радиатори и т.н.

    Иначе преди седмица в Приморско покарах за пловин час джет Yamaha 110 к.с. Взе ми акъла! То имаше и вълни, затова карах по-кротко - до към 40 км/ч. И въпреки това имаше моменти в които само двете ми ръце държат здраво волана, а останалата част от мен се рее някъде над джета и съм едва ли не с главата надолу Абсолютен кеф, особено и като вдигнеш цяла водна стена и всичко това те облее!

    Според един рибарски форум със замислената от мен комбинация от лодка 3,20 м и Хонда 20 коня - в спокойно море може и да стигам до 35-40 км/ч - скоростта с която карах джета, а тя ми се стори доста висока! Така че това още повече ме кара да искам лодката. Замислих се и за джет, защото за цената на новата лодка и хондата мога да намеря доста сносна машина втора употреба. Но има следните недостатъци:
    - джета на колесар, а това значи да слагам теглич на Авенсиса, което струва 950 лв. Иначе въпросът с вторият гараж, където да го държа е почти решен.
    - втора употреба - няма да имам идея какво по джета е износено, повредено, за смяна, какво е магарено по него, което няма да се появи при пробването и покупката, а при 2-рото излизане на вода.
    - ще гори поне 10 л/час бензин, докато лодката с хондата - в най-лошият случай 3,75 л/час
    Та освен за ремонти, колебая се и дали лодката или един джет! Лоша работа ви казвам!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #59

    Re: Лодка с извънбордов мотор

    @Roumen68 - твоята работа стана като при жененето.
    Бъди сигурен че каквото и да избереш след 2-3 г ще съжаляваш

    Не забравяй че джета е пъти по стабилен от лодката ти при вълнички и тази скорост.

    като усещане за скорост :

    Лодка срещу джет = мотор срещу кола

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #60

    Re: Лодка с извънбордов мотор

    Най-добре направи ремонта А ако толкова държиш нещо да си купиш - купи си наколенките на доктор ливайн

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. AEG CL S-W - мотор
    От joe8 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 11-01-15, 00:46
  2. ремонт вътрешен мотор на FD
    От climamarket във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 36
    Последно: 09-10-13, 01:34
  3. Търся мотор за прахосмукачка
    От d_imige във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 24
    Последно: 01-10-12, 11:55
  4. трифазен асин. мотор
    От stenav във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 48
    Последно: 09-02-11, 21:05
  5. Продавам Аксесоари за мотор
    От ivo_gdi във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 29-06-10, 23:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе