Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 82

220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    12
    #46

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    Няма какво да изясняваш Косьо, ако мен ме удари ток от уред за домашно ползване и ако не съм предупреден как да го ползвам, за да не ме удари, ако случайно има такава опасност, просто като съвестен гражданин като теб няма да уведомя само във форума ами и в косимията за защита на правата на потребителите и където мога, ако случайно фирмата производител не вземе моментални мерки. Никога до сега не ме е удрял ток от някакъв уред на известна марка, който не е побългаряван. Аз не разбирам от токове като повечето тук, но това значи ли че ако ме удари ток и има опасност за други хора не трябва да сигнализирам преди да разбера точно от къде идва проблема. Това е работа на инженерите на фирмата за това получават пари. Точно за това, ако ще удря ток да си го пишат на уредите, ако не да си свършат работата както трябва. Колкото и евтин да е един домашен уред не може да има такава голяма вероятност да те удари ток от него или да изгори друг уред. ВСЯКА ЕДНА СЕБЕУВАЖАВАЩА ФИРМА ЩЕ НАПРАВИ КАКВОТО ТРЯБВА, ЗА ДА ЗАПАЗИ КЛИЕНТИТЕ СИ, А НЕ ДА ГИ УДРЯ ТОК И ДА ИМ РАЗВАЛЯ ДРУГИТЕ УРЕДИ.

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #47

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    Миналата седмица писах на съпорта на Елит да се изкажат по темата (те имат регистрация тук)...както виждате - ни вест, ни кост. Абе то "кост" ще има, и май ще е тяхната рано или късно

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #48

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    Не само Елит дават такива (Д)ефекти. Мои роднини си взеха ТВ Нео 14" - ~120лв и като го включвах за първи път, след като го купихме ми направи неприятно впечатление, че се появиха искри при поставяне на буксата на вътрешната антена във входа на ТВ. По-късно разбрах, че е дал и друг дефект и е носен на сервиз... Каквото плаща(ме)те, такова и получава(ме)те.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    69
    #49

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    Здравейте,
    след всички изказани мнения изчетени внимателно искаме да Ви уверим, че заплаха за вашия или на ваши близки живот не съществува. За да не влизаме в полемики с никой от Вас, "ELITE" ще излезе с официално становище, което ще бъде публикувано тук. Извиняваме се за забавянето, но бихме искали да опровергаем абсолютно всички твърдения, с което да изчерпаме темата. Благодарим Ви за търпението!

    Поздрави

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #50

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    в някакъв форум, май market.dir.bg, един беше написал за 220 волта на корпус на двд плейър НЕО :knuppel2:

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    2
    #51

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    Здравейте!!!* *:coolsmiley
    Прочетох внимателно писанията на всички и си мисля,че накой има желание да открие топлата вода или колелото,а може би и третият закон на Ом
    Е ,за любознателните третият закон на Ом гласи:Когато не виждаш двата края на една жица (елекрическа верига)НЕ Я пипай!
    Всяка техника с двупроводно импулсно захранване и при такова измерване има потенциал 110-220 волта и ток няколко микро ампера което е в допустими норми и още нещо- по този начин не се мери!!!!!!
    Ще пия една бира за ваше здраве!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #52

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    ако тока е няколко микроампера, то той щеше да е под прага на усещане и Косьо нямаше да усети нищо, а факт е че го е поразтресло, което е само по себеси доказателство за нещо!!. Прага на усещане е около 50 микроампера. Щом го е поразтресло значи тока който е минал през него е 100-ци микроампери поне. + това минималното съпротивление на човека е 1000 ома, което означава че ако корпуса го свържем с зануляването на мрежата, ще протече ток, който ще влезе в порядъка поне на милиамперите!!
    Евтини импулсни захранвания = на несъвършенени захранващи блокове и от там, електробезопасността отива на заден план!!

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #53

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от SUPPORT ELITE
    Извиняваме се за забавянето, но бихме искали да опровергаем абсолютно всички твърдения, с което да изчерпаме темата. Благодарим Ви за търпението!

    Поздрави
    Как смятате да опровергаете твърдението на автора на темата,че е бил разтърсен от напрежение по корпуса.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #54

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Как смятате да опровергаете твърдението на автора на темата,че е бил разтърсен от напрежение по корпуса.
    * *
    Сигурно ще направят такива конструктивни промени, че да няма повече оплаквания и ще се извинят на клиентите си. Дано промените не са такива, че който пипне корпуса да не може повече да се оплаква...(на принципа има човек- има и проблем).

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    2
    #55

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Как смятате да опровергаете твърдението на автора на темата,че е бил разтърсен от напрежение по корпуса.
    * *
    Измерете ТОКА!!!!
    Когато си сваляш половера те бие тока ама не се оплакваш!
    Имам DVD-SONY и по същата "СХЕМА" измерих напрежение 120V и нямам думи ,олеле!
    И след това измерих и на телевизора ,но без включена антена Също SONY модел и се стреснах 180V e и двете устроиства си работят като тока измерен по схемата е 20-25 микроампера!????

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #56

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    KURI, аз също съгласен с теб, Косьо да измери тока, то това трябваше отдавна да бъде направено(може корпуса да се свърже през милиампермер към занулителната клема на контакта и да се види стойността!!). Но не мисля че е уместно да сравняваш усещането от статично електричество с това в този случай.
    При статично електричество напрежението до което се наелектризирват дрехите е доста високо, може да достигне 100-ци и хиляди волтове!!Тогава при разреждане токът за кратко през човека минава прага на усещане и пукането при разряда е заради високия потенциал на дрехата спрямо земята, но това е за много кратко време до неутрализиране на заряда.
    В слу4ая обаче, щом Косьо го удря тока и има такива неприятни усещания, това означава, че тока дале4 не е 20 - 30 микроамера , а доста над 50и не е моментно явление!!Може импулсните захранвания да допускат утечка 10, 20 микроампера, но в случая нормата е доста превишена според мен, без да имам пряки наблюдения. ! Със сигурност има нещо гнило в тази работа. Може да е въпрос до бройка, но проблем съществува!!!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #57

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    Именно за да няма такива ефекти, в Европа е избрана трипроводна схема на ел.инсталациите - фаза, нула и земя! Това вече е прието и в България като правило на изграждане на новите инсталации. Не е нормално да се допускат за употреба прибори без заземителна клема. Вносителя е задължен да посочи това изискване, когато си прави заявката.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #58

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Именно за да няма такива ефекти, в Европа е избрана трипроводна схема на ел.инсталациите - фаза, нула и земя! Това вече е прието и в България като правило на изграждане на новите инсталации. Не е нормално да се допускат за употреба прибори без заземителна клема. Вносителя е задължен да посочи това изискване, когато си прави заявката.
    :Super: И аз по- назад бях писал, че метален корпус задължително трябва да има зануляване (заземяване)! И най- нахално пак ще пиша, защото се подлага на риск здравето на човека заради икономия на 2 метра кабел....

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #59

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    [quote=g_velev ]
    ако тока е няколко микроампера, то той щеше да е под прага на усещане и Косьо нямаше да усети нищо, а факт е че го е поразтресло, което е само по себеси доказателство за нещо!!. Прага на усещане е около 50 микроампера. Щом го е поразтресло значи тока който е минал през него е 100-ци микроампери поне. + това минималното съпротивление на човека е 1000 ома, което означава че ако корпуса го свържем с зануляването на мрежата, ще протече ток, който ще влезе в порядъка поне на милиамперите!!
    Евтини импулсни захранвания = на несъвършенени захранващи блокове и от там, електробезопасността отива на заден план!!
    Доколкото си спомянам 20 mA е смъртоносната доза.Като има и искри май... mA перчетата нарастват ??

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #60

    Re: 220V на КОРПУСА НА DVD ЕLITE!!!!!!

    границата за опасен за човека ток преминал през човешкото тяло е 10 mA за прпменлив и 80 за постоянен ток, от там нагоре има реална опастност за човека!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 12-01-11, 07:22
  2. Напрежение по корпуса на преносими компютри и несамо
    От glarus във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 04-10-10, 13:45
  3. Пробивайки корпуса до вратата пробих и тръба за фреон
    От даффи във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 5
    Последно: 18-12-07, 07:30
  4. LG C12AWV Art Cool - утечка на ток по корпуса
    От Стефан Станев във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 17
    Последно: 11-07-07, 21:34
  5. Проблемче с DVD ЕLITE PV-400 USB
    От uBo във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 25-02-06, 22:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе